Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie
 
 
bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
kolor a wystawa?
Autor Wiadomość
Wiśnia
Początkujący


Dołączyła: 04 Cze 2012

Posty: 39
Piwa: 13/14
Skąd: Poznań

Wysłany: Sro Lip 18, 2012 07:26
   


Dzięki śliczne, już coś tam wiem:)obecnie jest też opcja białego szcz7yla, ale moja lepsza połowa chce kolor i już. białasek z dobrej hodowli ze świetną oceną, a mój nie chce, jak go przekonać? :roll:
11 
 
    
#jagna
Bulomaniak
Kamikaze Bull Terrier (KMK)



Dołączyła: 19 Wrz 2007

Posty: 2751
Piwa: 550/818
Skąd: Frogland

CHPL.
DUTCH DYNAMITE AT ERA...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Sro Lip 18, 2012 08:43
   


Można przefarbowac! ;)

A tak naprawdę to kolor nie robi żadnej różnicy, mam i białe 2, i pregowane tez 2 ..... I jak piękne, to zawsze będzie docenione przez sędziego bulowego.
_____________________________
__________________

www.allscrewup.com

 
12 
 
    
#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcem



Dołączyła: 22 Lut 2008

Posty: 2223
Piwa: 379/466
Skąd: warszawa

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Sro Lip 18, 2012 09:13
   


Ładny bull to ładny bull! Nie ważne czy biały czy kolorowy 8-) Ostatnio wystawiałam 2 kolory i jakoś nie zauważyłam żeby przez umaszczenie przegrywały ;-)
13 
 
    
#Bull Position
Bulomaniak
I LOVE BULLTERRIERS



Dołączyła: 07 Paź 2008

Posty: 2457
Piwa: 580/645
Skąd: Kielce

Mł Ch.Pl, Ch.Pl, V-c...
GEMBALLA Dziedzictwo ...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Lip 19, 2012 08:09
   


KIKIMORA napisał/a:
Być może biały pogrubia, ale zapewniam , że nie wszystkich :oops:

Tobie kochana to dopiero pomoże biały kostium bałwanka ;-) :lol: Oczywiście, bez żadnych aluzjii 8-) :mrgreen:

[ Dodano: Czw Lip 19, 2012 08:15 ]
Edyta Nowacka napisał/a:
tu nie chodzi o zadne pogrubianie
chodzi o to ze masc ciemna i znaczenia moga powodowac przeklamania i zludzenia optyczne i trzeba troche wprawniejszego oka zeby psa z dziwnym znaczeniem łocenić :lol:
ale jak sedzia wie z czym sie je to czy w paski, czy bialy czy czorny- zadna roznica
byle nie nadmierna łata ;) bialego jednak ocenia sie latwiej

sa sedziowie ktorzy g wiedza i laza na ringu z ksiazką i musi byc dla nich bialy, wielki i z wybarwionym nosem i zgryzem prawidlowym - u takich czesto zwyciezy old type (Ruscy, Bialorusini, Ukraincy)
sa sedziowie polscy u ktorych wygrywaja zawsze okreslone hodowle u ktorych bywa sie na swietach, sledziku i wodeczce
sa sedziowie z okreslonym typem- jak lubi wielkie i biale to terrier type nazwie "niewyrosnietym" albo "slaba koscia", a jak lubi kolory to psa lepszego eksterierowo a bialego postawi na nizszej lokacie itp
sa sedziowie ktorzy na lokatach stawiaja kolory z niewybarwionym nosem np 8-) i juz lepszy od nich Rusek z ksiazką
i sa sedziowie u ktorych oceniac warto (czytaj- zazwyczaj Anglicy :lol: )

tak to by mniej wiecej wygladało ;)

Sędziów angielskich tak samo tyczą te punkty, które wyszczególnilaś wyżej, to tak według mnie
dodałabym jeszcze:
Sędziowie angielscy u których się kryje, lub uzywa w hodowli ich psów. :-D
Zapewne moznaby jeszcze cos znaleźć ;-)
_____________________________

 
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
14 
 
    
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#KIKIMORA
^tufi
Moderator


Dołączyła: 05 Lis 2007

Posty: 7249
Piwa: 1660/444
Skąd: Wlkp.

Danelaw Hells Redeeme...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Czw Lip 19, 2012 08:24
   


Nie gloryfikowałabym wszystkich angielskich sędziów, tu np. relacja z nieodległej wystawy: http://www.bulterier-foru...2012-vt6744.htm
_____________________________
Quem di diligunt, adolescens moritur
 
15 
 
    
#Bull Position
Bulomaniak
I LOVE BULLTERRIERS



Dołączyła: 07 Paź 2008

Posty: 2457
Piwa: 580/645
Skąd: Kielce

Mł Ch.Pl, Ch.Pl, V-c...
GEMBALLA Dziedzictwo ...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Lip 19, 2012 08:36
   


tufi napisał/a:
Nie gloryfikowałabym wszystkich angielskich sędziów, tu np. relacja z nieodległej wystawy: http://www.bulterier-foru...2012-vt6744.htm

Dokładnie, ludzie jak wszędzie ;-) :lol:
_____________________________

 
16 
 
    
*Edyta Nowacka
Bulomaniak



Dołączyła: 16 Mar 2011

Posty: 1677
Piwa: 284/56

Wysłany: Czw Lip 19, 2012 10:15
   


a no pewnie. nie watpie ze sa wyjatki od reguly. stad slowko "zazwyczaj" ;-)
ale nawet wtedy, ocene od wieloletniego angielskiego hodowcy warto miec (pomijajac lokaty za znajomosci, przenocowania i krycia 8-) )
a jaka wartosc merytoryczna ma ocena terriera typu bull od hodowcy labradorow, buldozkow, chartow itp? nie potrafie zrozumiec do dzis :lol:

zagadka polskiej kynologii jak dla mnie (wylaczajac psy mysliwskie bo one maja to opracowane inaczej) w zadnym kraju chyba na tylu wystawach miedzynarodowych i innych nie oceniaja niekwalifikowani do danej rasy sedziowie. Ludzie sie ciesza i jezdza bo nawet z petem moga hodowlanke zrobic i stan rasy mamy jaki mamy :lol:
no sorry ale polaczone to jest scisle ze soba 8-)

ps: widziałam McGregorów ocenianie dwa razy i zawsze mam to samo odczucie. jedno ma lepszy "taste" od drugiego :lol:
A jakie psy wygrywaja u Anglików to wystarczy sobie wejsc w hodowle przeciez, popatrzec jakie cechy poutrwalali, w dobie internetu to nie takie trudne 8-) przez krycia i rodowody mozna sie nawet domyslic z kim obiady jadaja :evil:

tufi napisał/a:
Nie gloryfikowałabym wszystkich angielskich sędziów, tu np. relacja z nieodległej wystawy: http://www.bulterier-foru...2012-vt6744.htm


wiesz Tufi. pojedyncza osoba bez lokaty narzekająca na sedziów i wystawę to dla mnie nie jest zaden dowod i zadna nowosc. Jak to rzekła AV- jeszcze sie taki nie urodził co by kazdemu dogodził :lol:
Co innego jak np Bialorusin co zwalal psy bez ocen za zeby- ten to był dopiero spec na miedzynarodowce :lol: 8-) Jego oceny to byly opowiesci z Narnii, a widzialam je z bliska 8-) . A w tym temacie w ktorym dałaś to akurat narzekania duzo a karta ocen nawet nie wzieta. Wiec po co sie jedzie jak nie po ocene? bo nie rozumiem za bardzo tego podanego przykladu?
czara goryczy przelała sie widac po przeliczeniu kosztow benzyny czy jak?
17 
 
 
    
Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:   Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Kciuk  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odp. Ostatni post
Brak nowych postów Kolor = Charakter ?
agnieszka6191 Pytania i odpowiedzi dotyczące bulterierów 33 Wto Lut 07, 2012 08:55
Anita
Brak nowych postów Krycie i kolor
lola Pytania i odpowiedzi dotyczące bulterierów 7 Pią Lis 11, 2016 10:50
lola
Brak nowych postów Czy kolor nosa ma znaczenie?
kacprozo Pytania i odpowiedzi dotyczące bulterierów 23 Sro Lut 05, 2014 23:49
Feniks
Brak nowych postów Wystawa Berlin
Ruda 2009 - Europa i świat 11 Czw Gru 17, 2009 23:54
Buteo
Brak nowych postów Pies a wystawa.
kuciak Pytania i odpowiedzi dotyczące bulterierów 4 Sob Lip 04, 2015 13:13
Tosca



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®

[ Twoje IP to: 3.149.245.219, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Forum w wersji Lo-Fi dla PDA/GSM
bulterier, bullterrier, bull terrier bulterier miniaturowy, miniature bull terrier
audi forum, hodowle bulterierów, bulterier adopcje
Mapa Bulterier - Forum o rasie | Działy | Kategorie | Spis treści | Baza bulterierów
bulterier forum kynologiczne