Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Niemały problem organizacyjny - proszę o opinie.
Autor Wiadomość
Kaja
Stały Bywalec

Piwa: 44/33

Wysłany: Sob Mar 08, 2014 18:17
   Niemały problem organizacyjny - proszę o opinie.

Kochani :)
Już jakiś czas jestem tu na forum, przeglądam wątki, czytam ,rozmawiam, pytam. Nie wypowiadam się w postach, pytam raczej w pw więc dlatego mnie często nie widać, ale mam problem wielki problem i nie wiem co zrobić. A mianowicie wygląda to tak, że od jakiegoś czasu ( będzie ze lata) przymierzam się już do bulka czytam i ogarniam wiadomości tak jak pisałam rozmawiam itd , bardzo marzę o psiaku miałam 6 lat amstaffkę i jej brak powoduje straszną pustkę w moim domu i sercu ,ale powracając do tematu przymierzam się do bulka i myślę ,ale problem który jest na przeszkodzie i nie wiem jak go rozgryźć klaruje się tak ,że oboje z mężem pracujemy (jak większosc) po 8,9h dziennie no i czy to wyklucza nas jako posiadaczy przyjaciela? jak radzą sobie inni? Najgorszy byłby okres przyzwyczajenia malucha do nowego domu i panciów. Mogłabym mu poświęcić cały sierpień i wtedy najlepiej byłoby kupić psiaka ,ale we wrześniu muszę wrócić do pracy (pracuje w przedszkolu), może udałoby mi się zorganizować jakaś osobę do pomocy ,ale nie może to być ktoś bez wiedzy o rasie , więc tata odpada :P psiego przedszkola w moim mieście nie ma ,a jesli jest to tylko na spotkania , a nie na opieke na kilka h... i tu jest ten problem nie do przejścia. Co tu podjąć? Jak to zrobić ? :/ Gdybyśmy mieszkali w większym mieście to może ktoś z forumowiczów by pomogł ,ale u nas we włocławku to chyba tylko Molly z Mańkiem są i nie wiem czy ktoś mogłby nam pomóc.

#jagna
Bulomaniak
Kamikaze Bull Terrier (KMK)

Piwa: 549/818

CHPL.
DUTCH DYNAMITE AT ERA...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Sob Mar 08, 2014 18:31
   Re: Niemały problem organizacyjny - proszę o opinie.

Kaja napisał/a:
Kochani :)
Już jakiś czas jestem tu na forum, przeglądam wątki, czytam ,rozmawiam, pytam. Nie wypowiadam się w postach, pytam raczej w pw więc dlatego mnie często nie widać, ale mam problem wielki problem i nie wiem co zrobić. A mianowicie wygląda to tak, że od jakiegoś czasu ( będzie ze lata) przymierzam się już do bulka czytam i ogarniam wiadomości tak jak pisałam rozmawiam itd , bardzo marzę o psiaku miałam 6 lat amstaffkę i jej brak powoduje straszną pustkę w moim domu i sercu ,ale powracając do tematu przymierzam się do bulka i myślę ,ale problem który jest na przeszkodzie i nie wiem jak go rozgryźć klaruje się tak ,że oboje z mężem pracujemy (jak większosc) po 8,9h dziennie no i czy to wyklucza nas jako posiadaczy przyjaciela? jak radzą sobie inni? Najgorszy byłby okres przyzwyczajenia malucha do nowego domu i panciów. Mogłabym mu poświęcić cały sierpień i wtedy najlepiej byłoby kupić psiaka ,ale we wrześniu muszę wrócić do pracy (pracuje w przedszkolu), może udałoby mi się zorganizować jakaś osobę do pomocy ,ale nie może to być ktoś bez wiedzy o rasie , więc tata odpada :P psiego przedszkola w moim mieście nie ma ,a jesli jest to tylko na spotkania , a nie na opieke na kilka h... i tu jest ten problem nie do przejścia. Co tu podjąć? Jak to zrobić ? :/ Gdybyśmy mieszkali w większym mieście to może ktoś z forumowiczów by pomogł ,ale u nas we włocławku to chyba tylko Molly z Mańkiem są i nie wiem czy ktoś mogłby nam pomóc.

Kupić już odchowanego bula w wieku powyżej 5 miesięcy. Na 100% przywiąże się do Was jakbyście go mieli od szczeniaka, a kłopot z socjalizacją, sikaniem, niszczeniem itp. zostal juz załatwiony, o ile zakładamy, że pies był u odpowiedzialnego hodowcy jako członek rodziny, a nie czekał w przysłowiowej komórce na sprzedaż.
Myślę, że przy aktualnym przesyceniu rynku nie bedzie zbyt wielkim wyzwaniem znalezienie takiego egzemplarza. Czesto zdarza się tak, że hodowcy zatrzymuja z jednego miotu np. 2 bule o porównywalnym eksterierze, aby wybrac dla siebie najlepszego, a ten drugi równie fajny jest na sprzedaż własnie w tym wieku.
Szczerze polecam pojechanie do hodowli, które mają tego typu podrostka, zobaczenie live jak pies się zachowuje w domu, co potrafi, jak reaguje na ludzi, etc.
Powodzenia.

www.allscrewup.com

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Kaja
#AnetaLemon
Bulomaniak

Piwa: 631/571

Wonderful Wanda Timar
bulterier standardowy suka

Wysłany: Sob Mar 08, 2014 18:33

U mnie temat był w miarę, jak to się teraz mówi, pochytany ;) Mąż często pracuje na popołudniu, do tego także w weekendy - za to wolne ma w tygodniu. Ja cały czas na rano i weekendy zawsze wolne. Więc synchron pełny. Ale czasami, w sytuacjach bez wyjścia, pomagała rodzinka albo przyjaciele - szybkie wyjście na siku. Trzeba się trochę nagłowić i nie rzadko pokombinować ale da się to wszystko pogodzić ;) Na początek potrzebny jest dobry plan.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Kaja
Kaja
Stały Bywalec

Wysłany: Sob Mar 08, 2014 18:34

a może można dogadać się z hodowcą żeby zostawił i odchował? w sensie żeby wykonał tę robotę za nas? głupio to brzmi przepraszam

[ Dodano: Sob Mar 08, 2014 18:36 ]
właśnie planu szukam u mnie synchronu nie będzie nie ma zmiłuj mąż od 6-18 więc on odpada ja troche krócej, mój tata jest schorowany więc jedynie mogłby siedzieć z maluchem w domu nawet zejśc by nie dał rady , mieszkamy na 4 pietrze :/ i bardzo kombinuje, strasznie mi zależy. Weekendy zawsze mam wolne ale to tylko 2 dni.

#sajko
Bulomaniak

Piwa: 445/55

Zw.Św.Wet.'13, WetCh...
Seayess Hot Love Marg...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Sob Mar 08, 2014 22:37

Moi nie mieli opcji i szybko się przyzwyczaili do takiego trybu życia. Jak był Dżodżo mały to przychodziła przez kilka tygodni petsitterka, która wychodziła z nim na spacer i dawała jedzonko. Dżodżo funkcjonuje w takim trybie odkąd miał 10 czy 11 tygodni, w domu pół siku nie było od 12 tygodnia życia.

Według mnie ważniejsze jest, abyście szczerze sobie odpowiedzieli, czy poza tymi 8-9 godzinami jesteście w stanie psu małemu wystarczająco dużo poświęcić, czyli w tym czas rano - u mnie jak chłopcy byli mali to poranki tylko dla nich, łącznie ze spacerem, zabawą, jedzeniem, nauką, spacerem ponad godzinę - tylko dla psa, czyli po prostu wstanie o godzinę wcześniej, codziennie, miesiącami. Do tego czas po powrocie z pracy, czas wieczorem. Tak naprawdę jak się pracuje normalnie to na kilka miesięcy życie socjalne się wystudza lub pies chodzi z nami.

Autor postu otrzymał 2 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Kaja, #BluesBulls
Kaja
Stały Bywalec

Wysłany: Nie Mar 09, 2014 07:25

Dziekuje wam za odpowiedzi. Wlasnie taka petsiterka jest mi potrzebna zeby pomogla w tym poczatkowym okresie. Poprosiłam jeden zakład wet. o pomoc w znalezieniu takiej osoby. Pracuje 0d 7 do 14 lub 8-17 czyli przed praca zabawa opieka i do pracy a po powrocie to wiadomo ze z psiakiem :) czyli da sie ! Dziękuję wam ;)

Szalone Sadzone
Stały Bywalec

Piwa: 35/37

Wysłany: Nie Mar 09, 2014 17:15

Do Wieprzunia przychodziła petsitterka najpierw codziennie na 2h (pierwszy miesiąc), a przez drugi miesiąc na godzinę. Dzięki temu psiak się nauczył, że z siusianiem można poczekać.Rano byłam z nim na spacerze przez godzinę (bawiąc się, szkoląc). Później dostawał michę żarcia, a ja albo ukrywałam mu po domu smakołyki albo zostawiałam konga lub wielki gryzak.
Generalnie wszystko się da, zależy od samozaparcia i poświęconego czasu. Powodzenia :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Kaja
*NataliaiDrago
Bulomaniak

Piwa: 542/649

Wysłany: Nie Mar 09, 2014 17:27

U nas tak jakoś wyszło, że od początku Drago zostawał sam na 6 godzin. Jakoś się przemęczyliśmy.
W miarę przebywania z psem opracowaliśmy system który powodował, że nie świrował zostając na te parę godzin sam.
Przede wszystkim, aktywność fizyczna przed wyjściem. Po drugie, ograniczony dostęp do mieszkania. Klatki nie miałam, co było dużym błędem. Ale co zrobić, na błędach człowiek się uczy.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Kaja
MajaGrzegorz
Stały Bywalec

Piwa: 52/50

Wysłany: Nie Mar 09, 2014 19:17

u nas nie bylo zadnego problemu. Dzidzia byla wzieta w wieku 8 tygodni. Ja na poczatku bylam na 2 tygodniowym urlopie i w drugim tygodniu zaczelam codziennie wychodzic z domu na coraz dluzszy okres czasu. Jak wrocilam do pracy to sila rzeczy mala musiala zostawac na okolo 8 godzin w klatce...i tu niespodzianka mimo, ze taka mala nigdy nie narobila do klatki, a po moim czy Grzeska przyjsciu gnalismy z nia na dwor:) Tak wiec nie ma dramatów i POWODZENIA!!!:)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Kaja
^Basta
Moderator

Piwa: 156/135

SPARTAKUS Telpol
bulterier standardowy pies

Wysłany: Nie Mar 09, 2014 19:27

A u mnie w ogóle nie było problemu, bo adoptowałam rocznego psa. Jako młodzież mógł zostawać na dłużej sam i wytrzymywał. Trochę pracy trzeba było włożyć w wychowanie, ale szczeniaka też trzeba ułożyć więc i tu i tu praca.
10 

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Kaja
Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu