Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno Bullterriera
Autor Wiadomość
colibraa
Nowicjusz

Postawił 1 piw(a)

Wysłany: Pon Paź 07, 2013 21:04
   Kupno Bullterriera

Witam Wszystkich,

Jako rozsądna osoba z 2 letnim dzieckiem chciałabym dowiedzieć się od doświadczonych w życiu z bullterrierami ludzi czy nadajemy się na opiekuna dla Bullka.
Może od początku. Mieszkamy w domku z ogrodem, mamy 2 letnie dziecko, ja jestem w domu cały dzień, mąż pracuje standardowo 8 godzin. Bardzo lubimy piesze wycieczki, czy odpoczynek przy wodzie. Mamy pojęcie o tresurze może nie w stopniu zaawansowanym ale mamy.
Chcemy kupić bullteriera z profesjonalnej hodowli. Niestety u znajomych mieliśmy okazje przez jakiś czas zobaczyć ich Bulka jak byliśmy na urlopie ( z pseudo hodowlii) który zachowywał się ( mimo pewnych zachowań typowych dla Bulka) dziwnie, miewał lęki przed niekórymi obcymi na ulicy, był lękliwy, i w stosunku do psów bardzo wycofany np przed malymi uciekał itp. w domu był w klatce jak gdzieś wychodzili, na komendy słabo reagował. Dlatego Nasze obawy. Czy to dlatego że był z psełdohodowlii?
Czy Bullterrier musi mieć klatkę?
Jaki jest w stosunku do małych dzieci? czy można mu zaufać?
Proszę o pomoc, i poważne potraktowanie mojego pytania. Dziekuje bardzo.

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Pon Paź 07, 2013 21:18

Skoro jest małe dziecko w domu to uważam, że posiadanie klatki jest bardzo konieczne. Są sytuacje kiedy pies powinien sobie w klateczce odpocząć. Psy lubią klatki i nie jest to dla psa trauma, pod warunkiem, że się klatki nie nadużywa i pies ma sporą dawkę ruchu i zabaw. Czy ta rasa Was nie rozczaruje to trudno powiedzieć. Na pewno nie są to psy łatwe, w sensie z tym uczeniem to różnie bywa i długo trwa osiągnięcie sukcesu, takiego jak w innych rasach często osiąga się szybciej. Skoro jesteś cały czas w domu to masz szansę szybko nauczyć pieska czystości i ładnie go z zsocjalizować. Szukaj z takiej hodowli, gdzie pieski maja kontakt z dziećmi i innymi zwierzętami. To, że nie warto kupować z pseudo hodowli to już wiesz :-P
.

#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcem

Piwa: 379/466

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Paź 07, 2013 21:35

Ogólnie jest różnica w psychice psów z pseudo i z dobrych hodowli. Oczywiście są niechlubne wyjątki ze zwichrowana psychika. Bull przyzwyczaja sie do trybu domu, a przy Waszym będziecie mieli sporo czasu na wychowanie malucha i przyzwyczajenie go że kiedyś może na 8 godzin będzie zostawał sam. Co dla dorosłego psa którym poświęca sie czas nie jest traumą. Moje kochają dzieci choć nie maja kontaktu z nimi na codzień. Juliaszka dla dziecka z którym mieszkała 2 tygodnie dostała pokarmu. Tylko bulla trzeba wychować, jak każdego psa. Wybór hodowli i rodziców nie jest łatwym zadaniem - polecam odwiedzić pare hodowli i kupować z głową a nie tylko sercem.
To takie moje subiektywne zdanie. Powodzenia!

colibraa
Nowicjusz

Postawił 1 piw(a)

Wysłany: Pon Paź 07, 2013 22:59

Dziękuje za odpowiedzi, zastanawia mnie fakt taki że moje dziecko jest dość intensywnym szkrabem powiedzmy wysoce energicznym :) przynajmniej na chwilę obecną, czy Bull znosi taką intensywność która sam posiada wysoką? Może nie każde pytanie zadaje przejrzyście ale chcę jak najlepiej.

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Pon Paź 07, 2013 23:13

Trzeba stale nadzorować kontakty małego dziecka i szczeniaka, bo szybko się zakumplują i będą tworzyć dwuosobową mafię :mrgreen:
Spokojnie, ale samo nie przychodzi.Zarówno dziecko jak i psa należy uczyć wzajemnych kontaktów i poprawnych relacji. Pieska uczymy, że dziecka się nie nadgryza, nie skacze na dziecko, nie przewraca , nie szarpie za odzież i nie kradnie mu jedzenia. Dziecko uczymy, że pieskowi się nie robi krzywdy, że się go nie okłada łapką , nie kopie, nie szczypie, nie wkłada paluchów do oczu i w odbyt i takie tam ogólne zasady BHP. I nie wyjada pieskowi jedzenia, nie wylewa wody z miski. Taka jestem mądra ostatnio w tym temacie, bo często się zajmuję obecnie prawie dwuletnim Adasiem. Psy go uwielbiają, ale pilnowania sporo. Ostatnio ulubioną rozrywką Adama jest wypluwanie psom jedzenia, które mu nie smakuje. Przyłapałam jak paszczę otwierał i dawał psom do wylizania otwór gębowy :roll: . Nigdy nie zostawiam Adama samego z psami. Klatki zamykam na karabinek od smyczy , bo inaczej otwiera i wypuszcza psy i robią wszyscy razem rozpierduchę.Podobne temperamenty mają i rozum na tym samym poziomie niestety.

*Troj
Bulomaniak

Piwa: 343/57

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl, Zw....
REALLY RUDE BOY Hexes...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pon Paź 07, 2013 23:20

Nasz Kafar jest starszy od Igora o troszkę ponad miesiąc.
Igor ma 2 lata i 4 miesiące, Kafar ma 2 lata i 5 miesięcy.
Kafar pojawił się u nas w domu jak Igor był niemowlakiem, jeździł w głębokim wózku, spał w łóżeczku ze szczebelkami.
Kontakt z Kafarem zaczął się w momencie raczkowania i pies przyzwyczajał się powoli do coraz to nowych ruchów Igora.
Igor dorastał a razem z nim Kafar - uczyli się siebie nawzajem.
Przyjechała do nas w/w suka Julia i Igor umiał się przy niej zachować a Julka jest stateczną suką.

Widzę że między Igorem a Kafarem ciągle trwa mała rywalizacja.
Kafar się ze mną bawić zabawką - Igor chce żebym z nim porysował itp.
Są jednak już w tym wieku i znają swoje zachowania że jednemu i drugiemu można wytłumaczyć że dla każdego znajdzie się chwila.

Przechodząc do meritum sprawy.
Jak bym miał teraz mieć szczeniaka przy dwu letnim dziecku to mogłoby być to ciężkie.
Dziecko jest na tyle rozumne że wie co jest jego, nie będzie zadowolone jak pies zagryzie ulubionego misia lub przegryzie piłkę - szczeniak natomiast jest za mały żeby zrozumieć ze tego czy tamtego nie można ruszać bo to dziecka.
Ja też siedzę większość czasu w domu i widzę że przy dwu letnim dziecku jest co robić a dorzucić do tego jeszcze szczeniaka bulteriera któremu też trzeba poświęcić dużo czasu to może być trudne.

Oczywiście można dać radę tylko ja bym nie chciał ani dziecku ani szczeniakowi odmawiać "siebie" w tych ważnych chwilach.
Nowe koszulki ze wsparciem Fundacji S.O.S. Bullterrier -> http://www.bulterier-foru...9505.htm#286787

^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Wto Paź 08, 2013 01:24

Ostatnio byłam przy oddaniu 3-mies szczeniaka do hodowcy z powodu nadpobudliwości. Okazało się, że pies zaczął nerwowo reagować na dziecko. Niestety, rodzice dziecka i właściciele psa nie dawali sobie rady, dziecko wręcz terroryzowało psa. Szczeniak był strasznie nadwrażliwy na dotyk, na który reagował gryzieniem. Na szczęście kilka dni spokoju, kilkanaście dni ustalania reguł i szczeniak naprawiony.

Ja bym chyba doradziła odczekanie, tak może z rok-dwa.

#Złośnica
Bulomaniak

Piwa: 663/189

Mł.CH.PL, CH.PL, CH....
QuentinHill SAY YOU L...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Paź 08, 2013 08:56

Parę uwag ode mnie jako hodowcy który w jednym prawie momencie miał miot bulterierów i urodziło mu się małe dziecko.

Tak jak napisał Tomek od Kafara , i dziecko i pies potrzebują odpowiedniej uwagi w okresie niemowlęco-szczenięcym i wg mnie spora ilość ludzi temu nie podoła. Nawet dla mnie to nie było łatwe a kontakt z rasą mam już 10 lat i miałam różne temperamenty i charaktery bulterierów.

I wg mnie jak ktoś ma na prawdę odpowiednią siłę psychiczną i fizyczną też, doświadczenie i samozaparcie to sobie poradzi i z niemowlakiem i małym szczylem, ale pod uwagę trzeba wziąć także nie tylko to, że się siedzi cały czas w domu, ale także gdzie się mieszka ( dom z ogrodem czy blok ) i porę roku w jakim nabywa się szczenię bo czym innym jest otworzenie drzwi na ogród jak jest lato a czym innym ubieranie siebie i dziecka i lecenie kilka razy dziennie z 4 piętra w -15 na siku.

Innym wyjściem jest wzięcie podrośniętego szczyla , tak do 6 miesięcy a nawet rocznego pieska, który jest już odchowany i najtrudniejszy okres ma za sobą.

Albo 3 wyjście odczekanie aż dziecko podrośnie i wtedy nabycie szczeniaka.

Ja miałam 1 miot na pół roku przed urodzeniem się córki a 2 szczeniaki i tak z nami zostały więc wszyscy wychowywali się ze sobą od małego, okres raczkowania i biegających podrostów szczeniaków był ciężki ale nie niemożliwy do zniesienia, natomiast wiem, że zwykli posiadacze psów mieliby problem ze zniesieniem takiej sytuacji.

Teraz miałam 2 miot a moja córka ma prawie 2 lata i też są inne doświadczenia w kwestii relacji dziecko-pies. Jest ciągła zabawa/wojna o zabawki, o buty, o jedzenie, o przytulanie , o wszystko ! Najpierw jest zabawa i szaleńcze gonitwy po domu, ale w jednej sekundzie dziecku przestaje się podobać i już jest płacz i krzyki : zostaw, to moje, mamo on mi zabrał :) druga kwestia podgryzanie - część dzieci przez to zraża się do psów tak bardzo, że rodzice oddają psy.

Spacery także wyglądają różnie, z niemowlakiem wychodziłam w głębokim wózku i brałam 2 dorosłe bule i 1 szczyla i pchałam wózek , a teraz jak mam iść z 2 letnim dzieckiem i szczeniakiem 3-4 miesięcznym to jest szał pał i mam wrażenie że mnie rozerwą na pół. Dziecko w jedna szczeniak w druga a gdzie pchać wózek. Idziemy do parku , dziecko chce na huśtawki i ślizgawki a to jest u nas w większości teren ogrodzony gdzie z psem nie można wejść i co...dupa blada :-/

Wiele osób dzwoniło do mnie po szczeniaki mając malutkie niemowlaki lub 2 letnie dzieci. Raz sprzedałam i szczeniak wrócił po 2 miesiącach zaniedbany emocjonalnie bo matka nie dała rady. Od tego czasu przy dzieciatych klientach włącza mi się czerwona lampka i zawsze staram się im to wszystko uświadomić i okazuje się, że mam racje bo oni o tym nie pomyśleli. Ale są też tacy, którzy na propozycje kupna podrośniętego pieska idą w zaparte i walą do mnie z tekstami, że oni sami chcą wychować sobie szczeniaczka a ich dziecko w tym czasie włazi im na łeb - wtedy już mnie trzepie i kończe rozmowę ;)

Bardzo ważne jest także to, żeby słuchać co hodowca mówi o danym piesku, o jego charakterze i temperamencie a nie kierować się tylko słodką łatką na oku czy uszku bo nawet najsłodszy wygląd szczeniaczka nie zrekompensuje wam nadpobudliwego nieogarniętego dorosłego psa.

Ufff :-D

Odrywam sie od stada,obok siadam, w owczym pędzie giną owce, a ja schodzę na manowce...

Autor postu otrzymał 10 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 10 piw(a):
Felly, *Aniuchna, ^tufi, #jagna, zuz, #Tosca, colibraa, Elmo, *NataliaiDrago, alban_1985
colibraa
Nowicjusz

Postawił 1 piw(a)

Wysłany: Czw Paź 10, 2013 23:06

Dziękuję za odpowiedzi Wszystkim bardzo serdecznie.
Pomogliście mi podjąć decyzję.

Dorian1991
Nowicjusz

Wysłany: Czw Paź 17, 2013 11:46

Witam wszystkich;) Jestem tutaj świeżak;) zarezerwowałem sobie już bulla w Michałowie woj. Podlaskie. zna ktoś tam właścicieli? odbiór będzie ok22listopad.. z tego względu parę pyt.. powiedzcie mi wszystko na temat tego psiaka.. jak mam siez nim obchodzić czym karmić jak traktować... wszystkie wskazówki będą dla mnie na pewno cenne z góry dziękuje za pomoc;*** :-D
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu