Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
miękki grzbiet
Autor Wiadomość
*hasimek
Bulomaniak

Piwa: 305/19

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 16:03
   miękki grzbiet

mam takie pytanko, ponieważ na wystawie kolejny raz pani sędzina zwróciła uwagę że sunia jak biegnie ma miękki grzbiet, ja też czasami widzę to na spacerze, lub poprostu jak stoi. Przy czym właśnie nie zawsze jest to widoczne. Abi jest dość długa i teraz nie wiem czy poprostu taka jest już jej budowa, czy można ten grzbiet jakoś wzmocnić lub wyćwiczyć żeby nie opadał :?: jeśli nie to trudno, nie każdy sędzia widocznie zwraca na to uwagę, ale teraz np. przez taką "pierdołkę" zajęła drugie miejsce.
Muszę ją chyba nauczyć robić koci grzbiet ;-)

#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcem

Piwa: 379/466

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 16:50

No niestety miękki grzbiet to rażąca wada, ale można ją poprawić. Dobrze robi jednostajny bieg z psem np przy rowerze. Widziałam psa któremu po takim treningu sędziowie nie zarzucali miękkiego grzbietu a w dodatku chwalili piękne przedpiersie :mrgreen:

*Edyta Nowacka
Bulomaniak

Piwa: 284/56

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 16:59

Abi sie duzo rusza ;-) 300% wiecej niz przecietny bulik :)
jest po prostu tak zbudowana
ma miekki grzbiet ;)

gorna linia to nie "pierdółka" :lol:

#Chico
Zaangażowany

Piwa: 53/133

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 18:51

zawsze znajomi ktorzy trenowali psy do zawodow sportowych na miekki grzbiet pracujac z psem dawali mu duzo treningow biegania pod gorke lub uwazali ze pozwolenie psu ciagniecia na smyczy jest bardzo dobrym cwiczeniem na wzmocnienie gornej lini poniewaz podczas takiego ruchu pracuja miesnie szyji kregoslupa.mysle ze za duzo psow osiaga w wieku bardzo mlodym za duza mase majac za malo ruchu i wtedy gorna linia siada

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 19:15

Pozwolę sobie nieśmiało zauważyć, że załamany grzbiet może być spowodowany genetyką i tutaj już się raczej nic nie poprawi, bo wprawne oko i tak wypatrzy.Sukę ze słabą górna linia grzbietu należy kryć samcem z idealnym grzbietem, żeby tego dalej nie utrwalać.
Niestety nie znam się na wystawianiu, ale zapewne są sposoby jak prezentować psa, który nie ma idealnej górnej linii, żeby to jakoś się w oczy nie rzucało. Liczę, że ktoś sensownie podpowie.

#sajko
Bulomaniak

Piwa: 445/55

Zw.Św.Wet.'13, WetCh...
Seayess Hot Love Marg...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 19:51

Miękki grzbiet jest według mnie najczęściej kwestią budowy, widziałam już małe bardzo grube bulle i grzbiety później piękne i mocne. Generalnie tego typu budowy przykrywa się szybkim bieganiem, wtedy sędzia nie widzi dokładnie spraw typu miękki grzbiet czy lekko odstające łokcie.

Ze wzmocnień ja bym robiła ciąganie w stępie lub kłusie, ale tylko jak zapiera się przy ciągnięciu głównie tylnymi łapami (mój Drań mocno pracuje przodem głównie, więc dla niego nie miałoby to sensu), i równy kłus np. przy rowerze. Bieganie pod górę i po piachu to na rozbudowę klaty jest dobre ;-)

#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcem

Piwa: 379/466

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 21:33

Edyta Nowacka napisał/a:
ma miekki grzbiet ;)

Proste że to nie pierdółka i przy ewentualnej dalszej hodowli trzeba o tym pamiętać ale co do ruchu to się nie zgodzę. Bieżnia, rower może bardzo poprawić, bieganie z psami czy za piłką już nie. Oczywiście to moje prywatne zdanie i spostrzeżenia. Wystawianie w tempie też ważne byle by nie chodzić po ringu bo najbardziej się rzuca w oczy .W statyce najlepiej jest samemu zobaczyć kiedy pies staje prościej i tak nauczyć go wystawiać nawet gdy np wydaje się wtedy dłuższy. Trzeba wyważyć.

Na koniec dodam że kiedyś hodowca mi próbował wmówić że agilty spowodowały u Julki średnią linię górną, nie uwierzyłam :evil: Nadal śmiem twierdzić że to jednak genetyka 8-)

#Quentinhill
Bardzo Uzależniony

Piwa: 263/347

Wysłany: Pon Cze 11, 2012 22:56

wydaje mi sie, ze niektore psy potrafia sie zwiazac z wiekiem ale tez nie liczylabym na za wiele, no chyba, ze akurat w danej linii jest to "typowe" ze piesek potrzebuje czasu w temacie grzbietu. niektore dlugie psy trzymaja gorna linie w ruchu, wiec to niekoniecznie wynika z dlugosci ciala, a chyba bardziej z katowania przodu- ulozenie lopatki +kosc przedramienia plus katowanie tylu i jak to razem ze soba gra ( albo i nie gra ;) )

tez mi sie wydaje, jak dziewczyny napisaly, pies w ruchu nie moze byc za wolny, a w statyce nie uczyc psa wystawiania visavis z zadarta do gory glowa aby patrzyl na handlera, raczej handler z boku, zeby wyciagac cialo psa i jego tyl. dobry sedzia i tak wszystko zauwazy, ale dzieki paru zabiegom piesek bedzie sie lepiej prezentowal. daj zdjecie, albo najlepiej filmik w ruchu, to zobaczymy o czym mowimy :)

*Edyta Nowacka
Bulomaniak

Piwa: 284/56

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 01:30

BullyTrip napisał/a:
Edyta Nowacka napisał/a:
ma miekki grzbiet ;)

Proste że to nie pierdółka i przy ewentualnej dalszej hodowli trzeba o tym pamiętać ale co do ruchu to się nie zgodzę. Bieżnia, rower może bardzo poprawić, bieganie z psami czy za piłką już nie. Oczywiście to moje prywatne zdanie i spostrzeżenia. Wystawianie w tempie też ważne byle by nie chodzić po ringu bo najbardziej się rzuca w oczy .W statyce najlepiej jest samemu zobaczyć kiedy pies staje prościej i tak nauczyć go wystawiać nawet gdy np wydaje się wtedy dłuższy. Trzeba wyważyć.

Na koniec dodam że kiedyś hodowca mi próbował wmówić że agilty spowodowały u Julki średnią linię górną, nie uwierzyłam :evil: Nadal śmiem twierdzić że to jednak genetyka 8-)

ja psa znam osobiście i jego właściceli i bardziej aktywnego i zajebistego sportowo psa nie znam ;-) temu sie wypowiedzialam. ma grzbiet jaki ma i tyle. nic tam u niej nie naprawisz sportem i treningiem bo tylko jej zostaly skoki ze spadochronem chyba ;-)
linia miekka jest u niej widoczna
kazdy z nas zna wady swego psa :mrgreen: moj ma slabe przedpiersie, za duze uszy i waski przod :P
Abi ma za to charakter warty rozmnazania po stokroc suk hodowlanych (ups!) takich bulikow ze swieca szukac :mrgreen:

*hasimek
Bulomaniak

Piwa: 305/19

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 11:19

no więc tak właśnie myślałam że słabo będzie z tymi pleckami :-|
sunia biega prawie każdego dnia przy rowerze czy z oponą i klata to jej chyba zaraz pęknie ;-) już jakiś czas temu zauważyłam że psy które ciągną opony wyginają lędźwie w górę, a moja franca ile by jej nie dołożyć tego nie robi :-/
trudno pracować będziemy dalej, na wystawy trochę jeszcze pojeździmy a co wyniknie to się zobaczy, i tak moje suczydło jest do kochania i kanapowania bo dzieciów już mieć nie może :-P
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu