Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dragonh3art
Pią Lis 27, 2015 14:38
Potrzebna porada
Autor Wiadomość
chicenoo
Nowicjusz

Wysłany: Pią Lis 27, 2015 14:27
   Potrzebna porada

Myśle ze ten dział będzie odpowiedni

Witam wszystkich. Proszę o radę hodowców. Co zrobić w tej sytuacji ?Chciałbym podzielić się z Państwem historią która mi się przytrafiła.
Zawsze fascynowały mnie psy rasy bulterier i posiadanie go było moim wielkim marzeniem.
Nie chciałem kupować z pseudo hodowli, wiec wybrałem renomowaną markę z 20 letnim doświadczeniem. Brałem pod uwagę ze będę jeździł na wystawy. Dzwoniąc wcześniej dowiadywałem się ze pies jest zdrowy, nie ma żadnych przeciwwskazań. Wiec Wybrałem się z TŻ pod Radom po psa.
Na miejscu powitało nas małżeństwo, Pan wydawał się bardzo konkretny a jego żona sympatyczna gaduła. Rozmawialiśmy chwile i zadałem pytanie czy bul jest obiecujący i czy można go wystawiać.
Na to dostałem odpowiedź ze z żona taka rozmowa. Wiec pogadaliśmy i ze jeśli pies będzie fajny to żeby go brać na wystawy. Po czym zaprosili nas do domu. W środku pokazało nam Państwo 2 psy. Jeden rudo biały a drugi pręgowany z białymi znaczeniami. To był Poker pies którego kupiłem. Zobaczyłem przegląd miotu i było wszystko porządku. Z racji ze to jest mój pierwszy bulterier zapytałem o zgryz i takie powierzchowne pytania. Nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić miejsce które definuje psa. Podpisaliśmy umowę zapłaciłem 2500 zł w umowie napisaliśmy 1000zł żeby hodowca nie płacił podatku. Nie był to dla mnie problem. Wróciliśmy do domu i po 2 dniach mieliśmy jechać na szczepienie. U weterynarza dowiedziałem się ze pies jest podwójnym wnętrem. Jeśli kupuje się samochód w salonie to nie po to żeby sprawdzać stan zawieszenia. Wtedy nawet nie wiedziałem co to jest … Dzwoniłem do hodowczyni i mówiła ze spokojnie zejdą i ze jak byłem u niej to wszystko było na swoim miejscu. A jak nie zejdą to mam podawać psu hiarulon. Później już zmieniłem weterynarza i okazało się ze nie mają prawa zejść ze są w brzuchu i nawet worek mosznowy nie zszedł. Dzwoniłem i pytałem czy jest możliwość zwrotu części gotówki ale okazało się ze nie. Ze mam psa tak jak chciałem. Tyle ze nie byłem zainteresowany Petem, i to jest ryzyko z którym się spotyka każdy kupujący psa. Później się ta sympatyczna gaduła starała mi się wmówić że to ona mi mówiła ze jeśli będzie wszystko ok to żeby psa wystawiać. Ogólnie miałem podarować ten temat bo mi było szkoda tych hodowców i zmanipulowali mnie ze to moja wina. Jaki człowiek jest łatwowierny. Ale znajoma hodowczyni mówiła żeby tego nie darować i ze po mnie przyjdą następni oszukani. A nie życzę komuś czegoś takiego. Dlatego zaczynam od takiej o to przestrogi. Co mogę w tej sprawie zrobić?

Uwagi obsługi forum:
proszę o nie dublowanie postów tematów, na poprzedni identyczny post są juz odpowiedzi w zwiazku z tym ten temat zamykam i zapraszam do dyskusji tam:

http://www.bulterier-foru...trem-vt9770.htm
dragonh3art

ten temat jest zamkniety
Wyświetl posty z:  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi