Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Bulterier z małym pieskiem razem
Autor Wiadomość
*barbarka
Bulomaniak
Turbo & Izi

Piwa: 334/141

Canis Do That GREATE ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:34
   Bulterier z grzywaczem chińskim

Pisze z takim szybkim zapytaniem. Czy Bulterier mieszkający z innym małym pieskiem podczas codziennosci spania, zabaw jest w stanie wyczuć delikatności mniejszego pieska by nie zrobić mu krzywdy.

Mam dwa bule rocznego Psa i 6 m-cy Suczke, powiększył nam się obszar zamieszkania z bloku do domku i zastanawiamy się nad trzecim pieskiem. Z wszystkim mniejszych ras najbardziej podobają się nam grzywaczemchińskie. Mam tylko jedna obawę ze nasze pieski podczas zabaw domowych mogły by niechcący zrobić mniejszej krzywdę.
Do innych piesków z naszych codziennych spacerów są jak najbardziej pozytywnie nastawione, gdy znajomi przyjeżdżają do nas z psami nasze świnki cieszą się niezmiernie. Z przyjęciem nowego członka rodziny wiem ze nie będzie mniejszego problemu ale zastanawiam się co jest moja obawa jak w praktyce mały piesek będzie żył z dwoma bydlakami.

Proszę o poradę i życzę miłego dnia :) :) :) :)

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 12:07

Elwira Bull Position ma grzywacza o wdzięcznym imieniu Kaszanka. Żyje wśród stada buli :mrgreen:

#sajko
Bulomaniak

Piwa: 445/55

Zw.Św.Wet.'13, WetCh...
Seayess Hot Love Marg...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 13:01

Ja bym zwróciła tylko uwagę, że Twoje stado jest bardzo młode i jeszcze nie wiesz, jak się będzie zachowywało jak w pełni się rozwinie. A po drugie - za 10 lat będziesz miała 3 emerytów, z ich własnymi potrzebami, spokojem, przestrzenią i "pieszczotliwością". Może warto jednak poczekać i trzeciego psa za jakiś czas do stada dobrać?

Heki
Bardzo Uzależniony
Pies rozumie Ciebie, Ty postaraj się zrozumieć Psa

Piwa: 163/150

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 13:37

Wszystko można, zależy tylko jak banda jest odchowana. Na pewno na początku wymagać to będzie sporo uwagi i korekt ale wg mnie można :D

*barbarka
Bulomaniak
Turbo & Izi

Canis Do That GREATE ...

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 13:39

Właśnie owy wątek stworzyłam by się więcej dowiedzieć jakie macie spostrzeżenia i opinie które kierują się doświadczeniem i obserwacja. Tu się nasuwa też pytanie czy jeśli byśmy się decydowali na trzeciego pieska miala by być to suczka czy pies, poprzednie nasze czworonogi wychowały sie w stadzie trzech psów i dożyły w trojkę spokojnej starosci, jednakże były to trzy kundelki któe
zostały czlonkiem naszej rodziny w okresie gdy jedna z suk przybłed oszczeniła się w naszym garażu i zostawiła trzy maleństwa.
Moja jedną z obaw jest postura grzywacza czy bulteriery rozszumią ze ich nowy czlonek rodziny jest duzo mniejszy i slabszy.

Heki
Bardzo Uzależniony
Pies rozumie Ciebie, Ty postaraj się zrozumieć Psa

Piwa: 163/150

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 13:47

Trudno to powiedzieć jeżeli nie wie się jak masz ułożone stado? Jak reaguje na komendy, jak wyglądają ich zabawy i jaką masz nad nimi kontrolę? Np dla mnie jest nie do pomyślenia aby moja sunia źle odniosła się do czegokolwiek co żyje i nie tylko. Nie ma znaczenia pies, suka, kot, muchomor czy myszka :) Nie wolno jej zaczepiać innych i potrafi ignorować agresywne zaczepki innych więc ze spokojem mogę powiedzieć że wzięłabym do domu wszystko co bym mogła bo znam swojego psa i kontroluję go :) Nie wiem jakie są Twoje psy więc ciężko się wypowiedzieć precyzyjnie-z mojej strony i bardzo ogólnie odpowiadam, że jest to możliwe ale... :D
A to na dowód że bulek może szyszko:) Kociak jak do nas trafił 200gr a ona 26kg i od pierwszej chwili przygarnęła jak swoje.

Ostatnio zmieniony przez Heki Pon Sty 23, 2012 14:26, w całości zmieniany 1 raz  

#sajko
Bulomaniak

Piwa: 445/55

Zw.Św.Wet.'13, WetCh...
Seayess Hot Love Marg...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 13:54

Ja bym poczekała, odchowała te zdecydowanie bardziej, wychowała, i wtedy zastanowiła się nad kolejnym. Wszystko jest pięknie, jak staruszki są zdrowe i sprawne do końca, ale ja zyciowo wolę różne scenariusze zakładać. Dodatkowo, dla mnie istotny jest komfort psychiczny staruszka, odpowiednia ilość uwagi, ciepła miejscówka przy kominku na stare lata itp. Dla mnie staruszki wymagają więcej uwagi często niż młodziaki, które 'same sobą się zajmą'. Nie mówiąc o kasie jaka idzie na weta, jak się jakiekolwiek stosowne problemy zaczną... Dodatkowo ja wolę wprowadzać kolejnego członka stada, jak już młodzieńcza burza hormonów poprzednich nie czycha za rogiem i głupot nie będą robiły, wiem, czego się spodziewać po swoich i mogę poświęcić się wychowaniu szczeniaka. Nawet podstawowe posłuszeństwo z każdym ćwiczone już zabiera za dużo czasu, żeby robić to z 3 psami jednocześnie.

Co do wymieszania płci - ja wolę stada jednopłciowe, bo wtedy nie ma głownego powodu awantur - płci przeciwnej. Chyba że któreś wytniesz, to wtedy stada mieszane są luz.

Autor postu otrzymał 2 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Heki, *barbarka
*barbarka
Bulomaniak
Turbo & Izi

Canis Do That GREATE ...

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 14:01

Turbo jest spokojnym psem , ułożonym reaguje na komendy lecz jest bardzo uparty trzeba powtórzyć trzy razy by zrozumiał. Gdy go wołam na spacerze w połowie drogi staje tak jak bym mogła sie rozmyślić ze go Wołam i Wtedy muszę ponownie wywolać komende. Do innych zwierząt jest jak najbardziej pozytywnie nastawiony , lubi sie bawić , biegać ale czesto zdarza mu sie uwalić na psa podczas zabawy, w naszym kręgu są duze pieski i ciezko mi powiedzieć jak sie bedzie zachowywał wśród małych zwierzat. lubi sie przytulac do innych i obawiam się tego ze z tej miłośći połozy sie na majej istotce i niechcący bedzie mógł zrobić krzywdę. Z moim mlodszym pieskiem IZI jest jeszcze rozległy temat, jest w tym wieku że trzeba ja wiele oduczać tzn. np. podszczypuje pieski podczas zabawy, gryzie ich ogon oczywiście podczas zabawy ale w żadnym razi nie robi im krzywdy. jeśli tylko wychwycam takie zachowanie od razu wychodzi komenda że tak nie wolno, male pieski *mlodsze próbuje dominować. Oczywiście szkolimy nasze psy tak by najmniejsza agresja sie u nich nie ujawniła.

*Edyta Nowacka
Bulomaniak

Piwa: 284/56

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 14:01

ano dokladnie
jeszcze sa mlodzi. jak ci stado chodzi bedziesz wiedziala jak dobija do 3ki. psychika bulika rozwija sie dosc powoli i niektore psy dopiero kolo 3 roku zycia ksztaltuja sie w pelni. a samiec ma jeszcze przed soba okres w ktorym nastapi u niego przesilenie 8-) po tym okresie nie musi koniecznie pozostac lagodny do innych zwierzat, a i charakter moze mu sie znacznie zmienic

dolaczenie jakiegos malucha zostawiłabym na okres jak beda mialy 3-4 lata. i w miedzyczasie dopilnowala czestego kontaktu psow z takimi gabarytami ;-)

#Bull Position
Bulomaniak
I LOVE BULLTERRIERS

Piwa: 579/645

Mł Ch.Pl, Ch.Pl, V-c...
GEMBALLA Dziedzictwo ...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Sty 24, 2012 18:10
   Re: Bulterier z grzywaczem chińskim

barbarka napisał/a:
Pisze z takim szybkim zapytaniem. Czy Bulterier mieszkający z innym małym pieskiem podczas codziennosci spania, zabaw jest w stanie wyczuć delikatności mniejszego pieska by nie zrobić mu krzywdy.

Mam dwa bule rocznego Psa i 6 m-cy Suczke, powiększył nam się obszar zamieszkania z bloku do domku i zastanawiamy się nad trzecim pieskiem. Z wszystkim mniejszych ras najbardziej podobają się nam grzywaczemchińskie. Mam tylko jedna obawę ze nasze pieski podczas zabaw domowych mogły by niechcący zrobić mniejszej krzywdę.
Do innych piesków z naszych codziennych spacerów są jak najbardziej pozytywnie nastawione, gdy znajomi przyjeżdżają do nas z psami nasze świnki cieszą się niezmiernie. Z przyjęciem nowego członka rodziny wiem ze nie będzie mniejszego problemu ale zastanawiam się co jest moja obawa jak w praktyce mały piesek będzie żył z dwoma bydlakami.

Proszę o poradę i życzę miłego dnia :) :) :) :)

Z doswiadczenia swojego i innych hodowców wiem, ze to nie jest idealne połączenie.
Grzywacz to pies bardzo dominujący i nie rozstający się ze swoim włascicielem na krok. Bardzo zazdrosny o swojego pana. Nasza grzywaczka jest zaborcza, nie pozwala podejść do nas innemu nawet dużemu psu, mimo kar i zganiania z klan, łóżka. Jeżeli mówimy o dominacji i uporze u bula, to można powiedziec, że grzywacz to dopiero straszny uparciuch.
Mimo, ze caly czas zwracamy uwagę, ona rzuca się na dorosłe wielkie psy.
Na spacerach natomiast, idzie jako pierwsza i wystawia reszcie stada, ofiary do ataku, jakies przechodzące psy. Czuje się pewnie mając za sobą bule, kiedyś pies ją capnął to narobiła takiego wrzasku, że bule na co dzień spokojne, były skłonne zabic tego psa. Sama jest mało pewna siebie, nie atakuje. Datego nie wychodzi z dużymi psami na spacery.
W tamtym roku, latem Barracuda bawiła się w ogrodzie piłeczką ze sznurkiem, jak zobaczyła kaszanka piłkę była chętna zabrać Barracudzie ten cenny skarb ;-)
Barracuda leżała i obgryzała a Kasznka doleciała i zaczęła szarpac z warkotem końcówke sznurka, najpierw Barracuda wstała z piłką w zębach do której doczepiony był sznurek z pileczką i na końcu wisząca już kaszanka, no niestety nie pusciła z pyszczka , tylko glośniej warczala, więc Barracuda złapała ją miedzy przednie łapy i przygniotła mrucząc, ile narobiła halasu!!!!! Masakra ;-)
To pies dosyć głośny i szczekliwy, ja już wiecej nie zrobię tego błędu, mimo, ze bardzo kochamy naszą Kaszankę. W życiu grzywacza już nie chcę.
Przy porodzie tak darła paszczę, że musialam leków na uspokojenie się nałykać na drugi dzień, bo cały czas w uszach słyszalam ten jej krzyk rozpaczy. Od tamtej pory już nie miala miotu, mimo, że mam chętnych na maluchy nie kryjemy jej. Jednego tylko nie można jej zarzucić, była super mamą i nawet nie wiedziałam, że mam miot w domu.
Mała jest wszędzie i wszędzie jej pełno, nie przeszkadza tak psom jak mnie, jak się odwracam ona zawsze z tyłu i nisko, nie widać, zaraz na nią staję. To mój cień, jak Kasi nie ma w domu. Bardzo źle znosi samotność, choćby na godzinę.
Moja kolezanka natomiast ma grzywacze same i jest niesamowicie zadowolona z tych cech , z których ja nie jestem. Zależy co komu podpasuje ;-)
Reasumując, ja nie polecam, może lepszy będzie francuski buldożek, jeżeli już musi być inna rasa, albo miniatura ;-)
Psy ją tolerują i robią to tylko dla mnie, bo ja tak sobie życzę, by jej nie dokuczały.
Kaszanka jednak bardzo kocha szczeniaki i bardzo lubi sie z nimi bawić, ale tylko do 5-6 tygodnia. Później juz nie ma szans, ostre zęby rysują jej skórę. Kiedyś uratowała prawie już tonącą w oczku Jackie, kiedy była szczeniakiem, narobiła takiego hałasu,ż e trup by wstał z grobu, usłyszalam ten żałosny skowyt podczas suszenia włosów. Wygladam przez okno w łazience a tam Kaszania ujada nad taflą wody a w oczku zmęczona już próbami wyjścia malutka Jackie. :-/ Nie wiem ile by jeszcze miala sił, i czy by dała radę bez alarmu Kaszanki. Jest to bardzo mądry pies, bardzo szybko się uczy, ale są rzeczy które za chiny do niej nie trafiają- koniec ufff ;-) :-D

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu