Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Mały bull podkula ogon podczas jedzenia ..
Autor Wiadomość
agimistrzu
Początkujący

Postawił 13 piw(a)

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 15:00
   Mały bull podkula ogon podczas jedzenia ..

Witam , jestem tutaj nowa .. ;)
Martwi mnie pewna kwestia , a mianowicie mój bulik - Uran , podkula ogon podczas jedzenia oraz strasznie łapczywie je , tak jakby ktoś mu miał zaraz zabrać .. Staramy się w miarę możliwości podczas posiłków delikatnie masować mu plecy i podnosić ogon do góry,jednak nie zawsze to skutkuje .. Powoli zaczynam się już niestety martwić . Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem , wie co zrobić w takiej sytuacji oraz jakie mogą być przyczyny.
Dodam że bulik ma dokładnie 2 miesiące i tydzień a jest u nas od niespełna 2 tygodni.
Pozdrawiam Agnieszka :)

Uwagi obsługi forum:
zapraszamy do zapoznania sie z regulaminem i do działu powitań
dragonh3art

#Quentinhill
Bardzo Uzależniony

Piwa: 263/347

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 15:17

to, ze podkula ogon podczas jedzenia, jest normalne. Prawdopodobnie bulik jest bardzo glodny i stad lapczywy. Moze zwiekszyc mu porcje? Czy u hodowcy dostawal odpowiednia ilosc jedzenia?
W takim wieku, moim prywatnym zdaniem, szczeniak powinien jesc "do oporu" ( no chyba, ze wczesniej byl zabiedzony, wtedy zwiekszamy porcje stopniowo az do momentu, ze bezpiecznie mozemy mu dac tyle, ile chce)

Aby zachlannosc nie przerodzila sie w agresje, podawajcie mu jedzenie z miski reka, niech je z reki. Nauczy sie wtedy wielu bezcennych rzeczy.

żenia
Uzależniony
wszystkowiedząca

Piwa: 148/151

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 15:21

Czy czasami nie przeszkadzajcie mu podczas jedzenia? Spróbujcie zostawić w spokoju i nie kręcić się podczas posiłku...? Może pomoże na podkulanie i łapczywość???

Jeśli nie poskutkuje to spróbujcie szczylkowi dawać jedzenie z ręki, powinno też pomóc z podkulaniem ogonka, piesek nabierze do Was zaufania, i będzie wiedział że ręka daje jedzonko, a nie zabiera. czasem niestety jest tak, ze bullisko do końca życia połyka jedzenie, zamiast je gryźć, a to niedobrze... Można kupić takie stalowe kule co się wkłada do miski, i one wymuszają powolne jedzenie... Ale to u dużego pieska raczej...

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
*Moniq
agimistrzu
Początkujący

Postawił 13 piw(a)

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 15:23

Dobrze , zwiększymy mu porcje , zobaczymy czy to pomoże i będziemy karmić z ręki :) u hodowcy wydaje mi się ,że dostawał odpowiednią ilość , nie był chudy jak go zabieraliśmy.
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź !! :D

#Quentinhill
Bardzo Uzależniony

Piwa: 263/347

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 16:54

niektore pieski sa lapczywe "z natury" , dawajcie mu wiecej, niech zrozumie, ze mu nie zabraknie,, karmienie z reki to PODSTAWA.

*Moniq
Bulomaniak

Piwa: 465/522

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 19:39

To samo nasunęło mi się na myśl co i Żeni ,że przszkadzacie psu podczas jedzenia.
Kiedyś Magda - Żmija odpowiedziała mi obrazowo na pytanie o karmienie psa i głaskanie go w tym samym czasie :" Czy ty byś była zadowolona gdyby ktoś ciągle Cię szturchał kiedy jadłabyś zupę ?"
Karmić z ręki , nie gadać jak nakręcona katarynka do psa , bo dla niego to i tak bełkot . Wkładać ręce do miski i karmić .Niech pies też sam je z miski trochę w tym czasie ,żeby nie znienormalniał jak mój swojego czasu ,że nie żarł dopóki z pracy nie wróciłam ... bo przecież je się tylko z ręki , a miska jest fuj . Myślę ,że będzie dobrze . Psie dziecię nauczy się z czasem :-)

*Edyta Nowacka
Bulomaniak

Piwa: 284/56

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 21:05

a juz prostowanie ogona podczas jedzenia :shock: to prosta droga do wyrobienia agresji miskowej wywolanej tylko i wylacznie upierdliwoscia wlasciciela :mrgreen:

#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcem

Piwa: 379/466

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 11:11

Dobrze też jest dokładać psu jedzenie do miski, podzielić porcję na 3 tury. Zjadł, na spokojnie podejść do miski, dorzucić. Niech to że ktoś przychodzi i zagląda dobrze mu się kojarzyło. Oraz podawanie jedzenia z ręki. Dobrze jest nauczyć psa np przy jedzeni kości, właściciel trzyma je się wygodniej a on nie podjada, nie zabiera.

ROLEX
Bardzo Uzależniony

Piwa: 217/290

ROLEX Motobule
bulterier standardowy pies

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 11:32

Ja od początku podawałam często jedzenie z ręki. Teraz na Barfie nawet częściej bo do końca nie ufam mojemu psu, że nie połknie szyi indyczej w całości ;) Od początku też mu w misce grzebałam i dokładałm żarcia w trakcie posiłku. Natomiast nigdy nie głaszczę, nie tarmoszę nie gadam, nie dotykam, po prostu nie przeszkadzam :) Ja też nauczyłam Rolexa, że ma usiąść lub się położyć przed posiłkiem. Stawiam miskę, odczekuję chwilę i dopiero na komendę "proszę" i gest ręką w stronę miski może podejść i zacząć jeść. Myślę, że jest to pomocne przy zachłannym i łapczywym jedzeniu.
Uczymy się też odwoływania podczas posiłku ale na razie muszę mieć w ręcę coś znacznie atrakcyjniejszego od zawartości michy ale idzie coraz lepiej ;)

piotrnemo
Nowicjusz

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 18:32

moja suka będąc jescze mniejszym bulkiem skakała na miskę przy podawaniu i warcała jak ktoś ją dotykał podczas jedzenia. Teraz ma 4 miesiące i nim nie usiądzie nie dostanie miski ,a jak warczała zabierałem miskę i jest teraz prawie grzeczna

Uwagi obsługi forum:
zapraszamy do zapoznania sie z regulaminem i do działu powitań
dragonh3art

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu