http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=kom_zg
29.12.2014
Zarząd Główny ZKwP na posiedzeniu plenarnym w dniu 10.12.2014 r. podjął następujące uchwały, obowiązujące od 1 stycznia 2015 roku:
1. Zmieniono zapis pkt. 10 rozdz. III Regulaminu Wystaw Psów Rasowych nadając mu następującą nową treść: - W jednym dniu wystawy sędzia może oceniać:
a/ na wystawach międzynarodowych (CACIB) maksymalnie do 150 psów. Opisy, niezależnie od ilości psów wystawianych w ringu, nie są wymagane;
b/ na wystawach krajowych (CWC/CAC):
- z opisami - maksymalnie do 80 psów,
- bez opisów - powyżej 80 psów, lecz nie więcej niż 150 psów;
c/ na wystawach klubowych, organizowanych przez Kluby-Komisje Zarządu Głównego, maksymalnie do 60 psów z obowiązkowym opisem tych psów. W uzasadnionych przypadkach liczba psów przedstawionych sędziemu do oceny na wystawie klubowej może być zwiększona, ale wyłącznie za jego zgodą. Wszystkie psy obowiązkowo muszą być opisane.
2. Zarząd Główny podjął uchwałę o ustanowieniu tytułu - Champion Polski Weteranów. Tytuł ten może być przyznany na podstawie trzykrotnej oceny doskonałej z lokatą pierwszą otrzymanej od 3 różnych sędziów. Przynajmniej jedna z tych ocen musi być przyznana na wystawie klubowej lub międzynarodowej. Nie jest wymagany odstęp czasu między tymi ocenami.
3. Zarząd Główny uchwalił, iż nazwy: Wystawa Klubowa, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu, Zwycięzca Klubu, Klubowy Zwycięzca Roku - są zarezerwowane wyłącznie dla wystaw organizowanych przez Kluby-Komisje Zarządu Głównego. Kluby tzw. "wybieralne" mogą organizować swoje wystawy wyłącznie, jako wystawy krajowe np. Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich itp. i przyznawać na nich tytuły, wskazane dla wystaw krajowych (rozdz. IV, pkt. 3 Regulaminu Wystaw Psów Rasowych) - Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Najlepszy Dorosły Pies, Najlepsza Dorosła Suka, Najlepszy Weteran w Rasie, Zwycięzca Rasy (ZR lub BOB) i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS). Kluby tzw. "wybieralne" na swojej wystawie rangi krajowej mogą przyznawać duże CWC. Dotyczy to wyłącznie jednej wystawy w roku, organizowanej przez te Kluby.
4. Zarząd Główny podjął uchwałę o wprowadzeniu od 1 stycznia 2015 roku - jako jednego z wymogów hodowlanych - badania profilu DNA od wchodzących do hodowli suk hodowlanych i psów reproduktorów oraz zatwierdził z tym związane procedury, które zostały ujęte w załącznikach do Regulaminu Hodowli Psów Rasowych i rozesłane do Oddziałów ZKwP.
5. W zakresie spraw szkoleniowych Zarząd Główny podjął następujące uchwały:
- na wniosek przewodniczącego GKSP dokonał zmiany obsady sekretarza GKSP. Odwołał kol. Dorotę Pankiewicz, a na jej miejsce powołał kol. Małgorzatę Kędziorek.
- Zmienił niektóre postanowienia Regulaminu Organizacyjnego Komisji Szkoleniowych ZKwP w następującym zakresie:
a/ powiększenie do 3 ilości zastępców przewodniczącego GKSP,
b/ zwiększenie częstotliwości zwoływania posiedzeń GKSP,
c/ zwoływanie posiedzeń wspólnych GKSP i poszczególnych KUS (komisji dyscyplin sportowych). Szczegółowe informacje w tym zakresie zostaną opublikowane na stronie GKSP oraz stronie internetowej ZKwP w zakładce Regulaminy.
- Dokonał uszczegółowienia definicji "oficjalnej imprezy międzynarodowej" z Regulaminu Wystaw (rozdz. II, pkt. 6) poprzez dodanie zapisu (cyt.): "… na której przyznawany jest wniosek na międzynarodowego championa pracy (CACIT) lub wnioski równoważne dla innych specjalności użytkowych (np. CACIL itp.)
- Na wniosek KUS - wyścigi chartów, poparty przez GKSP, uchwalił nowy Regulamin Wyścigów Chartów.
6. Zarząd Główny ZKwP korzystając ze swych statutowych kompetencji uchwalił ważność mandatów delegatów z ostatniego sprawozdawczo-wyborczego Zjazdu Delegatów ZKwP (11-12.05.2013) na kolejny, zwyczajny - sprawozdawczy Zjazd Delegatów, zaplanowany na dzień 9 maja 2015 r.
Oddział w Łodzi reprezentować będą trzej delegaci wybrani na ostatnim Zjeździe sprawozdawczo-wyborczym.
7. Zarząd Główny uchwalił, że od 1 stycznia 2015 r. wchodzi w życie porozumienie podpisane między ZG ZKwP a Fundacją Straż dla Zwierząt. Jego celem jest przeciwdziałanie naruszaniu praw zwierząt. Działania kontrolne Straż dla Zwierząt może podejmować w stosunku do członków ZKwP wyłącznie w porozumieniu z władzami Związku. W zespole kontrolującym musi uczestniczyć przedstawiciel ZKwP (kontrole wspólne).
Fajnie, że będzie champion weteranów
Bardzo jestem ciekawa jak się sprawdzi kwestia badań DNA (jestem jak najbardziej za - pytanie tylko czy na pewno ZKwP jest do tego przygotowany odpowiednio)
Co do kontroli Straż dla Zwierząt + ZKwP mam mocno mieszane uczucia.....