Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
ZKwP- moje wątpliwości.
Autor Wiadomość
ray186
Zaangażowany

Piwa: 60/57

Danzig Blues Bulls
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Gru 13, 2013 14:52
   ZKwP- moje wątpliwości.

ZKwP to jedyny w PL związek zrzeszający hodowców i właścicieli psów rasowych współpracujący z FCI. Wszystko ładnie i pięknie brzmi ale w praktyce nie jest wcale tak kolorowo. Coraz częściej słyszę i czytam o "hodowcach" zrzeszonych w ZKwP, którzy zachowują się jak pseudo, a to mają w głębokim poważaniu warunki w jakich te psy trzymają, ich ilość, badania, dobro rasy, bardziej nastawiają się na zyski finansowe. Co gorszę ZKwP ma to kompletnie w DOOOPIE, bo oni też na tym zarabiają i takie przypadki są zamiatane pod dywan. Strasznie mi się to nie podoba i wręcz zraża do ZKwP, pewnie nie jestem osamotniona w tym wszystkim. Czemu FCI nie przeprowadza kontroli ZKwP, jak by nie patrzeć reprezentują ich w PL? Dlaczego ZKwP nie przeprowadza kontroli w hodowlach takich niezapowiedzianych, żeby sprawdzić warunki życia zwierząt, ich ilość, badania. Czemu nie wprowadzą ograniczenia na ilość posiadanych psów jednej rasy (ilość dostosowana do możliwości hodowcy) ? Dlaczego nie ograniczą mnogości ras w hodowlach, że jeden hodowca może hodować tylko np 2 rasy psów? Czemu nie ma obowiązkowych badań w hodowlach? Niektóre pseudo mają lepsze warunki niż Hodowle z ZKwP, a to hodowle ZKwP powinny świecić przykładem. Wydaje mi się, że dużo powinno się zmienić w ZKwP.
Nie chcę nikogo obrazić sowim postem ale ZKwP wzbudza we mnie coraz więcej wątpliwości i nie chcę się wymądrzać to tylko moje wątpliwości na temat związku, zasad w nim panujących (bądź ich brak) i członków (nie wszystkich oczywiście).

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Pią Gru 13, 2013 15:07

Ostatnio się dowiedziałam, że są kontrole, ale takie jakieś wyrywkowe i zapowiedziane wcześniej. Bez sensu. Moim zdaniem niezapowiedziane powinny być i przeprowadzane przez osoby z innych oddziałów. Tak by było chyba najlepiej.Na takiej kontroli chyba powinien być też Wojewódzki Lekarz Weterynarii.
ZKwP wymaga głębokiej reformy.

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#AV
ray186
Zaangażowany

Piwa: 60/57

Danzig Blues Bulls

Wysłany: Pią Gru 13, 2013 15:09

Zdecydowanie tak wyrywkowe, ktoś z innego oddziału i lekarz który od razu może luknąć w papiery i na psy, a nie kolega, koleżanka którzy przymkną oko i jakoś to będzie.

#grzegorz.g
Początkujący

Piwa: 3/3

Champion Polski
Global Love Ex Se Nat...

Wysłany: Pią Gru 13, 2013 21:09

Moim skromnym zdaniem wygląda to tak: na dzień obecny nie ma sensownej alternatywy dla ZKwP.Zasada postrzegania organizacji jest taka sama jak w innych dziedzinach życia,może być stu hodowców bardzo OK , a wystarczy jeden,który podpadnie i psuje opinię pozostałym,bo wszyscy są członkami ZKwP i wszystkich (jak to w Polsce)równa się w dół, a nie w górę.
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
#AV, #KIKIMORA, #ex se natus
ilmeikkyys
Bywalec

Piwa: 27/94

Wysłany: Pią Gru 13, 2013 22:13

KIKIMORA napisał/a:
Ostatnio się dowiedziałam, że są kontrole, ale takie jakieś wyrywkowe i zapowiedziane wcześniej. Bez sensu. Moim zdaniem niezapowiedziane powinny być i przeprowadzane przez osoby z innych oddziałów. Tak by było chyba najlepiej.Na takiej kontroli chyba powinien być też Wojewódzki Lekarz Weterynarii.
ZKwP wymaga głębokiej reformy.

U nas są kontrole niezapowiedziane, posypało się już kilku hodowców...chyba na stałe zasilą szeregi PKPR-u lub innych pseudo-związków.

#malina
Stały Bywalec

Piwa: 73/74

Wysłany: Pią Gru 13, 2013 22:15

Zmienił się regulamin i już od początku grudnia w naszym oddziale ZKwP przeglądy miotów mają miejsce w hodowlach. Celem jest sprawdzenie warunków oraz wyłapanie ewentualnych nieprawidłowości, ale skutek takich zmian w regulaminie nie rozwiążę problemu złego traktowania zwierząt. Niestety jest to problem podobny do przemocy w rodzinie trudny do wykrycia. Osoba, której bardziej zależy na pieniądzach niż na dobrze zwierząt zrobi bardzo dużo, żeby nie stracić często jedynego źródła utrzymania.

Pepe
Stały Bywalec
ALDO

Piwa: 10/60

Pepe Fire Box

Wysłany: Sob Gru 14, 2013 12:16

Najśmieszniejsze jest to, że żeby np. krakowski oddział ZKwP zrobił kontrolę w hodowli tam zarejestrowanej osoba zgłaszająca taki wniosek musi być ich członkiem i wtedy zbierze się sąd koleżeński (czy jakoś tak), który ewentualnie może coś zrobić (w co mi się średnio chce wierzyć). Takie informacje dostałem od Pani od terierów z małopolskiego oddziału.

I to nie ludzie z ZKwP mogliby coś zmienić tylko z inicjatywą musieliby wyjść sami hodowcy zrzeszenie w Związku. Natomiast układ jaki panuje nie pozwoli na gruntowne zmiany bo nie wszystkim zależy na pozytywnym odbiorze , a liczą się własne interesy.. a przede wszystkim zysk.

^Bullwitmo
Moderator
Gina, Majka, Will, Chip

Piwa: 505/1371

C.I.B.ChPL/HU/AT,MłC...
SCHASTLIVAYA BULLDOM'...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Sob Gru 14, 2013 23:22

Na początku roku byłem na walnym swojego oddziału. Wśród różnych sprawozdań i danych uderzyło mnie jedno: przez cały rok 2012 komisja hodowlana przeprowadziła jedną :!: kontrolę w hodowli. Rozumiem, że jest to działalność społeczna, ale chyba jest tu coś nie tak :kwasny:

https://www.facebook.com/BullwitmoFCI
Witek - https://www.facebook.com/bullwitmo
Rona & Trojka [']

#Kate
Bulomaniak

Piwa: 386/625

Mł Ch Pl, Zwycięzca ...
QuentinHill Dirty Dan...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Gru 17, 2013 21:23

Od nowego roku ma się zmienic
Wlasnie mialam przeglad- i kontrole
W moim oddziale jestem 1 - ode mnie zaczeli
Sprawdzali psy- warunki, szczepienia
Kilka stron- w jakich warunkach psy zyja, czy na dworze , czy w domu- czy luzem - klatkach czy czyms innym, co jedza , czy badania sa aktualne, czy psy sa zadbane, czy socjalizowane
Szczenieta tez zostały dokladnie obejrzane.
bardzo fajnie- zadałam pytanie czy kontrole beda zapowiedziane czy nie- ale Panie nie wiedziały- maja sie zorientowac
Moze od nowego roku Zk przejmie sie losem psów w hodowlach bardziej niz bylo to do tej pory

abibull
Początkujący

Postawił 1 piw(a)

Wysłany: Czw Sie 27, 2015 13:32

Oby nie było jak z kontrolami sanepidu ;) Że zanim przyjdą dają znać tydzień wcześniej . Tak by przedsiębiorca mógł się do niej przygotować :mrgreen:

A jak zaczęli kontrolować . czyli musiało źle się dziać i opinie o zkwp w necie są prawdziwe co do niektórych Hodowców
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu