Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie
 
 
bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Zanim zgłosisz chęć adopcji bulteriera
Autor Wiadomość
dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & CrimsonDołączyła: 07 Wrz 2007

Posty: 7037
Piwa: 1406/2483
Skąd: z drugiej strony monitora :P

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

  Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 13:05
   Zanim zgłosisz chęć adopcji bulteriera


Zanim zgłosisz chęć adopcji bulteriera...

...dobrze przemyśl swoją decyzję!

Psy nie są zabawkami, mają prawo do:
- wolności od głodu i pragnienia,
- wolności od urazów psychicznych i bólu,
- wolności od ran i chorób,
- wolności od stresu,
- wolności do wyrażania naturalnego zachowania.

Czy możesz zapewnić odpowiednie warunki?
- powinieneś je regularnie karmić i poić,
- obdarzyć miłością, szacunkiem, być cierpliwym i wyrozumiałym,
- powinieneś poświęcać mu dużo czasu na wspólne spacery, zabawę i pielęgnację,
- powinieneś zapewnić mu opiekę weterynaryjną, poddawać regularnym szczepieniom i odrobaczeniom,
- zapobiec niekontrolowanemu rozmnażaniu.
- upewnij się, czy nikt z domowników nie ma alergii na sierść zwierzęcą,
- pomyśl, jak zapewnisz zwierzęciu opiekę podczas urlopu.

Czy stać Cię finansowo na utrzymanie zwierzęcia?

Zwierzęta kosztują. To nieprawda, że dobre chęci wystarczą, by zapewnić zwierzakowi szczęśliwe życie.
Odpowiednia karma bytowa to podstawa zdrowia i samopoczucia zwierzęcia. Zanim weźmiesz zwierzę dowiedz się jak najwięcej na temat żywienia zwierząt, sięgnij po odpowiednią literaturę, zajrzyj na fora internetowe miłośników psów. Skorzystaj z doświadczenia innych, by nie popełnić błędów - zapytaj NAS!.
Jeśli wychodzisz z założenia, że zwierzę wyżywi się tym, czego Ty nie zjesz lub resztkami z kuchni – mylisz się.
Jeśli myślisz, że karmy dla zwierząt różnią się jedynie ceną – mylisz się, one różnią się jakością.

Adoptując psa pamiętaj, że zwierzęta te żyją kilkanaście lat i przez ten czas będą pełnoprawnymi członkami rodziny.

By adopcja zwierzęcia była dla Ciebie radością, a dla niego wiązała się z długim i szczęśliwym życiem, musisz być gotowy unieść za jego życie odpowiedzialność. To decyzja, która będzie miała wpływ na kilkanaście najbliższych lat Twojego życia.
Nie bierz zwierzaka pod wpływem chwilowej zachcianki swoich dzieci, nie bierz go, jeśli nie chcesz go wziąć na dobre i na złe. Zwierzęta też mają uczucia i przeżywają rozstania.

Bullterier jest psem zrównoważonym, ale wymaga stanowczego i doświadczonego opiekuna.

Jesli myślisz, że bulterierowi wystarczy tylko pełna miska i ciepły kąt do spania, to jesteś w wielkim błędzie... Pies ma również potrzeby psychiczne, potrzebuje Ciebie, Twojego czasu, poświęcenia i Twojej miłości, wiec zanim zaadoptujesz bulteriera, zastanów się czy sprostasz jego wychowaniu i wymaganiom. Nie skazuj go na smierć, lub wegetację w schronisku, w którym bulterier nie ma szans na przezycie i ze względu na schroniskowe warunki i na to... że pozbawiony bliskiego kontaktu z człowiekiem umrze z tesknoty :cry:

Jeśli nie masz pojęcia o psychice tych psów i nie posiadasz doświadczenia z psami, to stanowczo odradzamy adopcje psa takiej rasy, bo to nie są "łatwe" psy i nie są to psy dla kazdego !!!!

Jesli oczekujesz od psa, ślepego posłuszeństwa i mechanicznego wykonywania poleceń, nie decyduj się na bullteriera, bo jak szukasz psa o takich cechach to rozejrzyj sie raczej za owczarkiem niemieckim... Bo z bulterierm jest dokładnie tak, jak w tym cytacie - "Bulterier nigdy nie będzie psem niewolniczo posłusznym, bo jest osobowością, która wykonuje Twoje polecenia tylko dlatego, że chce je wykonać, dla Ciebie."

Bullterier to ogromna indywidualność, to pies o bardzo silnej psychice i charakterze i potrzebuje własciciela o równie silnym charakterze jak on sam i nietuzinkowej osobowości, bullterier nie bedzie tolerowac słabości ani głupoty swojego właściciela. Za to człowieka, którego bulterier obierze sobie na przewodnika i obdarzy szacunkiem, to pokocha bezgranicznie i będzie mu całkiem oddany.

Musisz się również liczyć z tym, ze dorosły bulterier może nie tolerowac innych zwierzat w domu (inne psy, koty, gryzonie, ptaki itp)

Musisz też wiedzieć, ze idąc z bulterierem ulica, spotkasz sie wiele razy z ludzką złosliwością, nietolerancja i usłyszysz za plecami niewybredne komentarze i trzeba sie na to przygotowac i uodpornic aby być "ponad tym", a jadąc na wakacje jest mało miejsc takich, gdzie z bulterierem Cię przyjmą... bo medialna nagonka zrobiła swoje :-(

Dlatego zanim wyciągniesz ręce po bullteriera, zastanów się najpierw, czy jesteś w stanie sprostać jego wychowaniu.

Dobrze prowadzony bulterier jest w stanie dac wiele radości, bo sa to psy wyjątkowe, mozecie mi wierzyc, kochają dorosłych ludzi i dzieci i sa do nich łagodne i przyjazne (mój syn nie zna domu bez bulteriera bo urodził się gdy miałam dorosłego samca i razem z nim sie wychował i uczył sie chodzic trzymając go za obroze i uszy ;-) ,a gdy mój buliś odszedł na raka, to syn rozpaczał tak, ze kupilismy od razu drugiego psa oczywiscie bullteriera, bo to juz tak jest - raz masz bulla, to całe zycie bedziesz miec bulle, bo one nie tylko wyglądem się róznia od innych psów, one sa całkowicie inne - trzeba miec kontakt z bullem aby to zrozumiec, dostrzec i przekonać się co do tej rasy - ja nie jestem w stanie tego wytłumaczyc tak na szybko... bo o ich inności i wyjątkowości to można naprawde ksiazki pisac). A w obronie ukochanego właściciela bulterier jest w stanie oddac nawet swoje zycie... bo jest to jedyne stworzenie na świecie, które bedzie Cie kochać bardziej niz siebie samego i w Twojej obronie nie cofnie sie przed niczym...

Właściciel bulteriera powinien być człowiekiem bardzo odpowiedzialnym i dojrzałym psychicznie i sobie zdawać sprawę z ogromnego potencjału i siły jaka w bulterierze drzemie, dlatego pod zadnym pozorem nie można celowo wzbudzac u bulteriera agresji - szczując go na ludzi i inne zwierzęta, takie zachowania są karygodne i mogą mieć opłakane skutki, dlatego bulteriera nalezy prowadzic stanowczo, ale przy tym delikatnie i własne negatywne emocje trzymać na wodzy.

Cytat:
Decydując się na wzięcie bezdomnego psa ze schroniska lub w innych okolicznościach, trzeba pamiętać, że nie każdy pies będzie w stanie przystosować się do warunków jakie mu oferujemy, choćby w naszym, ludzkim mniemaniu były to warunki wręcz idealne.

Wiadomo, na przykład, że psy młode, o dużym temperamencie i potrzebie ruchu mogą sprawić problem ludziom starszym. Podobnie psy, które nie miały we wczesnym okresie rozwoju bliskiego kontaktu z ludźmi, źle będą się czuły w mieszkaniu. Pies trafiający do schroniska powinien w ciągu pierwszych tygodni pobytu zostać oceniony pod względem repertuaru zachowań oraz możliwości adopcyjnych.

W ten sposób możemy z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, że dany pies będzie dobrze się czuł w rodzinie, gdzie są dzieci, a inny nie będzie cierpiał i stwarzał problemów pełniąc rolę stróża naszej posesji.

Ocena zdolności adaptacyjnych psa i repertuaru zachowań może także pomóc w doborze miejsca w schronisku i współtowarzyszy niedoli. Sporo adoptowanych psów cierpi z powodu przykrych doświadczeń jakie miały w schronisku. Z pewnością lepszym rozwiązaniem problemu opieki nad bezdomnymi psami byłoby wspieranie wielu rodzinnych, małych przytulisk zamiast utrzymywania dużych zinstytucjonalizowanych schronisk.

Zachowanie nieznanego psa powinno być ocenione w następujących aspektach:

  Reakcje na osoby obce
  Potrzebę kontaktów społecznych (z ludźmi i innymi psami)
  Reakcje na zaskoczenie
  Reakcje na dotyk
  Obrona własności
  Współpraca z człowiekiem - reagowanie na komendy


Proste próby zachowania przeprowadzone przez osobę mającą z psami doświadczenie mogą dać nieocenioną wiedzę na temat psa i pomóc w podjęciu dobrej decyzji. Pozwalają z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać jak zachowa się pies w nowym domu. Zdarza się bowiem nierzadko, że pies wraca do schroniska lub na ulicę właśnie z powodu nieprzystosowania do konkretnych warunków. Takim nieudanym adopcjom można i trzeba zapobiegać.

źródło: www.alteri.pl


Osobnym problemem są psy mające bardzo bolesne doświadczenia w kontaktach z ludźmi. Przejawiają się one trudnościami w zachowaniu psa - reakcjami lękowymi, ucieczkami, agresją. W tych wypadkach praca z psem musi być szczególnie przemyślana i wymaga bardzo dużo cierpliwości i konsekwencji. Najlepiej w takiej sytuacji szukać pomocy u psychologa lub osoby szkolącej psy. Warto też pamiętać, że właściwy charakter psa ujawnia się w nowym miejscu po około dwóch tygodniach. Tyle bowiem, jak pokazuje doświadczenie, potrzeba psu na zaadaptowanie się do nowych warunków życia.

*Aby dowiedziec się więcej o testach dla psów adopcyjnych przeczytaj również koniecznie :arrow: TEN temat!!!


Dlaczego psy adopcyjne są kastrowane a suki sterylizowane?

Ponieważ walczymy z bezmyślnym rozmnażaniem bulterierów, w wyniku którego musimy sie o ich adopcje martwić, wszystkie psiaki adopcyjne przed wydaniem do nowego domu, zostaną wysterylizowane, badź wykastrowane.

Kastracja, badź sterylizacja takim możliwościom w przyszłości zapobiegnie.
Zniechęci to również amatorów walk psów, handlarzy, oraz "osiedlowych szpanerów" i inne nieodpowiedzialne osoby tego pokroju, które nie powinny posiadać żadnych zwierząt.

*Aby dowiedziec się więcej o sterylizacji i kastracji, przeczytaj również te tematy:


Co roku liczba bezdomnych zwierząt trafiających do schronisk i azyli zwiększa się. Nie pozwól, by zwierzak, którego decydujesz się adoptować kiedykolwiek tam wrócił. Na adopcję powinni zgadzać się wszyscy domownicy. Przygotuj się do adopcji starannie i przemyśl to wszystko dokładnie.PAMIĘTAJ!! Czy zdecydujesz się na adopcję, czy też nie, to każdy wybór będzie dobry, jeśli będzie przemyślany. Tu niestety nie ma miejsca na emocje, dlatego nie działaj pod wpływem impulsu, chwili, tylko to musi być odpowiedzialna i przemyslana decyzja.
_____________________________
Cerberka już nie ma, została Negra i Landrynka... 1.01.2018 do rodziny dołączył Crimson

 
 
 
    
Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:   Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Kciuk  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odp. Ostatni post
Brak nowych postów Zanim zdecydujesz się na kupno bulter...
koniecznie przeczytaj zanim napiszesz...
dragonh3art Ogłoszenia i regulaminy 1 Czw Sty 06, 2011 14:26
dragonh3art
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: [regulamin] Sprzedam bulteriera
zasady zamieszczania ogłoszeń
dragonh3art Sprzedam bulteriera 0 Wto Paź 09, 2007 12:44
dragonh3art
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Kupujemy bulteriera
Wojciech Korecki - Bulterier, fragmenty
dragonh3art Bulterier standardowy - informacje o rasie 0 Sob Paź 20, 2007 11:37
dragonh3art
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Głowa bulteriera - wizytówka rasy
dragonh3art Bulterier standardowy - informacje o rasie 6 Pią Sie 13, 2010 01:26
Aisze
Brak nowych postów "Zanim kupisz bulteriera"
Anita Informacje ze świata mediów 32 Sob Paź 27, 2012 11:34
koleśPowered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®

[ Twoje IP to: 3.209.80.87, używasz: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/) ]
Forum w wersji Lo-Fi dla PDA/GSM
bulterier, bullterrier, bull terrier bulterier miniaturowy, miniature bull terrier
audi forum, hodowle bulterierów, bulterier adopcje
Mapa Bulterier - Forum o rasie | Działy | Kategorie | Spis treści | Baza bulterierów
bulterier forum kynologiczne