Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Z bulikiem w polskich pociągach
Autor Wiadomość
naeni
Bywalec
& LOKI

Piwa: 24/16

RAIN STAR Temptation ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Czw Gru 05, 2013 14:03
   Z bulikiem w polskich pociągach

Witam
Szykujemy się z Rudziaczkiem w 5-cio godzinną podróż pociągiem TLK (z przedziałami). Regulamin przewozu psa:
"Dorosły podróżny może przewieźć jednego psa w wagonie klasy 1 lub 2, we wszystkich kategoriach pociągów, jeżeli:
- posiada ważny bilet na przewóz psa oraz aktualne świadectwo szczepienia,
- pies trzymany jest na smyczy i ma nałożony kaganiec,
- współpodróżni w przedziale nie zgłoszą sprzeciwu."

Wszystko jasne. Ale jak to ma się w praktyce? Wiadomo, podróż długa, przedziały niewielkie, gdzie ja mam trzymać swoją 25 kilogramową świnkę? Na kolanach się nie zmeści, na siedzenie nie może, na podłodze nie ma miejsca... I to jeszcze "rasa z tych"? A jakby tego mało to będziemy jechać na świeta wiec będziemy upchnięci w pociągu jak sardynki w puszce...

Podróżował już ktoś w ten sposób ze swoją świnką? Jakie są Wasze doświadczenia?

*Jara
Bulomaniak
Bull-terror

Piwa: 172/27

Żorżeta Niebezpieczne...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Gru 05, 2013 14:23

Jeździłam z psem pociągiem, bardzo często podróżuję pksem.

Jeśli jest miejsce w przedziale to możesz rozłożyć kocyk i posadzić psa koło siebie na fotelu, ja tak robię.
A jeśli nie to zostaje Ci tylko trzymanie psa na podłodze i pilnować go ;) Nie ma innego wyjścia.

#AV
Bulomaniak

Piwa: 845/1185

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl
FURIA FOR ANIMA VILLI...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Czw Gru 05, 2013 14:24

Ja mam takie przygody i doświadczenia, że mogłabym książkę napisać ;-) :mrgreen:
Teraz jest rezerwacja miejsc i bardzo tym utrudnili podróże z psem. Jeżeli w pociągu nie ma tłoku, to można poszukać wolnego przedziału i trzymać kciuki, żeby nikt nie miał zarezerwowanego tam miejsca. Ja wykupuje teraz miejsce w pierwszej klasie. Nawet jak druga jest zapchana, to tam jest o wiele luźniej i idę do wolnego przedziału. Raz mi się zdarzyło, że konduktor pukał w drzwi i czekał aż założę psu kaganiec, bo bał się wejść. Kazał też posadzić psa na podłogę. Ja zabieram koc i rozkładam na siedzeniu obok. Na podłodze, jeżeli ktoś jeszcze jest w przedziale pies się po prostu nie zmieści . Ludzie i konduktorzy reagują zazwyczaj przyjaźnie, pies nigdy nie jechał ze mną w kagańcu, ale trzeba go mieć pod ręką, bo potem konduktor będzie miał problemy jak pies kogoś ugryzie ;-)

#CASIA
Bulomaniak
Cass-staf F.C.I

Piwa: 156/75

Ch.PL , Zw.Kl.TTB , ...
Demonique Desire of S...

Wysłany: Czw Gru 05, 2013 14:30

ja duuuużo podróżuje PKP ze stadem,często w składzie 2 mini i pit bull a podróż trwa 11h ;)

najwygodniej psiaka wpakować w materiałowy kennel,nikt nie będzie deptać po psiaku(!) ,jak nie ma takiej możliwości to poszukać przedziału dla podróżnych z dużym bagażem lub dla rowerów i wtedy kocyk rozkładamy na podłodze,siadamy z psiakiem i jedziemy,jeżeli nie ma takiej możliwości to zostaję liczyć na wyrozumiałość współpasażerów i spróbowac umieścić psa na podłodze.

trzeba mieć bilet dla psa,kaganiec i szczepienie na wściekliznę!

Agata.T
Uzależniony
...:::Lolek:::...

Piwa: 164/142

MR LOLEK Chucho Topli...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Czw Gru 05, 2013 14:33

Czasem w pociągu jest wagon na przewozu dużych bagaży czy rowerów ( pierwszy albo ostatni ). Nie ma przedziałów a siedzenia są tylko pod oknem - takie bardziej ławki. Tam jest dożo wolnego miejsca, może uda Wam się trafić na taki pociąg.
Moja znajoma jechala ostatnio do Warszawy i do Poznania korzystając z usług portalu blabla car (na FB) - zawsze jakaś inna opcja

#CASIA
Bulomaniak
Cass-staf F.C.I

Ch.PL , Zw.Kl.TTB , ...
Demonique Desire of S...

Wysłany: Czw Gru 05, 2013 14:36

z blabla car również korzystam, sporo osób zabiera pasażerów z psem a zawsze taniej i milej ;)

#AV
Bulomaniak

Piwa: 845/1185

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl
FURIA FOR ANIMA VILLI...

Wysłany: Czw Gru 05, 2013 14:44

Zawsze jak jechałam w tych przedziałach dla rowerów było strasznie zimno.
Ostatnio jechałam z transporterem takim:
http://www.zooplus.pl/sho...nsportery/47376
rozmiar ten najmniejszy 4 i ledwo wsunęłam go do przedziału. Zajmował całą podłogę wzdłuż dwóch siedzeń, więc 4 miejsca były w ogóle niedostępne. Standard do tak małego transporterka niestety nie wejdzie. Ja wiozłam akurat świnkę dla Agi Gryźbullowej, koleżanka miała dorosłą sukę ogara polskiego, a mojej siostrze wcisnęłyśmy pod opiekę kennelek ze sznaucerem miniaturką. Trafiłyśmy na świetnego konduktora, poprzesadzał ludzi, którzy mieli miejscówki w naszym przedziale. Do końca nie był świadomy, że w moim transporterku jest prawdziwy prosiak :mrgreen:

#CASIA
Bulomaniak
Cass-staf F.C.I

Ch.PL , Zw.Kl.TTB , ...
Demonique Desire of S...

Wysłany: Czw Gru 05, 2013 14:50

materiałowy kennel rozstawiam na pograniczu przedziału i korytarza,rozmiar ok.70x50cm pakuje tam Demi i Bazukę , z wciśnięciem plastikowego kontenera może być ciężko ;/

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Czw Gru 05, 2013 15:10

Woziłam psa PKP i PKS na siedzeniu przykrytym wielkim prześcieradłem.
O ile w PKS musiałam czasem powoływać się na znajomości, bo kierowcy nie zawsze lubili zwierzaki, to w PKP nie miałam nieprzyjemności. Chyba konduktorzy woleli czystego psa niż chamskie, ludzkie towarzystwo, bo po ocenie sytuacji, przesadzali nas do pustego wagonu, aby się piesio nie męczył. Smycz zawsze przypinałam do górnej półki, bo to najsolidniejsza rzecz w wagonie.

*hasimek
Bulomaniak

Piwa: 305/19

Wysłany: Czw Gru 05, 2013 15:43

ja się troszkę najeździłam pkp i ci powiem że będziesz mieć ciężko niestety :-/ właśnie najgorsze są wagony z przedziałami. Jak każde miejsce było zajęte to pies lądował pod moimi nogami przyciśnięty dosłownie do siedziska a koty w transporterze na kolanach, więc się czułam jak konserwa :-/ jak nie miałam rezerwacji miejsca to rozkładałam koc po prostu w przejściu przy drzwiach i tak sobie jak żule jechałyśmy, ale było to najwygodniejsze rozwiązanie. Dlatego zawsze polowałam na najzwyklejszą osobówkę, jazda dłuższa ale miejsca dla zwierzaków zawsze miałam więcej.
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu