Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Wyprawka dla szczeniaczka
Autor Wiadomość
Agata
Zaangażowany

Piwa: 15/31

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 16:31
   Wyprawka dla szczeniaczka

Proszę wszystkich zorientowanych o pomoc.A mianowicie udzielenie mi kilku wskazówek dotyczących skompletowania wyprawki dla szczylka - którego mam nadzieje nabędę już niebawem :) .Proszę o napisanie co powinna zawierać taka dobrze skompletowana wyprawka (od a do z) jeśli ktoś będzie tak dobry poprosiłabym o poszczególne przykłady (nazwy i zdjęcia) lub linki do stron , gdzie znajdują się takie informacje.Będę Wam ogromnie wdzięczna.Dziękuję Agata.

*Moniq
Bulomaniak

Piwa: 465/522

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 17:03

Ja przed zakupem Augusta , kupiłam miski ze stali nierdzewnej na stojaku, miskę plastykową małą , kocyk polarowy, ringo, kość winylową o zapachu wanilii, piłkę piszczącą , sznurek do ciągania , jeża piszczącego, wykopałam z szafy maskotkę do "oprawiania" .
Karmy nie kupowałam bo dostałam od hodowcy , poza tym na początku gotowałam gnojkowi żarcie .
Ze swojego doświadczenia dodam ,że wszelkie "braki" w wyprawce wyjdą w praniu i na bieżąco będziesz dokupywać.
Dodam ,że mi przydały się stare prześcieradła , jako WC dla zaszczańca. Okazało się ,że młody nauczył się u hodowcy sikać na ręcznik i pierwszym miejscem na które się zsikał był właśnie piękny kocyk :] położony na podłodze

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 17:14

Koniecznie kup solidną klatkę. Jedzenie wg zaleceń hodowcy. Obrożę szczeniaczkową regulowaną i najtańszą smycz, bo szybko się zniszczy przy szczeniaku.

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Agata
*Moniq
Bulomaniak

Piwa: 465/522

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 17:37

KIKIMORA napisał/a:
Koniecznie kup solidną klatkę

hehehe my sie zmądrzyliśmy jak pies był w domu i wygryzł listwy przypodłogowe i kabel od drukarki :mrgreen:
Popieram Kikimorę ,że obroża i smycz mogą byc tanie , bo to nie jest osprzęt docelowy ;-)

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 18:15

Klatka solidna, ale mebel niezbędny i lata wytrzyma. Tylko trudno przekonac ludzi, że psy lubia swoje klatki i to nie jest krzywdzenie psa, A szczeniak to pół biedy, że strat narobi ale może zrobic sobie krzywdę i połknąć coś co mu zaszkodzi albo zabrać się za kable i porazić prądem. Pozatym o wiele łatwiej nauczyć czystości psa , który sypia w klatce. Wszystkich namawiam na zakup klatki równocześnie z zakupem szczeniaka, ale większość ludzi uważa , że nie ma takiej potrzeby i po co MĘCZYĆ psa.

^KG
Moderator

Piwa: 128/25

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 20:36

popieram w sprawie klateczki przedmówców. Mogę ci poradzić też żebyś jakiegoś majątku w posłanie nie inwestowała- pamiętam że Gorulcowe pierwsze zostało bardzo szybko obżarte- a takie ładne było :mrgreen:
Obróżka jakaś szczeniaczkowata z tańszych, ale odradzam te najtańsze filcem podszywane- Gorulec się strasznie drapał (zresztą to bylo 12 lat temu, teraz masz wybór zacny wszystkich obroży :-) )
Gryzaki jakieś
miseczki-też mamy regulowane na stojaku od początku fajnie się sprawdzają aż do wieku dziadygowatego :-D
Karma, ew.witaminki itp hodowca ci powie

#sajko
Bulomaniak

Piwa: 445/55

Zw.Św.Wet.'13, WetCh...
Seayess Hot Love Marg...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 21:18

KIKIMORA napisał/a:
Koniecznie kup solidną klatkę.

przy klatkowości moich psów, ja uważam, że najpierw trzeba zobaczyć, czy ma się niszczyciela w domu. Ja nie jestem zwolennikiem trzymania psów w klatkach jak się wychodzi np. do pracy, więc ja nie widzę potrzeby od razu inwestowania w klatkę (żaden mój pies nigdy nie sypiał w domu w klatce, zniszczenia stosunkowo małe a sobie nic nie zrobili i nie byli bliscy tego nawet).

#CASIA
Bulomaniak
Cass-staf F.C.I

Piwa: 156/75

Ch.PL , Zw.Kl.TTB , ...
Demonique Desire of S...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 21:32

w ramach wyprawki to ja polecam duuuuuuuuuuużą dozę cierpliwości plus spory zapas ręczników papierowych(na szybkie zbieranie siur i kupalonów) a resztę i tak od hodowcy się dowiesz kiedy będziesz odbierać szczylka,na podróż tylko jakiś kocyk weź żeby maluch mógł się na nim położyć i to tyle.

ja jak odbierałam brzydala to miałam obróżkę smyczkę i kocyk-a w aucie ręczniki papierowe,miskę,wodę i tyle ;-)
zabawki,jedzonko i wiele cennych rad dostałam od hodowczyni co nie zmieniło faktu wiszenia na GG i pytania o różne dziwne rzeczy(Sajko podziwiam ze cierpliwość 8-) )

AMF
Początkujący

Piwa: 2/3

Wysłany: Czw Cze 04, 2009 22:05

Cześć!

My również niedługo spodziewamy się psiego dziecka w domku i tak na dobry początek postanowiliśmy kupić wysoooki drapak dla kota :lol:
ot, tak, na wszelki wypadek gdyby rezydent potrzebował trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją ;-)

Demonique
[konto wygaszone]

Wysłany: Czw Cze 04, 2009 22:18

Heh, jako ze jestem w miare na biezaco to co moge podpowiedziec:
a) informacja co do diety tzn, czy bedzie jechal na suchelcu czy mieszane: jesli mieszane to moze jakies witaminki?
b) cos na kleszcze bo sezon trwa
c) cos na zjadanie kup bo wiekszosc niestety od malucha juz zaczyna (Rumen Tabs albo zwykle zwacze)
d) koniecznie jakis gryzak bo bedzie zmiana zabkow wiec cos co inteligentne i zarazem zajmuje przed obrabianiem mebli (polecam zabawki Pet stages a potem Kong)
d) obcinacz do pazurkow bo krotkie musza byc zeby sonie nie wyrywalo jak bedzie bigali i szalalo - warto jednak robic to samemu o ile ma sie sile i cierpliwosc)
e) cos co obrzydzi obgryzanie mebli: tu Witek Bulwitmo maja fajne mazidlo wlasnego pomyslu
f) no i proponuje jakies 10 litrow redbula bo pierwsze tygodnie macie pozamiatane bo brzdac jak nie wyjdzie na dwro to zrobi w domu :P Tutaj Mirka47 wrzucila na balkon kawal trawy darniowej i bylo po klopocie podobno, ja przetrwalam na papierowych recznikach.

Tyle.

Ah, trzeba pamietac o odrobaczaniu wiec mozna u weta same tabletki dawac (po co przeplacac)i samemu faszerowac o ile dobrze znosi i sie nie obs.... :)

Pozdrawiam,

Ps. Wiem ze jestem nadgorliwa :P
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu