Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
wybor psa hodowla czy adpocja?
Autor Wiadomość
edyta1987
Początkujący

Otrzymał 4 piw(a)

MłCh PL
ASTERIX Bullwerona
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pon Lip 22, 2013 23:01
   wybor psa hodowla czy adpocja?

Witam,

niedawno pozegnalam sie z moim ukochanym bullikiem 6 letnim psiakiem - chloniak byl przyczyna naszego pozegnania :(

Minal miesiac i zastanawiam sie nad wyborem nowego kompana do zycia razem. Potrzebuje jeszcze troche czasu na przyjecie pod swoj dach nowego psa ale chce sie juz teraz dowiedziec od Was kilku nurtujacych mnie zagadnien.
Otoz:
Otoz chcialabym miec psa z rodowodem, nigdy takiego nie mialam poniewaz jestem typowa kocia mama jak to sie mowi i znosilam zawsze do domu wszelakie przybledy itp. stad tez nigdy nie mialam stycznosci z psami czystej rasy chodzi o sama przynaleznosc (ma rodowod lub nie). Moje doswiadczenie z psami jest wydaje mi sie wystarczajace aby pozwolic sobie tez na psa przeznaczonego do adpocji. Stad tez moj dylemat :( z jednej strony chcialabym znow pomoc jakiemus pieksowi i dac mu dom z drugiej jednak mysle nad zakupem psa z ktorym moglabym jezdzic na wystawy. Opcja posiadania dwoch psow jest narazie nierealna. Prosze o Wasza opinie, napewno macie po kilka psow w domu i moze podpowiecie mi poniewaz kompletnie nie wiem jaka decyzje podjac. Pieska mysle aby wziak w okresie zimowym.

Teraz troche o mnie poniewaz czytam forum od jakiegos czasu i jak na kazdym tego rodzaju miejscu spogtkan spolecznosci oczywiscie pierwszorzedna jest oczywiscie negatywna opinia itp.
Mam 26 lat, mieszkam we Wroclawiu, wczensniej mieszkalam 3 lata w Niemczech mialam tam bullka ktory zostal zabrany mezczyznie ktory sprzedawal psy do walk. Moj byl workiem treningowym. Pies ogolnie byl chorowity od samego poczatku. Pierwsze dni byly ciezkie ale dalismy rade. Abis mial wszystkie choroby jakie mozna chyba sobie wyobrazic ale zawsze byl na pierwszym miejscu i dzielnie zwalczal przeciwnosci losu. Kiedy wyleczyl sie z krecenia za ogonem trwalo to ponad miesiac, zachorowal na kolejna chorobe alergiczna, jego apteczka zawsze byla wieksza niz moja :) niestety mimo swojego zapalu do zycia pokonal go rak :( Abis pozostanie w moim sercu na zawsze...
Wczesniej mialam owczarka niemieckiego wzietego juz jako doroslego psa. Pies wykazywal agresje. Poswiecenie mu siebie bardzo sie oplacalo.
W swoim dobytku przewinal sie tez Amstaff ktorym sie opiekowalam podczas wyjazdu wlasciciela za granice. Zajmowalam sie tez innymi psami aby sobie dorobic ale to bylo dawno :)
Tak wiec troszke napisalam o sobie aby ustrzec sie od negatywnych komentarzy typu bull terrier to nie rasa dla Ciebie :)
Czekam na pozytywne opinie, Wasze zdanie moze byc bardzo pomocne.
Pozdrawiam serdecznie :)

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...

Wysłany: Pon Lip 22, 2013 23:25

Twój wybór. Chcesz się pobawić w wystawy, to kup z dobrej hodowli, ale nie ma pewności co c niego wyrośnie. Może nie być piękny, może nie prezentować się dobrze.
Z adopcji może być trudny i chory.
Na www.bull-bazarek.eu niż teraz można znaleźć psa,który Was zachwyci.
Ostatnio zmieniony przez Anita Pon Lip 22, 2013 23:35, w całości zmieniany 1 raz  

edyta1987
Początkujący

Otrzymał 4 piw(a)

MłCh PL
ASTERIX Bullwerona

Wysłany: Pon Lip 22, 2013 23:30

Tak z dobrej hodowli to napewno. Jesli wybralabym psa z rodowodem to z dobrej hodowli. Co myslicie o Hodowli dziedzictwo tudora? Czytalam troche ale tak naprawde ciezko jest wybrac jesli bedzie to moj pierwszy pies z rodowodem. Bardzo podoba mi sie suczka http://swietlistecienie.b...-planowane.html
i znalazlam tez na forum ze planuja miot na jesien. Ale nie moge kierowac sie tylko wygladem. Ajj ciezki ten wybor. Mam jeszcze troche czasu na decyzje.
Dziekuje za odp :)

#Werona
Bulomaniak
Bullwerona

Piwa: 711/765

CH.PL, Mł.Ch.PL
BRING ME JOY Bullwero...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 00:59

Ciesze się że podoba CI się moja sunia ;)
Największy plus tego skojarzenia to przebadani rodzice i dziadkowie. Zdrowie jest dla mnie najważniejsze. Sama bardzo długo czekałam na bulika bo tak jak Ty zawsze przygarniałam "wyrzutki" i doskonale Cie rozumiem. W końcu moje marzenie się spełniło, ale zawsze będzie u mnie w domu miejsce dla jakiejś przybłędy...
Przed Tobą ciężki wybór.
Pozdrawiam ;)

Stanzabetika
Uzależniony

Piwa: 175/474

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 09:23

A ja będę Ciebie zachęcać do adopcji bullka..
Szczęściarzem może się okazać pies, który trafia w ręce człowieka z doświadczeniem, a takich ludzi do adopcji zawsze brakuje. Gwarantuję Ci, że radość z każdej chwili spędzonej z bullkiem "po przejściach" jest nie do opisania. Ja od miesiąca mam w domu 9,5 letnią bulinkę ze schroniska i wciąż "urabiam ją" ze smutaska na beztroskiego psa..efekty już są..w każdym jej buziaku, w każdym machnięciu ogonkiem i blasku w jej oczach.

#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcem

Piwa: 379/466

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 09:51

7 lat temu byłam w takiej sytuacji. Wcześniej miałam bułkę ze schronu. Wybrałam suczkę z rodowodem, nie żałuję. Trochę adopciaków widziałam i powiem tak teraz jakby miałam adoptować wybrałabym wyeksplatowaną sukę z pseudo. Większość z nich to mądre, wdzięczne i co najważniejsze stabilne dziewuchy.
Jeżeli pies z hodowli to tylko po przebadanych i normalnych rodzicach!! Dla maluchów bardzo istotny jest kontakt ze stabilną mamą a nie waroczącym nerwusem. Powodzenia :)

edyta1987
Początkujący

Otrzymał 4 piw(a)

MłCh PL
ASTERIX Bullwerona

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 11:03

Dziekuje za tyle komentarzy. Wybor jest naprawde dla mnie trudny. Z jednej strony pomoc pieskowi ze schroniska pozwoli mu na otrzymanie lepszego zycia z drugiej pokusa posiadania psa do wystaw. Nigdy nie zalowalam wziecia przybledy czy adoptowania pociechy :) wiec wiem ze napewno taki psiak jest do ulozenia i bedzie kochal z calego serduszka :) jejku czemu my baby mamy zawsze takie dylematy :) czy jezeli wybiore adopcje to pomozecie mi prawda :)

[ Dodano: Wto Lip 23, 2013 11:06 ]
Werona twoj bullek jest przesliczny bardzo podoba mi sie profil glowy :) no cudowna :) :) :) planujesz na jesien szczeniaczki prawda :) bede na biezaco monitorowala przebieg wydarzen :)

#Werona
Bulomaniak
Bullwerona

Piwa: 711/765

CH.PL, Mł.Ch.PL
BRING ME JOY Bullwero...

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 18:16

Dzięki wielkie!
Fujinka już po randce czekamy na efekty ;)
Oglądaj zapowiedzi miotów i psiaki do adopcji w końcu trafisz na takiego który skradnie Twoje serce i będziesz wiedziała, że to właśnie ten psiak!
Jeszcze raz życzę powodzenia !! ;)

Felly
Uzależniony

Piwa: 75/165

Aston Martin Zagato D...

Wysłany: Sob Lip 27, 2013 17:13

edyta1987 napisał/a:
Tak z dobrej hodowli to napewno. Jesli wybralabym psa z rodowodem to z dobrej hodowli. Co myslicie o Hodowli dziedzictwo tudora?

Witam, jakiś czas temu miałam podobny dylemat, z tą tylko różnicą, że byłam zdecydowana, że albo pies z adopcji, albo z dziedzictwa tudora. I tak się złożyło,że od dwóch tygodni mam sunie z tej hodowli. Pani Katarzyna podchodzi bardzo odpowiedzialnie do wyboru przyszłego właściciela (miałam 3 kilkagodzinnych rozmowy, zanim zabrałam Felicję), komuś to może się wydawać dziwactwem, ale właśnie dlatego jej opinia, czy ja nadaję się na właściciela, była dla mnie tak ważna, ponieważ to jest mój pierwszy pies.

Życzę łatwego wyboru, bo ja jak zobaczyłam Felicję i przeczytałam o niej, to już wiedziałam, że ona jest dla mnie i właśnie na mnie czekała przez 5 miesięcy. :)

*Jara
Bulomaniak
Bull-terror

Piwa: 172/27

Żorżeta Niebezpieczne...

Wysłany: Sob Lip 27, 2013 17:58

Spory zbieg okoliczności, że zarejestrowałaś się właśnie dziś i piszesz akurat w tym wątku ;)

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu