Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Wizja bulteriera czyli dokąd zmierzamy ?
Autor Wiadomość
#Złośnica
Bulomaniak

Piwa: 663/189

Mł.CH.PL, CH.PL, CH....
QuentinHill SAY YOU L...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 09:45
   Wizja bulteriera czyli dokąd zmierzamy ?

Przeglądając internet czy wyniki wystaw można się spotkać z różnymi typami bulteriera, mniej lub bardziej zgodnymi ze wzorcem. Nie ulega wątpliwości , że rasa wciąż ewoluuje, ale czy aby na pewno w dobrym kierunku :?: Zmieniło się ciało, zmieniła się głowa, charakter i psychika. Odnoszę jednak nieodparte wrażenie, że nieuchronnie zmierzamy do degeneracji rasy. Wizja głowy z ekstremalnym profilem zaczyna przysłaniać całą resztę.

Wielu z nas śmieje się z hodowców ON, że z wszechstronnych pod wzgl. fizycznym i psychicznym psów zmienili je w lękliwe kaleki zamiatające du** podłogę.

Zamieszczone poniżej zdjęcie znalezione na FB jest ekstremalne, ale nie jest to jednostkowy przypadek i to jest właśnie przerażające. Oczywiście odezwą się głosy, że takie dziwadła na wystawach nie wygrywają, no ale z lepszym ciałkiem już tak.

Patrząc po komentarzach można zauważyć, że jednak ludzie mają spaczony gust i takie coś się podoba. Ktoś takie gusta kreuje i chwali , często są to sami hodowcy, zamiast pisać/mówić, że to zły kierunek. Mowa oczywiście o głowie bo o reszcie już ludzie zdają się zapominać, a jednak bulterier to także odpowiednie ciało i ekpresja, charakter to temat na odrębny topik. Wiele osób, w tym także hodowców ma marne pojęcie o tym jak powinno wyglądać dobrze zbudowane ciało. Pod tym wzgl. rodzimy ZK bardzo kuleje z seminariami.

To zdjęcie mną wstrząsnęło...Czy z tego wyrośnie przyszły gladiator :?:

Odrywam sie od stada,obok siadam, w owczym pędzie giną owce, a ja schodzę na manowce...

#AV
Bulomaniak

Piwa: 845/1185

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl
FURIA FOR ANIMA VILLI...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 10:05

Ja także mam wrażenie, że ciała są gorsze niż parę lat temu. Psa z ładnym tyłem ze świecą szukać. Ludzie jarają się profilami, a psów z dobrze wypełnioną głową jest mało.

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 10:27

Na standardach nie znam sie kompletnie , ale ten mi się calościowo nie podoba , a i ustawiony fatalnie.
W miniutach nie podoba mi sie osiąganie niskiego wzrostu kosztem krótkołapności lub krokodylkowatego zawieszenia przednich łap. Proporcje sie gubią. Już wolę wyższe, a z ładnym proporcjonalnym ciałem.I lubię jak pies ma szyję.

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 10:39

Wydaje mi się, że minęła moda na ekstremalne głowy. To, że ktoś ma takie szczenięta nie znaczy, że będą one osiągały sukcesy wystawowe. Najgorszy był moment zachwytu sędziów nad takimi psami.
Ciała od dawne się psują. Już 14 lat temu Baduś wydawał mi się odbiegający od bulteriera gladiatora, małego, mocnego, zwartego psa z szeroką klatą, beczkowatymi żebrami, wyraźnie zaznaczonymi mięśniami i opiętą skórą.
Baduś był wysoki, terierowaty, miękki z ciała i charakteru.
Dziś moża jeszcze spotkać dobrze zbudowanego pręgusa, ale białego dawno nie widziałm.
Szczeniak na zdjęciu wydaje mi się zabiedzony.

#Złośnica
Bulomaniak

Piwa: 663/189

Mł.CH.PL, CH.PL, CH....
QuentinHill SAY YOU L...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 10:58

Anita, ale ja napisałam, że na wystawach takie ekstremy z reguły nie wygrywają. Z reguły, bo wszystko zależy od stawki. Ale dużo szybciej sprzedają się szczenięta z super profilami niż te z przeciętnymi (ale z dobrym ciałem) Oczywiście generelizuje, ale taka jest niestety tendencja.

Ciało się zepsuło bardzo, teraz to takie kozy na wysokich łapach z gladiatorem nie mające absolutnie nic wspólnego. Wady budowy widać także w ruchu, no ale trzeba wiedzieć na co patrzeć.

Natomiast osobiście się nie zgodzę, że minęła moda na profile. Coraz więcej jest super łuków i wąskich głów a coraz mniej szerokich baniaków.
I wszystko widać po komentarzach, nawet tu na forum ;)

A sam wyraz psa :?: na palcach jednej ręki można policzyć egzemplarze które robią odpowiednie wrażenie.

Odrywam sie od stada,obok siadam, w owczym pędzie giną owce, a ja schodzę na manowce...

#AV
Bulomaniak

Piwa: 845/1185

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl
FURIA FOR ANIMA VILLI...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 11:12

Mam teraz sukę z za***istym charakterem w domu. Nie mylić z tym że jest grzeczna ;-) Myśląca, inteligentna, ciekawska,psotna, rano nie wstanie, bez przeciągania się i "darcia ryja"- głośnego dziamdziania. Dla mnie perełka, właśnie ze względu na charakter, nie musi być wystawowa, hodowlana, jestem szczęśliwa, że jest.
A jeśli chodzi o eksterier, to właśnie kilka dni temu z moim G rozmawiałam, że chyba chciałabym kpić takiego za przeproszeniem sk***ysyna, z głową wypchaną na maxa, maciupeńkimi oczkami, typu bull, w miarę prostego do tego, z fajnym ogonem.

Ukryta Wiadomość:
Wiadomość została ukryta, aby ją przeczytać należy się zalogować.

Autor postu otrzymał 43 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez AV Pią Cze 14, 2013 11:14, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Wystawiono 43 piw(a):
#Edyta198623, *Anita, #KIKIMORA, asienka, #BullyTrip, #Kate, MrsBull, fila12, *nowa, *Lulamon, Nikol, #Kasia64, agnieszka6191, Julka, #CASIA, Nika, aaagatab, Basiorek_Z, wercia, Karolina555, Aslanek, #Werona, luiza, Szalone Sadzone, *Troj, #swinka, #BluesBulls, #Tosca, *Gabriela, #AnetaLemon, ray186, *motylamama, *cobrad, Molly, monika78, #koka, -megi-, msu2krk, #PIT997, harleyQUINN, klzn, patryk__91, izik
*Aniuchna
Bulomaniak

Piwa: 261/175

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 11:14

Hodowcą nie jestem i nie będę,ale :
- coraz więcej bulli o słabym temperamencie i znikomej pewności siebie. Gdzieś zaginęła bullowa odwaga, ciekawość świata,niezłomny i twardy charakter.

- coraz więcej psów o brzydkim ciele (wspomniane wcześniej),a do tego nie pomaga równiez tendencja obtłuszczania psów.
- coraz częściej wielkie,bezkształtne uszyska,które cholernie psują wyraz psa,
- duże oczy.

No i zdrowie. :roll:

Jak się oglądało stare foty to się widziało,że to nie lada cwaniak.Teraz? :kwasny:

edit:
cwaniak w sensie,odpowiedniego wrażenia,budowy i świetnie wyważonych elementów,które tworzyły proporcjonalną całość i genialny wyraz.Charakter też właściwy.

^Basta
Moderator

Piwa: 156/135

SPARTAKUS Telpol
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 11:37

Ja jestem przerażona ilością psów bez żuchwy. To jest to co mi najbardziej przeszkadza w wyglądzie psa.

JonSnow
Zaangażowany

Piwa: 102/31

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 11:41

W przyszłości raczej nie kupię sobie bulteriera: ogromne problemy zdrowotne i potencjalne problemy z psychiką. Rasa powinna być zbudowana od nowa. Zmęczyłem się problemami zdrowotnymi związanymi z rasą (nie tylko w odniesieniu do buli). To nic fajnego, zwłaszcza na stare lata, patrzeć jak Twój przyjaciel cierpi.

moni
Stały Bywalec

Piwa: 15/10

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 11:42

Aniuchna napisał/a:
Hodowcą nie jestem i nie będę,ale :
- coraz więcej bulli o słabym temperamencie i znikomej pewności siebie. Gdzieś zaginęła bullowa odwaga, ciekawość świata,niezłomny i twardy charakter.

- coraz więcej psów o brzydkim ciele (wspomniane wcześniej),a do tego nie pomaga równiez tendencja obtłuszczania psów.
- coraz częściej wielkie,bezkształtne uszyska,które cholernie psują wyraz psa,
- duże oczy.

No i zdrowie. :roll:

Jak się oglądało stare foty to się widziało,że to nie lada cwaniak.Teraz? :kwasny:

edit:
cwaniak w sensie,odpowiedniego wrażenia,budowy i świetnie wyważonych elementów,które tworzyły proporcjonalną całość i genialny wyraz.Charakter też właściwy.

Dokładnie! Myślę tak samo. Z cech psujących rasę dodam jeszcze:
- wysoko osadzone i noszone długie ogony
- wysokie łapy, w ogóle nadmiernie wyrośnięte psy - bo przecież bul to nie molos
- pysk (patrząc od przodu) w kształcie trójkąta - nadmiernie zwężajacy się

Przykro patrzeć, jak takie pochrzanione psy są niekiedy wysoko oceniane przez sędziów. :-(
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu