Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie
 
 
bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Wizja bulteriera czyli dokąd zmierzamy ?
Autor Wiadomość
*Anita
Bulomaniak



Dołączyła: 22 Maj 2009

Posty: 2022
Piwa: 510/247
Skąd: Świdnica

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 11:52
   


Jasne oko, braki w uzębieniu, duże wiotkie uszy, łabedzia szyja, wąska klata, płaskie żebra, podkasanie, miękka i przydługa sierść, lużna skóra, miękka łapa, słaba kość, tchórzliwość...itd.itp.
11 
 
    
#Złośnica
Bulomaniak



Dołączyła: 16 Paź 2010

Posty: 2145
Piwa: 663/189
Skąd: Bielsko-Biała/Wilkowice

Mł.CH.PL, CH.PL, CH....
QuentinHill SAY YOU L...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 11:59
   


Nie chciałabym, żeby się tu pojawiły przysrywki personalne i podsumowywanie kto czego użył i co mu z tego wyszło bo to bardzo złożony temat i nie zawsze efekt końcowy jest taki jakbyśmy sobie życzyli.

Nie zawsze też jest możliwość użycia wymarzonego psa i wybiera się z tego co jest. No i nie ma psów idealnych.

Ale faktem także jest, że diabeł tkwi w szczegółach więc takie rzeczy jak osadzenie i wielkość ucha, noszenie ogona, kątowanie , ogólna proporcjonalna budowa mają znaczenie a są niestety lekceważone. Jest profil , z resztą jakoś to będzie.
_____________________________
Nie jestem Super Nianią...nie cackam się i jak trzeba to przyp....lę!

Odrywam sie od stada,obok siadam, w owczym pędzie giną owce, a ja schodzę na manowce...

 
12 
 
 
    
Raptor1981
Początkujący


Dołączył: 14 Kwi 2013

Posty: 59
Piwa: 11/3
Skąd: Toruń

  Wysłany: Pią Cze 14, 2013 12:11
   


Wywiązała się z tego bardzo ciekawa aczkolwiek burzliwa dyskusja. Teraz postawcie się w mojej sytuacji kogoś kto zawsze chciał mieć bulteriera i teraz to marzenie jest na wyciągniecie ręki. Po przeczytaniu tego tematu nachodzi mnie jedna myśl uciekać od bulterierów jak najdalej bo to są chorowite, bojaźliwe i z wieloma problemami psychicznymi psy.
Pryska sen i wizualizacja psa odważnego, dobrze umięśnionego i psa stworzonego do znoszenia wszelkich trudów życia który przetrwa w każdych warunkach i cieszy się końskim zdrowiem.

Pozdrawiam
Marcin.

[color=#ff0024]"W przyszłości raczej nie kupię sobie bulteriera: ogromne problemy zdrowotne i potencjalne problemy z psychiką. Rasa powinna być zbudowana od nowa. Zmęczyłem się problemami zdrowotnymi związanymi z rasą (nie tylko w odniesieniu do buli). To nic fajnego, zwłaszcza na stare lata, patrzeć jak Twój przyjaciel cierpi."
[/color] -

Najbardziej przeraziła mnie ta wypowiedź, osoby która miała doświadczenia z rasą i nie zdecyduje się na kolejnego bulteriera. Gdzieś widziałem na stronie jednej z hodowli "Ras bulterier całe życie bulterier" i jak to się ma do powyższego tematu.

Naprawdę jestem poważnie zmartwiony. :(

Czerwony kolor zarezerwowany dla moderatorów ;)
13 
Ostatnio zmieniony przez tufi Pią Cze 14, 2013 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
    
#Złośnica
Bulomaniak



Dołączyła: 16 Paź 2010

Posty: 2145
Piwa: 663/189
Skąd: Bielsko-Biała/Wilkowice

Mł.CH.PL, CH.PL, CH....
QuentinHill SAY YOU L...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 12:26
   


Raptor ty chyba nie wiesz co to są burzliwe dyskusje na forum ;)

Dyskusja może i jest, ale raczej jałowa. Bo na zasadzie, przecież my to wszyscy wiemy :-D

Niewielu natomiast jest hodowców z którymi można sobie siąść i pogadać i wymienić poglądy, którzy przyjmą krytykę swoich psów na klate :-) bo zaraz, że zawiść, zazdrość, złośliwość konkurencji.

Nie wiem natomiast ilu tak na prawdę naświetla sprawę problemów rasy.

Tak jak jest topik o ładnych bulterierach powinien też być topik o wypadkach przy pracy, często koszmarnych jak szczeniak ze zdjęcia. Ku przestrodze.
_____________________________
Nie jestem Super Nianią...nie cackam się i jak trzeba to przyp....lę!

Odrywam sie od stada,obok siadam, w owczym pędzie giną owce, a ja schodzę na manowce...

 
14 
 
 
    
#sajko
Bulomaniak


Dołączyła: 01 Paź 2008

Posty: 1518
Piwa: 445/55
Skąd: Warszawa

Zw.Św.Wet.'13, WetCh...
Seayess Hot Love Marg...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 12:38
   


KIKIMORA napisał/a:
Na standardach nie znam sie kompletnie , ale ten mi się calościowo nie podoba , a i ustawiony fatalnie.
W miniutach nie podoba mi sie osiąganie niskiego wzrostu kosztem krótkołapności lub krokodylkowatego zawieszenia przednich łap. Proporcje sie gubią. Już wolę wyższe, a z ładnym proporcjonalnym ciałem.I lubię jak pies ma szyję.


W pełni się zgadzam! a hodowcy dużo dużo dużo mądrzejsi ode mnie wbili mi do głowy jasno, że głowę można poprawić jednym, max. 2 dobrymi kryciami, jak się zgubi typ, kość, proporcje, wypełnienie - to wyjść z tego bardzo trudno...

Co do charakteru standardów, zgadzam się, że jest coraz częście za słaby, bojaźliwy, ale prawda też jest taka, że wielu z obecnych miłośników czy właścicieli bulli nie poradziło sobie/ nie radzi sobie/ nie poradzi sobie z naprawdę pełnym temperamentu, upartym, pewnym siebie bullem. Wystarczy przejrzeć tematy z problemami. Że tak powiem, i to jest komplement (żeby nie było wątpliwości :-) ), nie każdy jest Złośnicą :-D Jak dla mnie brakuje wyważenia, takich osobników pewnych siebie, ale jednocześnie przystosowanych do bezstresowego życia we współczesnym świecie. I ludzi/ właścicieli, którzy sami mają na tyle twardy charakter, żeby być godnym partnerem i przewodnikiem dla mocnego psychicznie bulla.
_____________________________
Dostępne są już badania DNA w kierunku PLL!!!
http://www.bulterier-forum.pl/viewtopic.php?t=2800

 
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
15 
 
    
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#Kasia64
JonSnow
Zaangażowany



Dołączył: 06 Paź 2010

Posty: 415
Piwa: 102/31
Skąd: Szczecin

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 12:50
   


Raptor - gwoli wyjaśnienia, to nie jest informacja od właściciela, tylko od behawiorysty i właściciela.

Podobne zdanie mam na temat wielu ras - przyczynę tegoż przedstawiałem wielokrotnie, min. w moim poradniku 'Szczeniakowo'. Dla przykładu chciałbym mieć ONka, ale % osobników z dysplazją, o chorobach serca nie wspominając, mnie bardzo, bardzo odstrasza.

Jeśli się wybiera rasę, nie należy patrzeć na nią przez różowe okulary. Można się mocno rozczarować.
_____________________________
behawiorysta, trener: www.dobrypies.eu
"Bullterrier - pies dla masochistów:))"

 
16 
 
    
*MartaPesto
Bulomaniak



Dołączyła: 24 Lut 2011

Posty: 1599
Piwa: 473/425
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 13:32
   


Ja się mogę wypowiedzieć tylko jako laik bo w rasie krótko. Przerażają mnie bullterriery monstra, ogromne, bezkształtne bryły z uszami jak świnia, co ruszać się nie bardzo mogą i tylko sapią, głowy jak papugi, brak proporcji. Jeszcze bardziej (bo wygląd jest sprawą dyskusyjną i zależy od gustu i trendu) przeraża mnie chorowitość psów co za tym idzie idiotyzm hodowców, którzy mnożą za wszelką cenę, bo ładny pies/suka a że chory? Iiii tam. Mioty padające na serce/nerki/itd... to jest tragedia, ile psów odchodzi w wieku 3-4 lat. Ręce opadają. Ta lękliwość też jest okropna, mam w domu podróbkę ale boi sie różnych rzeczy (np nóżka podpierająca drzwi jest demonem), wcześniej miałam posokowca i kaukazy i problem lęku nie istniał (w ogóle w porównaniu do bulli to one nie miały problemów). Niby nauczyłam się z tym żyć ale wystarczył jeden weekend z pinczerem mini, żeby zobaczyć jakie kuku ma w głowie ta moja podróbka i tym bardziej jakie mają rodowodowe, często i niestety gęsto opisywane tu na forum.

Raptor1981, tu bardzo grzecznie i spokojnie sobie rozmawiamy ;) Popatrz na to z tej jaśniejszej strony, lepiej teraz dowiedzieć się wielu niepochlebnych opinii, lepiej teraz zacząć się wahać niż obudzić się z ręką w nocniku. Ludzie często naczytają się for, a że są leniwi to nie wgłębiają się za mocno, co za tym idzie czytają tylko pozytywy, kupują psa i nie dają rady, czy psychicznie z charakterem psa czy finansowo z jego chorobami. Niby rodowód powinien gwarantować jak najlepsze zdrowie i psychikę (na ile natura i zdrowy rozsądek pozwala), ale niestety nie gwarantuje nic w większości wypadków. Trzeba mieć głowe na karku, zęby zjeść na temacie, siedzieć w psach od lat i mieć szczęście żeby nie naciąć się na jakieś bagno.
Nie załamuj się, tylko się ciesz, że zostałeś uświadomiony przed faktem dokonanym. Teraz możesz coś dobrego zrobić z tą wiedzą. Życzę powodzenia, szczęścia i zdrowego rozsądku.
_____________________________
Nie jestem nerwowa, ja tylko żwawo i asertywnie reaguję na pieprzenie głupot
 
17 
 
    
#Złośnica
Bulomaniak



Dołączyła: 16 Paź 2010

Posty: 2145
Piwa: 663/189
Skąd: Bielsko-Biała/Wilkowice

Mł.CH.PL, CH.PL, CH....
QuentinHill SAY YOU L...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 14:06
   


Kwestia charakteru i psychiki wymaga odrębnego tematu tak samo jak kwestia doboru hodowlanego w kontekście chorób trapiących rasę. Oba aspekty bardzo ważne i godne poruszenia bo inaczej widzą to przeciętni Kowalscy jako właściciele a troszkę inaczej patrzą na to hodowcy. Na pewno nie jest to takie proste jak się wielu wydaje i wiele ostrych słów pod adresem hodowców jest niesprawiedliwe.

Natomiast w tym topiku chciałabym się skupić na tendencji w eksterierze.
_____________________________
Nie jestem Super Nianią...nie cackam się i jak trzeba to przyp....lę!

Odrywam sie od stada,obok siadam, w owczym pędzie giną owce, a ja schodzę na manowce...

 
18 
 
 
    
*hasimek
Bulomaniak



Dołączyła: 19 Kwi 2010

Posty: 1630
Piwa: 305/19
Skąd: Poznań/Sompolno

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 15:42
   


no właśnie ja się obawiam że za powiedzmy 10 lat kiedy chciałabym kupić kolejnego bula już tego nie zrobię bo to nie będzie bul tylko coś podobnego do psa z głową papugi/dinozaura, ciałem chudego teriera/wyżła albo wręcz przeciwnie będzie to czołg na krzywych łapach no i albo z charakterem nie do okiełznania albo takim który siedzi pod spódnicą :-/ no ale przecież profil ma zajeb.... :-|

i co z tego że tu kilku zgromadzonych hodowców się tym przejmuje jak większość rozmnaża tylko dla kasy :-?

wszystkiego powinien pilnować ZKwP lub kluby ras. Dobija mnie świadomość że suka żeby rodzić musi mieć chyba 3-4 oceny bdb z wystaw i już rozmnażalnia (jeśli się mylę to przepraszam) co do psa nie wiem jakie są wymagania, ale domyślam się że nie jest dużo trudniej zrobić reproduktora :-/
związek powinien nie tylko pilnować wieku, ilości miotów/kryć rozmnażanych zwierząt ale też właśnie spojrzeć ze str eksterieru i charakteru wybranej przez hodowcę pary, bo to że są one championami nie znaczy że razem dadzą obiecujące potomstwo. Albo też sprawdzać czy nie powtarza się tych samych kryć chociaż wychodzą z tego niekoniecznie udane dzieciaki (bo mam pieska i suczkę i nie muszę nikomu za nic płacić więc sobie kryję).

dziękuję że istniejecie wy hodowcy którzy właśnie nie rozmnażacie tylko na głowy i nie tylko na eksterier, mam nadzieję że nie wyginiecie.

dziękuję za wysłuchanie wypocin właściciela/kupującego
19 
 
    
#jagna
Bulomaniak
Kamikaze Bull Terrier (KMK)



Dołączyła: 19 Wrz 2007

Posty: 2754
Piwa: 549/818
Skąd: Frogland

CHPL.
DUTCH DYNAMITE AT ERA...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 17:38
   


Magda to co wkleiłaś jest koszmarem sennym mam nadzieję każdego normalnego hodowcy BT :P
W mojej opini będę jednak się upierać, że rasa nie zmierza ku degeneracji pod względem eksterieru, zawsze były mody przeróżne, przemijające, mam nadzieję.
Zobaczcie sobie co jest nadal produkowane w hodowlach z historią, mających prawdziwe zasługi dla rasy.....w moim odczuciu hodują bardzo podobne eksterierowo zwierzęta od dziesięcioleci, wiadomo tu coś poprawią itp, ale są to zmiany dyskretne i wręcz estetyczne.
jedną z moich ukochanych suk, lata 80 ubiegłego wieku, jest Polytelis Silver Convention (niemiecka suka), uważam że niewiele odbiega od aktualnych championek UK:



Jednakże opierając się na hodowlach kilkustrzałowych i kryjących wsio na wsio bez ładu i składu znajdujemy takie perełki...ale tak jak to pisałam powyżej to moda, bo musimy zdać sobie sprawę, że bul stał się modny, jest za dużo byle jakich osobników rozmnażanych primo. A secundo za rozmnażanie biorą sie ludzie, ktorzy nie mają pojecia o rasie, więc jedynym kryterium jest głowa i potem są takie efekty, że mamy kalekie bulteriery wręcz chodzące na głowie.

Uzyskać łuk? Proste bardzo.
Wypełnienie już niestety bardzo trudno.
Zawsze uważałam, że anatomia to podstawa, potem sobie można pracować nad popierdółkami z łukami, osadzeniem uszu, ogona, szyji itp.

Wszystko powyżej dotyczy tylko eksterieru, nie wchodziłam w temperament oraz psyche , bo to jest dopiero otchłań.
Na koniec polecam artykuł o BT autorstwa P. Chwalibóg:

http://www.bulterier-foru...m?t=145&start=0
_____________________________
__________________

www.allscrewup.com

 
20 
 
    
Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:   Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Kciuk  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odp. Ostatni post
Brak nowych postów Zanim zdecydujesz się na kupno bulter...
koniecznie przeczytaj zanim napiszesz...
dragonh3art Ogłoszenia i regulaminy 1 Czw Sty 06, 2011 14:26
dragonh3art
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: [regulamin] Sprzedam bulteriera
zasady zamieszczania ogłoszeń
dragonh3art Sprzedam bulteriera 0 Wto Paź 09, 2007 12:44
dragonh3art
Brak nowych postów Ogłoszenie: Zanim zgłosisz chęć adopcji bulteriera
koniecznie przeczytaj
dragonh3art Na pomoc psom 0 Pią Wrz 14, 2007 13:05
dragonh3art
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Kupujemy bulteriera
Wojciech Korecki - Bulterier, fragmenty
dragonh3art Bulterier standardowy - informacje o rasie 0 Sob Paź 20, 2007 11:37
dragonh3art
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Głowa bulteriera - wizytówka rasy
dragonh3art Bulterier standardowy - informacje o rasie 6 Pią Sie 13, 2010 01:26
Aisze



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®

[ Twoje IP to: 3.209.80.87, używasz: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/) ]
Forum w wersji Lo-Fi dla PDA/GSM
bulterier, bullterrier, bull terrier bulterier miniaturowy, miniature bull terrier
audi forum, hodowle bulterierów, bulterier adopcje
Mapa Bulterier - Forum o rasie | Działy | Kategorie | Spis treści | Baza bulterierów
bulterier forum kynologiczne