Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Widmo BSL czuwa i nie odpuszcza (zagrożenie z Polski)
Autor Wiadomość
JonSnow
Zaangażowany

Piwa: 102/31

Wysłany: Czw Mar 03, 2011 14:59
   Widmo BSL czuwa i nie odpuszcza (zagrożenie z Polski)

Dostałem z Fundacji "Psia Wachta" n.t obywatelskiego projektu ustawy o ochronie zwierząt

"
Zachęcamy gorąco Państwa do zapoznania się z projektem obywatelskim nowej ustawy o ochronie zwierząt, autorstwa Koalicji dla Zwierząt. Najważniejsze zapisy w tym projekcie dotyczące psów to:

* zakaz używania kolczatek, łańcuszków zaciskowych i obroży elektrycznych;

* zakaz stałego trzymania psów na uwięzi lub w zamknięciu;

* kara za porzucenie psa;

* zakaz oddzielania szczeniąt od matki przed ukończeniem 9 tyg. życia;

* zakaz handlu zwierzętami domowymi na targowiskach;

* uznanie hodowli psów za działalność gospodarczą;

* nałożenie na właściciela obowiązku szukania zaginionego psa.

Akcja zbierania podpisów potrwa jeszcze 3 miesiące. Aby zebrać wymagane 100 tys. podpisów potrzebujemy 1000 podpisów dziennie! Prosimy gorąco o jak największe zaangażowanie, by pokazać naszym parlamentarzystom, jak wielu osobom dobro zwierząt leży na sercu.Podpisy można składać w miejscach wymienionych na stronie Koalicji lub samodzielnie wydrukować kartę podpisów, zapełnić ją i wysłać do fundacji VIVA!Wszelkie informacje oraz projekt ustawy można znaleźć na stronie koalicji: http://koalicja.org.pl/
"

Przejrzałem projekt.

W życiu go nie podpiszę i nawołuję do ostrego sprzeciwu.

Po pierwsze projekt promuje widmo BSL (art. 20)

Po drugie szczenięta mogą być oddzielne przed ukończeniem 9 tygodnia życia. optymalny okres to koniec 6-7 tygodnia (patrz odpowiednia literatura).

Po trzecie nie można zakazywać używania kolczatek, łańcuszków zaciskowych i obroży elektrycznych, bo w pewnych przypadkach są to dobre narzędzia. Rozumiem, że promujący ustawę woleliby, aby takie uzasadnione przypadki użycia określał minister w drodze rozporządzenia? Mój boże, już widzę tę armię wykształconych urzędników...:(

Zdecydowane NIE dla takiego projektu.

Jeszcze napiszę do fundacji VIVA z pytaniem, dlaczego promują BSL.

Proszę, aby forumowicze spytali się samodzielnie fundację VIVA, dlaczego promuje BSL.

#Werona
Bulomaniak
Bullwerona

Piwa: 711/765

CH.PL, Mł.Ch.PL
BRING ME JOY Bullwero...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Mar 03, 2011 15:03

też mi się te punkty nie spodobały....

JonSnow
Zaangażowany

Wysłany: Czw Mar 03, 2011 15:16

Tu trzeba działać, a nie tylko oceniać "podoba mi się / nie podoba". Także piszcie mejle do tej koalicji z zapytaniami, dlaczego promują BSL, dlaczego próbują całe rzesze trenerów 'niepozytywnych' wyrzucić ustawowo do kosza? Sam jestem trenerem głównie pozytywnym, ale nie tędy droga.

dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Czw Mar 03, 2011 15:56

a czy mogłby mi ktoś wytłumaczyc, jesli załóżmy, by zebrali te podpisy i by to poszło do sejmu, to co dalej sie dzieje? czy sejm to zatwierdza w takiej postaci?

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Czw Mar 03, 2011 16:06

No tak od razu to nie. Najpierw jakaś komisja nad tym debatuje i przerabia po swojemu. Jakieś opinie fachowców muszą być (oby tych w miarę mądrych), potem poprawki, potem projekt, potem dyskusja, potem chyba jak coś nie pasuje to znowu na komisję i poprawki, potem projekt, dyskusja i tak z kilka razy zanim ostatecznie zatwierdzą, ale zazwyczaj i tak coś bez sensu zatwierdzają. Ale to co zatwierdza to jeszcze jakiś czas po zatwierdzeniu chyba można vetować, oprotestować i ogólnie to dziwne i skomplikowane chyba.Z drugiej strony mogą mieć napad jednomyślności i szybko zatwierdzić, żeby się pozbyć trudnego tematu. Przegłosują byle co, byle poszło już.Wiem, brzydko to opisałam, ale tak mniej więcej uchwały w samorządach lokalnych wyglądają. To na wyższym szczeblu pewnie też.Ktoś kompetentny i obyty prawnie, by to ładnie wytłumaczył i tak poprawnie. Ja trochę satyrycznie, bo patrząc z boku na nasze realia to tak dość krytyczna jestem.

JonSnow
Zaangażowany

Wysłany: Czw Mar 03, 2011 16:10

Sejm musi zająć się tą ustawą, bodajże nad nią głosować. Zdarzało się już, że się nie zajmował takimi projektami (pamiętam projekt ustawy zakazującej bodajże noszenia noży i czapek bejsbolówek autorstwa jakiejś zdesperowanej matki z Nowej Huty). W takiej postaci to ustawa raczej ie przejdzie, ale prędzej czy później sejm się zajmie tematem. Trzeba uświadomić tym wszystkim organizacjom, że jest cała rzesza ludzi nie popierająca BSL. To można zrobić tylko zasypując ich mejlami. Jeśli będziemy czekać na ustawę w sejmie, to na uświadamianie będzie za późno - znów będziemy mieli taki horror jak w 2005 odnośnie BSL i znów żadna sensowane ustawa o ochronie zwierząt się nie pojawi. Rozumiem, że fajnie się zajmować zdjęciami i innymi miłymi sprawami, ale czasami trzeba zrobić coś więcej.

Zwłaszcza, że znowelizowana ustawa jest potrzebna, chociażby w kontekście zakazu odstrzału psów i kotów przez myśliwych. Nie pozwalajmy łączyć tego z BSL.

Precyzyjniej zagadnienie od strony prawnej opisze zapewne awu.

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#KIKIMORA
Demonique
[konto wygaszone]

Wysłany: Czw Mar 03, 2011 16:28

że aresztuja mnie bo mam psa na zacisku? chore...

^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Czw Mar 03, 2011 16:42

Mi się bardzo nie podoba ten projekt:
Ograniczenia w podaży zwierząt domowych, zmniejszające ilość zwierząt bezdomnych:

1. uznanie hodowli zwierząt domowych za normalną, opodatkowaną działalność gospodarczą;
2. zakaz handlu zwierzętami domowymi poza miejscami ich chowu (w tym na targowiskach); w sklepach zoologicznych dopuszczona sprzedaż niektórych zwierząt;
3. zakaz rozmnażania pewnych ras psów agresywnych i ich mieszańców;
4. wprowadzenie obowiązku zdawania odpowiedniego egzaminu przez właścicieli pewnych ras psów i mieszańców ras; wprowadzenie ewidencji takich osób.

Kto to ma określać? Na jakiej podstawie?

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Czw Mar 03, 2011 17:10

Mnie najbardziej ciekawi kto mnie będzie egzaminował i gdzie :mrgreen: Kto mnie będzie kontrolował i jak :mrgreen:
Dobra, to pożartowałam, ale teraz konkretna prośna do JonSnow - piszemy każdy osobno i gdzie? czy jedno pismo i zbieramy podpisy?Jak działac to planowo i sensownie

[ Dodano: Czw Mar 03, 2011 17:13 ]
Aha, najpierw każdy z nas do Vivy z zapytaniem dlaczego popierają głupotę , tak?

[ Dodano: Czw Mar 03, 2011 17:21 ]
Lojalnie uprzedzam , że jak egzaminator będzie przystojny i młody to pierwsza lecę na ten egzamin :mrgreen:

#sajko
Bulomaniak

Piwa: 445/55

Zw.Św.Wet.'13, WetCh...
Seayess Hot Love Marg...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Czw Mar 03, 2011 17:55

Napisałam do 'koalicji', po pierwsze, że wprowadzają w błąd, bo w "najważniejszych elementach" nie wspominają o BSL, po drugie, jakie rasy według nich tam powinny być, i po trzecie jak widzą pracę z psami agresywnymi, skoro nie można używać ani "środków przymusu" ani uśpić psa agresywnego, ani nic.

Poza tym, po dokładnym przeczytaniu tekstu pełnego, dochodzę do wniosku, że to jest po prostu jakieś chore, że kilka dobrych i potrzebnych pomysłów topią w morzu demagogi i ideologizacji:roll: Art.10 punkt 4 to chyba oznacza, że zamknięcie kota w mieszkaniu będzie karalne, bo przecież nie jest to możliwość poruszania się zgodnego z naturą...

Autor postu otrzymał 2 piw(a)
10 

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
#KIKIMORA, *bullit
Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu