Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Weterynaryjne WTF czyli z życia wzięte...
Autor Wiadomość
#Złośnica
Bulomaniak

Piwa: 663/189

Mł.CH.PL, CH.PL, CH....
QuentinHill SAY YOU L...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 22:30
   Weterynaryjne WTF czyli z życia wzięte...

Przypadki/wypadki z życia weterynarzy po których wszystko opada :-/

Emergency Wet 48/2007 Telefon - ręce mi opadły
Będąc na niedzielnym dyżurze, około godziny 11:30 odebrałem telefon. Odezwała się młoda kobieta i spytała:
-"Mam taki problem, mój mały piesek ma od 2 dni biegunkę".
-"A w jakim jest wielu?"-spytałem.
-"A z 6 miesięcy ... ale ta kupka wczoraj wieczorem była z krwią. Co to może być?"-spytała spokojnym głosem kobieta.
-"Droga Pani, trudno przez telefon postawić diagnozę. Biorąc pod uwagę wiek, to mogą być choroby wirusowe, bakteryjne, pasożytnicze oraz zatrucie pokarmowe. Do tego szczeniaki różne rzeczy zjadają. Taki pies wymaga wizyty u lekarza weterynarii, ze względu na możliwość szybkiego odwodnienia."-odpowiedziałem, ale pani zaczęła jakby nie rozumiejąc powagi problemu mówić dalej.
-"Ale wczoraj on zjadł kawałek trawy, to co to może być?"
-"Szanowna Pani, psy przy niestrawnościach często posiłkują się zjadając trawę, gdyż w ten sposób podrażniają przewód pokarmowy i pobudzają go do pracy. A kawałek trawy nie spowodował krwawej biegunki. Nie jeden pies zjada kawałki trawy i nic mu nie jest, najwyżej zwymiotuje zalegająca treść żołądka."
-"Ja wiem, że psy zjadają trawę, bo widziałam"- ze spokojem odpowiada kobieta.
-"A długo jest taki słaby?"- pytam by jakoś kobietę naprowadzić.
-"A, teraz leży taki słaby nie chce jeść i pić, a wczoraj ja mu dawałam do pyszczka i nie chciał nawet wody. Przedwczoraj chodził taki smutny, wczoraj miał biegunkę, a dzisiaj tylko śpi i nie wstaje, jak mu podnoszę główkę to mu opada" - ze spokojem tłumaczy kobieta.
-"Proszę Pani, ten pies, z tego co Pani opowiada, jest w stanie ciężkiego odwodnienia. Niech Pani go porówna do rocznego dziecka, po jednym dniu biegunki potrafi się bardzo mocno odwodnić. Taki piesek tez! Wymaga podania kroplówek dożylnych, leków osłonowych i być może surowicy.
-"A to mogę przyjść jutro?- pyta kobieta? Mi opadają ręce.
-"Ale czy Pani mnie rozumie? Juro ten pies może nie żyć! Taki silny stan odwodnienia zagraża jego życiu!!!"-zaczynam się irytować, słysząc takie podejście.
-"A dzisiaj do której Państwo pracują"-pyta spokojnie kobieta.
-"Do godziny 16:00, ale nie ma na co czekać, sądząc po tym co Pani opowiada to im później podamy mu leki tym ma mniejszą szanse"- zaczynam się denerwować, brakiem zrozumienia powagi problemu.
-"A myśli Pan że jest to coś poważnego, przecież on tylko teraz tak leży i dzisiaj się nie załatwiał już ani raz"- ze spokojem ciągnie rozmówczyni.
-"O rany! Czy miała Pani jeden dzień biegunki i czuła się pani dobrze, czy słabo? Przecież to zwierze leży i czeka na śmierć!" Na co Pani chce czekać do jutra?"- zaczynam nie wytrzymywać nerwowo.
-"A jak biorę mu główkę do ręki to mu tak opada, to co to może być"- ciągnie kobieta, jakby nie rozumiejąc co do niej mówię.
-"Jest skrajnie osłabiony, niech mi Pani powie czego Pani ode mnie oczekuje??" pytam trzymając nerwy w ryzach.
-"Ale on na początku wymiotował taką ślina, to on może coś zjadł?"
Miałem wrażenie jakbym nie rozmawiał z człowiekiem.
-"Ale czego Pani ode mnie oczekuje, czy Pani mnie rozumie, ten pies wymaga natychmiastowej pomocy!- mówię bez nadziei na porozumienie.
-" Dobrze to ona się zastanowi"- i ze spokojem odkłada słuchawkę.
Rozgoryczony odłożyłem słuchawkę. Jedna z klientek słuchająca całej mojej rozmowy, spytała:
-" A ta kobieta, to dzwoniła by psu pomóc, czy spytać kiedy umrze?"

Taki mały szczeniak potrafi odwodnić się po 3-4 biegunkach, domieszka krwi w kale to dowód na ciężkie uszkodzenie jelit. Czekanie aż samo przejdzie może doprowadzić do śmierci maleństwa. Zbyt długie czekanie, sprawia że jest za późno na ratunek i podanie leków już nic nie daje.

Autor: lek.wet. Ziemowit Kudła

Odrywam sie od stada,obok siadam, w owczym pędzie giną owce, a ja schodzę na manowce...

#aguś
Bulomaniak
OPTYMISTKA

Piwa: 1230/654

CH.PL
FUNNY ZBYSZ-BULL

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 22:38

Pracuję w lecznicy i nie jeden taki telefon lub wizyta ze skrajnie wyczerpanym pupilem kończyła się na - to ja się zastanowię :evil: KOSZMAR :!: :!: :!: :!:

halinusia
Bardzo Uzależniony
MLASKAJĄCA MALINA GRYŹBULL

Piwa: 233/132

MLASKAJĄCA MALINA Gry...

Wysłany: Wto Lis 13, 2012 06:38

O ja pitolę :!: Nad czym tu się zastanawiać :?:
Ludziska niektóre to w ogóle serca nie mają :zly:

Mlaskająca Malina Gryźbull

dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1405/2483

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Wto Lis 13, 2012 08:46

co za baba, kasy jej pewnie było szkoda... po co takim ludziom zwierzęta, ja nie rozumiem :/

soofka
Zaangażowany

Piwa: 88/52

Wysłany: Wto Lis 13, 2012 09:03

To jeszcze nie jest ekstremalny przypadek.

*barbarka
Bulomaniak
Turbo & Izi

Piwa: 334/141

Canis Do That GREATE ...

Wysłany: Wto Lis 13, 2012 09:08

Przykre :(
Bardzo.

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...

Wysłany: Wto Lis 13, 2012 09:09

Czasem zwracam komuś uwagę , że jego zwierzak jest chory i wymaga wizyty u weterynarza, bo łysieje, trzepie głową, ma czerwone oczy itp.
Nie robię tego agresywnie, raczej z troską, a traktowana jestem jak intruz, który wmawia właścicielowi ,że zaniedbuje psa a przecież był w aptece i kupił aspirynę, paractamol, ludzkie krople do oczu, pioktaninę na skórę lub smaruje swoją maścią, bo mu pomogła.

Weterynarz opowiadał mi,że klienci najchętniej by chcieli wyleczyć psa jednym zastrzykiem, bez badań, bo szkoda czasu i pieniędzy.
Jak sugeruje zmianę diety, bo zwierzak drapie się i sypie, to mówią,że przecież karmią reklamowaną Chapi i Pedigree i nie chcą zmienić na inną, nieznaną, więc pewnie do d..py.

I jeszcze taki przypadek ludzkiej głupoty. Do weta przyszła klientka z psem, bo przez kilka dni próbowała mu usunąć kleszcze(palcami,pensetą,żyletką), ale sobie nie poradziła. Okazało się, że pies nie ma kleszczy, ale bardzo poraniony brzuch,bo pańcia próbowała mu urwać sutki, które wzięła za kleszcze.

#swietliste.cienie
Bulomaniak
ŚWIETLISTE CIENIE

Piwa: 855/892

Ch, Mł Ch
BREATHE WITH ME Świet...

Wysłany: Wto Lis 13, 2012 09:25

Nie wiem już czy to czytałam czy mi wetka opowiadała (demencja mnie dopada),
ale z akcji upalno/letnich...

Pieskowi przykleił się rozgrzany asfalt do poduszek - pańcia próbowała go rozpuścić rozpuszczalnikiem :shock:
dopiero jak pies zaczął wyć z bólu jak się żrąca substancja do ran dostała to przyszła do weterynarza...

^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...

Wysłany: Wto Lis 13, 2012 09:49

Mimo iż wetem nie jestem, to mam sporo podobnych sytuacji - jedne ciut zabawne typu "jorczki chodzą 3 miesiące w ciąży", inne zatrważające, zbliżone do akcji powyżej... Dużo jest osób zupełnie nieświadomych, bardzo dużo...

agnieszka6191
Uzależniony

Piwa: 91/43

Dolce Vita of World o...

Wysłany: Wto Lis 13, 2012 10:01

Czytam i oczom nie wierzę, jak można :?: :!:

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu