Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga Dania! BSL na wiekszosc terrierow typu bull
Autor Wiadomość
dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Czw Gru 22, 2011 18:48
   Uwaga Dania! BSL na wiekszosc terrierow typu bull

Chciałam Wam pokazać wstrząsającą historię o jakiej się dzis dowiedziałam...

jest to historia adoptowanego Sajmona, w typie ast:

Cytat:

22.12.2011 Pod koniec listopada 2011r dowiedzieliśmy się, że właścicie Sajmona wyjechali do Dani razem z psem. Niestety wiadomość ta nie była czysto informacyjna, bo Sajmon popadł w tarapaty i został zabrany przez Duńską policję.

Własciciele wyjeżdzając za granicę nie powiadomili nas o tym, ale co gorsza nie sprawdzili, że amstaffy są tam rasą zabronioną i nie wolno ich wwozić na teren Dani. Po odbytej przez Sajmona kwarantannie, zebrała się specjalna komisja, która zadecydowała o uśpieniu psa. Własciciele odwołali się od niej, ale niestety we wtorek 20.12, Sajmon został uspiony

http://ttbszczecin.wordpr...uspiony-w-dani/

właściciele walczyli, odwoływali sie a Nadzieja Amstaffa w Polsce czekała na przyjęcie psa w kazdej chwili, niestety Duczycy bezlitośnie pozbawili psa życia, nie dając mu żadnej szansy

Niech ta przykra historia będzie przestrogą dla nas wszystkich, aby przed każdym wyjazdem ze swoim bullem za granicę sprawdzić gdzie się jedzie i czy wolno nam tam wjechać z psami i będą one bezpieczne

więcej o Sajmonie i cała jego historia od początku:
http://ttbszczecin.wordpr...-mostem/sajmon/

a tu na FB profil Fundacji: http://www.facebook.com/p...100001406993700

Ostatnio zmieniony przez dragonh3art Pią Gru 23, 2011 14:36, w całości zmieniany 3 razy  

#AV
Bulomaniak

Piwa: 845/1185

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl
FURIA FOR ANIMA VILLI...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Czw Gru 22, 2011 19:03

Koszmar :!: :!:

JonSnow
Zaangażowany

Piwa: 102/31

Wysłany: Czw Gru 22, 2011 19:19

Czy ktoś z tej fundacji może napisać petycję w j.angielskim, która zostanie wysłana do odpowiednich władz w Danii z wyrazem oburzenia wobec tej sytuacji? Nie można zostawić tego tak bez echa.

dragonh3art
Admin

CRIMSON HEART Bule z ...

Wysłany: Czw Gru 22, 2011 19:26

JonSnow, dziewczyna z Fundacji ma na bull-bazarku nick ageralion, ja tam tez taki temat założyłam http://www.bull-bazarek.e...-ttb-vt4069.htm i jej napisałam PW z informacją, ze zakładam tematy - to jak wejdzie do neta, to pewnie przeczyta, napisz jej jeszcze tam o tej petycji, bo tam ma tylko konto

aaalexja
Bywalec

Piwa: 16/18

Wysłany: Czw Gru 22, 2011 19:34

Normalnie dramat. Zabral psa, pokochał ...Pies był szcześliwy z nim ...no jak mozna ?.
Dunczycy nie mają psów?, nie kochają psów? ...co to za prawo? ...

Taki mały off ...do wyrzucenia w kosz.
Mam znajomego kloszarda, śpiącego na śmieciach - dosłownie. Po otwarciu drzwi do jego mieszkania widzi sie metr śmieci ...nie ma ogrzewania. Dziadek kloszard ma psa , takiego wielkiego rudego kundla, ten rudy kundel mnie bardzo lubi bo zawsze mu coś dobrego dam do pyska. Pies jest zapchlony, brudny ale szczesliwy. Dziadek mówi o nim " mój najwiekszy przyjaciel" ...i tak jest. Dziadek kocha swojego rudzielca miłością absolutną, a pies dziadka jeszcze bardziej. Dziadek mi kiedyś powiedział, ze jak ten pies umrze to on zaraz po nim..
Dziadka co jakis czas " przymykają" na pare dni, wtedy i rudzielec gdzieś znika ...nie wiem gdzie. Po dziadka " odsiadce" wracają i dziadek i rudzielec. Pies jest zawsze opatrzony nową smyczą i nowym kagancem.... opieka społeczna ? ...bo nie wiem.
Ale wiem jedno ..temu dziadkowi śpiącemu na stercie śmieci psa bym nigdy nie zabrała ( straszne ..wręcz urągające warunki bytowe) ale....kochają sie bardzo .....i ja jak na nich patrze to wraca mi wiara w człowieka ....naprawdę.
Ostatnio zmieniony przez aaalexja Czw Gru 22, 2011 19:52, w całości zmieniany 1 raz  

#aguś
Bulomaniak
OPTYMISTKA

Piwa: 1230/654

CH.PL
FUNNY ZBYSZ-BULL
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Gru 22, 2011 19:39

DŻIZASSS :!: :!: :!: :!: :evil:

aaalexja
Bywalec

Piwa: 16/18

Wysłany: Czw Gru 22, 2011 20:33

no to dodam jeszcze... malenki off.

Naprzeciw dziadka kloszarda mieszka rodzina ....mają suke w typie boksera.
Ta suka została za karę ! "....bo popuszczała w mieszkaniu " wystawiona i przywiązana na sznurku na podwórko...na ziąb! ....suka piszczała i przebierała łapkami z zimna....pewnie nie wiedziała za co ją to spotkało. To suka wzieta ze schroniska. I komentarz dziadka kloszarda " ja bym nigdy czegoś takiego przyjacielowi nie zrobił " ....

PsiStyl
Stały Bywalec
Multi

Piwa: 36/59

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 11:03

jakaś masakra :zalamany: co się z ludźmi dzieje ....... :zly:

*Edyta Nowacka
Bulomaniak

Piwa: 284/56

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 11:13
   Re: Uwaga! Dania - nie jedźcie tam z bullem...

dragonh3art napisał/a:

Niech ta przykra historia będzie przestrogą dla nas wszystkich, aby przed każdym wyjazdem ze swoim bullem za granicę sprawdzić gdzie się jedzie i czy wolno nam tam wjechać z psami i będą one bezpieczne

bull terrierow nigdzie nie usypiają
sam tytuł tematu jest błedny i wprowadzajacy zamieszanie
zbanowanie ras pit i amstaff z bullikami ma niewiele wspolnego

jeżeli pies wlazł na kwarantanne to nie tylko nie sprawdzono przepisów ale tez nie przyszykowano go do podróży- skandynawia ma te prawa zaostrzone mocno.
to już głupota ludzka raczej a nie wina Danii i Dunczyków
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ray186
dragonh3art
Admin

CRIMSON HEART Bule z ...

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 13:53

no teraz wiecej faktów wyszło:
http://www.bull-bazarek.e...4069.htm#104862

tak czy tak, pies stracił zycie, mimo że w Polsce ta Fundacja by go przyjeła spowrotem z tej Duńskiej kwarantanny i właściciele się odwoływali

co do tytułu tematu, nie ma sprawy - jaki Edyta proponujesz?

[ Dodano: Pią Gru 23, 2011 14:05 ]
co to BSL w Dani, poszukałam szczegółów teraz:

Cytat:
In summer of 2010 in Denmark, a long list of banned breeds was implemented. The 13 banned breeds included
Pit Bull Terrier (banned since 1991)
Tosa Inu (banned since 1991)
American Staffordshire (Terrier)
Fila Brasileiro
Dogo Argentino
American Bulldog
Boerbel
Kangal Dog
Central Asian Ovcharka (Central Asian Shepherd Dog)
Caucasian Ovcharka (Caucasian Shepherd Dog / Mountain Dog)
Southern Russian Ovcharka (South Russian Sheepdog)
Tornjak (Bosnian Shepherd Dog)
Sarplaninac (Yugoslav Shepherd Dog)

It was not clear why these breeds were singled out. Many of these breeds are rare or nonexistent in Denmark, and the dog bite statistics that were available did not indicate that any of these breeds were biting in significant numbers (or at all).

Denmark Ministry of Justice has now issued a breed “watchlist” that comprises an additional 12 breeds of dogs:
Anatolian Shepherd Dog
Bull Mastiff
Cane Corso
Cao Fila de Sao Miguel (Sao Miguel Cattle Dog)
Dogo Canario (Presa Canario)
Iberisk dogge (Danish term–unknown what breed this is)
Maremma Sheepdog
Mastin Espanol (Spanish Mastiff)
Mastin Napoletano (Neapolitan Mastiff)
Polski Owczarek Podhalanski (Polish Tatra Sheepdog)
Rottweiler
Staffordshire Bull Terrier

The watchlist is intended to denote dog breeds that may be added to Denmark’s breed ban in the future (presumably, in 2013, when the law is reviewed). Again, it is not clear what criteria, if any, were used to select these breeds for the watchlist.

http://stopbsl.com/?s=Denmark

zbanowane TTB pogrubiłam, a Sajmon bardziej pod pita podchodził niż Asta napewno... w każdym razie ja napewno do Dani nie pojadę i nie tylko z Negrą ale z bullkami tez

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu