Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Umaszczenie

Jakiego koloru masz bulla?
biały
23%
 23%  [ 40 ]
biały ze znaczeniami
30%
 30%  [ 52 ]
pręgowany z białym albo solid pręgowany
17%
 17%  [ 30 ]
rudy z białym /solid rudy
8%
 8%  [ 14 ]
płowy z białym/ solid płowy
0%
 0%  [ 1 ]
tricolor / solid czarny z brązowym
9%
 9%  [ 17 ]
czarny pręgowany z białym/solid czarny pręgowany
10%
 10%  [ 19 ]
Głosowań: 126
Wszystkich Głosów: 173

Autor Wiadomość
benito
Uzależniony
Beza&Wuzetka - pełna słodycz :)

Piwa: 45/32

Wysłany: Nie Lip 05, 2009 22:12
   Umaszczenie

Nie wiem gdzie ten temat umieścić ale skoro było o umaszczeniach. Pierwszym bullem jakiego w życiu widziałam ( 1990rok ) była biała bullina bez znaczeń. I od tego czasu w białym kolorze psiurów się zakochałam.Teraz mam sama białą bullinę ze monoklem. Wydawało mi się że moja miłość do białasów będzie trwała wiecznie. Otóż chyba nie. Będąc na tym forum oglądałam często foty Bigosa, Korby, Demony no i dla mnie te kolorki to prawdziwy hit!!!! A mój mąż jednak woli wciąż białasy. W paru postach spotkałam się ze sformułowaniem ,że do kolorów trzeba dorosnąć. Jak to jest u was?

Ostatnio zmieniony przez benito Pon Lip 06, 2009 12:12, w całości zmieniany 2 razy  

#aguś
Bulomaniak
OPTYMISTKA

Piwa: 1230/654

CH.PL
FUNNY ZBYSZ-BULL
bulterier standardowy suka

Wysłany: Nie Lip 05, 2009 22:24

Ja chciałam zawsze białasa, a pierwsza Pyza była pręgowana, potem Jajkuś też pręgowana, w końcu nabyłam białaskę Kurę i stwierdziłam, że jednak kolor ładniejszy po czym została z nami pręgowana Canapca a potem biała Bagieta :roll: :mrgreen:
Są kolory, które lubię i takie za którymi nie przepadam, ale najważniejszy jest sam bull, a kolor wtedy nie gra roli :mrgreen:

*Vanilla
Bulomaniak
Blanka

Piwa: 99/51

Wysłany: Nie Lip 05, 2009 22:24

Pierwszym bulterierem jakiego kiedykolwiek zobaczyłam byl biały Zako Babulami. I to była milosc od pierwszego wejrzenia! :oops: Tak już mi z tą bielą zostało :evil: Obecnie mam czwartego bulka i każdy z nich był biały, z wyjątkiem mojej najdroższej Chilli, która miała znaczenia (patrz avatar).

Celta
Uzależniony

Piwa: 67/37

Wysłany: Nie Lip 05, 2009 22:54

to ja mam pytanie do Was- znawcow,, hodowcow , posiadaczy!!

sbardzo mi sie dopodają czeskie "czerwone psy" - tzn umaszczenia Drania, pytanie moje brzmi ...

czy dany kolor niesie exterier chociazby w jakims procencie i jesli sa "odlamy" danego unaszczenia to jakie i rowniez Wady jakie ze soba to wsztko niesie.

ech.. pewnie znow głupie pytanie i masło maslane , ale prosze o wyrozumiałosc bom zielona :oops:
za kazda opowiedz w temacie bede wdzieczna ewentulanie linki , opracowania. :oops:

*cobrad
Bulomaniak
Nati & Kiki moje słoneczka:)

Piwa: 257/327

Kikimora od Rudej Wie...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Nie Lip 05, 2009 23:40

Ciotka nie odpowiem Ci, ale za to mam pytanie do ankiety: czy mogę coś zaznaczyć nie mając bullka ale wiedząc jakie mi się podobają?
Bo zawsze chciałam białaska - biała świnka i biała świnka, a teraz pod wpływem uroku Demci i Korby chce trikolorka :)

*Ryuchi
Bulomaniak
Happiness is a warm puppy

Piwa: 297/206

Wysłany: Nie Lip 05, 2009 23:51

Ja zaznaczyłam pomimo że nie mam ale chciałabym mieć :) mianowicie białasa ze znaczeniami albo całego białego :) podobają mi się też trikolorki i coraz bardziej przekonuję się do rudzielców :) Jeżeli piesek jest kolorowy lubię jak kolor rozłożony jest dość symetrycznie :)

#anivellen
Uzależniony

Wysłany: Pon Lip 06, 2009 06:24

a co ja mam zaznaczyć jak mam 5 białych i jednego pręgusa? :evil:

kolor nic ze sobą nie niesie w kwestii wyglądu - poza łaciatością, która zmienia optykę psa a nie jego wygląd czy budowę... nie hoduje się "na kolor" tylko na eksterier... czyli w uproszczeniu - najpierw staramy się wyhodować ładnego bulla a dopiero później go sobie malujemy na jakiś kolor...

w tej chwili niestety ładnych kolorów jest zdecydowanie mniej niż białych... w ładnych kolorach na pierwszym miejscu są pręgusy, później rude z białym, później czarnopręgowane z białym, później tricolory... czyli szansa na trafienie ślicznego tricolora jest zdecydowanie mniejsza niż szansa na trafienie ślicznego białego czy pręgusa w kolorach... i to nie zależy od koloru (tzn nie ma bezpośredniego związku kolor-wygląd) tylko od tego, jakie kolory są preferowane przez hodowców (zależność historyczna związana ze zmianami standardu) - tri są mało używane w hodowli więc są słabe eksterierowo... najwięcej używa się białych, później pręgusów i rudych... to samo dotyczy solidów...

oczywiście są przykłady wybitnych wyjątków - ale jak na razie to tylko wyjątki...

#swietliste.cienie
Bulomaniak
ŚWIETLISTE CIENIE

Piwa: 855/892

Ch, Mł Ch
BREATHE WITH ME Świet...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Lip 06, 2009 07:13

miała być biała - jest Yoko :)
ale białe też pewnie kiedyś będzie ... ;)

#anivellen
Uzależniony

Wysłany: Pon Lip 06, 2009 07:59

Cytat:
no a gdzie w ankiecie kolor czarnopręgowany?

pewnie pod "tricolor" :mrgreen:

#AV
Bulomaniak

Piwa: 845/1185

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl
FURIA FOR ANIMA VILLI...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Pon Lip 06, 2009 09:03

Jeżeli o chodzi o to, czy kolor coś niesie w eksterierze, to bodajże w ksiązce Jędrasiaka było, że kryjąc solida, na solida uzyskujemy drobniejszą kość. Może ktoś pamięta to lepiej i dokładniej opisze. Kiedyś rozmawiałam o tym z hodowcą chartów polskich. Odnośnie, właśnie wpływu koloru na eksterier i o tym, że jest niepotwierdzona informacja, że bull ma domieszke charta. I dziewczyna ta, miała w hodowli przypadki, że płowe solidy miały problemy z wapnieniem kości( kurcze nie pamiętam o co chodziło, ale miały te kości słabe i łamliwe)

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu