Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
szczeniak 4miesieczny po tiapan mister clean i DEVI Celtic V
Autor Wiadomość
bodzio69
Nowicjusz

Wysłany: Pon Lis 04, 2013 02:03
   szczeniak 4miesieczny po tiapan mister clean i DEVI Celtic V

Witam wszystkich z racji ze jestem tu nowy nie wiem czy w dobrym dziale umiescilem ten temat wiec z góry przeprasza.
Temat jest tego typu że w srode wybieram sie po szczeniaka ktorego rodzicami sa tiapan mister clean i DEVI Celtic Virus. Miot A
Jade po sunie w wieku 4 miesiecy dokladnie 7 bedzie miala skonczone 4 miesiace i pytanie moje odnosi sie do jej wagi mloda wazy jakies 12 kg czy to nie jest aby za malo ? rodzice sa calkiem sporych gabarytów wiec to mnie troszke martwi :/ dodam tylko ze jest mega nadpobudliwa:P Psina w chwili obecnej mieszka z dwoma kotami i jednym psem wiec nie wiem czy to kwestia np odrobaczenia jej ;/ Czy mam sie czym martwic? Pies nie bedzie kupowany prosto od chodowcy z racji tego ze obecny wlasciciel przeliczyl sie co do swoich sil i jest w 100% swiadom ze nie ułoży psa tak jak powinien. prosił bym o odpowiedz i jakies rady dziekuje i pozdrawiam

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pon Lis 04, 2013 08:40
   Re: szczeniak 4miesieczny po tiapan mister clean i DEVI Celt

Waga prawidłowa.

bodzio69 napisał/a:
dodam tylko ze jest mega nadpobudliwa:P Psina w chwili obecnej mieszka z dwoma kotami i jednym psem wiec nie wiem czy to kwestia np odrobaczenia jej ;/

Po takim pytaniu zastanawiam się ile wiesz o psach w ogóle.
Co to za herezje, że nadpobudliwość związana jest z robakami?
Czy myślisz, że dupa ją swędzi od robaków i dlatego się wierci, kręci i biega?
Dlaczego sądzisz, że Ty sobie z nią poradzisz, skoro obecny właściciel nie może?
 Autor postu otrzymał 4 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
Basiorek_Z, #AV, Sahara1991, Tyski 71
ray186
Zaangażowany

Piwa: 60/57

Danzig Blues Bulls

Wysłany: Pon Lis 04, 2013 09:39

Podejrzewam że troszkę źle go zrozumiałaś, bodzio69, napisał
Cytat:
Jade po sunie w wieku 4 miesiecy dokladnie 7 bedzie miala skonczone 4 miesiace i pytanie moje odnosi sie do jej wagi mloda wazy jakies 12 kg czy to nie jest aby za malo ? rodzice sa calkiem sporych gabarytów wiec to mnie troszke martwi dodam tylko ze jest mega nadpobudliwa:P
to opis pieska, a z odrobaczaniem to chodziło mu że mała mieszka z...
Cytat:
Psina w chwili obecnej mieszka z dwoma kotami i jednym psem wiec nie wiem czy to kwestia np odrobaczenia jej
i to pewnie przez te koty i psa chodziło o robaki a nie o nad pobudliwość ;-) Bo jeżeli nadpobudliwość oznacza robaki to mój Danz ma całe miasto robaków w dooopce :P
A ja mam inne pytania. Czy hodowca wie że poprzedni właściciel sprzedaje Tobie pieska?? Z czym konkretnie sobie nie dawał rady poprzedni właściciel??

bodzio69
Nowicjusz

Wysłany: Pon Lis 04, 2013 09:49

Dokladnie chodzi mi o koty ! Bo ze swojego doswiadczenia wiem ze jak kot jest puszczany na dwor to lapie robaki bardzo szybko a co za tym idzie pies jest tez na to skazany :/ nie upilnuje sie kota zeby nie dochodzi do miski psa np z woda ...Wiec o to mi chodzilo ;)

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Pon Lis 04, 2013 10:10

Glista psia i glista kocia to dwa odrębne gatunki. to po pierwsze. Jeżeli są zwierzęta w domu to je się po prostu odrobacza. Odrobacza się cyklicznie, systematycznie. Człowiek musi się bardzo postarać , żeby się pasożytami zwierzęcymi zarazić. To kwestia zachowania higieny, zwykła mycie rąk, nie jedzenie z tych samych misek :mrgreen: . Aczkolwiek uważam, że małe dzieci również trzeba cyklicznie odrobaczać, ponieważ w przedszkolu dzieci zarażają się owsikami. Nigdy się nie zastanawiałam jak zarobaczenie wpływa na nadpobudliwość u zwierząt, ale pewnie jakiś związek również jest i nie chodzi tu tylko, ze dupa swędzi, ale pasożyty wydzielają specyficzne toksyny. Czytałam artykuł w necie, pediatryczny, o tym, że mała dziewczynka miała problemy rozwojowe, była nadpobudliwa i bardzo rozkojarzona, rozwijała się bardzo słabo umysłowo. Podczas wizyty u dermatologa z powodu jakiejś wysypki lekarka zaleciła dodatkowo badanie kału na pasożyty i okazało się, że dziecko jest bardzo zarobaczone.Miała jakieś lamblie, owsiki i po solidnym odrobaczeniu problemy minęły. Mojej koleżanki synek był zarażony owsikami. Załapał w przedszkolu. Podpadło właśnie zachowanie dziecka, bo był nerwowy, marudny i zgrzytał zębami. Tak więc robaki wpływ na zachowanie jednak mają. Bynajmniej u ludzi. Trudno powiedzieć czy piesek jest nadpobudliwy i z jakiego powodu, nie widząc go.Może to całkiem fajny piesek jest , tylko właściciele sobie z nim nie poradzili, bo energiczny, aktywny i wymagający sporo pracy. Ciężko powiedzieć, Jeśli czujesz się na siłach, masz czas i chęci to jest szansa , że z nim sobie poradzisz. A odrobaczać trzeba i tak. Szczeniaka często, bo do pyska wszystko bierze, gówienka na spacerach zżera i ogólnie jeden wielki śmietnik jest.

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Marti
*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...

Wysłany: Pon Lis 04, 2013 11:47

Tylko pytanie, o co chodzi z tą nadpobudliwością?
Czy to jest wesoła, aktywna sunia, czy pies agresywny,nieprzewidywalny?
Nie wiem,czy możesz liczyć na szczerość właściciela, ale poobserwuj ją, zanim weźmiesz.

bodzio69
Nowicjusz

Wysłany: Pon Lis 04, 2013 12:19

Ogólnie pies jest mega aktywny nie potrafi usiedziec w miejscu nawet przez chwile musi byc mega wybiegany i wykonczony zeby sie uspokoil i chociaz na chwile usiadl. Z tego co juz zdazylem zaobserwowac a bylem juz u tej pani jakies 4 razy wlasnie po to aby zobaczyc jak psina sie zachowuje to jakiejs agresji nie zaobserwowalem psina podgryza za rece szarpie nogawki ale widac ze psiak testuje co mu wolno a czego nie wolno :P wlascicielka po prostu jest za bardzo pobłażliwa bo pies doslownie wchodzi jej na glowe! Na spacerach jest regularnie spuszczana i bez problemu wraca na komende . I wlasnie pytanie moje czy ten typ tak ma czy po prostu z wiekiem troche sie uspokoi ? chcial bym z nia smigac na wystawy bo jest po CH wiec powiedzmy ze jak o nia dobrze zadbam to jakas szanse ma na zdobycie moze Ch :P mialem wczesniej sunie bulla niestety juz jest po tamtej stronie ale byla przeciwienstwem tej mlodej i z tego powodu sa moje pytania. Choc pewnie dla niektorych dosc bezsensowne ale kto pyta nie bładzi pozdrawiam

#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcem

Piwa: 379/466

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Lis 04, 2013 13:18

A za ogonem swoim nie biega?

Marti
Stały Bywalec

Piwa: 82/72

Młodzieżowy Champion...
EDDY Celtic Virus

Wysłany: Pon Lis 04, 2013 13:27

Witam :) Ja mam psiaka z hodowli Celtic Virus a dokładnie młodszego brata Devi. Z pewnością to nie jest pies dla leniuchów jak każdy inny potrzebuje dobrej opieki, odpowiedniego ruchu i twardego właściciela. Jak mój był szczeniakiem to też wszędzie go było pełno, podgryzał wszystkich, kto tylko nie przyszedł(klateczka była tu potrzebna), sił czasem już nie było... Z biegiem czasu to się zmieniło, już nie skacze i nie podgryza gości, zrobił się taki kochany urwisek. Jest bardziej spokojny ale uważam, że jak na bula to ma strasznie dużo energii, którą trzeba wyrzucić poprzez zabawę z nim :) Można wiedzieć co to jest za sunia? 2 jej siostry znam, są strasznie sympatyczne więc dziwi mnie to troszkę. Pani kupując bula chyba nic nie wiedziała o tej rasie, że te psy aż kipią energią. Jak chce spokojnego psa to niech kupi sobie buldoga angielskiego - większość czasu to prześpi... Życzę dobrego wyboru! ;-)
A tu jak coś link jak chcesz zobaczyć siostry i mamuśkę bulinki https://www.facebook.com/...91783609&type=3

Kamilo915
Nowicjusz

Piwa: 3/2

Wysłany: Pon Lis 04, 2013 14:43

Jak myślisz o wystawie to czym wcześniej tym lepiej! Powodzonka ;-)
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu