Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Sporo pytań o bulku
Autor Wiadomość
vampirre_69
Nowicjusz

Otrzymał 1 piw(a)

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 09:11
   Sporo pytań o bulku

Hej.
Jestem tu nowa :)
Mam zamiar kupić bulteriera ale wiem mało o rasie a w zasadzie to nie wiem nic :(
Nie planuję zakupu na gwałt ale za jakieś pół roku może i rok .
W związku z tym mam kilka pytań a właściwie całą masę pytań :)
Mam już sukę mieszankę bernardyna , ma już dobre 6 lat , nigdy nie była dopuszczana , 2 koty i świnki morskie , czy młody bulek [suczka] nie zrobi krzywdy innym zwierzętom ??
Jak to jest z wychowaniem takiego psa ? Wiem , że są ciężki do ułożenia i planuję iść na tresurę tylko czy to ma sens ?
Początkowo miałam zamiar kupić zwykłego bulka za 1000 zł bez papierów ale jednak zdecydowałam , że zainwestuję w psa z papierami , jak jest z wystawami ?
Suka musi wygrać 3 wystawy aby mieś uprawnienia do dopuszczenia ? mogą to być 3 wystawy w polsce ?
Jaką karmę polecacie ?
Dla kotów kupuję RC za 200 zł 10 kg czy za taką cenę kupię dobrą karmę dla bulki duży worek ??

I mam pytanie do posiadaczy psa tej rasy z Sosnowca i okolic czy była by możliwość wybrania się na spacer z tym psem zależy mi na tym aby porozmawiać z kimś o tych psach jak i mieć jakiś kontakt z tymi psami i widzieć jak to jest w praktyce z ich zachowaniem podejściem do właściciela itp .
jeśli jest ktoś taki to proszę o kontakt na priv

#swietliste.cienie
Bulomaniak
ŚWIETLISTE CIENIE

Piwa: 855/892

Ch, Mł Ch
BREATHE WITH ME Świet...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 09:26
   Re: Sporo pytań o bulku

vampirre_69 napisał/a:
Hej.
Jestem tu nowa :)

cześć

vampirre_69 napisał/a:
Mam zamiar kupić bulteriera ale wiem mało o rasie a w zasadzie to nie wiem nic :(
Nie planuję zakupu na gwałt ale za jakieś pół roku może i rok .
W związku z tym mam kilka pytań a właściwie całą masę pytań :)
Mam już sukę mieszankę bernardyna , ma już dobre 6 lat , nigdy nie była dopuszczana , 2 koty i świnki morskie , czy młody bulek [suczka] nie zrobi krzywdy innym zwierzętom ??

A bernardynka grzeczna? jest sporo większa od bulka - nie zrobi mu krzywdy?
Jak bul bedzie miał od małego kontakt ze zwierzakami to nie powinnas miec żadnych problemów - chyba, że ze strony starszych zwierzaków - domowników.

vampirre_69 napisał/a:
Jak to jest z wychowaniem takiego psa ? Wiem , że są ciężki do ułożenia i planuję iść na tresurę tylko czy to ma sens ?

Nie rozumiem - po to są różnego rodzaju szkolenia, żeby pomagać właścicielom w interakcjach z psami - dlaczego to ma nie mieć sensu?
Czy ciężki do ułożenia... - na podstawie mojego egzemplarzu stwierdzam, że uparty na pewno, nie głupi, inny od owczarka niemieckiego, ale ciężki - raczej nie.

vampirre_69 napisał/a:
Początkowo miałam zamiar kupić zwykłego bulka za 1000 zł bez papierów ale jednak zdecydowałam , że zainwestuję w psa z papierami , jak jest z wystawami ?
Suka musi wygrać 3 wystawy aby mieś uprawnienia do dopuszczenia ? mogą to być 3 wystawy w polsce ?

Bez papierow nie kupisz "zwykłego" bulka tylko psa w typie rasy...
Miło, że chcesz "zainwestować" - wyjaśnij pytanie "jak to jest z wystawami"?
Do otrzymania uprawnień potrzeba trzy oceny (nie wygrane) z wystaw - jedną z międzynarodowej i dwie z krajowych.
tak mogą to być wystawy w Polsce

vampirre_69 napisał/a:

Jaką karmę polecacie ?
Dla kotów kupuję RC za 200 zł 10 kg czy za taką cenę kupię dobrą karmę dla bulki duży worek ??

Moja Yoko jest od ponad 3 lat na Royalu i u nas sprawdza się rewelacyjnie.

vampirre_69 napisał/a:
I mam pytanie do posiadaczy psa tej rasy z Sosnowca i okolic czy była by możliwość wybrania się na spacer z tym psem zależy mi na tym aby porozmawiać z kimś o tych psach jak i mieć jakiś kontakt z tymi psami i widzieć jak to jest w praktyce z ich zachowaniem podejściem do właściciela itp .
jeśli jest ktoś taki to proszę o kontakt na priv

privy masz aktywne dopiero po napisaniu 10 postów na forum - podaj mail

*monika495
Bulomaniak
Koks Pontifex Maximus

Piwa: 458/585

Koks Pontifex Maximus
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 09:38

Cytat:
privy masz aktywne dopiero po napisaniu 10 postów na forum - podaj mail

Właśnie podaj mail..

Cytat:

Ja jestem z sosnowca.. :lol:

http://rysiekbulterier.blogspot.com/

FUNPAGE :)

https://www.facebook.com/...9348041?fref=ts

#Kate
Bulomaniak

Piwa: 386/625

Mł Ch Pl, Zwycięzca ...
QuentinHill Dirty Dan...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 09:40

Witaj:)
W niedziele 25 tego organizujemy spotkanie bulkowe Na Pogorii IV zapraszamy:)
Będzie kilka psow wiec bedziesz mogla osobiscie poznac , podotykac:) a my chetnie odpowiemy na Twoje pytania:)
Na naszym terenie mieszka kilka bulisiow:) w sosnowcu chyba z 5, w bedzinie co najmniej 4:) w dąbrowie chyba z 8:)

*monika495
Bulomaniak
Koks Pontifex Maximus

Piwa: 458/585

Koks Pontifex Maximus

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 10:10

Własnie mialam dopisac ze mamy spotkanie ;)

http://rysiekbulterier.blogspot.com/

FUNPAGE :)

https://www.facebook.com/...9348041?fref=ts

vampirre_69
Nowicjusz

Otrzymał 1 piw(a)

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 14:59

Niestety nie dam rady w niedzielę wyrwać się na spotkanie , jeśli kiedyś jeszcze takie zorganizujecie to z wielką chęcią przyjadę :)

Uploaded with ImageShack.us

to moja sunia .

e-mail vampirre_69@o2.pl
Monika może kiedyś dało by radę się spotkać ??
Z ogromną chęcią popatrzała bym na zachowania bulka ;)
Moja "bernardynka" raczej spokojna toleruje wszystkie zwierzęta w domu co nawet na zdjęciu widać ;)
W te wakacje miałam 3 kotki 8 dniowe bez matki na odchowaniu to psinka je lizać chciała , z psami też większych problemów nie ma przynajmniej na przestrzeni neutralnej w domu w zasadzie też trochę powarczy i na tym się kończy .

Co do szkolenia choziło mi o to czy warto iść na szkolenie mając małe doświadczenie z psami czy lepiej "próbować" samemu .
Wiem wiem rasowy = rodowodowy a pies bez papierów to pies w typie rasy ja to wiem już od jakiegoś czasu , wcześniej wszyscy mi mącili , że po co mi papierek jak taki pies niczym się nie różni od rodowodowego , teraz wiem , że błędne myślenie .
Jak to jest z wystawami - chodzi o to jak dokładnie to wygląda tzn. czy muszę iść na wystawę dla juniorów [podobno jest takie coś ] i czy gdybym np. nie wystawiała psa przez 3 lata i po tych 3 latach chciała to mogę ?
Jak często są wystawy ?

dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 15:05

vampirre_69 napisał/a:
Jak to jest z wystawami - chodzi o to jak dokładnie to wygląda tzn. czy muszę iść na wystawę dla juniorów [podobno jest takie coś ] i czy gdybym np. nie wystawiała psa przez 3 lata i po tych 3 latach chciała to mogę ?
Jak często są wystawy ?

jak czesto wystawy? tu masz terminarz na 2012 w PL: http://www.bulterier-foru...2012-vt5881.htm

a więcej o wystawach masz tutaj: http://www.bulterier-foru...tawach-vf44.htm
a jak tam nie znajdziesz na swoje pytania odpowiedzi, to pytaj dalej ;)

[ Dodano: Pią Gru 23, 2011 15:17 ]
napisz tylko jeszcze osobny temat z powitaniem w tym dziale: http://www.bulterier-foru...taj-sie-vf1.htm
bo taki mamy regulamin ;)

*Aniuchna
Bulomaniak

Piwa: 261/175

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 15:53

vampirre_69 napisał/a:

Co do szkolenia choziło mi o to czy warto iść na szkolenie mając małe doświadczenie z psami czy lepiej "próbować" samemu .
Wiem wiem rasowy = rodowodowy a pies bez papierów to pies w typie rasy ja to wiem już od jakiegoś czasu , wcześniej wszyscy mi mącili , że po co mi papierek jak taki pies niczym się nie różni od rodowodowego , teraz wiem , że błędne myślenie .
Jak często są wystawy ?

Pamiętaj,że jeśli nie zamierzasz rozmnażać psa to posiadanie psa z rodowodem nie zobowiązuje Cię automatycznie do jeżdżenia na wystawy.W przypadku kiedy nie planujesz dla psa kariery hodowlanej to nie masz żadnego obowiązku pojawiania się na wystawach. Jeśli jednak zamierzasz w przyszłości posiadać szczeniaki to wówczas musisz spełnić z psem pewne warunki aby móc dopuścić do rozrodu. Osobiście,jestem zdania,że rozmnażaniem zwierząt powinni zajmować się ludzie o dużej wiedzy i doświadczeniu...nie należy ulegać modzie na hodowanie jeśli się nie ma na to warunków,a przede wszystkim nie traktuje się tego poważnie i tak niewiele się wie o rasie.Wychowanie jednego bullteriera nie czyni z nikogo eksperta,a hodowla to ogromna odpowiedzialność.

Ze zdroworozsądkowego punktu widzenia...długa droga przed Tobą nim poznasz rasę. Żeby nie popadać w hurra optymizm,poczytaj o problemach z bullami, bo na nie w mniejszym bądź większym stopniu należy być przygotowanym.Szkoda,aby w rezultacie nagłych decyzji i krótkotrwałej fascynacji psy trafiały do adopcji.

Powodzenia!
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
fila12, *MartaPesto, Toxic
vampirre_69
Nowicjusz

Otrzymał 1 piw(a)

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 20:27

Aniuchna napisał/a:
vampirre_69 napisał/a:

Jak często są wystawy ?

Pamiętaj,że jeśli nie zamierzasz rozmnażać psa to posiadanie psa z rodowodem nie zobowiązuje Cię automatycznie do jeżdżenia na wystawy.W przypadku kiedy nie planujesz dla psa kariery hodowlanej to nie masz żadnego obowiązku pojawiania się na wystawach. Jeśli jednak zamierzasz w przyszłości posiadać szczeniaki to wówczas musisz spełnić z psem pewne warunki aby móc dopuścić do rozrodu. Osobiście,jestem zdania,że rozmnażaniem zwierząt powinni zajmować się ludzie o dużej wiedzy i doświadczeniu...nie należy ulegać modzie na hodowanie jeśli się nie ma na to warunków,a przede wszystkim nie traktuje się tego poważnie i tak niewiele się wie o rasie.Wychowanie jednego bullteriera nie czyni z nikogo eksperta,a hodowla to ogromna odpowiedzialność.

Ze zdroworozsądkowego punktu widzenia...długa droga przed Tobą nim poznasz rasę. Żeby nie popadać w hurra optymizm,poczytaj o problemach z bullami, bo na nie w mniejszym bądź większym stopniu należy być przygotowanym.Szkoda,aby w rezultacie nagłych decyzji i krótkotrwałej fascynacji psy trafiały do adopcji.

Powodzenia!

Wyjaśnię to tak .
Mam zamiar dopuścić psinkę 1 lub 2 razy i na tym koniec .
Wiem , że posiadanie rodowodowego psa nie zobowiązuje do jeżdżenia na wystawy ale właśnie chciała bym mieć kiedyś szczeniaki , to piękna sprawa - jak sami/same widzicie mam psa w zasadzie kundel i nie dopuszczam jej choć bardzo bym chciała młode po niej bo to najwspanialsza rzecz pomagać suni w wychowaniu jej dzieci ale nie chcę rozpowszechniać pseudochodowli

Jakie to są warunki co do dopuszczenia ? [ marzy mi się cała ciała sunia ] z rodowodem i oczywiście uprawnieniami do rozrodu .

"nie należy ulegać modzie na hodowanie" jak dla mnie to nie moda to miłość , mam obecnie 18 lat a bulkami jestem zafascynowana od 12 roku życia - wiem , że to nie było w takim znaczeniu ale jak to jest na wielu forach wolę wyjaśnić niż potem dostawać opiernicz :) .
Zwierzęta traktuję w 100% poważnie a wiedza przyjdzie z czasem dla tego też chciała bym się spotkać z kimś kto ma bulteriera [ co innego czytać a co innego widzieć na żywo jak to w praktyce jest ]
Decyzja o bulku jeszcze nie zapadła , mam zamiar kupić , jestem zakochana w ich wyglądzie od 12 roku życia i wyznaczyłam sobie 6-12 miesięcy na podjęcie decyzji ostatecznej , nie jestem osobą , która bierze zwierzę a tum bardziej psa a potem go oddaje bo sobie z nim nie radzi , wiem - staram się dowiedzieć na co się piszę i zrobię wszystko aby psinie było u mnie dobrze i aby była zrównoważona psychicznie [ prędzej oddam faceta niż psa :D ]

Zależy mi na dobrze zwierzęcia dla tego wynalazłam to forum , gdybym chciała bulka tak jako zabawkę :
1. kupiła bym psa w typie rasy i rozmnażała co cieczkę
2. nie trafiła na to forum
3. karmiła bym owego psa karmą z biedronki i trzymała przy budzie

Na prawdę zależy mi na tym aby zwierzęta u mnie miały jak naj lepiej .
wy znacie się na bulkach a ja to wyjaśnię tak :
Ludzie mają koty dachowce i karmią je whiskasem myśląc , że to dobra karma , rozmnażają czytaj nie sterylizują i kotki rodzą co chwilę młode , które są topione ;/
Ja mam 2 dachowce samca i samicę karmię je royalem [royal a whiskas ?] niedługo sterylka i kastracja . Świnki tu fakt nie jestem odpowiedzialna bo wzięłam niedawno samca dla mojej samiczki i mam zamiar mieć młode a świnki bez rodowodu ...

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 20:34

Błagam , nie uzywaj słowa DOPUSZCZAĆ, proszę :roll: To slowo wywołuje u mnie alergię, silną :oops: . Stosowniejszym terminem jest słowo KRYCIE/ POKRYĆ, ewentualnie użyć do rozrodu.

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu