Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Smycz do roweru?
Autor Wiadomość
*Ryuchi
Bulomaniak
Happiness is a warm puppy

Piwa: 297/206

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 09:37
   Smycz do roweru?

http://www.allegro.pl/ite...sa_wroclaw.html

Zobaczcie to! Czy to zdaje egzamin i nie jest niebezpieczne dla psa? Bo że ja ewentualnie mogę zaliczyć glebę jak pies pociągnie w inna stronę to zdaję sobie sprawę :mrgreen:
W jednym z odcinków : "Ja albo mój pies" (i to właśnie tym z Bullterierem Chaosem :D ) Victoria Stillwell pokazywała taki gadżet jako fajny pomysł na spędzenia razem czasu. Ale czy rzeczywiście? :)

#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcem

Piwa: 379/466

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 10:24

Zakupiłam takie cudo i z niego nie korzystam bo okazało się że przy pociągnięciu ... odpina się karabińczyk. Rower to super sprawa dla części psów. Młodego najpierw nauczyłam uprawiać jogging/przy użyciu TZ bo sama gardzę taką formą aktywności fizycznej/. Rozumiał schemat samego jednostajnego biegu, tego że się nie siusia, nie wącha trawy itp. Na rower wychodzę z nim na zwykłej smyczy podpiętej do normalnej obroży ale na szyi ma też kolczatkę która cudownie działa na jego słuch i pamięć.

mia_mia
Bardzo Uzależniony
zabUllona

Piwa: 174/6

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 16:04

lepiej chyba kupić zwykłą amortyzowaną smycz i już.. kiedyś kładłam smycz na kierownicy i przytrzymywalam reka (nie zaklaladalam na raczke ani nie wiazalam), teraz przypinam smycz do saszetki ktora mam na biodrach i taka opcja sprawdza sie u nas najlepiej..

Zoe
Uzależniony

Piwa: 33/40

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 20:11

Moja kumpela, jak miała składaną rękę leżała na sali z takim panem, który jeżdził na rowerze z psem na smyczy i owinął ją sobie na obu rękach. Do szpitala trafił z połamanymi nadgarstkami, bo pies zobaczył kota i go pociągnął.
Nie owijajcie sobie smyczy nawet na 1 nadgarstku... :evil:

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 20:35

No siostra kolegi miała podrapaną twarz i inne obrażenia, bo właśnie tak owinęłą smycz wokół nadgarstka i wywaliła się koncertowo :shock: . Ja mam cateldożkę nauczoną, że bez smyczy przy rowerze pomyka i to piękne jest, Ona kumata i skupiona, więc nie przychodzą jej do głowy inne pomysły i bezpiecznie jest z nią.A bulterierów nawet nie próbowałam nauczyć, wstyd mi :oops:

#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcem

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 00:29

Przyznam się że ja trzymam smycz w ręku, ale gdy młody ma kolczatkę na sobie/nie ważne że smycz przypięta jest do zwykłej obroży/ to nigdy nie ciągnie ani głupich pomysłów nie ma. aparat słuchowy /czytaj kolce/ robi swoje :evil: A rower jako taki dobrze mu i jemu robi - po godzinnym biegu przy rowerze pada jak długi a ja czuję że pies jest szczęśliwy :lol:

Ola
Stały Bywalec

Piwa: 28/1

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 00:41

yoki napisał/a:
gdy młody ma kolczatkę na sobie/nie ważne że smycz przypięta jest do zwykłej obroży/ to nigdy nie ciągnie ani głupich pomysłów nie ma

Skąd ja to znam :roll:

Przeszła mi niedawno przez myśl idea, żeby nauczyć się jeździć na rowerze (Tak drodzy forumowicze, są dorośli ludzie nie potrafiący jeździć na rowerze :oops: ) ale po paru sekundach odrzuciłam ten pomysł. Bo albo:
- Bastia zobaczyłaby kotka, pieska, ptaszka, listek, pyłek kurzu i ja przejechałabym się twarzą po podłożu
- Bastia znudziłaby się bieganiem i musiałabym ją ciągnąc

Póki co pozostajemy przy joggingu. Ale jako, że ja( i moje kolana) podobnie jak Yoki gardzimy taką formą rozrywki po Bastię dzielnie zgłaszają się co wieczór na bieganie moje współlokatorki :mrgreen:

Z zeznań znajomych mogę również polecić smycz amortyzowaną jak do canicrossa.

#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcem

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 01:31

Ola jak umie ładnie biegać i dobrze się z tym czuje to i rower powinien jej się spodobać. W dodatku jak zna aparat słuchowy to i numerów nie powinna wycinać. Pies po prostu musi wpaść w rytm równego kłusu,wydaje mi się że wtedy mu łatwiej. Osobiście jestem zachwycona rowerowaniem Syna. Zakładam kolce i jadę, a dodam że jeżdżę na rowerze jak ostatnia łamaga i pierdoła :-P Młodociany w aparacie kotów i psów udaje że nie widzi.

Nie wiem jak na bulla ale ludzie od astów twierdzą że pies wtedy klaty lepszej dostaje i ruch mu się poprawia- to tak pod kątem wystaw. Pożyjemy zobaczymy.

*NiN
Bulomaniak
Perú :O)

Piwa: 192/109

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 12:39

Kurcze ja czuję, że nawet jakbym nauczyła Pyre biegać koło roweru i nie reagować na inne psy, czy ludzi to jak tylko nie daj boże na horyzoncie zobaczyłaby lub co gorsza usłyszała dźwięk odbijającej się piłki to by mnie mogła karetka brać ;) Poza tym jest jeszcze jeden problem - ja na rowerze nie znoszę jeździć wolno i poginam zwykle ile sił w nogach i czuję, że taka jazda z psem prędzej znudziłaby się mi niż psu 8-)

Ola
Stały Bywalec

Piwa: 28/1

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 17:32

yoki napisał/a:
Ola jak umie ładnie biegać i dobrze się z tym czuje to i rower powinien jej się spodobać. W dodatku jak zna aparat słuchowy to i numerów nie powinna wycinać. Pies po prostu musi wpaść w rytm równego kłusu,wydaje mi się że wtedy mu łatwiej. Osobiście jestem zachwycona rowerowaniem Syna. Zakładam kolce i jadę, a dodam że jeżdżę na rowerze jak ostatnia łamaga i pierdoła :-P Młodociany w aparacie kotów i psów udaje że nie widzi.

"Aparat słuchowy" miała ostatni raz na sobie we wrześniu, więc może nie pamiętać. Ostatnio chodzimy na szkolenie na obroży półzaciskowej z łańcuszka.
Nawet bardzo ładnie biegnie, nauczona jest kłusować w szelkach a wszelkie moje korekcje są dźwiękowe ( cmokanie jak na konia ;) )
Ale ja jeździć nie potrafię, raczej się nie nauczę dla własnego zdrowia więc Bastia zostaje przy joggingu z moimi koleżankami :)
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu