Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Sen i przebudzenie sie z agresja
Autor Wiadomość
Chucky Doll
Bywalec

Piwa: 22/11

Ładna Fest Lo-Tro-Ada
bulterier standardowy suka

Wysłany: Nie Paź 13, 2013 21:40
   Sen i przebudzenie sie z agresja

Hej , czy ktoś z was miał tak ze swoimi bulkami ?
Zaobserwowałam dziwne zachowanie mojej suki .... Zaczeło sie to jakies 2 tyg temu . Kiedy młoda spi to warczy , szczeka przez sen i to nic dziwnego dla mnie ,ale ma takie akcje że nagle sie budzi i rzuca sie na jamnika gryząc go i warcząc ... Nie bardzo wiem jak mam na to reagować ? Mówie jej fee nie wolna i trzymam za obroże . Po 10 sekundach kładzie sie i spi dalej ... Taka sytuacja sie czasem powtarza 2,3 razy podczas snu . Ostatnio spała na moim komputerze i kiedy delikatnie chciałam ją przesunąć zrobiła to samo ze mną tym razem moja reakcja była ostra . Dostała w pysk wziełam za obroże i kazałam isc na miejsce , dostała kare przez 2 dni nie mogła wchodzić na kanape i zero czułości . Dziś znów to samo z udziałem mojego jednego jamnika :/ . Nie wiem czy coś jej sie sni czy to coś bardziej niepokojącego . Mam tylko , że to nie jest próba sił :( . Ktokolwiek widział , ktokolwiek wie ,prosze napiszcie ...

Karolina555
Stały Bywalec

Piwa: 73/91

Wysłany: Nie Paź 13, 2013 23:38

Ile dokładnie ma sunia? Ja mam warcząca sunię, z tym, że moja warczy nie tyle co przez sen, ale przy leżeniu, gdy jest zmęczona, głownie wieczorami. Obecnie ma ponad 3 lata i jest duża poprawa, choć tez potrafi wypalić do psów, ale teraz już łatwo ją skorygować /przekierować. Gdy miała 4-5 miesięcy zdarzyło jej się chyba 3 razy wystartować do nas, bo chcieliśmy pogłaskać w trakcie leżenia/ snu... Obecnie też czasem zdarzy się jej burknąć, jednak zaraz sama się opamiętuje i okazuje uległość. W jakim momencie Wasza mała warczy? Zaraz po przebudzeniu z głębokiego snu, czy również gdy lekko drzemie? Czy jest to świadome z jej strony? I jak na codzień w innych sytuacjach dogaduje się z jamnikiem?

dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pon Paź 14, 2013 00:17

Chucky Doll, ja bym Ci radziła przede wszystkim nie doprowadzac do takiej sytuacji, zeby ona do Ciebie startowała, znasz już wyzwalacz jej agresji - raptowne budzenie, dotykanie w czasie snu, no i teraz trzeba to przepracować, ja polecam Ci metody pozytywne, praca będzie dłuższa ale efekty trwałe

Trzeba zacząc od unikania wyzwalacza, czyli nie doprowadzanie do tego agresywnego jej zachowania, gdy jest wybudzana, proponuje zacząc od budzenia jej głosem i gdy wybudzi się wtedy uwazam, ze grzeczna (bo będzie to budzenie jej głosem, wołanie po imieniu, a nie raptowny dotyk), to nagradzanie jej, tak aby skojarzyła i utrwaliła - wybudzanie = przyjemnosć, co do jamnika, to postaraj się upilnować tak, zeby nie dochodził do niej jak śpi, przynajmniej narazie, póki ten problem jest

Nie wiem czy spisz z sunią w łózku, ale jesli tak, to niestety musisz ją z łóżka też wyeksmitować, do czasu aż problem nie będzie przepracowany i zachowanie złe wyeliminowane

Odradzam Ci używania metod siłowych, klapsów, liści po łbie, czy zwinietej gazety itp. przy tego typu problemie, ponieważ musisz u niej wypracowac przebudzenie = przyjemnosc, zeby ten problem zniknął raz na zawsze, a metodami siłowymi nie zmienisz jej kojarzenia wybudzania z przyjemnoscią, tylko wręcz przeciwnie, a co za tym idzie problem jeszcze pogłębisz w takim wypadku uważam

powodzenia

Autor postu otrzymał 2 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Karolina555, foxiii
Karolina555
Stały Bywalec

Piwa: 73/91

Wysłany: Pon Paź 14, 2013 01:08

Dragonh3art, jest dokładnie tak jak piszesz. Początkowo, gdy nie wiedzieliśmy o co chodzi naszej suni i jaki jest powód warczenia to zastosowaliśmy metody siłowe, klaps, przyduszenie i szybko się okazało, że to tylko pogarsza jej stan. Zaczeliśmy stosować metody pozytywne, czyli nagradzanie gdy budzi się lub leży spokojnie i mimo, że początkowo nie było żadnych efektów, to z czasem była poprawa. Nie wiem, czy można całkowicie wyeliminować tego typu zachowanie, ale na pewno można zminimalizować, a po zrozumieniu psiaka poznawać reakcje i je unikać , a w razie wystąpienia- przekierowywać, a do tego nasze psiaki pozostałe również nauczyły się sytuacji, które ją "prowokują" . Przede wszystkim nie można się bać, nie reagować nerwowo, siłowo, nie drażnić, tylko spokojnie, konsekwentnie i nagradzać za każde spokojne przebudzenie, ja to nawet smaczki pod poduszką trzymałam i jak się budziła bez warkotu to od razu smaczka do pyszczka i chwalenie :)

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...

Wysłany: Pon Paź 14, 2013 08:28

Czy to może być reakcja ze strachu, bo położyła się tam, gdzie nie wolno (na komputerze), zasnęła, a wybudzona zareagowała obronnie w obawie przed karą?

Mój pierwszy bull miał zakaz wchodzenia na kanapy i fotele, ale i tak zawsze próbował licząc, że mu się upiecze. Kiedyś przy gościach, łapa po łapie wspinał się na kanapę i czekał na opieprz. W końcu dopiął swego, leżał i kontrolował sytuację, aż zasnął i wtedy podeszłam cicho do niego, nachyliłam się i wrzasnęłam: "Co tu robisz!!!" Wystraszony, nagle wybudzony pies, rzucił mi się na twarz i poranił, po czym zwiał ze strachu.

Chucky Doll
Bywalec

Piwa: 22/11

Ładna Fest Lo-Tro-Ada
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Paź 14, 2013 08:37

Tak wystartowała do mnie kiedy ją obudziłam , ale to w jakis sposob moge sobie wytłumaczyć . Ale na jamnika rzuca sie nie budzona i jamnik jest od niej daleko . Np : Suka spi pod stolikiem a jamnik na kanapie , nagle suka budzi sie w ułamku sekundy i rzuca sie na niego . Suka ma 6 miesiecy .... Ogólnie jest to dziwne bo mieszka z dwoma jamnikami ale cierpi tylko jeden . Miałam wiele psów , nigdy bulla . Nie spotkałam sie jeszcze z takim zachwoaniem dlatego pisze . Taka sytauacja jest zawsze wieczorem kiedy psy zasypiaja po spacerze . A młode nie spi ze mna w łozku . Cała trojka śpi w swoim pokoju ...

[ Dodano: Pon Paź 14, 2013 08:46 ]
Zgadzam sie że w takim przypadku nic nie da siła , ale tamtym razem był to odruch bo zaskoczyła mnie bardzo . Jezeli startuje do jamnika to ją uspakajam . Dosłownie po paru sekundach ataku ona odpuszcza i zasypia ponownie . Może to smieszne ale wyglada to tak jak by nie bardzo wiedziała co robi . Wiecie jak trudno dobudzic bulla a ona budzi sie w sekundzie i od razu jest gotowa do ataku na niego po czym zasytpi tak szybko jak sie obudziła . Przez mysl przychodzi mi to że ona jest o mnie zazdrosna bo jezeli one sa za blisko mnie to sunia zaraz zrobi wszytsko ,żeby byc numerem jeden . Będe to bacznie obserwować i zobaczymy co dalej . A jezeli leżac ze mna na kanapie i zrobi coś bardzo głupiego to od razu maszeruje na swoje miejsce

dragonh3art
Admin

CRIMSON HEART Bule z ...

Wysłany: Pon Paź 14, 2013 12:13

ja bym spróbowała w takiej sytuacji jeszcze przyzwyczaić ją do spania w klatce, duza klatka taka nawet 120, połowe tej klatki czymś nakryć połowe odsonic i wstawic ją gdzieś w kąt tak, zeby od tej nakrytej strony nie mogł ten jamnik podejść i stworzyć jej takie iejsce do spania, taki azyl

psy mają rózne charaktery jeden będzie taki, ze spać będzie chciał przy człowieku, nawet przy nogach, czy gdziekolwiek i nie będzie mu przeszkadzac, ze ktoś mu bedzie w tym spaniu przeszkadzac, ale są też psy takie, ze potrzebuje totalnego świętego spokoju, zeby się wyspać i zregenerować, w takiej sytuacji klatka uwazam to bardzo dobry pomysł

Bobo
Stały Bywalec

Piwa: 23/69

Coloroco LOOPTROOP RO...

Wysłany: Pon Paź 14, 2013 12:24

moze faktycznie dla niej tego towarzystwa jest za duzo i potrzebuje takiego miejsca gdzie bedzie mogła pospac bezpiecznie w samotności.. moze tez da sie przeniesc jamniki do spania w innym ponieszczeniu ? to wyglada tak jak by jej sie sniło ze te jamniki gdzies tam do niej doskakują (a jamniki potrafia byc upierdliwe szczególnie jak jest ich kilka) wiec spanie bez towarzystwa i taka zaciszna klatka jak zasugerowano powyzej, moze pomoże..

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Pon Paź 14, 2013 12:41

Gosia ma rację , zwłaszcza z tą klatką na noc.Taki azyl pozwoli suczce się zregenerować, wypocząć. I sprawdź jeszcze czy sunię coś nie boli. Są takie psy, które jak maja objawy bólowe to odreagowują na innych psach.Przeniesienie/przekierowanie agresji to neurotyczne jest. Może Grzesiek JonSnow by Ci to wytłumaczył. Suka wymaga dużo treningu, ćwiczeń.

dragonh3art
Admin

CRIMSON HEART Bule z ...

Wysłany: Pon Paź 14, 2013 13:08

no ja mam takiego stwora jednego też, co sę musi w świętym spokoju regenerować, zdjęcie dosłownie sprzed sekundy bo własnie się regeneruje po ciemnej stronie klatki ;)

sory za jakosc ale tak na szybko tylko jedno zrobiłam i co wyszło to jest, zeby jej tam nie obudzic fleszem

no i zasada prosta - jak lezy w ciemnej stronie klatki, to znaczy że chce miec święty spokój aż sie wyśpi, nikt jej nie woła nie zaczepia, my normalnie przechodzimy kolo tej klatki i psy ale bez zainteresowania nią i ma tam naprawde swiety spokój, jak chce kontaktu to sama zasygnalizuje, bo lezy albo siedzi na jasnej stronie przodem do drzwiczek, albo przy nich stoi, ze chce wyjsć

u nas ten sposób sprawdza sie swietnie

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu