Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dragonh3art
Pon Lis 24, 2014 17:18
Pytanie odnośnie psa
Autor Wiadomość
Radekkk
Nowicjusz

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 16:26
   Pytanie odnośnie psa

Chciałbym dzieciom na Boże Narodzenie kupić pieska. Nie bardzo wiem jednakże czy zdecydować się na psa rasowego czy też na kundelka. Dzieci są jeszcze małe, wolałbym dlatego, by był to mały psiaczek. Kolega podsunął mi pomysł, żeby kupić im bulteriera. Są to na tyle małe pieski, że spokojnie w moim małym mieszkaniu sobie poradzą. Maleńki piesek jest najlepszy, żeby uczyć dzieci odpowiedzialności. Bardzo zależy mi na tym, żeby dzieci wychowywać ze zwierzętami. Nie bardzo się na tym znam i boję się, że jeśli zdecyduję się na jakiegoś małego pieska, to może okazać się agresywny. Wolę nie ryzykować. Nie znam się na psach i nie do końca wiem, jaki pies będzie się czuł dobrze w niewielkim pomieszczeniu. Dobrze byłoby, by był spokojny, by dzieci mogły się z nim bawić, opiekować się nim czy wychodzić na spacer. Może macie doświadczenie w tym . Może wiecie czy jest rasa, która zalecana jest dla dzieci? Bardzo zależy mi na tym, żeby moje dzieci zaprzyjaźniały się ze zwierzętami, ale nie chcę ich narażać. Chcę być pewny, że pies, którego im podaruję będzie prawdziwym przyjacielem. Możecie mi pomóc.

nika815
Bywalec

Piwa: 13/28

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 16:48

Jeśli nie masz doświadczenia z rasą i w ogóle z psami, to faktycznie chyba lepiej jakiegoś innego pieska. Z doświadczenia polecałabym przemyśleć kupno cavalier king charlesa. Jest to piesek bardzo radosny, przyjacielski, nieduży, inteligentny, nie zrobi dzieciom krzywdy, a jeszcze też ważne, w jakim wieku są dzieci.

Julka
Bywalec

Piwa: 30/15

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 17:01

To czy pies będzie agresywny nie zależy od jego wielkości ani rasy.
Jeśli w Waszym domu nigdy nie było psa, to radziłabym wybrać się z dzieciakami do schroniska, wyprowadzić psy na spacer, pobyć trochę z nimi. Może zaproponujcie znajomym, że zaopiekujecie się ich psem przez kilka dni. Życie z psem jest super, ale wymaga wielu poświęceń i dobrej organizacji, szczególnie jeśli masz dzieci.

Nie mam pojęcia dlaczego znajomy doradził Wam akurat bulla... :-/
 Autor postu otrzymał 7 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 7 piw(a):
#KIKIMORA, Wikunia, *nowa, Stitch, Nika, Tom69, #ex se natus
^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 17:05

Cavaliery cierpią na różne choroby, których objawy mogą być wstrząsające dla dziecka.
Nie powinieneś zakładać, że dzieci będą od razu z nim wychodzić - to nieodpowiedzialne, zwłaszcza, że może dojść do np. takiej sytuacji, że jakiś inny pies, puszczony luzem, zaatakuje Waszego psa i co wtedy? Trzeba też pamiętać, że pies nie zawsze będzie miał ochotę na zabawę z dziećmi, bez względu na rasę. Wbrew pozorom lepszy jest pies bardziej pewny siebie, bo strachliwy - jak większość pseudorasowych pinczerków, yorków, shih tzu itp - może szybko się odgryzać,że mały, to nie znaczy, że potulny.

W jakim wieku są dzieci? Ile czasu na opiekę nad psem mogą poświęcić osoby dorosłe?

Polecałabym może kundelka, wiele osób ma schroniskowe szczeniaki u siebie na tzw. domach tymczasowych i one potrafią już wstępnie określić charakter psa. Z rasowych przychodzi mi do głowy mops albo buldożek francuski, staffordshire bull terrier.

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 17:19

Kup akwarium. To świetna okazja, żeby dzieci miały kontakt z przyrodą. Tylko musi być spore, bo małe paradoksalnie trudniej utrzymać w czystości. Świetna rozrywka dla całej rodziny. Obserwowanie tego co się w akwarium dzieje jest ciekawsze niż oglądanie telewizji.Karmienie rybek tez nauczy dzieci obowiązku i odpowiedzialności. W jakim wieku są Twoje dzieci? Czy ktoś w Twojej bliskiej rodzinie posiada psa. Czy Twoja partnerka miała psa w domu?

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Tom69
MajaGrzegorz
Stały Bywalec

Piwa: 52/50

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 17:26

Nie obraz sie, ale czy Twoj znajomy aby napewno cie lubi...? ;) Moim zdaniem jesli nie znasz sie na psach to bull odpada na starcie bo jest to rasa inna niz wszystkie co nie oznacza agresywna. Malenki to on tez nie jest, nawet miniatura nie jest malenka :mrgreen: Jest tu jedna osoba co ma miniature która waży jak standard :mrgreen: Ja rowniez bym polecila wybrac sie do schroniska i poobcowac z psami, a dopiero pozniej wybrac, przy okazji bedziesz mial dobry uczynek i dasz psu szanse na dobry dom. W malych rasach mam doswiadczenie z jamnikiem i shih tzu i mimo, ze nigdy nie bylo specjalnych problemow to typowo do dzieci nie polecam-zwlaszcza humorzastego jamniora. Najlepszy moim zdaniem jest dog niemiecki ale to tak na marginesie bo one z kolei to kolosy. W kazdym razie powodzenia :)

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Wikunia
#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 17:32

Dogue de Bordeaux najlepsze dla dzieci. Są olbrzymie , ale delikatne i opiekuńcze.

*NataliaiDrago
Bulomaniak

Piwa: 542/649

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 18:02

Większość pewnie mnie wyśmieje ale ja wychowywałam się z Owczarkiem Niemieckim. Ojciec kupił go jak miałam pół roku. Był moim przyjacielem przez całe 16.5 roku.
Bulterier...Chm. Osobiście uważam że nie nadaje się na pierwszego w życiu psa.BTW ja mam standarda który waży tyle co spory miniak.

#swietliste.cienie
Bulomaniak
ŚWIETLISTE CIENIE

Piwa: 855/892

Ch, Mł Ch
BREATHE WITH ME Świet...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 18:23

Psa nie kupuj dzieciom. Psa kupujesz sobie. To nie dzieci będą z nim wychodzić na spacery w każdą pogodę i o każdej porze , to nie dzieci będą kupować jedzenie , sprzątać i wozić do weterynarza. ;-)

Autor postu otrzymał 6 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 6 piw(a):
nika815, #Złośnica, *nowa, Stitch, Tom69, gosiasad
#Złośnica
Bulomaniak

Piwa: 663/189

Mł.CH.PL, CH.PL, CH....
QuentinHill SAY YOU L...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 20:03

Czy tylko mnie się zapaliła czerwona lampka na hasło : piesek na prezent na bożenarodzenie dla dzieci :?: :!: :?:

tak jak napisała Anka ze Świetlistych Cieni...psa sie nie kupuje dla dzieci :!: To Ty bedziesz za niego odpowiedzialny, Ty będziesz go musiał nauczyć odpowiedniego zachowania, wyprowadzać i po nim sprzątać, karmić ect.

Bule to nie są małe pieski i nie nadają się na pierwszego psa.
Piszesz, że masz małe dzieci ( choć małe to dla mnie pojęcie względne ) i że nie masz doświadczenia. To ja bym się w ogóle zastanawiała czy pies to dobry pomysł.

Żeby nauczyć dzieci empatii i odpowiedzialności nie muszą mieć psa, mogą na początek mieć coś mniejszego i mniej absorbującego a jednak wymagającego odpowiedzialności i cyklicznych czynności. Ja zaczynałam od akwarium, chomika, potem papugi i królika.

"Wypożyczenie" zwierzeka czyli podjęcie się kilkudniowej opieki na zwierzakiem przyjaciół to bardzo dobry pomysł i wiele razy pokazał, że tak na prawde to dzieciom się tylko wydaje, że chciałyby żywe zwierzątko.

Odrywam sie od stada,obok siadam, w owczym pędzie giną owce, a ja schodzę na manowce...

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu