Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o szczeniaka
Autor Wiadomość
Sahara1991
Początkujący

Piwa: 1/7

Wysłany: Wto Gru 10, 2013 22:12
   Pytanie o szczeniaka

Po długich poszukiwaniach chyba odnalazłam swoje maleństwo ;) Tak jak mówiłam - miłość to miłość - nie wybiera, mimo wstępnych deklaracji zamiast minibula będzie bul... Będzie jeśli wszystko będzie w porządku w dniu odbioru. Załączam 2 zdjęcia Integry, której odbiór planowany jest na sobotę. Sunia ma na tą chwilę prawie 8 tygodni i pochodzi z hodowli AXA z Zamościa, stąd moje pytanie o opinie na temat owej hodowli, a także o samą Integrę jeśli mogę prosić...

Uwagi obsługi forum:
zmieniam tytuł tematu, który pierwotnie brzmiał "hodowla AXA (Zamość)"
dragonh3art

Ostatnio zmieniony przez dragonh3art Wto Gru 10, 2013 23:04, w całości zmieniany 3 razy  

#Werona
Bulomaniak
Bullwerona

Piwa: 711/765

CH.PL, Mł.Ch.PL
BRING ME JOY Bullwero...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Gru 10, 2013 22:17

nie widać zdjęć a o hodowli nic nie słyszałam...
A rodzice wybranej przez Ciebie suni to...??

[ Dodano: Wto Gru 10, 2013 22:20 ]
hmm znalazłam ogłoszenie i nie wydaje mi się żeby w te cenia można było kupić bulla z rodowodem ZKwP , ale mogę się mylić...

Sahara1991
Początkujący

Piwa: 1/7

Wysłany: Wto Gru 10, 2013 22:23

Podobnież rodowodowi, muszę to sprawdzić w sobotę.
Cholerka nie wiem czemu, ale nie wyświetla mi w postach zdjęć z fotosika... :(
Tutaj jest adres ogłoszenia

Ukryta Wiadomość:
Wiadomość została ukryta, aby ją przeczytać należy się zalogować.

Od miesiąca mam zarezerwowaną sunię z szóstego w kolejności zdjęcia

Uwagi obsługi forum:
nie zamieszczamy linków do ogłoszeń pseudohodowców na działach ogólnie dostępnych - link ukrywam tylko do wglądu dla zarejestrowanych użytkowników piszących w tym temacie
dragonh3art

Ostatnio zmieniony przez dragonh3art Wto Gru 10, 2013 23:00, w całości zmieniany 1 raz  

^Buteo
Moderator

Piwa: 483/252

Gwynsel CYMRU FACH at...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Wto Gru 10, 2013 22:37

rodzice rodowodowi co nie znaczy ze szczenieta beda miec rodowod a cena sugeruje ze rodowodu ZKwP na bank nie bedzie

#jagna
Bulomaniak
Kamikaze Bull Terrier (KMK)

Piwa: 549/818

CHPL.
DUTCH DYNAMITE AT ERA...

Wysłany: Wto Gru 10, 2013 22:39

To, że po rodowodowych rodzicach nie znaczy, że szczeniak ma RODOWÓD (wydany lub honorowany przez organizację zrzeszoną w FCI. W Polsce jest to Związek Kynologiczny), czyli jeżeli go brak to takie szcenie nie jest bulterierem, a zwyczajnym KUNDELKEM.
Za tę cenę, tak lakonicznie sformuowane ogloszenie, dowóz szczeniaka i ich wygląd opcja jak dla mnie: to jest kundelek.

[ Dodano: Wto Gru 10, 2013 22:40 ]
Buteo napisał/a:
rodzice rodowodowi co nie znaczy ze szczenieta beda miec rodowod a cena sugeruje ze rodowodu ZKwP na bank nie bedzie

Piotrek pisaliśmy równoczesnie to samo :)

www.allscrewup.com

Stasiu
Stały Bywalec

Piwa: 37/81

Wysłany: Wto Gru 10, 2013 22:58

Moim zdaniem napewno nie jest to hodowla ZKwP, wydaje mi sie ze nie maja pierwszy raz szczeniat gdzies widziałem juz chyba matkę z innego ogłoszenia jakis czas temu

#Edyta198623
Bardzo Uzależniony
Diamonds Edit

Piwa: 143/337

CH.PL,Zw.PL 14'
Follow Me Vitatus

Wysłany: Wto Gru 10, 2013 23:09

Stasiu napisał/a:
Moim zdaniem napewno nie jest to hodowla ZKwP, wydaje mi sie ze nie maja pierwszy raz szczeniat gdzies widziałem juz chyba matkę z innego ogłoszenia jakis czas temu

Też mi się tak wydaje :roll:

dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sro Gru 11, 2013 03:11

Edyta198623 napisał/a:
Stasiu napisał/a:

Też mi się tak wydaje :roll:

oczywiście, ze nie jest, ja sobie przejrzałam ich inne ogłoszenia, we wrzesniu przez gratke szukali repa, warunkiem było albo biały albo tricolor i zeby rodowód miał i był z ich okolic ;)

na innym portalu znalazlam identyczne poszukiwanie repa, taka sama treść ogłoszenia i namiary, tylko ze z lutego, sorry, ale hodowca tak do tematu krycia nie podchodzi i do sensu hodowania :roll:

Sahara1991, poczytaj sobie forum, pozbieraj trochę informacji i o rasie i o chorobach typowych dla rasy i zagrożeniu pewnymi zaburzeniami psychicznymi jak na przykład CDA - http://www.dobrypies.eu/index.php?doc=22 jak również lękliwość, oraz zaburzenia kompulsywne gdzie psy tą przypadłością dotknięte potrafią nawet na zywca odgryżć sobie ogon, jak również o głuchocie w tej rasie występującej poczytaj, o gentycznych wadach serca i nerek, gdzie w przypadku nerek młode psy tym schorzeniem dotknięte nie dozywaja nawet dwóch lat i nie ma dla nich ratunku, bo choroba jest nieuleczalna i smiertelna.

Zdobądz wiedze jakie sa zagrożenia w tej rasie i o badaniach rodziców szczeniąt tez poczytaj jakie one są ważne, po co je się robi i o doborze hodowlanym, rodowodach, bo szkoda żebyś sie przejechała, to nie jest normalna hodowla jak w ZKwP, plakać będziesz bardzo, jak coś Ci się z tego bagażu rasy co wymienilam trafi, nie zyczę Ci.... a w takim przypadku to jak na loterii, może być dobrze ale nie musi :( Jak masz jakieś jeszcze pytania, to pisz....

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Sro Gru 11, 2013 09:30

Weź głęboki oddech, zastanów się i przemyśl.Zakochanie zakochaniem, ale potem będziesz musiała kilka lat żyć z konsekwencjami nietrafionego wyboru. Oczywiście cena zawsze potencjalnym nabywcom szczeniaka wydaje się ważna, ale czasami lepiej zapłacić więcej , bo dodatkowych kosztów ukrytych nie będzie.Nie kupuj po taniości, proszę.

[ Dodano: Sro Gru 11, 2013 09:55 ]
Zauważyłam , że jesteś z Kielc. Skontaktuj się z Elwirą z Bull Position, która jest bardzo dobrze zorientowana i chętnie Ci pomoże na pewno.

Uwagi obsługi forum:
off z tematu został wydzielony:
http://www.bulterier-foru...iaka-vt8677.htm
dragonh3art

Agata.T
Uzależniony
...:::Lolek:::...

Piwa: 164/142

MR LOLEK Chucho Topli...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Czw Gru 12, 2013 11:01

Chciałam Ci napisać coś z własnego doświadczenia.
Nie znam tego hodowcy wiec w tym temacie nic Ci nie podpowiem. Nie mam bogatego doświadczenia jeśli chodzi o to na co zwracać uwagę przy wyborze szczeniaczka bo ja mojego psiego kumpla Lolusia dostałam już jako dorosłego psa.
Podobnie jak Ty długo czekałam na to by czas na posiadanie psa był odpowiedni. Dużo szukałam czytałam fora i ogłoszenia o szczeniakach. Wiedziałam już że chce by był to pies z rodowodem, ale nie chciałam go wystawiać ( po prostu nie chciałam kupić psa z pseudo hodowli i nabijać kieszenie nieuczciwym ludziom ).
Gdy przyszedł już ten czas by wybrać szczeniaka pomyślałam sobie "hmmm, jest tak wiele psów które trafiły na nieodpowiednich właścicieli. Tułają się po domach tymczasowych lud są pod opieką fundacji czy też wróciły do swoich rodzimych hodowli i po raz kolejny szukają domu" więc dla czego nie przygarnąć takiego psiaka i dać mu szanse by stał się dla mnie tym ukochanym, jedynym i najlepszym :->

Udało mi się na forum poznać ludzi którzy bardzo mi pomogli i dzięki nim dziś jest ze mną wyjątkowy pies - bull mini Lolek. To pies pochodzący ze wspaniałej hodowli ze wspaniałym rodowodem (ale tak jak pisałam dla mnie to nie pies wystawowy tylko przytulasek na kanapę :P )
Kiedy Lolek pojawił się u nas był już dorosłym psem. Nie miałam jednak żadnych obaw bo wiedziałam że hodowca czuwał nad wychowaniem psa i dzięki temu mam teraz wspaniałego psiaka ( a ominęło mnie sprzątanie siuśków i kupek szczeniaka, ząbkowanie itp). Dostałam wspaniały prezent i wspaniale ukształtowanego bulla.

Daj sobie szanse na posiadanie wspaniałego czworonoga. Na forum jest wielu hodowców którzy mogą Ci pomóc w spełnieniu marzenia o posiadaniu bulla. Nie obawiaj się zapytać czy jakiś bull nie szuka swojej drugiej szansy.
Chodź nie będzie to szczeniak, będziesz miała pewność że pies jest z "dobrego domu". Dasz psu szanse na szczęśliwe lata z Tobą, pomożesz hodowcy i spełnisz swoje marzenie ;)

ps. podkreślę jeszcze że my Lolka DOSTALIŚMY nie ponosząc żydach kosztów zakupu. Wiec jeśli naprawdę zależy Ci na bulliku i jesteś gotowa dać psu kochający dom pieniądze nie będą grały roli. Tak jak pisała Kikimora - nie kupuj po taniości.
 Autor postu otrzymał 4 piw(a)
10 

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
#KIKIMORA, dragonh3art, *Lulamon, #BluesBulls
Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu