Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie - czy bulterier może mieszkać na zewnątrz?
Autor Wiadomość
#Kate
Bulomaniak

Piwa: 386/625

Mł Ch Pl, Zwycięzca ...
QuentinHill Dirty Dan...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 22:27

Czesc :)
Bulterier- nie moze mieszkac na dworze- ale w okreslonych porach roku i w czasie okreslonym w ciagu doby- moze na nim przebywac.

nawet pies ktory mieszka na dworze- potrzebuje kontaktu z człowiekiem.

Czy problem polega na tym ze mies nie moze spac i mieszkac w domu?
Czy na tym ze wogole w nim przebywac?

Bo jezeli jest to problem spania na naszej przestrzeni- to uwazam ze jezeli ma sie dom- to zawsze jakas powierzchnie dostepna dla psa , ktora mozna wygospodarowac dla niego, by nie przeszkadzal pozostalym.

Natomiast jezeli pies wogole nie moze wchodzic do domu- to uwazam ze zaden pies dla Was nie nadaje..
Nawet pies ktory ma byc typowo podworkowy- od czasu do czasu wchodzi do domu , przymila sie itd

Wiec najlpierw uwazam ze to powinniscie sobie okreslic i zdecydowac czy pies zagosci u Was czy nie
21 

ABullaM
Stały Bywalec

Piwa: 22/37

Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 23:17

Niech twoja mam zobaczy/pozna na zywo bulaka to się przekona :-) Jak pojechałam do rodziców pochwalić się białasem to do domu mnie nie chcieli z nią wpuścić ale wystarczyło jedno spojrzenie tych "smutnych oczek" i serca zostały skradzione. Matce nie przeszkadza, że pies siedzi na kanapie i włosy zostawia (a nie mogła pojąć jak ludzie trzymają w mieszkaniu psy i nie sprzątają codziennie - bo ta sierść na podłodze). Nawet jak samochód od niej pożyczyłam nie musiałam go sprzątać chociaż to była świątynia czystości, a sucz jeździła jak normalny pasażer na siedzeniach :-P
Więc nic straconego, matka może się zgodzić na psa w domu. Jak nie to poczekaj - warto :!: Nie wiem jak inni ale ja czekałam 20lat na psa (w tym 5 na bula) :!:
22 

*Edyta Nowacka
Bulomaniak

Piwa: 284/56

Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 00:41

widziałam kilka fajnych bulli u naszych południowych sasiadów funkcjonujacych w hodowlach 12 miesiecy na dworze. i tak jak mówi Złośnica, futro sie zmienia i taki bull w porownaniu do kanapowego ma 3 razy wiecej siersci i podszerstek do tego
wiadomo było ze 99% odpowiedzi w temacie bedzie ze NIE :lol:
a ja uwazam ze jezeli buda dobra, obudowana z wiatrówką, kojec ok to why not?
ale jednego psa tak trzymac to bezsens. Co innego jakbym miała 5. pewnie z dwa by na dwór wyjechały :lol:
tyle ze wtedy na czwartego i piatego na pewno bym bull terriera nie wybierała 8-) pożytek z niego średni jak na psa kojcowego, podwórkowego :mrgreen:
poszukajcie w rasach dostosowanych jak matka nie chce psa w domu
23 

#Kate
Bulomaniak

Piwa: 386/625

Mł Ch Pl, Zwycięzca ...
QuentinHill Dirty Dan...

Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 00:51

i tak jak mówi Złośnica, futro sie zmienia i taki bull w porownaniu do kanapowego ma 3 razy wiecej siersci i podszerstek do tego
wiadomo było ze 99% odpowiedzi w temacie bedzie ze NIE :lol:
a ja uwazam ze jezeli buda dobra, obudowana z wiatrówką, kojec ok to why not?

byc moze i ma, ale buda i wiatrowka uwazam ze nie pomoga
jezeli pies ma byc trzymany na dworze, to potrzebuje pomieszczenia ocieplanego- nie mowie ze ogrzewanego i porzadnej izolacji, sama buda nie wystarczy
w zime ziemia jest przez dlugi okres zamarznieta- zreszta chyba nie musze tego tlumaczyc- nawet budy umieszczane sa na paletach, mimo to temp przy gruncie jest bardzo niska i utrzymuje sie przez dłuzszy czas
nalezy pamietac rowniez o tym, ze pies zeby mogl wyksztaltowac odpowiednia okrywe wlosowa musi spedzac na dworze caly czas, nie moze byc zabierany, nocowany w pomieszczeniach a pozniej znowu wystawiany na 2 noce na dwor.
Zyjemy w polsce- i mamy taki klimat a nie inny..bul uwazam sie do tego nie nadaje..
Nooo chyba ze niedlugo pinczerki albo yorki beda spały w budach w ubrankach,,,
sorry
24 

#Złośnica
Bulomaniak

Piwa: 663/189

Mł.CH.PL, CH.PL, CH....
QuentinHill SAY YOU L...

Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 12:04

Wg mnie jeśli matka nie lubi psów i nie zgadza sie na obecność psa w domu to tego problemu nie przeskoczysz. Bez wzgl. na rase, musi być dostęp do domu bo co będzie jak pies zachoruje i będzie wymagał całodobowej opieki, przeprowadzisz sie do kojca :lol: :?:
No i jaka by to nie była rasa, ale bul wymaga kontaktu z człowiekiem.

Nawet jeśli matka chwilowo ulegnie i będzie się wydawało, że wszystko na dobrej drodze to życie szybko to zweryfikuje. To taki typ człowieka. Wiem, bo mam taką teściową, dla niej psy są tylko do budy. Dużo pracy mnie kosztowało wprowadzenie psów do jej domu ( teraz wspólnego), przy supporcie męża nie byłoby to możliwe a i tak są ciągłe wojny i pretensje.

Więc niestety chyba zostaje ci odpuścić na razie i poczekać na własne lokum.

Odrywam sie od stada,obok siadam, w owczym pędzie giną owce, a ja schodzę na manowce...

25 

*Edyta Nowacka
Bulomaniak

Piwa: 284/56

Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 12:32

otoz to
jak sie mieszka z mamą co nie chce pieska to sie czeka az sie wyprowadzi na swoje ;-)
bo jest duża szansa że piesek poźniej będzie do odsprzedania albo do adopcji
a po co jak może go kupić ktoś kto da mu szczescie? :mrgreen:
26 

#Quentinhill
Bardzo Uzależniony

Piwa: 263/347

Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 01:28

Bulteriery to psy cieplolubne i nie powinny mieszkac na dworze. no chyba, ze maja doskonale ogrzewane, bez przeciagow, suche miejsca do spania i przebywania, gdy chca. Niestety takich widzialam jedynie kilka. Tak, bulik przezyje ciezka zime we wsch. europejskim kraju, tak samo jak pociagnie na paszy dla drobiu czy resztkach ze stolu. Pytanie- jak dlugo i jakie z tego bedzie czerpal korzysci.

Bulteriery sa podatne na infekcje drog moczowych (szczegolnie suczki), problemy z lapami - cysty, grzyby (wilgoc) i artretyzm w starszym wieku. To psy o krotkiej siersci i nie powinny marznac. W Polsce coraz wiecej osob trzyma bulteriery w odpowiednich warunkach, swiadomosc i edukacja kynologiczna Polakow jest na coraz wyzszym poziomie, a- im bardziej cywilizowany kraj i ludzie, w tym lepszych warunkach utrzymuje sie i traktuje zwierzeta. Widzialam psy w czeskich, slowackich, serbskich, rumunskich kenelach - nie jest to przyklad do nasladowania, wiekszosc psow w srednim wieku wyglada juz w oplakanym stanie, a srednia zycia takich psow jest znacznie skrocona, zimno ma tu duzo do rzeczy.

jako ciekawostke dodam, ze Stanley pouczal ostatnio duzo mlodszego hodowce, ze suki, na noc powinny isc spac do domu. A to bardzo oldschoolowy pan i nie rozmienia sie na drobne jak nie trzeba. A przeciez klimat w Anglii jest zdecydowanie lagodniejszy niz w Polsce. Tak wiec- zalezy na czym komu zalezy.

27 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu