Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania do Psich Fryzjerów :)
Autor Wiadomość
agnieszka6191
Uzależniony

Piwa: 91/43

Dolce Vita of World o...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 12:06
   Pytania do Psich Fryzjerów :)

Jak w temacie, chciałabym zwrócić się do forumowych groomer' ów. Zacznę więc od początku...Od jakiegoś czasu interesuję się tym tematem, a mianowicie chciałabym zrobić na początku przyszłego roku kurs, który umożliwi mi otwarcie własnego salonu fryzjerskiego dla psiaków. Chciałabym sie oczywiście najpierw rozeznać jak to wygląda. Czytałam już na różnych forach o tym, ale i tak uważam, że to forum pozwoli mi bardziej zrozumieć temat. Mieszkam w miejscowości która liczy ok 17 tys mieszkańców, psiaków ras ozdobnych jest coraz więcej, zresztą i tych większych też nie brakuje. W mieście jest tylko jeden psi fryzjer i narazie nie zanosi sie żeby było ich więcej. Otóż chciałabym się dowiedzieć jak powinien wyglądać lokal do przyjęcia klientów ( musi być w kafelkach? ) Jak to u was wygląda z obrotem, czy jest to opłacalne...chłop mi skrzydła troszkę podciął z tymi zarobkami dlatego pytanie o pieniążki jest jednym z pierwszych. To są moje początki...więc proszę o wyrozumiałość. Podejrzewam, że dużo rzeczy dowiem się z samego szkolenia, ale chciałabym wiedzieć na co miałabym się szykować. W sumie to jestem zdecydowana zrobić to szkolenie, wiem że otwarcie takiego salonu to ogromy koszt ( myślę, że dofinansowanie z Unii pomoże ). Powiedzcie jak to jest naprawde... dziękuję za uwagę :)

^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 12:18

A łapiesz się wiekowo na dofinansowanie? Ja za stara jestem i wszystko poszło z własnej kieszeni.
A po kursie cudów nie oczekuj - dopiero własna praktyka daje prawdziwy obraz zawodu. Licz się z pogryzieniami, wymiocinami i sprzątaniem kup podczas obcinania, ale i dużą radością, kiedy kilku stałych klientów na Twój widok wpada w radość i nie chcą iść dalej z właścicielem ;)

#aguś
Bulomaniak
OPTYMISTKA

Piwa: 1230/654

CH.PL
FUNNY ZBYSZ-BULL

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 12:28

Hmm powiem szczerze, że oferowane w Polsce kursy są do doopy, tzn absolutnie nie twierdzę, że prowadzą je osoby nie kompetentne, ale czego można się nauczyć w tydzień :?: :!: Najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie się w jakimś salonie i co najmniej pół roku tam popracować, a potem otwierać swój gabinet, oczywiście kurs robić w trakcie. Co do kosztów, gdyby nasza praca nie przynosiła dochodów to pewnie byśmy już pracowały gdzie indziej, ale trzeba zaznaczyć, że jest to praca sezonowa. Przy takich zimach jakie ostatnio mamy to są tygodnie, gdzie zęby w tynk można wbić :!: ZUS'u , ani właściciela lokalu to nie obchodzi - tak na marginesie 8-) Bardzo ważną sprawą jest również znajomość behawioru, bardzo pomaga w pracy :!:

agnieszka6191
Uzależniony

Dolce Vita of World o...

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 12:48

Na dofinansowanie się łapię :) Mam znajomą która dofinansowanie załatwiła rodzicom, także i mi również w tym pomoże. Liczę się z tym , że będą tzw. skutki uboczne, ale w moim domu rodzinnym zawsze były psy i małe i duże także z tym sprzątaniem to- no problem. Wiem, że praktyka czyni mistrza dlatego dołożę wszelkich starań, żeby udoskonalać swoje umiejętności. Kurs planuję zrobić w Szczecinie trwa 2 tyg. W ciagu tych 2 tyg od samego poczatku pracuje się na żywca w grupie2 osobowej, na każdą grupę przypada instruktor, są zajęcia z weterynarzem, jest psychologia zwierząt, są zajęcia tematyczne jak otworzyć własny biznes. W sumie czego chcieć więcej- ale jak będzie to się w praniu okaże. Wiadomo mi że jest to praca sezonowa, ale myślę bardziej o przyjemności niż kasie, (choć tak jak wspomniałam chłop to chłop twierdzi inaczej ) On to najlepiej żebym biuro rachunkowe otworzyła i była księgową bo na to jest popyt, a mnie to w ogóle nie kręci. Mój wyuczony zawód to kosmetyczka i daleko mi do faktur, PIT ów itp. Możecie mi tak mniej więcej powiedzieć jak u Was wyglądało to z wkładem finansowym? Czy to co jest na stronach z wyposażeniem takiego salonu to to wszystko jest praktycznie niezbędne? czy są rzeczy z których można zrezygnować? Jeśli chodzi o odbiór takiego pomieszczenia to czy jest wymóg aby całe było w kafelkach itp? Jaka wielkość pomieszczenia...

#Gotrek
Stały Bywalec

Piwa: 109/33

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 14:42

Pomieszczenie w którym strzyżesz, kąpiesz na pewno terakota na podłodze. Dla zmniejszenia kosztów to ściany minimum lamperia z farby (powierzchnia do mycia, przecierania, więc choćby olejna) i ewentualna poczekalnie/sklepik możliwe linoleum. Wielkość pomieszczenia zależy od tego jaki będziesz miała stół i ile miejsca zajmie Ci szafka/stojak ze sprzętem.
Jeśli będziesz kąpać to niestety trzeba zainwestować w profesjonalną suszarkę, bo na ludzkiej nie da rady większych psów obsłużyć.
2 tygodnie nauki to jest mało, będziesz czuła niedosyt i obawy, jeśli pozwalają na pomoc przy strzyżeniach po kursie jako wolontariusz to skorzystaj ile się da. Też uczyłam się tylko z groomer'em przez ponad miesiąc i mimo to nie wszystkie rasy było się w stanie w tym czasie zobaczyć i potrenować.
Jak już wspomniano w sezonach zimowych jest kiepsko z zarobkiem, można się supportować sprzedażą ubranek/posłań/koców (tu najlepiej nawiązać bezpośredni kontakt z osobą szyjącą takie rzeczy, będziesz mogła zaoferować lepsze ceny niż w sklepach zoo).

agnieszka6191
Uzależniony

Dolce Vita of World o...

Wysłany: Sro Lis 07, 2012 16:09

Jeśli będe miała możliwość by skorzystać coś po kursie to jak najbardziej skorzystam. Mam już pewne pomysły jak zaplanować coś w sezonie martwym. Ogólnie jestem dobrej myśli, przeraża mnie tylko fakt tak jak mówicie odnośnie ras, z którymi nie koniecznie mogę się zetknąć, ale myślę, że źle nie będzie. Chcę spróbować. To taki mój własny pomysł na siebie :) Jeśli mogę was prosić o plusy i minusy tegoż zawodu, chciałabym rozważyć wszystkie za i przeciw, no i gdy mój chłop niedobry powróci do domu wolałabym móc mu pokazać wasze stwierdzenia...może się przekona...Proszę tylko o więcej plusów niż minusów-hehe oczywiście żart. Proszę o obiektywną ocenę :-)

[ Dodano: Czw Lis 08, 2012 22:01 ]
Wznawiam temat i proszę Was o obiektywne za i przeciw...

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu