Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Prosze o wypowiedz doswiadczonych forumowiczów
Autor Wiadomość
kwinto
Nowicjusz

Otrzymał 4 piw(a)

Wysłany: Pią Sie 15, 2014 09:33
   Prosze o wypowiedz doswiadczonych forumowiczów

Witam
Może zacznę od przywitania się . Mam na imię Bartek i mam do Was pytanie
Mam od 14 lat Amstaffa i zastanawiam sie czy wiedza moja na temat bulli
jest wystarczająca i prosil bym o rade . Mój AST jest rodowodowy wystawowy
i ma kwit reproduktora jest kanapowcem śpi puszcza bąki itp :)
Lecz jak to w życiu bywa Czek ma już 14lat i strasznie się postarzal
( nerki przestają dzialac ,prostata ,jadra zanikają )
Zawsze powtarzalem sobie ze póki żyje Czeki nie wezmę innego psa .
Lecz teraz gdy mam 35 lat , 2 dzieci(5 i 1,5 lat) dom z ogrodem to
zastanawiam sie czy oby na pewno dobrze mysle? Bo mam teraz wątpliwosci czemu wlasnie nie
mieć drugie psa ? Ale czy mój Czesiek nie pogniewa się ? A może się ucieszy z kolegi:) ?

Mając 21 lat czytając informacje o AST wcale nie bylem przerażony wiedzialem ze go wychowam na super psa a nie na psa morderce .
Do dzisiaj ludzie jak go widza to sie boja :) A to taki typowy Czesiek jest :)
Ale dzisiaj czytam i trochę mam wątpliwości czy podolam by wychować Bullteriera :(

I tu mam do Was pytanie

Czy mając 14 lat Amstaffa wiem czego mogę sie spodziewać po zakupie Bulla ?
Wiem ze można hodowce poprosić by wybral z miotu takiego "na kanapę" Ale czy można je jakoś porównać?

Czy powinienem jednak zdecydować się na zakup drugiego psa czy dopiero jak odejdzie Czek ?

Czy standard czy miniaturka ?

Proszę o odp doświadczonych ludzi i naprawdę znających się .

Bo czytając

""Jeśli nie masz pojęcia o psychice tych psów i nie posiadasz doświadczenia z psami,
to stanowczo odradzamy kupno psa takiej rasy, bo to nie są "łatwe" psy i nie są to psy dla kazdego !!!!

Jesli oczekujesz od psa, ślepego posłuszeństwa i mechanicznego wykonywania poleceń,
nie decyduj się na bullteriera, bo jak szukasz psa o takich cechach to rozejrzyj sie
raczej za owczarkiem niemieckim... Bo z bulterierm jest dokładnie tak, jak w tym cytacie
- "Bulterier nigdy nie będzie psem niewolniczo posłusznym, bo jest osobowością, która
wykonuje Twoje polecenia tylko dlatego, że chce je wykonać, dla Ciebie."

Bullterier to ogromna indywidualność, to pies o bardzo silnej psychice i charakterze i
potrzebuje własciciela o równie silnym charakterze jak on sam i nietuzinkowej osobowości,
bullterier nie bedzie tolerowac słabości ani głupoty swojego właściciela. Za to człowieka,
którego bulterier obierze sobie na przewodnika i obdarzy szacunkiem, to pokocha bezgranicznie
i będzie mu całkiem oddany. ""

To jakoś mam obawy a pamiętam ze o Amstaffach też podobnie pisano
Pozdrawiam

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Sie 15, 2014 10:14

Sam twierdzisz,że mając 21 lat wiedziałeś, że wychowasz Cześka na superpsa i tak się stało, więc z bulterierem też sobie poradzisz.
Gorzej z Cześkiem, czy sie nie obrazi, będzie zazdrosny, czy szczeniak nie będzie zbyt męczący.
Proponuję sukę: mniejsza, milsza,moim zdaniem lepsza przy dzieciach. Czesiek przeżyje drugą młodość.

#BluesBulls
Bulomaniak
Aluta & Replay

Piwa: 356/386

Mł.Ch.Pl Ch.Pl
Bee Gees Blues Bulls
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Sie 15, 2014 10:28

Bulterier nie taki straszny jak go malują ;)
Ja też, jeśli zdecydowałbyś się na drugiego psa, to radziłabym sukę i to standard. Miniatury mają podwójny motorek w doopie ;)

^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...

Wysłany: Pią Sie 15, 2014 10:52

Cześć, obecnie mam prawie 15-letnią kundelkę, 12-letnią bullterrierkę i 4-miesięcznego psa bulla. Pierwsze 2-3 tygodnie trwała bardzo intensywna nauka młodego, że z babciami bawimy się, kiedy one chcą, nie gonimy ich, nie łapiemy za ogony i uszy - w skrócie - było bardzo energetycznie ;) teraz wszystkie razem śpią, jak babcie nie chcą się bawić, to młody bawi się sam lub nas zamęcza.
Też zdecydowanie polecam standarda, a czy psa, czy sukę, to zależy od charakteru osobnika, czasami suka gorsza do okiełznania plus cieczki, urojone itp.

^Basta
Moderator

Piwa: 156/135

SPARTAKUS Telpol

Wysłany: Pią Sie 15, 2014 11:13

Dużo zależy od charakteru Twojego psa. Ja mam dużo młodszego psa a mimo to nie ma opcji na wprowadzenie drugiego psa do domu. Jakkolwiek to brzmi, mój pies zamyka się w sobie kiedy pojawia się inny pies w domu. Nawet taki którego dobrze zna i lubi. Staje się apatyczny i mało kontaktowy.
Dodatkowo starszy pies lubi mieć święty spokój. Wiadomo że w tym wieku to już rożne dolegliwości ma. Musisz sam ocenić czy Twój obecny pies zniesie małą piranię o niekończącej się energii. Jeśli uznasz że tak, to działaj :-D

#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcem

Piwa: 379/466

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...

Wysłany: Pią Sie 15, 2014 12:36

Pomyśleć trzeba czy starszy pies będzie z tego powodu szczęśliwy. W zależności od ogólnego stanu zdrowia, chęci do zabawy i kondycji. Osobiście odmówiłam wydania szczeniaka do domu z 12 astką z chorymi stawami, bo widać było że młody by ją zajechał. Ludzie jak to ludzie swój rozum mieli i kupili, bo hodowca inny bezproblemu sprzedał. Po miesiącu dla młodego domu szukali, bo starsza rezydentka chciała go życia pozbawić byleby wreszcie przestał się ruszać.
Asty dla mnie w duży uogolnieniu są bardziej karną rasa, która nie sprawdza miliony razy czy dany zakaz nadal obowiązuje. Ale nigdy bym bulla z astem nie zamieniła ;) lubię to wariactwo, szelmoski uśmiech choć pierwszy rok wychowania może odbić się na ludzkiej psychice, nagroda przychodzi późno ale efekty widać.
W rankingu mini konta standart - u mnie jest 0:3 i nie widzę miejsca w swoim domu dla miniaka. Mnie terrierkowa żywiołowość nie odpowiada. Uwielbiam Gacusia oraz inne mini bulisie, blog czytam zawsze z uśmiechem ale w domu mieć ...o nie,nie,nie. Ze swoimi jak zrobię łącznie 30 km tygodniowo / zamiennie z ciwczeniami,zabawą/ to mogę to nazwać nieomalze treningiem wysiłkowym, przy mini byłoby to lenistwo i brak szacunku dla potrzeb psa.

Za błędy przepraszam, pisane z tel który lubi ze mnie robić gender istotę która raz jest kobietą raz mężczyzną

#jagna
Bulomaniak
Kamikaze Bull Terrier (KMK)

Piwa: 549/818

CHPL.
DUTCH DYNAMITE AT ERA...

Wysłany: Pią Sie 15, 2014 13:06

Skontaktuj się z wlaścicielami bulteriera Onzeego ode mnie. 5 lat temu byli w podobnej sytacji i mieli podobne dylematy: Dorka leciwa amstafka i maly bąbel samiec bulterier. Poradzili sobie koncertowo :) psy się kochają, babcia odmlodniala.......ba nawet w tym roku postarali się o nowego dzidziusia bulowego.
To ich profil na fb:
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
A tu parę fot z ich albumów na fb:

www.allscrewup.com

nika815
Bywalec

Piwa: 13/28

Wysłany: Pią Sie 15, 2014 13:24

Co do mini bulteriera to zdania są różne- większość uważa, że jest bardziej żywiołowy i ruchliwy od bula standardowego- ja najwidoczniej trafiłam na bardzo spokojny i ugodowy egzemplarz, nie zamieniłabym go za żadne skarby na standarda :-)

#sajko
Bulomaniak

Piwa: 445/55

Zw.Św.Wet.'13, WetCh...
Seayess Hot Love Marg...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Pią Sie 15, 2014 13:34

Ja wprowadzałam do domu molosa małego do jamnika lat 12 - złośnika szczerze nienawidzącego psów innych i jak u Tufi - praca praca i ostatnie lata życia jamnik był zachwycony mając kumpla i ochroniarza w jednym. Ale był w dobrej ogólnej kondycji fizycznej - zależy jak "niedomagający" jest już Twój emeryt, bo jak np. ma dużo bolesnych dolegliwości to radosny maluch nie będzie miło przez niego witany.

Co do mini vs. standard - każdy ma swoją opinię w zależności co ma w domu i uwielbia :mrgreen: ja zawsze powiem mini, bo właśnie potrzebuję bullika w aktywnej wersji fizycznie przygotowanej do wysiłku, ale nie namawiam nigdy - trzeba samemu wybrać, pojeździć, pooglądać.

A kwestia suka vs. pies jest absolutnie bez znaczenia - obie płcie tak samo są rodzinne, mogą być dzieciakowe, mogą być super do innych lub nie - to znowu kwestia własnego wyboru - nie lubię cieczek w domu, jakbym miała sukę sportową to by od razu była i tak wycięta na przykład, a tak to mam od 1 do 3 psów na stałe i są najbardziej czułą ekipą świata i okolicy :mrgreen:

#Legion
Stały Bywalec

Piwa: 57/95

Mł.Ch.Pl, CH.PL
Deizi z Rzymskich Leg...

Wysłany: Pią Sie 15, 2014 13:50

Witam U nas bulle są od 1991 r, asty jeszcze szybciej Jeżeli będzie miał Pan jakiekolwiek problemy, podaję adres na fb, gdzie można się kontaktować (tam też można znaleźć nr telefonu) Joanna Sokołowska, hodowla z Rzymskich Legionów

https://www.facebook.com/rzymskie.legionyfci

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu