Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Praga, Czechy - turystyka z bullem :)
Autor Wiadomość
przetsier
Początkujący

Piwa: 53/6

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 19:54
   Praga, Czechy - turystyka z bullem :)

Planujemy wypad "weekendowy" do Czeskiej stolicy - wiadomo "mysza" jedzie z nami. W związku z wyprawą naszło mnie kilka pytań na które nie znalazłem jeszcze jasnej odpowiedzi, mianowicie:

- Czy bulik według Czeskiego prawa jest rasą niebezpieczną? W sensie, czy nie ma jakichś dodatkowych uregulowań prawnych w przypadku kontroli przez Policję czy też inne służby?
    - Jakie są wymogi odnośnie przewozu bulla komunikacją miejską? Szczególnie chodzi mi o metro. Gdzieś na Czeskiej stronie informacyjnej wyczytałem że tego rozmiaru pies to rzecz jasna wymóg zakupu osobnego biletu i że teoretycznie kierowca autobusu ma prawo odmówić przewozu psa - jako powód podając np ograniczenie miejsca itp. Jak z tym sytuacja wygląda? Wyczytałem że bezwzględnie (jak w Polsce) kaganiec i smycz.
    - Odnośnie szczepień wyczytałem że musi być ważne zaświadczenie dotyczące ostatniego szczepienia przeciw wściekliźnie - jeśli nie ma możliwości ustalenia daty wcześniejszego szczepienia to aktualne szczepienie jest traktowane jako pierwsze - wówczas ważne jest dopiero po 21 dniach od dnia wykonania szczepienia.
    - Paszport dla psiaka. A jak z identyfikacją? Wystarczy tatuaż czy wymagają chipa?
    - Czy Praga nie ma jakichś swoich uregulowań odnośnie kagańców w miejscach publicznych itp?
    - Czy na coś jeszcze szczególnie należy zwrócić uwagę?
    - Jakieś fajne miejsca które można z psem zwiedzać? Słyszałem że posiadacze czworonogów Czeskiej stolicy upodobali sobie spacery po ZOO z psami :)

Będę wdzięczny za jakieś informacje. Jeśli temat zdublowałem to przepraszam (nie znalazłem takiego) i proszę o scalenie.

Pozdrowionka :)

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 19:59

Czesi kochają psy :mrgreen: . Spotkasz się raczej z życzliwością :-P
Co do paszportu to zawsze musi być czip, inaczej nikt paszportu nie wyda.

[ Dodano: Wto Kwi 24, 2012 20:02 ]
Nie wiem jak praskie zoo, ale w Dwór Hralove można wchodzić z psami :shock: . Dla mnie zoo to nie miejsce na spacery z psami, bo zazwyczaj psy reagują bardzo strachliwie na widok zwierząt drapieżnych. Jestem zdania, że ulubionemu zwierzęciu nie wolno fundować niepotrzebnych stresów :-(

#Kasia64
Bardzo Uzależniony

Piwa: 182/88

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 20:12
   Re: Praga, Czechy - turystyka z bullem :)

przetsier napisał/a:
Planujemy wypad "weekendowy" do Czeskiej stolicy - wiadomo "mysza" jedzie z nami. W związku z wyprawą naszło mnie kilka pytań na które nie znalazłem jeszcze jasnej odpowiedzi, mianowicie:

- Czy bulik według Czeskiego prawa jest rasą niebezpieczną? W sensie, czy nie ma jakichś dodatkowych uregulowań prawnych w przypadku kontroli przez Policję czy też inne służby?
    - Jakie są wymogi odnośnie przewozu bulla komunikacją miejską? Szczególnie chodzi mi o metro. Gdzieś na Czeskiej stronie informacyjnej wyczytałem że tego rozmiaru pies to rzecz jasna wymóg zakupu osobnego biletu i że teoretycznie kierowca autobusu ma prawo odmówić przewozu psa - jako powód podając np ograniczenie miejsca itp. Jak z tym sytuacja wygląda? Wyczytałem że bezwzględnie (jak w Polsce) kaganiec i smycz.
    - Odnośnie szczepień wyczytałem że musi być ważne zaświadczenie dotyczące ostatniego szczepienia przeciw wściekliźnie - jeśli nie ma możliwości ustalenia daty wcześniejszego szczepienia to aktualne szczepienie jest traktowane jako pierwsze - wówczas ważne jest dopiero po 21 dniach od dnia wykonania szczepienia.
    - Paszport dla psiaka. A jak z identyfikacją? Wystarczy tatuaż czy wymagają chipa?
    - Czy Praga nie ma jakichś swoich uregulowań odnośnie kagańców w miejscach publicznych itp?
    - Czy na coś jeszcze szczególnie należy zwrócić uwagę?
    - Jakieś fajne miejsca które można z psem zwiedzać? Słyszałem że posiadacze czworonogów Czeskiej stolicy upodobali sobie spacery po ZOO z psami :)

Będę wdzięczny za jakieś informacje. Jeśli temat zdublowałem to przepraszam (nie znalazłem takiego) i proszę o scalenie.

Pozdrowionka :)

1. Z tego co wiem to nie.
2. Nie wiem jak w pradze,ale tam gdzie jestem bilet dla psa jest w cenie 7kc.
3. Ważne,żeby szczepienie było ważne.
W razie czego lepiej kaganiec mieć.
Do tych ZOO można wejść z pse: praga, dvur kralove, brno, olomounc.

Zobacz cz może jacyś zbulowani nie mają spotkania. W Ostravie w niedzielę jest spotkanie (grill) wszystkich plamen typu Bull.

**Kika*
Bulomaniak

Piwa: 276/527

Abi Kosmalkowo
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 20:13

To bardzo dobry temat, chętnie również poznam odpowiedzi na te pytania, bo tez wybrałabym się do Pragi z Kikulcem:)

przetsier
Początkujący

Piwa: 53/6

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 20:54

KIKIMORA napisał/a:
Czesi kochają psy :mrgreen: . Spotkasz się raczej z życzliwością :-P

Właśnie czytałem że to "psia stolica" jeśli chodzi o ilość czworonogów i nastawieniem do nich :)
KIKIMORA napisał/a:
Co do paszportu to zawsze musi być czip, inaczej nikt paszportu nie wyda.

W sumie nie pomyślałem :) Ale dla mnie to mało istotne bo Alutka "zaczipowaliśmy" w zeszłym roku (przy okazji wydania wspomnianego wyżej paszportu).

KIKIMORA napisał/a:

Nie wiem jak praskie zoo, ale w Dwór Hralove można wchodzić z psami :shock: . Dla mnie zoo to nie miejsce na spacery z psami, bo zazwyczaj psy reagują bardzo strachliwie na widok zwierząt drapieżnych. Jestem zdania, że ulubionemu zwierzęciu nie wolno fundować niepotrzebnych stresów :-(

Niby tak - jeśli chodzi o stres. Choć udowodnili (tzw. "mądre głowy") że strach przed drapieżnikami w większości jest nabyty. A właśnie słyszałem że weekendy w największym Praskim ZOO to jeden wielki plac do spacerów z psem. I tak mnie zaciekawiło...

Kasia64 napisał/a:
Zobacz cz może jacyś zbulowani nie mają spotkania. W Ostravie w niedzielę jest spotkanie (grill) wszystkich plamen typu Bull.

A znasz jakieś fora gdzie stosowne info mogę znaleźć?

^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 21:41

Z psem możesz wejść wszędzie - do knajpy itp. Czesi kochają psy, tylko bezwzględnie trzeba sprzątać.

#Kasia64
Bardzo Uzależniony

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 22:36

przetsier, fora nie bardzo wszystko przez facebooka. Do tej grupy należę http://www.facebook.com/groups/214935551890216/ w ostatnio niedzielę 7 bulterierów. Chociaż Staffiki muszę przyznać,że też mają super.

Tutaj nawet organizują wspólny spacer do ZOO http://www.facebook.com/events/341276595925882/

tutaj jest jakaś praska grupa http://www.facebook.com/groups/305007492878142/

Jak jutro na spacerze będzie znajomy co się orientuje w tym temacie to zapytam.

Ogólnie nie ma co się przejmować naprawdę ludzie tutaj są bardzo fajnie nastawieni do psów "morderców". Od ponad tygodnia chodzę z tą grupą codziennie po lesie raz ok 30 morderców, w tygodniu ok10 i nie spotkałam się jeszcze,żeby komuś to przeszkadzało w ręcz przeciwnie.

Mi jest aż szkoda wracać do PL po tym jak moja Pirka ma się tutaj fajnie, kumpli na swoje zęby, a nie goldenki, beagle , które przy pierwszym lepszym zaczepieniu piszczą. :mrgreen:

*Aniuchna
Bulomaniak

Piwa: 261/175

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 10:42

Czy ktoś ma namiar na jakikolwiek sprawdzony hostel w centrum Pragi?
Oczywiście, musi być przyjazny bullterrierom :)
Dziękuję

#Kasia64
Bardzo Uzależniony

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 11:01

Aniuchna napisał/a:
Czy ktoś ma namiar na jakikolwiek sprawdzony hostel w centrum Pragi?
Oczywiście, musi być przyjazny bullterrierom :)
Dziękuję

podobno ten,mieliśmy go sprawdzić,ale musimy wyjazd przełożyć.

http://www.kotvacamp.cz/i...=cs&oid=1643651
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
*Aniuchna
*Aniuchna
Bulomaniak

Piwa: 261/175

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 11:24

Ok,dzięki.

Jeszcze nie wiem czy Praga czy Berlin więc może zna ktoś też coś w Berlinie? :) (jak tam z wjazdem z bullem do Berlina?)
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu