Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
porwania psów
Autor Wiadomość
*Gabriela
Bulomaniak

Piwa: 1083/656

Mł.Ch.Pl, Mł.Zw.Kl
Colorful Life in Vega...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 14:47
   porwania psów

http://warszawa.gazeta.pl..._dla_okupu.html

- Na Grochowie porywają psy dla okupu - rozniosło się lotem błyskawicy po południowopraskich parkach. Jak w każdej miejskiej legendzie w tej też jest ziarno prawdy. W tajemniczych okolicznościach zaginął przynajmniej jeden pies - labrador Hugo.
Pies-dowód rzeczowy wrócił do właściciela
Który pies najpiękniejszy? W weekend wybierali [zdjęcia]
Plotka rozchodzi się wśród właścicieli psów od kilku dni. - Wszyscy o tym mówią w Skaryszaku, w parkach na Grochowie też. Porwano już kilka psów - mówi Monika, która codziennie chodzi na spacery ze swoim Puckiem i po ostatnich wieściach dobrze go pilnuje.

Historia zaczęła się prawdopodobnie od Hugo, dwuletniego labradora Aleksandra Popowicza, który co rano w parku przy ul. Szaserów spotyka się w grupie około 20 osób z psami. - Po półtorej godziny zadzwonił do mnie telefon. Rozmawiałem kilka minut, wracam, a psa nie ma - opowiada Aleksander Popowicz. - Zdarzyło mu się coś takiego po raz pierwszy. Hugo jest po tresurze, nigdy się nie oddalał, zawsze przybiegał po pierwszym zawołaniu.

W parku wszczęto alarm. Wszyscy właściciele psów zaczęli solidarnie szukać zguby. Dołączyło kilkoro znajomych wezwanych na pomoc przez telefon. Chętnych nie brakowało, bo to nie pierwszy przypadek w okolicy, gdy komuś ginie pies. Z reguły znikają te rasowe i zadbane.

- Przez pięć godzin szukało go 20 osób. Najpierw w parku, później na urywających się w nim uliczkach, potem pięcioma samochodami przeszukaliśmy cały Grochów i nic. Jakby się zapadł pod ziemię - opowiada Aleksander Popowicz.

W tej części Grochowa w oczy kłują kontrasty. Między starymi zaniedbanymi przedwojennymi kamienicami wyrastają grodzone osiedla, na nich duże banery: "Apartamenty od 8 tys. za metr". W takiej okolicy następnego dnia Aleksander wznowił poszukiwania. Obkleił okoliczne słupy ogłoszeniami, pytał ochroniarzy na budowach, sprzedawczynie w sklepach - nikt nie widział Hugo. Na trop wpadł dopiero jego kolega, który zapytał o zaginionego labradora jednego z mężczyzn przesiadującego ciągle pod sklepem monopolowym. I to był strzał w dziesiątkę.

Amator taniego wina przyznał, że owszem słyszał o takim psie. Szczegółów nie zna, ale wie, kto może znać. Wskazany przez niego informator odesłał do kolejnego kolegi. I tak od słowa do słowa Aleksander dostał adres meliny w budynku znajdującym się kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym zginął pies.

- Pukam, otwiera kobieta, uchyliła tylko małą szparę, ale Hugo zdążył wystawić przez nią nos - opowiada właściciel psa. Aleksander nie dał zamknąć sobie drzwi przed nosem, odebrał psa i ucieszony dał kobiecie sto złotych znaleźnego. - A ona zaczyna się awanturować, że to za mało, że więcej się należy, bo przecież go przygarnęła i dała mu jeść - opowiada Popowicz.

Jego zdaniem było tak: Hugo jest ufny i ciekawski, wiec gdy jego pan rozmawiał przez telefon, zajrzał na podwórko tuż obok parku. Tam ktoś go złapał za obrożę i schował. W trakcie całych poszukiwań pies był już zamknięty, więc nie mieli szans go odnaleźć i dlatego nikt psa nawet nie widział. Złą wolę znalazców potwierdzać ma ogłoszenie wiszące dokładnie na wprost miejsca, w którym Hugo był przetrzymywany. Mieszkańcy musieli je widzieć, a mimo to nie zadzwonili.

- Każde podejrzenie popełnienia przestępstwa trzeba zgłosić na policję. Wprawdzie właściciel popełnił wykroczenie, bo nie panował nad psem choćby przez tę chwilę, gdy stracił go z oczu, ale i tak powinien zgłosić zdarzenie - mówi mł. asp. Joanna Węgrzyniak, oficer prasowy komendy na Grochowie.

Praktyka wygląda nieco inaczej. - Zadzwoniłem na policję z pytaniem, czy mogę zgłosić takie przestępstwo. Powiedzieli, że nie da się udowodnić, że Hugo był celowo przetrzymywany. Dlatego zostaje mi ostrzec innych, żeby pilnowali swoich psów - mówi.

*MartaPesto
Bulomaniak

Piwa: 473/425

Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 15:06

Jak to porywaja dla okupu?
Przecież ta baba, której pies był odebrany nie odezwała się do właściciela, tylko właściciel sam ją wytropił. A skoro musiała widzieć ogłoszenie o szukaniu psa i się nie odezwała to raczej nie o okup chodziło. No chyba, że pani chciała odczekać troszkę żeby nagroda/ znaleźne wzrosła (o ile takowa w ogóle była przewidziana).
Tytuł bardzo chwytliwy ale mylący.
Historia Hugo ok możliwa, ale że już kilka porwanych, ktoś zgłosił, że chce za nie kasę? Czy może psy ot tak uciekły? Gdzies zostało zgłoszone, że psy zniknęły? Ktokolwiek wie czyje to psy?
Śmierdzi mi mąceniem. Można powiedzieć, że ma się różowego słonia na balkonie:)

ps. Wiem Gabrysiu, że nie Twój tekst tylko gazety, nie piję więc do Ciebie.

*Gabriela
Bulomaniak

Piwa: 1083/656

Mł.Ch.Pl, Mł.Zw.Kl
Colorful Life in Vega...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 15:08

Ciężko weryfikować takie informacje, więc się nie wypowiem. Wkleiłam klasycznie, zawsze wklejam jak coś mnie zaciekawi. Masz rację, że dużo pytań ten tekst zostawia i wiele niedopowiedzeń, może będzie następna część? Nie wiem, będę sprawdzać.

*MartaPesto
Bulomaniak

Piwa: 473/425

Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 15:15

Wydawa mi się, że oni historię Hugo chcieli ubarwić i ubrać w mrożące krew w żyłach zdarzanie wyssane z palca patrz tytuł:)
Jakoś na początku wiosny spotkałam Pana posiadającego śliczną suczę ONka, opowiedział mi swoją historię z "uprowadzenia" psa. Otóż wszedł do sklepu (małego osiedlowego jakich pełno na Gocławiu) a piesa zostawił przed sklepem zaparkowanego. Gdy po kilku minutach wyszedł i zobaczył, że piesa nie ma. Rozejrzał się, patrzy a tam dwoje ludzi prowadzi jego psa. Podbiegł do niech, pchnął jedno i drugie, wyrwał smycz i poszedł w swoją stronę.
Dodać do tego tytuł "Psy porywane sprzed sklepów na Gocławiu" dorzucić zdanie "kilka innych psów również zostało porwanych", polać troszkę wody i mamy nową, piękną i chwytającą każdego psiarza za serce historię:)

#Temptation Love
Bardzo Uzależniony

Piwa: 159/190

RENESMEE Temptation L...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 15:18

U nas częściej się zdarza, ze kradną uwiązane pod sklepem psy, aby je potem sprzedać :-( I to chyba dużo głośniejsza sprawa by była, bo mojej rodzinie skradziono 2 psy z posesji kilka lat temu, a wśród moich znajomych ukradziono mase westów, maltańczyków i yorków - nie do odnalezienia :-(
https://www.facebook.com/...terierow?ref=hl

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 15:21

Podobno są czipy z GPSem. Ktoś coś słyszał o takowych?

PsiStyl
Stały Bywalec
Multi

Piwa: 36/59

Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 15:37

niestety nic o tym nie wiem :-/ ale taki chip to było by super
a co do kradzieży to mojej koleżance ukradli raz z pod sklepu buldożka francuskiego , dała ogłoszenie z nagrodą no i po tygodni się odnalazł. Pół roku później historia się powtórzyła , teraz wchodzi do sklepów ( jak ma taką możliwość ) z psem pod pachą albo nie chodzi z psem po sklepach. Dodam że te zdarzenia miały miejsce na tym samym osiedlu i to chyba nie był przypadek :zly:

#Temptation Love
Bardzo Uzależniony

Piwa: 159/190

RENESMEE Temptation L...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 15:42

Ja tam z małą wchodze pod pachą wchodze do sklepu pomimo wiszącej na drzwiach wielkiej jaskrawej kartki z zakazem wprowadzania psów :mrgreen:
Ja wiem, że są urzadzenia GPS montowane do obroży, ale obroże jak ktoś kradnie, to zdjąc może :-(
Chip byłby super
https://www.facebook.com/...terierow?ref=hl

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 15:43

Może Mateusz jak wróci z podróżyto coś będzie wiedział o takich czipach, bo uważam, że wiele osób by chyba zaczipowało dla spokoju duszy. Stracić psa z powodu kradzieży to straszne jest :roll:

fila12
Bardzo Uzależniony

Piwa: 234/194

DRAKULA Dziecko Szata...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 16:40

to by było super taki chip :-)
Nam też trafiła się taka niemiła historia jakiś miesiąc temu.
Ogólnie mieszkamy na wsi ,ale blisko miasta i wiadomo szczyla trzeba do tłumu i samochodów przyzwyczaić , dlatego zabieram go na wycieczki do miasta, a że nie zawsze mam samochód, bo mąż w pracy to, zostaje komunikacja miejska .
I wtedy też tak było , weszłam tylko na chwile do sklepu kupić bilety i gazetę ,wychodzę , a dwóch panów oddala się z moim psem :shock: narobiłam kupę dymu i krzyku i szybciutko psa oddali .
i jak się tłumaczyli że pies sam się odczepił a oni tylko właściciela szukali (tak sam karabińczyk rozpiął od uchwytu i potem zapiął z powrotem :evil: ) :roll:

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu