Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Poproszę o pomoc i ocenę sytuacji
Autor Wiadomość
Kacper71
Nowicjusz

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 18:06
   Poproszę o pomoc i ocenę sytuacji

Witam, mam trochę skomplikowaną sytuacje.

Od paru miesiecy przymierzam się do kupienia swojego pierwszego bulla (wczesniej miałem owczarka belgijskiego), sporo czytam nt psychiki psów a zwłaszcza bulli; przygotowałem mieszkanie na nadejscie psiaka i powoli zaczynam szukać bullika dla siebie.

Znalazłem 14 miesiecznego pieska ktorego własciciele z powodu wyjazdu zagranice do pracy zmuszeni są oddac (sprzedać). po dośc długich rozmowach telefonicznych (w celu wybadania co to za ludzie) można wywnioskować same pozytywne rzeczy, pies wychowany z dzieckiem, bez agresji, nauczony załatwiac swoje potrzeby na dworze.

Watpliwe jest dla mnie jednak to, iż pies pochodzi z hodowli "Jagbull", o ktorej przeczytałem troche negatywów.

Z drugiej strony jego rodzicami są psy które były na wystawach i otrzymały na nich tytuły, ponadto rodzice byii rzekomo przebadani (serce, nerki; widnieje stosowny zapis na umowie kupna psa).

Czy warto? zamieszczam zdjęcia bullka.

pinkdog
Stały Bywalec

Piwa: 37/24

ONYX BUTEO
bulterier standardowy pies

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 18:46

Przez telefon można powiedzieć wszystko. Póki nie poznasz psa tak naprawdę nic o nim nie wiesz.

Stitch
Początkujący

Piwa: 6/9

BONGO LOVER Bullweron...

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 19:05

witaj :-) sporo czytałam i wyrobiłam sobie zdanie że na pierwszego bulla lepiej wybrać młodego szczeniaka (takiego od 8tyg wzwyż), będziesz dla niego pierwszym właścicielem i będziesz miał duży wpływ na jego przyszłe zachowanie, pies 14 miesięczny ma już swoje przyzwyczajenia i złe nawyki których nie znasz, przeszedł już etap socjalizacji który ma ogromny wpływ na jego zachowanie w dorosłym życiu a nigdy nie będziesz miał pewności jakie błędy mogli popełnić w tym okresie jego właściciele i jaki miało to wpływ na psa, jak to ładnie było gdzieś określone taki bull już raz pokonał człowieka skoro ten go oddaje/sprzedaje, pies w tym wieku jest raczej polecany dla kogoś kto ma już doświadczenie z bullami, dla Ciebie jest to dorosły obcy pies i nie wiesz jak się zachowa w różnych sytuacjach a bull może być psem trudnym do opanowania jeśli został niewłaściwie ułożony, poza tym ominie Cię ważny etap - poznawania pieska od młodości a myślę że to grzech ominąć :-D
też patrzę tęsknym wzrokiem za takimi bullami ale rozsądek podpowiada mi że lepiej kupić małego szczeniaczka na swojego pierwszego bulla, bo my też właśnie szukamy 8-)
ciekawa jestem jak się wypowiedzą inni doświadczeni właściciele bulków, którzy bardziej znają temat z praktyki a nie tylko teorii jak ja :-)

*motylamama
Bulomaniak

Piwa: 248/272

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 19:14

zależy też czy masz wobec niego plany wystawowe czy też szukasz kompana do towarzystwa.
Bądź co bądź konieczne jest moim zdaniem pojechać do nich, zobaczyć jak się piesek zachowuje w domu, jak na dworzu, nawet poprosić by dali Ci go poprowadzić na smyczy. Dla mnie zawsze jest coś śmierdzącego jak czytam że ktoś oddaje pieska z powodu wyjazdu ZA GRANICĘ - no kurna to nie jest wylot na inną planetę, jak komuś na zwierzaku zależy to stanie na głowie, żeby go zabrać ze sobą do tego jeszcze zawsze to twierdzenie, że taki grzeczny, zdrowy, kocha dzieci, nie niszczy , nie brudzi - to co stoi na przeszkodzie żeby go zabrać ze sobą ja się pytam ?
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
MajaGrzegorz
Stitch
Początkujący

BONGO LOVER Bullweron...

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 19:31

motylamama napisał/a:
Dla mnie zawsze jest coś śmierdzącego jak czytam że ktoś oddaje pieska z powodu wyjazdu ZA GRANICĘ - no kurna to nie jest wylot na inną planetę, jak komuś na zwierzaku zależy to stanie na głowie, żeby go zabrać ze sobą do tego jeszcze zawsze to twierdzenie, że taki grzeczny, zdrowy, kocha dzieci, nie niszczy , nie brudzi - to co stoi na przeszkodzie żeby go zabrać ze sobą ja się pytam ?

no właśnie, nie rozumiem jak ktoś może chcieć oddać swojego przyjaciela?? to po co go brał? a teraz odwidziało mu się, pies zaczął przeszkadzać to trzeba się go pozbyć a pies tego nie rozumie dlaczego kochający pan/pani nagle znikają z jego życia..to jest członek rodziny a nie zabawka, rzecz którą można oddać jak zabraknie na nią miejsca w domu..to znaczy że nigdy nie mieli dla niego miejsca w swoim sercu...ja rozumiem że różne sytuacje zdarzają się w życiu ale jak zależy to na rzęsach da się stanąć
słowem: bardzo podejrzane

poza tym smutno mi jak widzę na zdjęciu że bullek cieszy się i merda ogonem jak pan robi mu zdjęcie a nie wie że pan chce go oddać... :zalamany: oby trafił do odpowiedzialnego domu, do kogoś kto nie będzie chciał go oddać :(

Agata.T
Uzależniony
...:::Lolek:::...

Piwa: 164/142

MR LOLEK Chucho Topli...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 19:58

Stitch napisał/a:
witaj :-) sporo czytałam i wyrobiłam sobie zdanie że na pierwszego bulla lepiej wybrać młodego szczeniaka (takiego od 8tyg wzwyż), będziesz dla niego pierwszym właścicielem i będziesz miał duży wpływ na jego przyszłe zachowanie, pies 14 miesięczny ma już swoje przyzwyczajenia i złe nawyki których nie znasz, przeszedł już etap socjalizacji który ma ogromny wpływ na jego zachowanie w dorosłym życiu a nigdy nie będziesz miał pewności jakie błędy mogli popełnić w tym okresie jego właściciele i jaki miało to wpływ na psa, jak to ładnie było gdzieś określone taki bull już raz pokonał człowieka skoro ten go oddaje/sprzedaje, pies w tym wieku jest raczej polecany dla kogoś kto ma już doświadczenie z bullami, dla Ciebie jest to dorosły obcy pies i nie wiesz jak się zachowa w różnych sytuacjach a bull może być psem trudnym do opanowania jeśli został niewłaściwie ułożony, poza tym ominie Cię ważny etap - poznawania pieska od młodości a myślę że to grzech ominąć :-D
też patrzę tęsknym wzrokiem za takimi bullami ale rozsądek podpowiada mi że lepiej kupić małego szczeniaczka na swojego pierwszego bulla, bo my też właśnie szukamy 8-)
ciekawa jestem jak się wypowiedzą inni doświadczeni właściciele bulków, którzy bardziej znają temat z praktyki a nie tylko teorii jak ja :-)

Nie moge sie absolutnie z tym zgodzić. Ja zaadoptowałam psa właśnie w takim wieku i gdybym dzis miala podejmować decyzje raz jeszcze była by ona taka sama. Lolek to mój pierwszy bull ( i najlepszy :) )
Jeśli jesteś zdecydowany na 100% by przygarnac psa, masz odpowiednoi dużo czasu, motywacji i przedewszystkim serca <3 wiek psa nie bedzie taki istotny. Nie chce wchodzic w dyskusje czemu wlasciciele chca oddac psa, zostaje to na ich sumieniu.
To czy pies ma jakis bagaż doswiadczen nie moze przekreslic jego przyszlosci i szansy na lepszy dom. Pies szybko sie przystosowuje do nowych warunkow i zasad ( chodZ czasem jest to pracochlonne ), ale uwierz mi ze nic nie da Ci takiej sadysfakcji jak to ze dales psu lepsza przyszlosc.
Ty podejmiesz decyzje ( i absolutnie nie namawiam by byla ona pochopna ), ale nie zapominajmy ze starsze psy takze potrzebuja kochajacych domow ;)
Ja nie wiedziałam jakie doswiadczenia czy ich brak towarzyszyly Lolkowi. Wiem nie wiele ale nawet to mnie smuciło, ze nie byl dla kogos tym wymarzonym jedynym. Odkreslilismy przeszlosc gruba kreska i zaczelismy wszystko od nowa.

ps. Przepraszam za błedy telefon+dysleksja :p

"Adoptując psa nie zmieniasz całego świata, ale zmienia się cały świat tego psa"

Ostatnio zmieniony przez Agata.T Wto Wrz 09, 2014 20:05, w całości zmieniany 2 razy  

^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 19:59

Z powodu kontraktu mojego małża wyjechaliśmy całą rodziną do Anglii na pół roku - 11-sto i 13,5-letnia suczka jechały z nami, bez jakiegokolwiek ale - było trudniej na początku, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Dla chcącego nic trudnego, to nie te czasy, kiedy trzeba było czekać na badania itp.

Jeśli myślisz o wystawach, to piesek ma słabo wypigmentowany nos, co czasami może świadczyć o problemach ze słuchem, a czasem pozostaje wadą kosmetyczną. Jeśli szukasz kompana na kanapę - nie powinno być problemu - oczywiście najpierw zobacz psa, idź z nim na spacer itp.

Agata T. - w Twoim przypadku to chyba nie była adopcja, tylko takie właśnie przekazanie pieska z jednego domu do drugiego. Pies nie był w schronisku, fundacji itp, a dla mnie termin "adopcja" wiąże się z ratowaniem psa i jego życia, ale może wyolbrzymiam znaczenie słów adopcja i adoptować.

Ostatnio zmieniony przez tufi Wto Wrz 09, 2014 20:04, w całości zmieniany 1 raz  

*Troj
Bulomaniak

Piwa: 343/57

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl, Zw....
REALLY RUDE BOY Hexes...

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 20:02

Bardzo ciężko jest dowiedzieć się jaki jest powód oddania 14 miesięcznego psa.
Jadąc do tych ludzi raz, dwa a może i więcej razy możesz nie zauważyć żadnego problemu psa - poznasz go dopiero po czasie a wtedy może być za późno na "naprawę"
Poważny hodowca ma zapis w umowie pierwokupu swojego szczeniaka i w takim wieku psy wracają przeważnie do hodowcy.

Nie wieżę w opowieści typu "wyjeżdżam za granicę", "dziecko się boi psa", "okazało się że mam alergię"

Jaki jest powód że chcesz akurat tego psa??
Bo jest za darmo do oddania?? lub za "parę groszy"??

Jak się zdecydujesz na tego psiaka możesz mieć fajnego psa albo duże problemy - dowiesz się o tym po jakimś czasie.
Nowe koszulki ze wsparciem Fundacji S.O.S. Bullterrier -> http://www.bulterier-foru...9505.htm#286787

Agata.T
Uzależniony
...:::Lolek:::...

Piwa: 164/142

MR LOLEK Chucho Topli...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 20:12

tufi napisał/a:

Agata T. - w Twoim przypadku to chyba nie była adopcja, tylko takie właśnie przekazanie pieska z jednego domu do drugiego. Pies nie był w schronisku, fundacji itp, a dla mnie termin "adopcja" wiąże się z ratowaniem psa i jego życia, ale może wyolbrzymiam znaczenie słów adopcja i adoptować.

Tak, Lolek wedrował od wlascicielki do hodowcy a potem do nas. Nie byl w schronisku ani pod opieka fundacji. Może to ja naduzywam tego terminy, ale uważam ze uratowalismy go od kogos kto go nie chcial i czekal juz tylko na dzien w ktorym beda mogli sie go pozbyc. Być moze to za mało by nazwac "adopcja" ale dla mnie liczy sie to ze jest szczesliwy ( tak myśle :) ) i moze w pelni cieszyc sie psim życiem.
Ten konkretny psiak tez nie przebywa w schronisku czy pod opieka fundacji. Jest w domu w ktoryms z jakiegos powodu juz go nie chca... :(
Jesli zasmiecam temat to przepraszam

"Adoptując psa nie zmieniasz całego świata, ale zmienia się cały świat tego psa"

Stitch
Początkujący

BONGO LOVER Bullweron...

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 20:22

Agata.T napisał/a:
Nie moge sie absolutnie z tym zgodzić. Ja zaadoptowałam psa właśnie w takim wieku i gdybym dzis miala podejmować decyzje raz jeszcze była by ona taka sama. Lolek to mój pierwszy bull ( i najlepszy :) )
Jeśli jesteś zdecydowany na 100% by przygarnac psa, masz odpowiednoi dużo czasu, motywacji i przedewszystkim serca <3 wiek psa nie bedzie taki istotny. Nie chce wchodzic w dyskusje czemu wlasciciele chca oddac psa, zostaje to na ich sumieniu.
To czy pies ma jakis bagaż doswiadczen nie moze przekreslic jego przyszlosci i szansy na lepszy dom. Pies szybko sie przystosowuje do nowych warunkow i zasad ( chodZ czasem jest to pracochlonne ), ale uwierz mi ze nic nie da Ci takiej sadysfakcji jak to ze dales psu lepsza przyszlosc.
Ty podejmiesz decyzje ( i absolutnie nie namawiam by byla ona pochopna ), ale nie zapominajmy ze starsze psy takze potrzebuja kochajacych domow ;)
Ja nie wiedziałam jakie doswiadczenia czy ich brak towarzyszyly Lolkowi. Wiem nie wiele ale nawet to mnie smuciło, ze nie byl dla kogos tym wymarzonym jedynym. Odkreslilismy przeszlosc gruba kreska i zaczelismy wszystko od nowa.

zgadzam się ale bull to nie jamnik, jeśli przygarniemy jamnika i okaże się agresywny i będzie gryzł to nie to samo co agresja i gryzienie bulteriera standardowego prawda? gratuluję że Lolek okazał się superpsem i byłoby pięknie gdyby każdy przygarnięty pies taki był, rzeczywistość nie zawsze jednak jest taka kolorowa. Oczywiście że każdy dorosły pies zasługuje na kochający dom, sama chętnie wzięłabym tego bullka do siebie ale nie miałam do czynienia z tą rasą i nie wiem czy by mnie to nie przerosło i nie było niebezpieczne dla mnie i otoczenia
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu