Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł na krok w kierunku rozwiązani problemu pseudohodowli.
Autor Wiadomość
no3l
Bardzo Uzależniony

Piwa: 112/209

Wysłany: Wto Sie 18, 2009 13:56
   Pomysł na krok w kierunku rozwiązani problemu pseudohodowli.

Słuchajcie, tak sobie myślę, że warto byłoby zacząć rozwiązywać problem pseudohodowli od miejsca, w którym powstałe zwierzęta mają największy zbyt - czyli Allegro.

Allegro jakiś czas temu uruchomiło program, którego celem jest nawiązywanie współpracy z różnymi związkami, firmami i organizacjami w celu ochrony praw. W związku z powyższym myślę, że warto by było, żeby znalazły się osoby, którym najbardziej zależałoby na tym, by takich podejrzanych aukcji pilnować.

Myślę, że potencjalnie zainteresowane osoby weryfikowałyby czy wystawiane zwierzęta mają rodowody. Można by namówić allegro aby przy sprzedawaniu niektórych ras wprowadziło wymóg wpisania numeru metryki i zdjęcia szczeniaka z tatuażem. Tak jak w przypadku ras bardziej spokojnych myślę, że nie ma większego problemu, bo jak ktoś kupi małego kundelka jako przyjaciela to nic się nie stanie ale jak wszyscy wiedzą istnieją rasy, które powinny być poddane szczególnej uwadze, gdyż stworzone osobniki mogą stanowić szczególne zagrożenie dla potencjalnego nabywcy.

Powiedzcie mi, co o tym myślicie, bo wydaje mi się, że byłby to duży krok w celu eliminacji pseudohodowli.

#AV
Bulomaniak

Piwa: 845/1185

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl
FURIA FOR ANIMA VILLI...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Wto Sie 18, 2009 14:06

Ale nie ma zakazu sprzedawania psów bez rodowodu. Więc na czym miałoby polegać to pilnowanie :?:

zuz
Zaangażowany

Piwa: 67/74

Wysłany: Wto Sie 18, 2009 14:15

właśnie chciałam napisać to samo, co AV,
a nawet jeżeli ktoś miałby się zająć blokadą pseudohodowli, to myślę, że, podział ras na bardziej lub mniej niebezpieczne nie jest wcale taki super, bo w eliminowaniu pseudo, chodzi o wiele kwestii, np rozmnazanie zdrowych, przebadanych zwierząt (ze zdrową psychiką oczywiście również), traktowanie ich w humanitarny sposób itd.

chociaz oczywiście kontrola ogłoszeń pod względem prawdy w nich zawartej mogłaby się sprawdzić, przecież wiele kwiatków można znaleźć, że psy niby rodowodowe, albo po rodowodowych rodzicach (a tak naprawdę, to ewentualnie po rodzicach z metrykami)

no3l
Bardzo Uzależniony

Wysłany: Wto Sie 18, 2009 14:43

Owszem nie ma takiego zakazu ale jesli będzie zasadny, to Allegro z pewnością spojrzy przychylnie na rozpatrzenie propozycji jego wprowadzenia. Nawet jeśli nie samego zakazu, to chociaż wymogu fotografii tatuaży i metryk dla psów rzekomo rasowych... Ja myślę, że nie ma tutaj co globalizować i niech każde forum czy też organizacja zajmie się własną rasą, bo inaczej nic się nie załatwi.

Pamiętajcie, że nie każdego stać na rasowego psa... szczególnie starsi ludzie potrzebują nierzadko psich przyjaciół, a niejeden kundel jest tak wierny, że wiele rasowych nieułożonych mu nie dorówna.

*cobrad
Bulomaniak
Nati & Kiki moje słoneczka:)

Piwa: 257/327

Kikimora od Rudej Wie...

Wysłany: Wto Sie 18, 2009 15:09

Pomysł zrobienia czegokolwiek jak najbardziej ok, tylko że samo allegro niczego nie zmieni , bo raz że im sie nie opłaca, dwa, że nawet jak znikną stamtąd to pojawią się gdzie indziej.

no3l
Bardzo Uzależniony

Wysłany: Wto Sie 18, 2009 15:11

Allegro jest skłonne chodzić na takie układy, spójrz na to co się stało ze zwierzętami objętymi CITES-em... Wprowadzono całkowity zakaz ich sprzedaży.

benito
Uzależniony
Beza&Wuzetka - pełna słodycz :)

Piwa: 45/32

Wysłany: Wto Sie 18, 2009 15:39

Grzegorz Porowiński napisał/a:
Allegro jest skłonne chodzić na takie układy, spójrz na to co się stało ze zwierzętami objętymi CITES-em... Wprowadzono całkowity zakaz ich sprzedaży.

Tak Grzesiu wszystko ładnie pięknie ale tak jak sam napisałeś - OBJĘTE CITES!!!. Nie ma takiego prawa wobec psów czy kotów. One nie są egzotyczne!! A jeśli nie ma takiego zakazu ogólnego to dlaczego allegro ma się przychylić do naszej prośby ( bo to może być tylko i wyłącznie gorąca prośba) skoro samo czerpie z tego zysk. Bardzo ładna inicjatywa tylko powiedz jak uzasadnisz swoja prośbę?Krzywdą zwierząt? Kto przy takich korzyściach finansowych zwróci na to uwagę?? Trzeba by było zmienić prawo a to jest nie realne!!!!
Allegro owszem usuwa aukcje bądź blokuje jeśli naruszają one pewne prawa ( np wykorzystywanie bez wiedzy zdjęcia repa, szczeniaków itp) I to tyle...

Wygrzebałam z forum
http://www.bulterier-foru...der=asc&start=0
jak widzisz nie jesteś pierwszy który problem zauważył i ma zryw żeby cos z tym kurest...m zrobić. Chwali Ci się ale to narazie walka z wiatrakami :kwasny:
Zresztą - wpisz w wróżkę google -petycja do allegro- zobaczysz ile tego jest składane przez fanów innych ras, kociarzy itp

Sam zakaz na allegro nic nie da trzeba więcej (z http://www.koalicja.org.pl/)
Przygotowane w r. 2008 przez Koalicję dla Zwierząt i grupę roboczą zorganizowaną przez posłankę Joannę Muchę
Najważniejsze nowe elementy w stosunku do ustawy obecnie obowiązującej:

Ogólnie chodzi o:

* zmniejszenie ilości zwierząt bezdomnych
* minimalizowanie cierpień zarówno zwierząt domowych jak i hodowlanych
* zapewnienia zwierzętom odpowiednich warunków bytowych

(...)
2. Zwierzęta domowe:
1. zakaz stałego trzymania zwierząt na uwięzi lub w zamknięciu, kilkuletnia karencja na zakaz trzymania psów na łańcuchach
2. zakaz pośredniego zabijania kotów wolno żyjących przez uniemożliwianie im dostępu do pożywienia i schronienia; określenie warunków odpowiedniej opieki (w tym sterylizacji) nad kotami wolno żyjącymi
3. zakaz przycinania psom ogonów i uszu (kopiowania)
3. Zwierzęta bezdomne, zapobieganie bezdomności
1. jednoznaczne stwierdzenie, że gminy są odpowiedzialne za opiekę nad zwierzętami bezdomnymi a wyłapywanie jest tylko jednym z elementów tej opieki a nie czynnością porządkową ; odpowiednia zmiana ustawy o porządku publicznym.
2. obowiązek sporządzania gminnych programów walki z bezdomnością zwierząt
3. wprowadzenie schronisk wojewódzkich, prowadzonych przez samorządy, dla zwierząt okrutnie traktowanych, dla których nie ma miejsca w działających schroniskach. Kosztami opieki obciążani będą dotychczasowi właściciele - a tymczasowo gminy
4. obowiązek odpowiedniego oznakowania psów: obowiązkowe adresatki oraz stopniowe wprowadzanie jednego powszechnego systemu identyfikacji (czipowanie)
5. wprowadzenie oprócz schronisk jako miejsca opieki dla zwierząt bezdomnych również domów tymczasowych dla niewielkiej ilości zwierząt - mogą być tworzone bezinwestycyjnie w każdej gminie
6. wprowadzenie zasady, że prowadzić schronisk ani wyłapywać zwierząt bezdomnych nie mogą podmioty nastawione na zysk ani osoby skazane za przestępstwa przeciw zwierzętom
4. Ograniczenia w podaży zwierząt domowych, zmniejszające ilość zwierząt bezdomnych:
1. uznanie hodowli zwierząt domowych za normalną działalność gospodarczą, opodatkowaną na zasadach ogólnych a nie za dział specjalny produkcji rolnej; utrzymanie ulg podatkowych dla hodowców zwierząt rasowch
2. zakaz handlu zwierzętami domowymi poza miejscami ich chowu, (w tym na targowiskach); w sklepach zoologicznych dopuszczona sprzedaż zwierząt z wyjątkiem psów, kotów, królików, tchórzofretek - przy zachowaniu odpowiednich warunków
3. zakaz rozmnażania pewnych ras agresywnych i ich mieszańców
4. wprowadzenie obowiązku zdawania odpowiedniego egzaminu przez właścicieli pewnych ras psów i mieszańców ras; wprowadzenie ewidencji takich osób
5. zakaz utrzymywania zwierząt dzikich w cyrkach (nie obejmuje zwierząt już będących w cyrkach)
5. Utworzenie - zgodnie z Europejską Konwencją Ochrony Zwierząt - instytucji Krajowego Inspektora ds Zwierząt i jego wojewódzkich przedstawicieli, których zadaniami są:
* działania edukcyjne, upowszechniające dobre praktyki opieki nad zwierzętami bezdomnymi, programy zapobiegania bezdomności, znajomość Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt
* nadzór nad miejscami opieki nad zwierzętami bezdomnymi
* nadzór nad hodowlami zwierząt domowych
* nadzór nad innymi miejscami wykorzystywania zwierząt domowych i dzikich do celów zarobkowych
* w niektórych sytuacjach wydawanie decyzji o odebraniu zwierząt maltretowanych
* bliska współpraca z organizacjami ochrony zwierząt
6. Karanie:
* znaczne zwiększenie nawiązek orzekanych w sprawach znęcanie się nad zwierzętami
* zwiększenie kar pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzętami
* wprowadzenie kary tymczasowego lub stałego zakazu posiadania zwierząt
* uznanie zoofilii za przestępstwo

*cobrad
Bulomaniak
Nati & Kiki moje słoneczka:)

Piwa: 257/327

Kikimora od Rudej Wie...

Wysłany: Wto Sie 18, 2009 19:08

benito ma rację.
To nie tak, że nikt nie chce nic robić, tyle, że allegro to pieniądz, a z pieniędzy nikt w tym kraju ( no prawie nikt ) dobrowolnie nie rezygnuje, to jakby uciąć łeb kurze znoszącej złote jajka. Patrząc na ilość aukcji z psami w roli głównej to mają z tego niezłe zyski.

no3l
Bardzo Uzależniony

Wysłany: Wto Sie 18, 2009 22:31

Powiedzmy, że petycje to jest sposób realizacji zadań, który na nic się nie przydaje. Powiedzmy, że mam nieco więcej możliwości działania, więc zastanówmy się raczej o czym można by z nimi porozmawiać. Jeśli nie o wprowadzeniu zakazu, to może o prośbie, która miałaby na celu wprowadzenie przy aukcji obowiązku wpisywania danych z metryki i takie aukcje byłby bardziej cenne i promowane przez allegro niż te bez nich? Wiem, że to jedynie mały krok ale zawsze już coś do przodu.

Pan A. jest obcokrajowcem i nie mówi po Polsku, jeśli ktoś mu tego nie przetłumaczył, to nawet się za to nie zabrał :) Poza tym, czy na podpisach się skończyło czy ktoś wysłał ta petycję dalej?

BTW. istnieje jeszcze jedna droga... gdyby zacząć od związku kynologicznego, który przeforsowałby taki zakaz, to również allegro mogłoby tutaj pomóc.

#JAMAR
Bardzo Uzależniony

Piwa: 88/17

Wysłany: Wto Sie 18, 2009 22:46

Ja sie chetnie do inicjatywy przeciw sprzedawcom psów pseudo dołączę.
Kilka pojedynczych spraw załatwiano juz przez zgłaszanie allegro próby oszustwa przez sprzedawców np. sprawa bulkit ale to miało mizerny efekt a poza tym dotyczyło oczywistego oszukiwania przyszlych nabywcow.Gorzej bedzie z reszta. Tym bardziej ze teraz jest opcja w zgałaszaniu psa ( z rodowodem,bez ) i sam sie zastanawiam czy nie jest to nawet ułatwianie sprzedazy pseudhodowcom....
Jesli chodzi o metryki to szczenieta uzyskuja je średnio dopiero po 6 tyg. zycia są też zapowiedzi miotów czy dopiero co urodzone szczeniaki ktorym szuka sie nowych domow szybciej. Więc chyba trzeba by najpierw karty krycia wklejac ;)
ze sprzedażą w internecie to kłopt jest trzeba by ogólnopolska akcje zrobic wlaczając odpowiednie ustawodawstwo...inaczej i tak bedzie samowolka wszędzie.
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu