Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie Stowarzyszenie Zoopsychologów
Autor Wiadomość
Explosion
Stały Bywalec
Tough Enough

Piwa: 21/54

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 10:50
   Polskie Stowarzyszenie Zoopsychologów

Około dwa miesiące temu spotkałam u weta w L-cy pewną Panią.
Oznajmiła ze jest zoopsychologiem i wręczyła mi ulotkę ze swoim numerem telefonu :shock:
Cóż ...generalnie negatywnie podchodzę do spraw typu: nagabywanie.
I teraz też tak było.
Nie wzbudziła mojego zaufania i miałam wrażenie że obawia się moje małej Lalci .
Przykucnęła przy niej i próbowała na dystans zwrócić na siebie jej uwagę - nie wyszło.
W okół tyle innych zwierzaczków i bardzo fajne legwany w terrarium a Lala ma na jakąś babę patrzeć - fiu.
Wiec zaczęła mi morały prawic o kolczatkach, biciu, krzyczeniu i coś tam o kotach.
Kiedyś miała psa a teraz 2 koty :roll:
Ciągnąc dalej: "... bo w naszej szkole nas uczyli ..."
Nie neguje, broń Boże!
Chce zwrócić uwagę na fakt iż nie wszyscy są wiarygodni i trzeba podchodzić do spraw z dystansem.
Podejrzewam, że to co mogłaby mi ta Pani zaoferować to nic ponadto czego sama nie wiem.

A że sprawa gryzła mnie długo postanowiłam ja prześwietlić:
Zostanie specjalista w materii zajmuje ok 1/5 roku - według zdania Pani z którą rozmawiałam.
A w rzeczywistości:
- 7 zjazdów sobotnio-niedzielnych (w tym 5 seminariów i 2 warsztaty NLP)
Przewidywany czas trwania nauki : 6-24 miesięcy (w zależności od terminów zjazdów i szybkości zaliczania modułów)
Wow 2 warsztaty - no to się niepraktykują co niemiara pod okiem fachowca!!!
Hmmm...

W programie nauczania zawarte są:
Część korespondencyjna

Moduł 1 - Wprowadzenie do psychologii

Moduł 2 - Psychologia zwierząt

etogram psa i kota, zaburzenia zachowania

Moduł 3 - Terapie

Podstawy anatomii i fizjologii, terapie behawioralno-poznawcze, systemowe, zastosowanie medycyny naturalnej, organizacja zawodu

Zjazdy sobotnio-niedzielne (łącznie 7)

1/ seminarium 1 - Podstawy psychologii ogólnej

2/ warsztaty "Podstawy nawiązywania dobrego kontaktu w sytuacji pomagania".

3/ seminarium 2 - Fizjologiczne podstawy zachowania

4/ seminarium 3 - Psychopatologia psów i kotów

5/ warsztaty "Wywieranie wpływu i motywowanie klientów do zmiany"

6/ seminarium 4 - Terapie naturalne; rozwiązywanie problemów z zachowaniem zwierząt - warsztaty

7/ seminarium 5 - warsztaty "Praca zoopsychologa"

Podstawa podczas weryfikowania jakiejkolwiek szkoły i jej poziomu nauczania jest sprawdzenie możliwości dydaktycznych i poziomu naukowego kadry:

Nauczyciele:

mgr Kinga Maja Frąckiewicz - psycholog, kwalifikacje pedagogiczne

mgr inż. Joanna Kosińska - zoopsycholog, kwalifikacje pedagogiczne

mgr Piotr Rzepkowski - biolog, kwalifikacje pedagogiczne

dr Wojciech Wypler - psycholog, master practitioner NLP

mgr Antonina Kondrasiuk - zoopsycholog

mgr Kamil Jaworski - psycholog

mgr Marcin Wierzba - treser psów Metodą Naturalną, zoopsycholog, nauczyciel mianowany

Małgorzata Kizerwetter - fizjoterapeuta, zoofizjoterapeuta

mgr inż Tomasz Kosiński - kwalifikacje pedagogiczne, specjalista od komunikacji interpersonalnej

KURS - zaznaczam iż tego typu impreza jest dodatkowym fakultetem dla specjalistów i nie powinna być traktowana jako zawód wyrobiony.
Uważam moim skromnym zdaniem, że na zoopsychologa potrzeba znacznie więcej czasu a sam kurs może zrobić każdy. Tym bardziej osoba niedouczona może zdziałać więcej krzywdy niż pożytku ... a kto wtedy za skutki poniesie odpowiedzialność?
Sztuka jest wyłowić diamenty z kosza pełnego węgla - jak znaleźć osobę która sercem i dusza jest ze zwierzęciem i potrafi zinterpretować jego obawy, leki i potrzeby?
Czekam na sugestie, pouczenie lub utwierdzenie w przekonaniu.
Zapraszam do dyskusji.
http://www.zoopsycholog.pl/

#bull-gang
Bulomaniak
Gabi, Zuzia i iwa grozna

Piwa: 212/210

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 11:21

No niestety bedzie ci ciezko sprawdzic kto jest praktykantem i sie zna na tym co robi a kto tylko manewruje wokol tematu teoria.
mysle ze najlepszym wynikiem jest poprostu spojrzec po opini jaka dana osoba ma. jaka ma praktyke w pracy z psami. teoria jest wazna ale to pikus w zderzeniu z rzecywistoscia.
pojawia sie coraz wiecej osob z tego zawodu. tak samo jak swojego czasu bym bum na grommerow. zycie zweryfikowalo kto zostal. przykre jest jedynie to ze o ile pies zle ostrzyzony moze dalej zyc , to u psow problemtycznych jest to czasem kwestia zycia i jego jakosci

Kusrow nie polecam osobom ktore nie maja stycznosci z praktyka. jak kazda nauka trzeba wyciagac i segregowac co nam potrzebne, jaka metoda sie idzie. a co wogole odrzucic/ pomijam kwestie osobnicze kazdego psa czy kota bo to juz inna sprawa

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu