Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dragonh3art
Sob Lut 22, 2014 18:39
Polecani szkoleniowcy z Kielc
Autor Wiadomość
Sahara1991
Początkujący

Piwa: 1/7

Wysłany: Sob Lut 22, 2014 17:11
   Polecani szkoleniowcy z Kielc

Tegra jest typową dominantką. Bardzo ją kocham, więc gdy tylko zaczęła próbować zdominować podniosłam larum i robię co mogę. Mamy problem z agresją miskową i bronieniem MOJEGO łóżka. Już nad tym pracujemy z moimi bahawiorystami i powoli powoli osiągamy małe sukcesy. Coraz mniej warczenia i rzucania się z dnia na dzień. Trochę nam zajęło znalezienie odpowiedniej metody, sporo obserwacji, kilka różnych prób - karcenie słowne, czy przytrzymywanie aż piesek się uspokoi nie przynosiło efektów - jeszcze bardziej się nakręcała; działają natomiast komendy zachęcające i nagrody i właśnie w ten sposób teraz pracujemy. Moje dziecię przebywa teraz w towarzystwie dojrzałej dominującej suki, która w jeden dzień pokazała jej, że nie jest najważniejsza i Tegra uznała jej dominację, a i sporo się od niej uczy. Musimy jeszcze póki co bardziej zapobiegać, np. kiedy czai się na wskoczenie na łóżko już w większości przypadków reaguje na "feeeee" i sobie odpuszcza, a jeśli już wlezie to ciepło ją wołamy i nagradzamy gdy zejdzie. Szmutno mi tylko, że nie może teraz ze mną spać, ale nie będę jej pozwalała wchodzić na łóżko dopóki na każde polecenie nie będzie grzecznie schodziła z łóżka :( Co do michy to przy każdym karmieniu stawiamy miskę pomiędzy nogami i pozwalamy jeść, a w trakcie jedzenia, jeśli nie warczy dodatkowo dajemy smakołyczki z rączki i próbujemy delikatnie głaskać i powolutku oduczamy bronienia miski. Nie mniej jednak jeśli ktoś z was mógłby nam polecić jakiegoś szkoleniowca z doświadczeniem z bulkami. Chciałabym już powoli zaczynać z Tegrą szkolenie posłuszeństwa o ile 4 miesiące to nie za mało. Słyszałam też o jakichś szkoleniach w Rudkach/Rutkach/Rudce? pod Warszawą, dla psów ras bojowych - zna ktoś może jakieś szczegóły? Albo kiedy ruszają? Bo podobnież dopiero jak już robi się ciepło.
Może ktoś z was przechodził przez podobny etap i coś podpowie?
Pozdrawiamy ja i moje małe krówsko ;)

JJ
Uzależniony
Bullbo (*)

Piwa: 120/103

Wysłany: Sob Lut 22, 2014 18:31

Skontaktuj sie z Magda (nick: zmija) z forum. Nie Kielce to a okolice Radomia wiec niedaleko a na bullkach sie zna i na behavioryzmie napewno i z pewnoscia wypracujecie razem dobra metode dalszego postepowania. Nie jestem pewna co do tego stawiania miski miedzy nogami i kazania psu jesc.. Moze jest ku temu jakies dalsze przeslanie w calosci postepowania, nie wiem, ja pisze tylko na podstawie tego zdania co napisalas. Juz chyba spalenie miski calkowite byloby lepsze. Jak pies ma problem z miska to po co go dotatkowo 'osaczac'? Nie kazdy pies tez lubi byc glaskany przy jedzeniu, po co?

Powodzenia!

^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sob Lut 22, 2014 19:04

Głaskanie przy jedzeniu bezsensowne. W samych Kielcach masz Kasię Misiudę - hodowla "Dziedzictwo Tudora", która zajmuje się szkoleniem.

Sahara1991
Początkujący

Wysłany: Sob Lut 22, 2014 19:05

Tzn to, że Tegra pozwala już stać obok siebie kiedy je, to już jest jeden z tych wypracowanych małych sukcesów i dlatego poszłyśmy w tą stronę. Jeszcze do niedawna potrafiła się rzucić z kłami, kiedy ktoś był za blisko, kiedy jadła. Początkowo się tak nie zachowywała przy jedzeniu, dopiero niedawno przestało jej się podobać towarzystwo przy misce, dlatego zaczęłyśmy nad tym pracować. Początkowo myśleliśmy, że boi się, że ktoś jej zabierze jedzenie, więc przez jakiś tydzień karmiłam ją tylko z ręki, żeby wiedziała, że ta ręka daje jej jedzenie, a nie zabiera. Z ręki jadła bardzo ładnie i dawała się przy tym głaskać bez żadnych problemów. Ale za każdym razem gdy dostawała coś lepszego do michy (bo przy zwykłej karmie nic takiego się nie działo) ta sama historia - najpierw podnosiły się włosy na całej długości kręgosłupa i warczenie, a potem rzucanie się z zębami. Myślałam, że wyniosła to jeszcze z hodowli, bo podobno dopóki ona nie skończyła jeść, to inne szczeniaki nie mogły podejść do miski, ale okazuje się, że jeśli chodzi o inne psy to nie ma z tym problemu, bo nie walczy z innymi psami o jedzenie...

Dziękuję za pomoc, jutro skontaktuję się telefonicznie z panią Katarzyną Misiudą i umówimy się na jakieś spotkanie, bo jak się okazuje mam do niej bardzo bliziutko, więc nawet na piechotkę możemy się z Tegrą przejść :)

Myślę, że temat można zamknąć :)

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Sob Lut 22, 2014 19:14

Napisałaś , że suczka warczenie przy misce wyniosła z hodowli. Użyłaś złego słowa.
Z tego co pamiętam Twoja sunia przyszła na świat w PSEUDOHODOWLI. Nie używaj proszę wyrazu HODOWLA. Żaden HODOWCA nie postawi michy szczeniakom i nie pozwoli na takie zachowania przy misce. Fajnie, że pracujesz z pieskiem, myślisz o szkoleniu. Zapewne sporo będziesz musiała z tą sunią nadrobić.

Sahara1991
Początkujący

Wysłany: Sob Lut 22, 2014 19:16

Ok przepraszam. W każdym razie myślałam, że wyniosła to stamtąd, ale wykluczyliśmy to, bo Tegra je w towarzystwie dwóch innych psów bez żadnych ekscesów.

JonSnow
Zaangażowany

Piwa: 102/31

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 12:19

Gwoli wyjaśnienia: zachowania z dziedziny tzw. agresji domowej, takie jak agresja miskowa czy bronienie zasobów, np. łóżka nie mają nic wspólnego z dominacją. Owszem, tak często twierdzą "behawioryści". Natomiast mają wiele wspólnego z niekompetencją socjalną i emocjonalną danego zwierzęcia.

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 12:35

Czekałam Grzesiu, aż napiszesz o dominacji. Mnie rozśmieszyło nieco zdanie Tegra jest typową dominantką :mrgreen: . Miałam napisać, że to dziecko, które jest niegrzeczne, bo nie wie jak należy sie zachować. Nie należy snuć teorii skąd się jakieś zachowania biorą, analizując przeszłość (co było jak sunia w pseudohodowli była) tylko zwracać uwagę na każde złe zachowanie i korygować je, dużo pracować z pieskiem.Samo się nic nie zrobi.

JonSnow
Zaangażowany

Piwa: 102/31

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 13:29

To wszystko jest pokłosiem jednego niefortunnej nazwy: tzw. agresja dominacyjna, czyli coś co ja nazywam konsekwentnie od wielu lat "agresją domową" jest kojarzona z przyczynami dominacyjnymi. Tak była nazywana od zawsze w literaturze behawioralnej. Obecnie wiedza n.t. zachowań problematycznych i ich przyczyn jest większa. Niestety nie dotarła ona do wielu materiałów kursów behawiorystów. Nazwa dominacyjna sugeruje dominacyjne metody rozwiązywania tego problemu. Tymczasem sedno najczęściej leży gdzie indziej: pies jest niekompetentny socjalnie, bo ma taki, a nie inny temperament i tak przebiegało jego wychowanie oraz socjalizacja (tzn. najczęściej tych elementów nie było), zaś czasami (np. u bulków) nie działa mu właściwie mózg. Przyczyna jest inna i terapia również powinna być inna.

Sahara1991
Początkujący

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 20:34

Pracujemy cały czas. Z łóżkiem już sobie prawie poradziłyśmy, poprzez rozpraszanie. Zauważyłyśmy, że czasem Tegra reaguje agresją, gdy nagle się obudzi i nie do końca wie co się dzieję. Dużo ćwiczymy schodzenie z łóżka na komendę, a ostatniej nocy bardzo ładnie już ze mną spała. Ze 2 razy faktycznie delikatnie zawarczała, na co najpierw usłyszała "feeeee", a później została rozproszona dźwiękiem z moich ust, żeby zapobiec nakręcaniu się i bardzo ładnie się uspokoiła oczywiście dostała piękną pochwałę. W połowie nocy w ogóle mnie zaskoczyła, bo przebudziła się, troszkę się pokręciła, a za chwilę poszła się położyć na fotelu obok :)
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu