Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie
 
 
bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Podróż z psem pociągiem
Autor Wiadomość
dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & CrimsonDołączyła: 07 Wrz 2007

Posty: 7037
Piwa: 1406/2483
Skąd: z drugiej strony monitora :P

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sro Sty 30, 2008 18:18
   Podróż z psem pociągiem


Podróż z psem pociągiem

O czym powinien pamiętać właściciel psa planujący podróż pociągiem spółki PKP Przewozy Regionalne?

Odpowiedź znajduje się w następujących dokumentach:

1.Regulamin przewozu osób i przesyłek bagażowych przez PKP SA (dostępny na www.pr.pkp.pl )

2.Taryfa na przewóz osób, rzeczy i zwierząt w pociągach uruchamianych przez PKP Przewozy Regionalne sp. z o.o. (dostępna na www.pr.pkp.pl )

3.Ustawa z dnia 20 czerwca 1992 roku o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2002 roku Nr 175, poz. 1440 z późniejszymi zmianami)


Przepisy regulaminowe pozwalają na przewóz w wagonach pasażerskich psów tylko pod opieką osoby dorosłej. Każdy może mieć pod opieką tylko jednego czworonoga, bez względu na jego wielkość. Trzeba kupić dla niego bilet (z adnotacją „Pies”, opłata zryczałtowana w wysokości 4 zł. brutto – niezależna od odległości), trzeba też pamiętać o zabraniu aktualnego świadectwa szczepienia psa. Zwierzę przez cały czas podróży musi być trzymane na smyczy i musi mieć założony kaganiec. Należy wiedzieć, że:
- psa nie wolno kłaść na miejscu do siedzenia
- podróżnym odpowiada za stan sanitarny miejsca, w którym przewozi psa
- pies nie może zakłócać spokoju.


Jeżeli inni pasażerowie zgłoszą sprzeciw z powodu podróżowania z psem w jednym przedziale, należy przenieść się do przedziału lub wagonu wskazanego przez konduktora (kierownika pociągu). Zgoda innych podróżnych nie jest wymagana w przypadku przewozu:

1) zwierząt w wagonach pasażerskich bezprzedziałowych,
2) psów będących przewodnikami,
3) psów służbowych z opiekunem,
4) psów przewożonych w wyznaczonych przedziałach dla podróżnych z psami.


W przypadku psa podróżującego w charakterze przewodnika towarzyszącego osobie niewidomej, można kupić bilet z ulgą 95% ważną w klasie 2 pociągów osobowych i pospiesznych. Niewidomy musi mieć wtedy przy sobie:

1) albo jeden z dokumentów stwierdzający inwalidztwo II grupy albo całkowitą niezdolność do pracy z powodu narządu wzroku tzn.:
a) wypis z treści orzeczenia komisji lekarskiej do spraw inwalidztwa i zatrudnienia;
b) wypis z treści orzeczenia: wojskowej komisji lekarskiej, komisji lekarskiej podległej Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji albo Szefowi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego albo Szefowi Agencji Wywiadu;
c) orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych albo wypis z treści orzeczenia lekarza orzecznika ZUS;
d) orzeczenie komisji lekarskiej ZUS;
e) zaświadczenie ZUS, stwierdzające zaliczenie wyrokiem sądu do II grupy inwalidów bądź uznanie całkowitej niezdolności do pracy;
f) wypis z treści orzeczenia lekarza rzeczoznawcy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS);
g) wypis z treści orzeczenia komisji lekarskiej KRUS;
h) zaświadczenie KRUS, stwierdzające zaliczenie wyrokiem sądu do II grupy inwalidów bądź uznanie całkowitej niezdolności do pracy
i) legitymacja emeryta - rencisty wojskowego wydana przez właściwy organ emerytalny podległy Ministrowi Obrony Narodowej;
j) legitymacja emeryta - rencisty policyjnego wydana przez właściwy organ emerytalno-rentowy podległy MSWiA lub Ministrowi Sprawiedliwości.

2) albo legitymację osoby niepełnosprawnej stwierdzającą umiarkowany stopień niepełnosprawności z powodu stanu narządu wzroku lub oznaczoną symbolem przyczyny niepełnosprawności „04-O”.


Za ujawnionego w pociągu pasażerskim psa, przewożonego bez ważnego biletu albo w liczbie większej niż jeden pies na jednego dorosłego podróżnego, pobiera się oprócz odpowiednich opłat przewozowych, również opłaty dodatkowe ustalone na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 20 stycznia 2005 roku (Dz. U. Nr 14, poz. 117).


Jeżeli podróż będzie bardzo długa warto ją zaplanować z przesiadką, będziemy mieli wówczas sposobność dać psu możliwość załatwienia swoich potrzeb. Najkorzystniejsze dla psa byłoby podróżowanie nocą - prawdopodobnie wówczas prześpi całą podróż.
_____________________________
Cerberka już nie ma, została Negra i Landrynka... 1.01.2018 do rodziny dołączył Crimson

 
 
 
    
*Moniq
BulomaniakDołączyła: 16 Maj 2008

Posty: 2422
Piwa: 465/522
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią Lip 11, 2008 20:22
   


Dzwoniłam do PKP do informacji i pani mi powiedziała ,że za psa płaci się 15 zł .Ale jak to wygląda w rzeczywistości dowiemy się jutro, bo jedziemy na działkę.Mam obawy o to ,że ludzie nie będą chcieli z "mordercą" jechać w jednym przedziale i nas wyrzucą. Jak wrócimy to dam znać jak było.
 
 
    
#bull-gang
Bulomaniak
Gabi, Zuzia i iwa grozna


Dołączyła: 09 Wrz 2007

Posty: 1759
Piwa: 212/210
Skąd: SZCZECIN

Wysłany: Pią Lip 11, 2008 20:49
   


Moniq pamietaj o tym ze nie maja prawa cie wyrzucic o ile pies jest zabezpieczony kaancem, jest na smyczy i ma bilet. poprostu przyjdzcie na pociag wczesniej i zajmjcie przedzial. prawdopodobnie bedziecie wtedy sami :mrgreen: a glupie uwagi pomin usmiechem bo na lupote ludzka jest to najlepszy sposob
powodzenia
_____________________________
www.bull-gang.pl
www.happy-dog.pl

 
 
 
    
*Moniq
BulomaniakDołączyła: 16 Maj 2008

Posty: 2422
Piwa: 465/522
Skąd: Warszawa

Wysłany: Pią Lip 11, 2008 23:33
   


Jedziemy pociągiem o 7:20 i mam nadzieję ,że nie będzie wielu osób a w kagańcu i na smyczy to August będzie :-)
 
 
    
Rozrabiaraa
Zaangażowany
Kala & PrezesDołączyła: 03 Maj 2008

Posty: 365
Piwa: 12/16
Skąd: z Oświęcimia

Wysłany: Sob Lip 12, 2008 05:42
   


Bukowałam bilety chyba dzień przed podróżą po Prezesa z Trzebini do Bydgoszczy (jakies 9 godzin w jedną i 9 w drugą stronę) W jedną strone ja + kolezanka coś 49 zł od osoby, a za psa z góry w strone powrotną było płacone, wyszło mnie to 4,99 za psa. Jechałam chyba zwykłym pośpiesznym nie wiem jak inne Ciuchcie ;d
2miesięczna Gadzina świetnie i radośnie PRZESPAłA u nowej Pańci na kolankach całe 9 godzin jazdy do domu, a potem 40 minut jeszcze samochodem. Dziecko Jadło co trzy godziny bo coś straszliwie głodne było, chrupało suchy chlebuś i piło wodę filtrowaną, co w sumie za każdym razem trwało 5-8 minut, resztę podróży przespał :)
Oprócz tego wbiliśmy się na Jana do przedziału gdzie siedziało kilkoro starszych ludzi, nie pasował im pies więc trzymałam dumnie podniesioną do góry głowę i twardy wzrok, po 20 minutach w przedziale został tylko jeden Pan, który był tak obojętnym człowiekiem, że 3cia wojna światowa by mu nie przeszkadzała... Zatem... Pchajcie słoninę na siłę, na siedzenie, tylko kocyk rozłożyć trzeba bo wiadomo jakieś minimum BHP być musi ;)
Konduktorzy życzliwi, przynajmniej u mnie, żadnych problemów. :)

POZDRAWIAMY :)
_____________________________
"Jestem Zwykłym Śmiertelnikiem Co Obcuje Wciąż Z Piekłem..."
Peja - Panie

POSTAW MI PIWO ! ODWDZIęCZę SIę ;p

 
 
 
    
*Moniq
BulomaniakDołączyła: 16 Maj 2008

Posty: 2422
Piwa: 465/522
Skąd: Warszawa

Wysłany: Sob Lip 19, 2008 11:58
   


Wróciliśmy :-)
W drogę na działkę było ok.Wpadłam bez bagażów i psa do pociągu łapać jakieś miejsca i się udało. W przedziale były 4 osoby -młode, którym pies nie przeszkadzał i sami proponowali żeby dziadowi zdjąć kaganiec. Bilet za psa jednak 4 zł(pośpieszny),a nie15 zł, tak jak informowała mnie pani z infolinii PKP.W drogę powrotną też nie było problemów z ludźmi- nie ma to jak trafić na psiarzy :mrgreen: Trochę jednak się nam środki transportu pozmieniały w międzyczasie :-/ Augustowi zachciało się sr** :kwasny: i musieliśmy wyjsiąść w Nowym Dworze. Następny pociąg miał być dopiero za godzinę,ale jakimś cudem przyplątała się miła pani ,która poradziła nam iść do Transludu (taki bydłowozik prywatny) Tak oto dzięki kiszkom naszego Anusiaka-Auguściaka dotraliśmy godzinkę później do domu,ale w końcu dotarliśmy. Nie mniej jednak żyć Marcinowi nie dam , dopóki znowu samochodu nie kupi :kwasny: , bo ja już za stara jestem na takie podróże za jeden uśmiech
 
 
    
#anivellen
Uzależniony


Dołączył: 14 Kwi 2008

Posty: 517

Wysłany: Sob Lip 19, 2008 19:40
   


15zl na TLK i intercity - bo to jedna firma
4 albo 5zl za pozostale

najwazniejsze jest - zasadzenie psu kaganca na gebe, posiadanie zaswiadczenia o szczepieniu oraz posiadanie jednej doroslej osoby na jednego psa ;)

poza tym jest ok :)
 
    
#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcemDołączyła: 22 Lut 2008

Posty: 2223
Piwa: 379/466
Skąd: warszawa

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Lip 21, 2008 11:22
   


My jechałyśmy w weekend po poznania: miło sympatycznie. Spałam z suką na dwóch siedzeniach używając jej jako poduszki co bardzo się spodobało konduktorowi i reszcie pasażerów :D
 
    
dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & CrimsonDołączyła: 07 Wrz 2007

Posty: 7037
Piwa: 1406/2483
Skąd: z drugiej strony monitora :P

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 16:44
   


Chyba bede jechac z Cerberem i moim TZ w czwartek nocnym pociagiem do Ostródy... po auto dla siebie ;D To bedze pierwszy raz jak Cerber bedzie jechac pociagiem, i na dodatek równe 5 godzin :roll: no ale niestety z kim zostawic dziada nie mam, mam nadzieje ze wszystko pójdzie sprawnie i samochodem wrócimy :P ( i tak sie ciesze ze z dwoma psami nie jade, bo Negre u mamy upchne i syn sie tez zajmie ale dwóch naraz tych diablów bym sie bała im zostawic)

Zastanawiam sie jak sie przygotowac do tej podrózy pociagiem z Cerberem (oprócz miski i koca), bo to kilka dobrych godzin, tylko mam nadzieje, ze bedzie spac jak jedziemy w nocy, ze nie bedzie sie wiercił i jeczał itp Bo jak pisałam pociagiem bedzie pierwszy raz w zyciu jechac, kaganca nie nosił nigdy i on nawet nigdy autobusem czy tramwajem nie jechał, tylko autem zawsze - autem lubi... ale nigdy na podłodze na kanapach zawsze, w pociagu chyba nie mozna na kanape ehhh, czy jak koc swój bede miała to mozna?

to trzymajcie za nas kciuki, zeby podróz była spokojna... i zebysmy pociagiem juz nie musieli wracac :P
_____________________________
Cerberka już nie ma, została Negra i Landrynka... 1.01.2018 do rodziny dołączył Crimson

 
 
 
    
#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcemDołączyła: 22 Lut 2008

Posty: 2223
Piwa: 379/466
Skąd: warszawa

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 17:24
   


Psa do pociągu radzę znieść na rączkach-bo jak dla mnie za wysoko i mógł by wpaść na tory/nie ma jak to być lekko przewrażliwioną i wchodzić zlaną potem do przedziału / Co do jazdy najlepiej zapytać się konduktora czy może na kocu, żaden mi nie odmówił. Wybierz pusty przedział i zdejmij kaganiec a jak jedziesz z kimś po prostu się o to zapytaj, gdyby konduktor się czepiał powiedz że współtowarzysze podróży wyrazili zgodne. Ja suce nie daję pić za dużo w podróży by jej się siusiu nie chciało i staram się żeby się dziewczę wysikało przed. Może weź mu jakoś kość na wszelki wypadek by miał się czym zająć.

Miłej podróży :)
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
10 
 
    
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
dragonh3art
Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:   Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Kciuk  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odp. Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Szczegółowe wymagania dotyczące podró...
Kraje Europy - wymagania weterynaryjne
dragonh3art Wyjazdy i podróże z bulterierem 12 Pią Lip 12, 2013 09:54
sarcia_sarcia
Brak nowych postów Podróż z bullterrierem przez Niemcownie
Demonique Informacje ze świata mediów 0 Pią Kwi 08, 2011 08:10
Gość
Brak nowych postów Z psem w góry
tufi Wyjazdy i podróże z bulterierem 12 Sro Sie 22, 2012 09:06
Szalone Sadzone
Brak nowych postów Podróz z psem samolotem
dragonh3art Wyjazdy i podróże z bulterierem 0 Czw Wrz 13, 2007 12:38
dragonh3art
Brak nowych postów Podroz z psem do USA
Gatita Wyjazdy i podróże z bulterierem 0 Sob Lut 07, 2009 19:34
GatitaPowered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®

[ Twoje IP to: 34.229.24.100, używasz: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/) ]
Forum w wersji Lo-Fi dla PDA/GSM
bulterier, bullterrier, bull terrier bulterier miniaturowy, miniature bull terrier
audi forum, hodowle bulterierów, bulterier adopcje
Mapa Bulterier - Forum o rasie | Działy | Kategorie | Spis treści | Baza bulterierów
bulterier forum kynologiczne