Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Pieszy z psem na drodze
Autor Wiadomość
#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 11:29
   Pieszy z psem na drodze

Zmieniły sie przpisy drogowe dotyczące pieszych. Wiem tylko tyle, że od zmroku do świtu pieszy musi posiadać elementy odblaskowe , widoczne dla kierujących pojazdami. Ponieważ teraz niebawem zmrok bedzie zapadał bardzo szybko, a ja niestety wyprowadzam psy właśnie idąc spory kawałek droga poza zabudowaniami i dopiero w szczerym polu je spuszczam na smyczy, bardzo poważnie się tym przejełam. Zawsze raczej starałam się , żeby psy były widoczne. Zwłaszcza jak na smyczy automatycznej prowadzę. Dla siebie mam kamizelkę odblaskową, mam fosforyzujace kaloszki, nową latarkę też zakupie, więc chyba nie dostane mandatu. Aczkolwiek biorąc pod uwage nadgorliwość miejscowych panów mundurowych to nic nie jest pewne :zalamany: . Musze znowu zaopatrzyć psy w stosowne odblaski , bo te obróżki , które miałam już się mocno zużyły. Ta ze świecącą diodą też. Może zakupić odblaskowe kamizelki również dla psów należy. co o tym myślicie? Ktoś ma może pomysły na to jak uczynić psy widoczne na drodze, a fortuny na to nie stracić?Szukam tańszych rozwiązań, bo moje psy gubią, czasami niszczą, a czasami ja zgubię, więc drogich sprzętów do codziennego użytkowania to u nas na wsi nie warto kupować

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 11:43

Idziesz lewą stroną drogi, pies z Twojej lewej stronie, więc jak Ciebie nie trzepnie, to psa tym bardziej nie. Przepisy dotyczą wyłącznie ludzi, ale jak miałabym coś wybrać, to najbardziej mi się podoba taki pomysł, bo można tanio, samemu wykonać:

Agata.T
Uzależniony
...:::Lolek:::...

Piwa: 164/142

MR LOLEK Chucho Topli...
bulterier miniaturowy pies

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 11:50

znalazłam cos takiego

"Początkowo WSZYSTKO co jest naszyte na kamizelce odpruwamy. Wszystko, czyli przede wszystkim odblaski. Boczne krawędzie. Na zdjęciu dokładnie zaznaczyłam co ------>
Oczywiście miałam namyśli wszystko to co jest zaznaczone, nie zaznaczałam wszystkiego bo to by był niezrozumiały obrazek.
RZECZY ODPRUTYCH NIE WYRZUCAMY!
Będą potrzebne w następnych czynnościach

Następnie gdy wszystko jest odprute z kamizelki, najlepiej z takiego miejsca jak na zdjęciu wycinamy trójkąt równoramienny. Oczywiście wiadomo że nie wyjdzie on w zupełności równy.

Gdy już jest wycięty, to następnie CAŁY ten trójkąt, a mianowicie jego boki, obszywamy tym co z początku odpruwaliśmy, by materiał się nie strzępił i był wytrzymały.

Następny etap to paski odblaskowe które nam zostały. To już zależy od waszej wyobraźni jak je umieścić na chuście. Moja wyobraźni się nie popisała. Chusta wyszła jak wyszła :) Pomimo tego jestem z siebie zadowolona! Mój model w moim wyrobie:

"

"Adoptując psa nie zmieniasz całego świata, ale zmienia się cały świat tego psa"

Autor postu otrzymał 2 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
#KIKIMORA, Dorr
#KIKIMORA
Bulomaniak

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 11:57

Anita, to , że ja idę prawidłowo wcale nie oznacza, ze mnie auto nie skosi. To polska wieś swawolna, gdzie pełno pijanych za kółkiem. Już nie jeden raz uciekałam w pole , bo wariat jechał. Koleżanka , która biega ma podobny problem. Dlatego staramy się być widoczne i jeszcze żyjemy. Zmiana przepisów i położenie nacisku na te odblaski mnie się podoba.Już raz się zdarzyło, że cudem nie przejechaliśmy pana leżącego w poprzek drogi, pijanego w sztok i śpiącego pod wpływem spożytych promili.Był widoczny, ponieważ to był pan robotnik budowlany, w służbowym ubranku , z odblaskami na spodniach i katance :roll:
Ratowaliśmy, go potem ambitnie, bo nie było pewności, czy nie został wcześniej potrącony. Pan po przebudzeniu wymiotował. Ciężko go było przewrócić i ułożyć w pozycji bocznej (wielki jakiś, ze 2 metry chyba miał) i koniecznie chciał się bic z moim mężem - "mówił do niego Misiu :shock: to teraz sie będziemy bić :mrgreen: . Mąż mój wykazał się umiejętnościami z czasów kiedy trenował zapasy i obrzyganego pana obezwładnił. Zawezwane pogotowie powiadomiło policję. Pan trafił na nocleg do Izby Wytrzeźwień :-(

Sham
Bywalec

Piwa: 35/7

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 14:13

światełka rowerowe, ale LED bo sa dużo lepiej widoczne, można to dopiąć do obroży, włączyć i miga
poza tym wiem, że można kupić taśmy odblaskowe i nakleić na rower, więc pewnie można i na obrożę bo to takie naklejki są - widziałam w necie
są takie opaski zwijane do zakładania na nadgarstek lub nogę - jak się to zawinie na klamerce czy kółku obroży to można spiąć zszywaczem, nie spadnie a będzie widoczne
no i zwykła kamizelka za kilka zł, taka dla człowieka - założyć jak każdy inny ciuszek, związać nadmiar w supełek, albo jak ktoś ma zdolności to przeszyć na rozmiar psa

przepis jest rewelacyjny! wracam do domu 50km wsiami i drogami bez poboczy
a ludzie uwielbiają ubierać się na czarno

z ubieraniem w odblaski psów jeszcze doświadczenia mi brak, ale konia ubrałyśmy na pęcinach w te właśnie opaski na nadgarstki, sprawdziły się super

[ Dodano: Sro Wrz 24, 2014 14:18 ]
znalazłam to czego szukałam, dereczka dla psa
http://www.sprzetjezdziec...psa-p-2283.html
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#KIKIMORA
Tom69
Zaangażowany
Tak Wiele Dla Mnie Znacza

Piwa: 66/164

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 19:33

Kiki przykro mi dla Twojego merza ze musial paprac sie obrzygancem!!!!! :-/ :-/ :-/

#KIKIMORA
Bulomaniak

Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 20:03

Tom, w życiu człowiek z niejednym popaprańcem musi się naszarpać, bo głupio gamonia pozostawić na szosie.
My jechaliśmy do znajomych na obiad. Jedliśmy odgrzewane, ale trudno :roll:
A że w małych miejscowościach nikt nie jest anonimowy, a ludzie dobrzy z natury i honorowi , to na drugi dzień podjechała do mnie samochodem marki Tarpan (normalnie zabytek chyba) teściowa owego obrzygańca. W ramach podziękowania i przeprosin dostałam 2 litry mleka prosto od krowy, słoik śmietany, wytłaczankę jaj i osełkę masła.Dary przyjęłam, żeby kobity nie urazić. Zrewanżowałam się tabletkami na odrobaczenie dla jej piesków i kotków, oraz witaminami dla kur :mrgreen: .
Ot wiejskie realia. A i wysłuchałam jak Bóg pokarał jej córkę beznadziejnym chłopem :mrgreen:
A wracając do tematu właśnie ćwiczę odblaski doczepiane do obroży dla piesków , czyli akcja Zrób to sam , niczym niejaki Adam Słodowy, którego tylko starsze osobniki pamiętają :-P

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Tom69
Carmen
Stały Bywalec

Piwa: 51/42

Cameron Diabelskie An...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 12:57

KIKIMORA napisał/a:
Tom, w życiu człowiek z niejednym popaprańcem musi się naszarpać, bo głupio gamonia pozostawić na szosie.
My jechaliśmy do znajomych na obiad. Jedliśmy odgrzewane, ale trudno :roll:
A że w małych miejscowościach nikt nie jest anonimowy, a ludzie dobrzy z natury i honorowi , to na drugi dzień podjechała do mnie samochodem marki Tarpan (normalnie zabytek chyba) teściowa owego obrzygańca. W ramach podziękowania i przeprosin dostałam 2 litry mleka prosto od krowy, słoik śmietany, wytłaczankę jaj i osełkę masła.Dary przyjęłam, żeby kobity nie urazić. Zrewanżowałam się tabletkami na odrobaczenie dla jej piesków i kotków, oraz witaminami dla kur :mrgreen: .
Ot wiejskie realia. A i wysłuchałam jak Bóg pokarał jej córkę beznadziejnym chłopem :mrgreen:
A wracając do tematu właśnie ćwiczę odblaski doczepiane do obroży dla piesków , czyli akcja Zrób to sam , niczym niejaki Adam Słodowy, którego tylko starsze osobniki pamiętają :-P

Kikimora, Twoje posty czyta się jak dobrą książkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#KIKIMORA
Bulomaniak

Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 15:03

W dobie cywilizacji obrazkowej, czytanie i pisanie nie jest chyba takie naganne, Byle tematy ciekawe w miarę były. Coś mam szczęście do dziwnych przygód :roll:
Przejrzałam moja garderobę codzienną i postanowiłam być widoczna na drodze. Skoro łuna od mej piękności wątpliwej nie bije to muszę zastosować odblaski :-P . Dla siebie i dla psów. Wyjścia nie ma. Starcia z autem nie chcę mieć. Nie moja kategoria wagowa.
Kocham moje kaloszki, Świecą ciemnościach.Jak się ubiorę na czarno to wygląda jakby same kalosze szły poboczem :shock: . Dlatego kamizelka jednak niezbędna będzie tej jesieni i zimy.

Tom69
Zaangażowany
Tak Wiele Dla Mnie Znacza

Piwa: 66/164

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 19:47

Podaj dokladny adres...moze sie jeszcze raz obrzyga :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu