Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
pies i kot
Autor Wiadomość
zaki
Nowicjusz

Wysłany: Wto Lip 01, 2014 21:43
   pies i kot

Witam, - przy okazji chciałem się przywitać na forum,
Mam do Was (Państwa) serdeczną prośbę o radę, ewentualnie o podzielenie się doświadczeniem.
Mam kota (6lat), raczej wariat ale bardzo pozytywny, czasem rano stara się odgryźć zupełnie zbędne ludzkie stopy itp... Chcemy do naszego domu wprowadzić teraz bull-a miniaturowego, staram się doszukać informacji o tym jak bull mini zachowuje się w stosunku do kotów, szczególnie w mojej sytuacji, czyli w domu jest wykastrowany dorosły Pan Kot i jak to będzie wyglądało jak pewnego dnia zawita do tego domu mały mini bull (także samiec).

czy ktoś ma jakieś doświadczenia a temacie ? może rady jak oba zwierzaki ze sobą zaprzyjaźniać, oczywiście zakładam tylko problem, ale chciałbym być przygotowany na różne sytuacje...

z góry dzięki

Kasia
Stały Bywalec

Piwa: 44/1

Wysłany: Wto Lip 01, 2014 22:04

Doswiadczeń mam sporo, wszystkie pozytywne. Jak wychowasz psa, taki będzie. U mnie dorosła bulka po przejściach trafiła do domu z kotem i szybko zrozumiała, że własny kot nie służy do gonienia i zjedzenia. Nie jest to miłość lecz tolerancja. Potem doszedł pers, też z 3. reki i dorosły. Bulka Tekla go szanuje i czasem ona jego, czasem on ją pogoni. Ale jest to w ramach zabawy. Potem doszła jamniczka z adopcji i zaprzyjaźniła się z pierwszym kotem a persa traktuje jak innego psa z racji rozmiarów. Ogólnie zwierzaki są cztery i żyją w zgodzie.

zaki
Nowicjusz

Wysłany: Wto Lip 01, 2014 22:35

tak, wiem że wiele zależy od wychowania psa. Moje, może zupełnie bezzasadne obawy, dotyczą sytuacji kiedy szczeniak może nie być zaakceptowany przez kota, choć z natury szczenię raczej nie będzie atakowane przez kota... Pytanie, czy nawet jeżeli pies będzie szkolony to czy w pewnym momencie (jak dorośnie) nie stwierdzi że w sumie to tego kota to można zjeść :D

Jarek_Soja
Bywalec

Piwa: 11/12

Wysłany: Wto Lip 01, 2014 23:05

Elementem chaotycznym jest kot - to on może mieć problem z psem i jego ciężko będzie wychować.

Czy w mieszkaniu jest dużo miejsc, gdzie kot będzie mógł uciec przed psem - półki na ścianach, regały, drapak stojący? To podstawa, która zapewni kotu poczucie bezpieczeństwa.

Ja co prawna nie bulteriera, ale stafika miałem z dwoma kotami i dogadały się całkiem nieźle, ale i tak koty czasem wolały przebywać poza psim zasięgiem.

zaki
Nowicjusz

Wysłany: Wto Lip 01, 2014 23:45

tak, w mieszkaniu jest sporo miejscówek z których kot będzie mógł spoglądać na psa typu podłużne półki wzdłuż ścian, elementy mebli, szafa etc... On w zasadzie teraz jak ma ochotę to się melinuje w miejscach takich że nawet człowiek go nie jest w stanie wyciągnąć.
Kot jest lekki wariat ale pozytywny, wydaje mi się że charakterem bardzo podobny do mini bulla - może być wesoła paczka :)

*Lulamon
Bulomaniak

Piwa: 239/84

Wysłany: Sro Lip 02, 2014 08:27

U Wonki koty podwórkowe są do gonienia (nie wiem co by zrobiła jakby dogoniła, na szczęście nigdy się to nie udało), te w domu są do kochania ;-)
Ja przywożąc szczeniaka do domu miałam 13 letnią kotkę, która niestety odeszła od nas po kilku miesiącach z powodu raka i przez te kilka miesięcy nie zaakceptowała Wonki. Unikała jej jak ognia.
Teraz moja siostra ma dwa koty i kiedy Wonka wchodzi do jej mieszkania włącza "zwolniony tryb", chodzi na paluszkach bardzo powoli (aż śmiesznie to wygląda) bo wie, że jak będzie wykonywać gwałtowne ruchy to koty pouciekają a tak to może sobie za nimi pochodzić chociaż :roll:

Także baardzo dużo zależy od kota.

bierna
Stały Bywalec
zabulona

Piwa: 44/29

Wysłany: Sro Lip 02, 2014 08:38

JA obecnie "walczę" z taką sytuację.
Koty dwa wykastrowane, 3 i 4 lata. I minibul który trafił do nas w wieku 4-5 miesięcy.
Problem w moim wypadku tkwi w kotach. One są niewychodzące, nigdy psa nie widziały i nigdy nie miały do czynienia z innymi zwierzakami. Dragi jest z nami niecałe dwa miesiące (przeszło). Ciągle chce koty gonić (one niestety uciekają a nie walczą, zero agresji z ich strony). Mamy dom z poddaszem, zakupiliśmy barierkę na schody i koty w sumie przeniosły się na piętro (tam z nami śpią). Pies funkcjonuje na parterze (tam jemy i spędzamy cały dzień). Początkowo pies dostawał świra, szczekał, nie dawał się odwołać (jak to szczeniak). Mówiliśmy fe, odwracaliśmy jego uwagę. Nie skutkowało. Ciekawski kot kiedy schodził na parter został pogoniony i potem z 3 dni znowu nie schodził. I tak w kółko.
Obecnie koty doskonale wyczuwają sytuację na dole, wiedza kiedy pies jest w klacie (w nocy) i schodzą na parter. Wiedzą, kiedy jest na spacerze a ostatnio nawet wyczuwaja kiedy śpi na naszych kolanach i tez schodzą). Staram się je karmić na parterze (tak jak kiedyś) kiedy psiak jest w klacie. Behawiorysta mówił, ze mają mieć ze sobą jak najwięcej kontaktu wzrokowego. Moje koty maja na wysokości 2 metrów na ścianie półki. Jak psiak biega to jeden z nich staje na schodach i miauczy prosząc o przeniesienie. Wtedy na naszych rękach przemieszcza się na półkę i tam śpi i siedzi pół dnia :) .
Ale.... widzę, ze koty psu spowszedniały. Jak siedzą na schodach (w odległości 50 cm, dzieli je bramka na schodach) często nawet nie zwraca na nie uwagi. Podchodzi czasami wkłada mordę między szczebelki ... ale kocisko wtedy często wymachuje łapkami (pazurki na schowane) i warczy. Ale widzę, ze powoli zamienia się to raczej w zabawę. Kot nie jest już tak zestresowany jak na początku. Widzę ciągły progres. Jestem dobrej myśli.
Myślę, że mniejszy szczeniak miałby chyba łatwiej. No i koty bardziej ... wychodzące.
Moi rodzice maja 3 starsze wychodzace koty, którym pies nie jest straszny i sprawa wygladała zupełnie inaczej : łapa po mordzie i tyle. A moje sierściuchy ... to takie doopy :( . A jak młodemu coś ucieka to gonić niestety trza :(
Teraz Dragi ma 6 miesięcy, w stosunku do kotów (na razie przynajmniej) nie wykazuje zupełnie agresji. Chciałby się pobawić ... Dzisiaj rano jak go z klatki wypuściłam i głaskałam, położył się na ziemi, miziałam go po brzuszku i ... zszedł jeden kot. Stanął około 2 metry od psa, pies go widział, patrzył na niego, ale nie startnął do kota tylko dalej chciał się miziać. To postęp. Duuuży postęp. Jak się przestaliśmy misiać, kot podbiegł na schody za bramkę a Dragis go powachał i... wyszliśmy na pole. Teraz go spokojnie potrafię odwołać.
Ostatnio zmieniony przez bierna Sro Lip 02, 2014 08:42, w całości zmieniany 3 razy  

MajaGrzegorz
Stały Bywalec

Piwa: 52/50

Wysłany: Sro Lip 02, 2014 08:40

U mnie w domu byly 2 koty jak przyszla bulkowa Dzidzia. Przez pierwsza godzinę na przemian chcialam sie zabic albo kombinowalam kogo natychmiast oddac i gdzie :mrgreen: Ona bardzo chciala sie bawic, wiec odskakiwala i doskakiwala warczac i podsikujac, Balon czyli kot mial mine jakby chcial na nia zwymiotowac, ale przeszkadzalo mu prychanie, a Melon czyli drugi kot skamienial na polce na wiele godzin. Z dnia na dzien bylo jednak coraz lepiej. Zdarzaly sie sznyty na pysku bula, ale w miare kontrolowane. Teraz spia kolo siebie i nawet chyba sie lubia....najbardziej lubie widok jak Dzidzia lapie delikatnie Balona za koniec ogona i idzie za nim jakby go prowadzila, albo wbija nos i zaciaga zapach kota jak chanelke nr 5 :mrgreen:

#Teodora
Stały Bywalec

Piwa: 61/29

Wysłany: Sro Lip 02, 2014 09:36

U mnie było inaczej - były 2 dorosłe suki rottweilerki i wprowadzałam do stada maleńkiego kotka. Kluczem był ciągły kontakt (oczywiście najpierw tylko wzrokowy) psów i kociaka, aż do spowszednienia takiej sytuacji. Najpierw kot przebywał głównie na kolanach i na stole, kolejnym etapem była podłoga. Czas przyuczania do siebie trwał ok. 2 tyg. Jak kot był już dorosły do stada dołączył 18-mies pies-rottek, który po prostu zaakceptował sytuację zastaną. Szefowa zwierzęcego stada czasami "rozgniecie' kota łbem albo trąci łapą.
Ciekawe jest to, że jak kot siedzi na kanapie, to nikt się do niego "nie dosiada", za to kot do psa bardzo chętnie.

asienka
Uzależniony

Piwa: 146/158

KONKRETNY KOKOS Gryźb...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sro Lip 02, 2014 09:37

Wszystko tak naprawdę zależy od kota, mój pies strasznie chce się pobawić z naszym kotem ale ich spotkania kończą się zazwyczaj "krwawo" tzn. pies jest tak podrapany że raz trzeba było jechać na szycie...i na nic się zdały próby zapoznania ich ze sobą. Pies cieszy się do kota jak głupi albo go olewa a kot jak tylko widzi psa choćby zamkniętego w klatce warczy prycha i startuje z pazurami. Także zapewnij kotu i psu bezpieczne miejsca w których będą sobie mogli być bez siebie nawzajem i staraj się uczyć psa od małego, że kot nie jest fajną rozrywką ;-)

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu