Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
pierwszy dzien mojego bulika w nowym domu
Autor Wiadomość
yarotcz
Początkujący

Piwa: 1/3

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 00:23
   pierwszy dzien mojego bulika w nowym domu

To moj pierwszy post na forum. Witam serdecznie wszystkich milosnikow bulii :) Dzis jade po odbior mojego szczeniaka. Generalnie jezeli mam byc szczery decyzja zapadla juz bardzo dawno (okolo 2 lata temu), ale wkoncu przyszedl moment w ktorym to sie stanie!!! ;) Przeczytalem juz kilka ksiazek na temat buli, wiec czysto ''teorytycznie'' wiem wiele. Jednak z racji zyciowych wiem jak bardzo rozni sie teoria od praktyki ... :( Chcialem sie poradzic doswiadczonych wlascicieli jakie zachwoania powinienem przejawiac, jak pokazac szczeniakowi ( 9 tyg) kierunek w ktorym powinien iść... Wiem, ze dla wiekszosci moj post okaze sie idiotyczny, ale prosze mi wierzyc, ze jest to naprawde przezycie :) Juz nie moge spac mimo tego, ze o 7 rano juz jade :) Prosze o kilka prostych zasad do jakich powininem sie od poczatku stosowac. Caly ''sprzet'' dla psa juz mam ( tj. zabawki, kojec,nagrody za madre zachowania itp.) Mimo tego oczekuje prostej pomocy i mam nadzieje, ze tutaj ja znajde :) Licze moze na Wasze spostrzezenia jak Wam udalo sie osiagnac obrany cel w szkoleniu malego :) Jest to pies (predzej mialem 18 lat jamnika). Wiem, ze bull jest specyficzny dlatego prosze o POMOC!!! :) Z gory dziekuje za podpowiedzi:)
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#Quentinhill
*Moniq
Bulomaniak

Piwa: 465/522

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 00:42

Witaj!
Przestań się stresować , tylko się ciesz :mrgreen: Uzbrój się w cierpliwość , czytaj forum i nie bój się zadawania pytań . Lepiej czy gorzej ,ale dasz sobie radę z bulem . Jak przywieziesz już swojego psiego dzidziusia do domu , pochwal się nim :mrgreen:

^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 00:59

Parę lat temu usłyszałam, że jak dało się radę z jamnikiem, to bull przy nim to pikuś ;) Nie stresuj się - dasz radę :D

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
yarotcz
Agatung
Bywalec

Piwa: 18/10

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 06:53

To fakt :) mam w domu dwa bule i jamnika :) dasz rade

malina224
Stały Bywalec
malinka224

Piwa: 32/93

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 07:58

ech... nic nie musisz więcej wiedzieć , bullek jest jak kazdy inny piesek ,cala reszta wyjdzie w praniu na forum sa wszystkie wiadomosci które bedziesz potrzebowal :-) powodzenia

#nox aeterna
Bywalec

Piwa: 46/35

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 08:09

Witaj! nie wpadaj w panikę, po jamniku dasz radę ze wszystkim (ja miałam jamniora przez 16 lat ;) bull to przy nim aniołek) :mrgreen:

#Edyta198623
Bardzo Uzależniony
Diamonds Edit

Piwa: 143/337

CH.PL,Zw.PL 14'
Follow Me Vitatus
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 08:11

tufi napisał/a:
Parę lat temu usłyszałam, że jak dało się radę z jamnikiem, to bull przy nim to pikuś ;) Nie stresuj się - dasz radę :D

Witaj!Z tym jamnikiem to racja,te to mają charakterek :evil: .Nie stresuj się,wiem łatwo powiedzieć,ja też spać nie mogłam jak po swoją bullinkę jechałam ;-)

yarotcz
Początkujący

Piwa: 1/3

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 08:18

Dziękuje za słowa otuchy. Pewnie macie racje :) Z lekkim poslizgiem, ale za 10min odjazd. :lol: :-D

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 08:21

Pytaj o wszystko hodowcę.

emara
Bywalec

Piwa: 14/2

Wysłany: Pią Lut 10, 2012 08:27

Hej :) Po tylu latach życia z bullami wydaje mi się, że to takie same psy jak inne ;) Jak każdy pies wymagają konsekwencji w działaniu i dużo, dużo miłości ;) . Gdy już przywieziesz bullisia do domu puść go i pozwól by na spokojnie zwiedził sobie mieszkanie, zobaczył co i jak wygląda. Potem dopiero witanie z pozostałymi domownikami. Dla małego srajtka to na pewno duże emocje i trochę stresu, ale powinien szybko się zaklimatyzować i oswoić z nową sytuacją. Od początku ustal zasady dotyczące pieska, które będą obowiązywały od dziś na zawsze i których będą przestrzegali wszyscy domownicy, nie ucz pieska tego, czego będziesz chciał go oduczać, gdy już będzie duży np. jeśli stwierdzisz, że pies będzie spał w łóżku to pozwalaj (ja jestem jak najbardziej za ;) ), że będzie mógł wchodzić na kanapy, fotele itp, to luz, ale jeśli tego nie będziesz sobie życzył gdy pies będzie już duży, to nie ucz go tego wcale, i nie pozwalaj na takie zachowania już dziś ;) . Jeśli nie chcesz by pies sępił przy stole, to nie dziel się z nim swoim jedzeniem, gdy jesz, jeśli chcesz by piesek siadał po spacerze w przedpokoju i czekał grzecznie na wytarcie łap, to ucz go tego od początku itd. Wykorzystaj to, że szczeniak samowolnie podąża za właścicielem i od pierwszych dni ucz go przywołania, na przykładzie swojej suczki, wiem, że super to skutkuje, a wyuczone zachowania w szczenięctwie zostaje psu do końca życia. Słyszałam gdzieś, że to czego szczeniak nauczy się w pierwszych 5 miesiącach swojego życia pozostaje mu na całe życie :) . Staraj się bullisia socjalizować jak najlepiej. Teraz trochę pogoda nie jest sprzyjająca, bo zimno, ale wychodź z nim na kilkuminutowe spacery, niech trochę pobryka, powącha, pozna otoczenie, a jak widzisz, że mu zimno to chowaj za pazuchę, niech się ogrzeje. Jeśli masz kogoś, kto ma dorosłego, zrównoważonego psa zapoznaj z nim swojego szczeniaka i dbaj o to, by miał tyko same pozytywne kontakty z psami, by kojarzyły mu się z przyjemnością :)
Co do mieszkania, zabezpiecz je tak, by małemu nie stała się w nim krzywda, schowaj kable, zwiń dywany co by się nie stresować, że zostaną obsikane, buty do szafek, kwiaty na parapet ;) . Nie karaj buldziecka, a gdy zachowuje się w sposób, który Ci się nie podoba odwracaj jego uwagę, niech piesio od początku wie, że można Ci ufać i nie trzeba się Ciebie obawiać ;) . Co do uczenia czystości, po każdym jedzeniu i przebudzeniu piesia weź go na dwór na siku i sowicie nagradzaj, gdy to siku zrobi na dworze. W domu ewentualnie wyznacz jakieś miejsce, w którym pies może sikać i połóż tam podkład, który dobrze siusie wchłania.
Jejku, zatęskniło mi się za takim małym szkrabem ;)
Co do uczenia małego szkraba polecam tą stronę http://members.westnet.com.au/b-m/ Mnie ona bardzo pomogła, a mój pies dzięki temu nauczył się podstawowych komend, które do wspólnego, spokojnego życia są nam niezbędne :)
Powodzenia w wychowywaniu i wstaw zdjęcia swojego bullisia, jak już dotrzecie do domu :)
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu