Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Pchły
Autor Wiadomość
#Arnika
Stały Bywalec

Piwa: 100/113

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 16:17
   Pchły

Witam po długiej przerwie:)
Jutro składamy długo wyczekiwany pożegnalny pocałunek aglomeracji miejskiej:) Mam w związku z tym pytanie głównie do osób wiodących mniej lub bardziej spokojne życie na wsi. Jakie środki prewencyjne najlepiej sprawdzają się w walce z pchłami?
Rumbę pchły chyba wyjątkowo lubią, bo każdy wyjazd za miasto i kontakt z wiejskimi autochtonami, kończy się kolonizacją. Zresztą nawet kontakt zbędny, u nas wieś chyba pchłami stoi :roll: Sąsiedzi mają krowy, konia, nieogarniętą liczbę psów i kotów, między tym plączą się sarny i zające. A te pchły do tego chyba jakoś dziwnie żywotne, bo kąpiele w specyfikach pozwalają jedynie na pozbycie się lokatorów na dzień-dwa, za kilka dni następcy powracają :roll:
Mam 2 maluchów (4 latka i roczek), które mają stały kontakt z kundlicą, więc szukamy czegoś mało toksycznego, tak aby dzieciaki mogły się nadal tarmosić z sierściuchem. Kundel za szamponami nie przepada :roll: Czy jest jakiś skuteczny spot-on? Psikacz? Szmpon o przedłużanym działaniu?
Jestem wieśniakiem, że tak powiem, nabytym (czyli mieszczuchem z dziada pradziada), więc pewnie nie raz będę zadawać durne pytania i proszę w tej materii o wyrozumiałość ;-)

Piotr1981
Bywalec

Piwa: 21/70

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 16:22

Również z chęcią bym się dowiedział konkretnych,sprawdzonych form zabezpieczeń/odstraszaczy przed pchłami.Niebawem koniec kwarantanny po szczepieniach i z chęcią wyruszę z psem w okolice lasów itp.Dorzuciłbym jeszcze do tego prośbę o info dotyczące odstaszenia KLESZCZY :kwasny:

Hasimek-dzięki za info ;-) Dodatkowo znalazłem szczegóły tutaj http://www.bulterier-foru...hlight=kleszcze

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Piotr1981 Sro Kwi 20, 2011 16:34, w całości zmieniany 1 raz  

*hasimek
Bulomaniak

Piwa: 305/19

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 16:24

bardziej niz pchlami trzeba sie przejmowac kleszczami ktore przenosza rozne choroby, ale na jedne i drugie najlepsze beda w tym przypadku krople wylewane na karczycho. przez dobe trzeba by dzieci przypilnowac zeby psa nie tarmosily po szyi i tyle. sa dobre obroze ale nie wiem jak wytlumaczyc 1 latkowi zeby jej nie dotykal i umyl raczki :-/ obroza jest tez dosyc upierdliwa jesli pies lubi sie czesto kapac w jeziorkach itp.
jesli chcesz zabezpieczyc psa przed kleszczami to krople musza byc wylewane co miesiac :!:
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Piotr1981
#Arnika
Stały Bywalec

Piwa: 100/113

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 16:40

Z kleszczami to różnie bywa, wydaje mi się, że to sprawa terytorialna:) W małopolsce, z tego co zauważyłam, kleszcze nie stanowią jakiejś masakrycznej plagi, rzadziej też trafiają się u nas przypadki babeszjozy czy innych chorób odkleszczowych. Ja kundle zawsze zabezpieczałam preventiciem, potem frontlinem, raz fiprexem, w zeszłym roku advocatem - jeśli chodzi o kleszcze 100% skuteczności (przynajmniej u nas) Zwykle spędzaliśmy wakacje na mazurach a tam zdecydowanie lepiej skupić się na dobrej ochronie p/kleszczowej. Nie zdarzyło mi się natomiast aby kundel załapał pchły na mazurach, co niestety w naszej okolicy (Puszcza Niepołomicka) wydaje się być większym problemem niż kleszcze :-?

Czy ktoś miał doświadczenia z którymś z tych preparatów?
http://www.kacikpupila.pl...7cf80671f321a07
Z tej listy używaliśmy jedynie Frontline'a. Na kleszcze super, pchły niestety dały radę :-| Kilka lat temu Frontline chyba miał jakieś perturbacje, jeśli dobrze kojarzę to problem z rejestracją na liście dopuszczonych preparatów, coś ze składem było kombinowane. Ktoś coś wie na temat aktualnego działania?

#grzegorz1970
Uzależniony

Piwa: 81/44

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 17:43

My po konsultacji z naszym wetem zawsze stosowaliśmy ten preparat pomimo,że śmierdzi sprawdza się rewelacyjne.
http://citovet.pl/pl4/ind...ame=taktic-174;

#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcem

Piwa: 379/466

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 18:06

U mnie pomaga fiprex, pchły już nie obskakują Julki. Psa mieszkającego na wsi, jak i każdego biegającego po lesie polecam doszczepić na leptospiroza. W większości szczepionek typu kombajnów nie ma. A choroba występuje

Piotr1981
Bywalec

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 18:21

Ten "Taktic" opisany przez grzegorz1970 jest chyba stworzony z myślą o bullach :mrgreen: "Świnie: opryskiwać roztworem roboczym o stężeniu 40 ml koncentratu na 10 l czystej wody. Leczniczo: dwukrotny oprysk w odstępie 7-10 dni. Zapobiegawczo: knury co 2-3 miesiące, maciory i loszki w momencie wprowadzania do porodówek, warchlaki po odsadzeniu lub przed wprowadzeniem do tuczarni."
;D

#grzegorz1970
Uzależniony

Piwa: 81/44

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 22:09

Bulet napisał/a:
Ten "Taktic" opisany przez grzegorz1970 jest chyba stworzony z myślą o bullach :mrgreen: "Świnie: opryskiwać roztworem roboczym o stężeniu 40 ml koncentratu na 10 l czystej wody. Leczniczo: dwukrotny oprysk w odstępie 7-10 dni. Zapobiegawczo: knury co 2-3 miesiące, maciory i loszki w momencie wprowadzania do porodówek, warchlaki po odsadzeniu lub przed wprowadzeniem do tuczarni."
;D

Jeżeli masz dobrego weta to Ci podpowie :mrgreen:
I wyobraż sobie,że to nie jest tylko środek od świń.
Na chwilę obecną dla przykładu FRONTLAINE nie sprawdza się w żadnej kwestii.
A tak w ogóle zrobisz co zechcesz na zasadzie prób i błędów.

Piotr1981
Bywalec

Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 22:57

grzegorz1970,
Na pewno jest OK.Żartowałem tak sobie tylko,chodzi mi o to że dla wielu ludzi/laików(i nie tylko) BULL=ŚWINIA :lol:

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 10:25

Ja ku przestrodze :evil: Preparaty dla zwierząt gospodarskich są bardzo skuteczne, ale drapieżne :evil: Mój śp tatuś zakupił u weta preparat dla świń, w celu odpchlenia swojego psa, pseudo owczarka. Wieczorem przygotował roztwór i wykąpał w nim psa. Łazienka była bez okna. Rano tatuś wstał i pad :zly: ł. Mamusia wezwała pogotowie i tatuś trafił do szpitala w stanie ostrego zatrucia. Okazało się, że przedobrzył (nie rozcieńczył tak jak w przepisie tylko użył silniejszego roztworu :evil: ). Ponadto nie doczytał, bo preparat taki stosuje się, albo w dużych, wentylowanych pomieszczeniach albo na świeżym powietrzu. Tatuś kapał psa w małej łazience to się nawdychał.Psu nic nie było. Tatuś podłączony do kroplówki, z dziarską mina zapewniał wszystkich, że najważniejsze, że wytruł wszystkie pchły :evil:
Tak więc apeluję o ostrożność :evil:

Autor postu otrzymał 1 piw(a)
10 

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
^tufi
Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu