Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Osikiwanie domu
Autor Wiadomość
666diabliczka
Początkujący

Wysłany: Pią Lis 06, 2015 15:06
   Osikiwanie domu

Hej, niedawno zaadoptowałam 9 miesięcznego psiaka, teraz ma15 miesięcy także jest u mnie niecałe pół roku.
Poprzedni właściciele oddali go, ponieważ miał bardzo duże problemy behawioralne, piesek demonik, roznosi dom w drzazgi.
Powoli nad tym pracujemy i przynosi to wymierne efekty.
Między innymi dzięki Waszym wpisom, piesek został poddany kastracji w 14 miesiącu.

Jestem po przeprowadzce do nowego mieszkania, bullek jest tu klatkowany. Jeśli chodzi o rozrywkę, sport, zabawki, wszystko ma dopięte jak sądzę 10/10.

Problem leży w tym, że kiedy tylko wypuszczę go z klatki, od razu sika. Od kiedy pamiętam miał problemy z zachowaniem czystości, natomiast nie były one tak nagminne. Dziś do godz 15 nalał mi już 3 razy. Na moje łóżko w sypialni, na podłogę w kuchni i na kanapę w salonie. Miejsca są jakby przypadkowe. Sika przed spacerem, po spacerze, na kanapę nalał w trakcie zabawy ze mną.
Nie mogę znaleźć żadnej prawidłowości, co jest tego powodem. Nie może być to chęć zwrócenia uwagi, bo mając moją uwagę potrafi nasiurać, nie są to problemy z okładem moczowym, bo w klatce nie sika.

W domku jest drugi dwuletni piesek, może ma to coś wspólnego z dominacją terytorialną?

Ślicznie prosimy o pomoc, ponieważ nie chciałabym popełnić żadnych błędów przy wyprowadzaniu go z tego głupkowatego nałogu

MadMan
Stały Bywalec

Piwa: 38/31

Wysłany: Pią Lis 06, 2015 16:37

A czy psiak jest zdrowy?
Częste posikiwanie może oznaczać chory pęcherz np.
Czy był już nauczony załatwiania się na zewnątrz czy sikał w domu odkąd jest u Ciebie?

,,Raz bullterrier, zawsze bullterrier ''

#BullyTrip
Bulomaniak
bull sportowcem

Piwa: 379/466

Mł.Ch.PL, CH PL, Zwy...
GENERAL JOY Bully Tri...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Lis 06, 2015 20:07

Posikuje czy podnosi łapę i leje?

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Lis 06, 2015 21:03

Może znaczy teren. Na moje psy musiałam uważać, szczególnie w cudzych domach. Kundel podnosił nogę na ściany, a bulki wskakiwały na łóżka i lały jak na trawnik.
Znajomy ze swoją jagterierką mógł godzinami chodzić na dworze i nic, a jak wracał, to ona z ulgą odlewała się w przedpokoju. I tak całe życie.

666diabliczka
Początkujący

Wysłany: Pią Lis 06, 2015 22:56

MadMan napisał/a:
A czy psiak jest zdrowy?
Częste posikiwanie może oznaczać chory pęcherz np.
Czy był już nauczony załatwiania się na zewnątrz czy sikał w domu odkąd jest u Ciebie?

Jest zdrowy, przechodził zapalenie pęcherza kilka miesięcy temu, ale już jest ok.

Od samego początku czasami leje w domu, czasem na podwórku. Jednak o ile na początku zdarzało mu się to raz na kilka dni, teraz jest to kilka razy dziennie.

[ Dodano: Pią Lis 06, 2015 22:58 ]
BullyTrip napisał/a:
Posikuje czy podnosi łapę i leje?

Ta mała kiełbasa w życiu może z 10 razy podniósł łapę do sikania. Zawsze kuca ;)

A jeśli chodzi o rodzaj sikania to czasami jest to bardzo mała ilość jak do znaczenia terenu, a czasem wali całym zapasem moczu,opróżnia pęcherz

MadMan
Stały Bywalec

Piwa: 38/31

Wysłany: Sob Lis 07, 2015 14:28

Nie zaszkodzi zrobić badania moczu.
Skoro cały czas zdarza mu się sikać w domu to może jakaś niekonsekwencja w nauce zachowywania czystości w domu? Może wracają nawyki z pierwszego domu lub być może podrostek znaczy teren.
Skoro sika zaraz po wypuszczeniu z klatki to bierz go pod pachę jak go wypuszczasz i na pole, nagradzaj za załatwianie się na zewnątrz - bądź konsekwentna i może złapie o chodzi ;-)

,,Raz bullterrier, zawsze bullterrier ''

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sob Lis 07, 2015 16:12

O ile to nie są braki w wychowaniu, to badania trzeba zrobić i to szerokie. Może to być np. przewlekłe zapalenie pęcherza, cukrzyca, tarczyca, sprawy horminalne,bakterie,wirysy,problemy z proststą, a nawet rak.

666diabliczka
Początkujący

Wysłany: Pon Lis 09, 2015 17:43

Myślę, że definitywnie są to braki wychowawcze, natomiast zrobimy też badania krwi, moczu etc.

Rzeczywiście nie badałam go jeszcze na tyle kompleksowo, a jego rodowód wygląda dość podejrzanie, więc mogą to być geny.

No i jeszcze jedna rzecz, bo co weterynarz to mówi inaczej: pozwalacie psiakom kąpać się na podwórku (rzeka, jezioro, morze) jak są takie temperatury jak teraz ? Bo on kocha brodzić w pobliskim strumyku.

Uwagi obsługi forum:
zapraszam do zapoznania sie z regulaminem forum i zalozenia tematu w dziale powitań
dragonh3art

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu