Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Ogólnie o Bulku
Autor Wiadomość
Pepe
Stały Bywalec
ALDO

Piwa: 10/60

Pepe Fire Box
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 20:07
   Ogólnie o Bulku

Z uwagi na to, że nie mam jeszcze 10 postów na forum (a nie chce bez sensu nabijać nie mając nic ciekawego na uwadze) i nie mogę wysłać do admina PW z zapytaniem założę jeden temat w dziale ogólnym bo mam do Was kilka pytań.

1. Przed naszym psem jeszcze 1-2 szczepienia (w zależności od ilości składników) i oczywiście kwarantanna. Po wstępnych rozmowach wiem, że ma ona trwać dwa tygodnie, a co za tym idzie nie mogę wychodzić ze szczeniakiem na dwór. Mieszkam w bloku na parterze, z balkonu mam możliwość wyjścia na wewnętrzny trawnik. Od samego początku chcemy nauczyć pieska czystości i żeby się właściwie socjalizował z otoczeniem. Wiem też, że okres pomiędzy 7 a bodajże 15 (może 16) tygodniem jest bardzo ważny w rozwoju psa. Nie chce mu zabierać 2 tygodni życia:

- czy sczepić go szczepionką 5 składnikową (2 razy) czy 7 składnikową (raz)?
- czy dobrym pomysłem jest zaszczepić pieska tego samego dnia, w którym będziemy go odbierać? Czy może sobie darować i nie potęgować małemu stresu związanego z podróżą samochodem?
- czy mogę wychodzić z psem na zewnątrz, ewentualnie na trawnik żeby nauczył się załatwiać na dworze?
- skoro nie mogę z nim spacerować to czy dobrym wyjściem jest wzięcie go w plecak i spacer po okolicy?
- jeśli będę po części uziemiony w mieszkaniu (kwarantanna) jak mogę możliwie najlepiej wykorzystać ten czas (poza zabawą i integracją z psiakiem) żeby mógł się prawidłowo rozwijał?
- czy pierwsze dni w domu to dobry czas na naukę komend? Od jakich komęd najlepiej zacząć żeby stopniowo zyskiwać kontrolę nad zachowaniem szczylka?
- czy ktoś z Was mieszka w okolicach OSIRu na Bemowie (Osmańczyka) żeby przyzwyczajać naszego pupila do przyjaźnie nastawionych psów?

2. Druga sprawa - kupiliśmy klatkę żeby nasz bulek nie spał z nami i nauczył się czystości, miał swój kąt:

- jak najlepiej nauczyć pieska żeby wskakiwał do siebie?
- czy zamykać klatkę na noc żeby nie wychodził w nocy i nie pakował się na łóżko?
- jak w pierwszych dniach (poza zabawakami ) namówić go na spanie w klatce?

3. Jeśli chodzi o żywienie to docelowo chcemy żeby był to BARF. Na przestrzeni kolejnych tygodni będziemy go chcieli przerzucić na ten sposób żywienia:

- czy dobrym pomysłem jest karmienie psa karmą (obecnie jest na Royalach) do 4 miesiąca, a dopiero po tym okresie przejść na BARF? Boję się trochę, że przez szybki przyrost masy piesek się może pokrzywić (wiem że BARF trzeba uzupełniać witaminą).
- co poza karmą w pierwszych miesiącach? warzywka, owoce, serki..co jeszcze?
- jakie witaminy, suplementy (oprócz vit. C) podajecie swoim psom?
- czy znacie jakieś zaufane miejsca w Warszawie, gdzie dostanę mięso do diety BARF? Chodzi mi bardziej pewne sklepy, hodowle drobiu, itp. żeby podjechać i się zaopatrzeć po rozsądnej cenie? Nie chcemy kupować gotowego BARFu tylko sami będziemy robić..

4. Mamy już swoje typy ale z uwagi na to, że większość z Was przerabiała już pewnie nie jednego bulinka w swoim domu:

- gdzie i jaką: smyczkę, obróżkę, szelki kupić dla synka?
- w dużym asortymencie zabawek jakie będą dla niego najlepsze? Które z nich są na tyle praktyczne (KONG) że zainteresują więklszość szczeniaków tej rasy?
- macie namiary na fajne smaczki dla psa?
- czy w Warszawie znacie jakąś ciekawą hurtownię dla zwierząt gdzie za rozsądne pieniądze można dostać psi asortyment?
- czy możecie polecić dobre sklepy internetowe?

Żeby nie było. Oboje mamy już doświadczenie z psami (dziewczyna 2 Yorki, ja owczarek szkocki). Aldo będzie naszym pierwszym, wspólnym psem i chcemy wszystko zrobić możliwie jak najlepiej dla szczeniaka. Jesteśmy po lekturze większości stron internetowych o bulterierach, wielu pozycji książkowych o psach, praktycznie każdego tematu z tego i "niebieskiego" forum nt. TTB, rozmowach z hodowcami (ostatnia wystawa w Zakroczymiu) i nie jest tak, że jesteśmy zieloni. Chcielibyśmy poprostu poznać Wasze zdanie jako doświadczonych bulimaniaków.

Pozdrawiamy :mrgreen:
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
*MartaPesto, #PIT997
Stanzabetika
Uzależniony

Piwa: 175/474

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 20:22

Bullek który nie śpi w łóżku :mrgreen: :shock:

Pepe
Stały Bywalec
ALDO

Pepe Fire Box

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 20:27

Stanzabetika napisał/a:
Bullek który nie śpi w łóżku :mrgreen: :shock:

Heh tak to właśnie ma wyglądać.. wiadomo, że raz na jakiś czas go wpuścimy ale mimo całej sympatii i miłości ma kimać u siebie (klatka jest przy naszym łóżku). :mrgreen:

Stanzabetika
Uzależniony

Piwa: 175/474

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 21:16

ciekawe jak długo wytrwacie :mrgreen: :mrgreen:

ale widzę, że nikt nie odpowiada, to ja napiszę jak było u nas :)

Szczepienie "siódemką" 3 dni po przyjeździe. Zasady kwarantanny złamane ( w domu był już jeden psi domownik) ale zero kontaktów z obcymi psami..Siku i to drugie na dwór na mniej uczęszczany trawnik. Noszenie na rękach - jak najbardziej - bo łatwiej mi było go nieść niż z nim iść... :)
Nie ma rady książkowej chyba na integrację z pieskiem..ze szczeniakiem w domu wiele się dzieje i samo się dzieje..zwykła czułość i obserwacje - nie wiesz o tym ale na pewno masz to we krwi ;-) Mój Artek naukę klatkowania zaczął od 3 m-ca życia, ale tylko i wyłącznie w celu ograniczenia jego wolności podczas nieobecności domowników. Na początek - po nauce czystości - karmienie w klatce, potem zabawa w klatce (gryzaki) i mimo, że jest zamykany kiedy nie ma nikogo w domu to i tak w ciągu dnia, gdy klatka jest otwarta to do niej włazi i śpi tam czasem. i jak przyniosę do domu zakupy to zrabowane zdobycze też tam zanosi. Za malucha dostawał preparat z glukozaminą, od małego uczony jedzenia wszystkiego. Lubi warzywa (najchętniej marchew) owoce ( arbuz, banan, truskawki) jogurty, jogurciki twarożki. A jeśli chodzi o wszelkie psie akcesoria to tego do wyboru do koloru w necie choć i w tej dziedzinie panuje snobistyczna moda na określone marki.

Życzę powodzenia i wielu radości z psiakiem - pozdrawiam :)

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Pepe
#PIT997
Zaangażowany

Piwa: 83/166

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 21:35

Najważniejsze to nie panikować ;-) :-D
tu macie strony internetowe :
1) http://www.zooplus.pl/
2) http://animalshop.pl/category/dla-psow
3) http://www.krakvet.pl/
4) http://www.elperro.com.pl/
i jeszcze miliony innych w google :)
trzeba szukać i filtrować na bieżąco ;-)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Pepe
Pepe
Stały Bywalec
ALDO

Pepe Fire Box

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 21:39

Specjalnie będę teraz miał 2-3 tygodnie wolniejsze żeby go nauczyć pewnych podstaw. Jak będziemy pracować to jeszcze nie wiem czy mu nie zostawie pokoju (i tak wszystko pochowane i zabeczpieczone) i klatki otwartej żeby sobie śmigał, a w klatce tylko spał. Okaże się co to za okaz... jak będzie duży urwis to wtedy będziemy go zamykać. Czas pokaże. :mrgreen: Dzięki za odzew

[ Dodano: Pon Cze 10, 2013 22:43 ]
PIT997 napisał/a:
Najważniejsze to nie panikować ;-) :-D
tu macie strony internetowe :
1) http://www.zooplus.pl/
2) http://animalshop.pl/category/dla-psow
3) http://www.krakvet.pl/
4) http://www.elperro.com.pl/
i jeszcze miliony innych w google :)
trzeba szukać i filtrować na bieżąco ;-)

Te akurat znam, wygoglował sobie je wcześnie. Paniki brak, bardziej wiedzę poszerzam. ;-)

Duśka
Zaangażowany

Piwa: 92/115

ABSOLUTELY ATTRACTIVE...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 21:50

Widze ,że u was przygotowania jak i u mnie były :mrgreen:
Nie będę tu się wymądrzać bo bulika mam drugi tydzień a są osoby co miały duuuużo bulików i mają ale mogę Ci powiedzieć w niektórych kwestiach jak to u nas wygląda i co się jak narazie sprawdza ze względu na to ,że jesteśmy akurat w temacie.
1. Na dworku sie nie załatwiamy chyba ,że pojedziemy na działke czy gdzieś w miejsce w którym psiaków nie ma a tak to wycieczki samochodowe albo na rączkach po osiedlu ,staramy sie załatwiać na macie pod drzwiami która niedługo ląduje za drzwi i tak powoli do dołu aż na dwór ;)
2. My komendy ćwiczymy od początku i powiem ,że mała baaardzo szybko łapie jeśli to w zabawie i ma radoche naprawde fajnie można to połączyć i obie mamy szczęśliwe mordki ,u nas podstawą jest komenda "do mnie", "zostaw" i "siusiu" :mrgreen: ale różnie ćwiczymy zależy jak sie bawimy
3. Shandi śpi w klatce od pierwszego dnia pobytu u nas ,na początku zawsze zasypiała tam gdzie był ktoś np koło łóżka czy pod fotelem albo na kolanach na podłodze i przenosiliśmy się do klatki jak przysnęła i teraz sama łapie ,że tam śpi i sama zaczyna tam chodzić. A jak chce dać jej coś żeby pogryzła to wołam ją wkładam rękę do klatki mówie "na miejsce" i daje smaczka a ona sobie go tam chrupie myśle ,że to też jakiś sposób żeby wiedziała co oznacza to sformułowanie ;) no i w hodowli spała w klatce wieęc też to dużo dało
4.My zamykamy klatkę na noc bo mamy też kota i nie chce żeby sie ganiali w nocy a z miłością do siebie u nich średnio a w dodatku moja torpeda ma milion pomysłów na minute i z kwesti bezpieczeństwa kiedy śpie wole jak jest zamknięta ,nie załatwia się tam i ładnie sygnalizuje kiedy chce siusiu w nocy a potem wraca spokojnie spać dalej ;)
5.Na łóżko i inne meble nie wchodzi ,znaczy próbuje ale ma zakaz i tu ćwiczymy komende "zejdź" którą powoli rozumie jak tylko zejdzie zaraz jest wymiziana i jej pokazuje jak bardzo jestem zadowolona ,że zeszła więc kładzie sie pod łóżkiem czy kanapą i jest spokój
6. Co do zabawek szczerze moge polecić kong snuga wuba zabawa na całego nigdy nie znudzona ,lateksowa świnka co chrumka nie dość ,że nie piszczy jak głupiatylko ten dźwięk jest bardzij przyjemny jest wytrzymała bo tak ją potrafi tarmosić a na niej jeszcze zero śladów użytkowania (pewnie dopóki podrośnie :p ) sznureczek wiązany, piłka oraz pluszak. Wszystkie zabawki pod kontrolą bo jestem przewrażliwiona ,że coś obskubie i zje ma jeszcze kilka innych ale te najbardzije jej podeszły do gustu z tym ,że myśle ,że Twojemu mogą się spodobać inne ;)
7.U nas kupne smaczki to tylko takie z naturalnych składników typu np. suszone mięsko ;)
8. Co do sklepu to ja zamawiałam większość na zooplus.pl
Tyle co mogłam to napisałam mam nadzieje ,że troszeczke pomogłam. Tak jak mówie nie mam dużego doświadczenia może w wychowywaniu ale to co opisałam się u nas sprawdza :) Dużo też doradziła mi hodowczyni i to forum które wertowałam chyba ze dwa miesiące przed i skromnie powiem wyczytałam chyba wszystko co mogłam (bo są tu odpowiedzi na prawie każdy temat) i baaaardzo mi pomogło ,tylko szukaj ,wertuj i przeglądaj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Życzę wam powodzenia i tak jak PIT997, nie panikować bo ja to przewrażliwiona chodziłam a jest okey :mrgreen: i dużoooo cierpliwości i stanowczości chociaż myśle ,że wszystko dosłownie zrozumiecie jak kilka dni psinka u was pobędzie ,do mnie dopiero niektóre rzeczy na bieżąco docierają ;-)
Pozdrawiam serdecznie razem z Shanduchą! :mrgreen:

Funpage
https://www.facebook.com/ShandiBullterier

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Pepe
*MartaPesto
Bulomaniak

Piwa: 473/425

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 21:53

Ogromny plus za całą listę sensownych i praktycznych pytań :) SUPER.

Powiem co z zabawek miał Pesto, dostał maskotkę Pumby, która chrumczała, była nabita i troszke mniejsza od niego ;) do tego były sznurki (takie ze sklepu żeglarskiego) i zabawki, których nie da się za szybko zjeść- fajnie sprawdzały się maskotki z ciuchlandów (bo tanie) dla najmniejszych dzieci bo one piszczą, szeleszczą i są trwałe. Oczywiście każda zabawa była pod kontrolą żeby przypadkiem Pesto nie zeżarł oczka czy noska. Zabawa w polowanie na sznurek mogła trwać godzinami. Długaśny sznurek się rzucało i powolutku ciągnęło do siebie a Pesto polował, przywierał do podlogi, przed startem kręcił kuprem i napadał na sznura ;) Wszystko to bez wielkiego skakania, przeciągania na siłę tj robione z głową.
Później doszły piłki różnej maści ale najlepsze były tenisówki (np kupione używki firmowe z kortów). Pesto w ogóle nie miał żyłki niszczyciela więc wszystkie zabawki dość długo żyły. Staraliśmy się nie dopuścić, żeby miał tych zabawek za dużo, bo sie nudził. Rotacja była duża np dziś ta piłka a jutro ten sznurek, urozmaicenie ale też żeby nie było przebodźcowania. Do tej pory ulubionymi zabawkami są sznurki i PIŁKIIIIIIII przez które świata nie widzi.

Co do smaków najlepsze parówki ;) i serek żółty- za to da się pokroić ;) a tak to bez przesadyzmów, nie ma co psa rozpuszczać i rozpieszczać. Tak naprawdę to nawet zwykłe krążki z Lidla, czy paseczki są dobre. Może nie dla takiego zupełnie małego bąbla ale dla podrostka już sa OK. Żwacze są dobre zawsze i wszędzie :D śmierdzą, pomagają wyeliminować problem zjadania kup, są super przekąską.

Ja bym na Waszym miejscu nie wypuszczała gnoja na ogródek, 2 tygodnie w domu to nie tragedia, da się przeżyć i myślę, że pies nic nie straci (Pesto miał kwarantanne z miesiąc). Czystości spokojnie go nauczycie w domu np żeby sie wypróżniał tylko w jednym konkretnym miejscu gdzie jest podkład czy gazetki. My zaczęliśmy od wielkiego kawałka podłogi w gazetach a później stopniowo pomniejszaliśmy teren sikowy aż do wyeliminowania jak już zaczął wychodzić.

Co do sklepów zajrzyj sobie na dział sklepowy tutaj na forum :) na pewno znajdziesz coś dla siebie. Ja mogę polecić zooplusa bo mają fajny asortyment i osobiście nigdy sie na nich nie oszukałam i mam wielką sympatie do tego sklepu.

Co do obroży wybór jest przeogromny, wszystko zależy od gustu i zasobności portfela. My jako pierwszą mieliśmy najtańszą obrożę jakiejs firmy krzak, dopiero jak Pesto zrobił się bardziej pełnowymiarowy dostał ładniejszą i lepszą. Smycz od początku czyli już dwa lata mamy tą samą z amiplay najprostszą, obrożę dorosłą również jedną i tą samą kupioną w Tesco :D trwała cholera jest bardzo. Jeśli zależy Wam na wzorkach, firmie czy dobrych szelkach to przeleć sie po forum w odpowiednim dziale, tam pełno przeróżnych propozycji. Szelek Pesto nie miał i na ten czas nie uważam żeby były mu potrzebne, ale to zależy do Was i Waszego widzimisię :D

Klatka... Pesto od pierwszych dni był klatkowany, nie spał z nami. Oczywiście początkowo zamykanie w klatce to był dramat w 3 aktach, płacz i zgrzytanie zębów ;) czasem kupa się trafiła, czasem siku... normalka. Po czasie zrozumiał, że klatka to jego domek, jego świątynia dumania i wiecznego spokoju :) Czasem na chrupy go zaprowadzaliśmy, czasem na zabawkę, a w większości wypadków po prostu szedł do klatki bo JA TAK MÓWIĘ. Teraz mogę go zostawić w pokoju samego a np w reszcie domu szaleją inne zwierzaki to Pesto jest cicho i zajmuje się sam sobą. Zdecydowanie zamykać na noc... a nawet bym polecała żeby spał w innym pomieszczeniu jeśli to możliwe, będzie miał więcej spokoju i stanie się bardziej "samodzielny"- to moja teoria baby bez serca ;)

Powodzenia w wychowywaniu małego :D Może kiedyś sie zobaczymy na jakimś zlocie :)
Pozdrówki
M.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Pepe
#Werona
Bulomaniak
Bullwerona

Piwa: 711/765

CH.PL, Mł.Ch.PL
BRING ME JOY Bullwero...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 22:01

Ja do tej pory szczepiłam wszystkie 2 razy 5składnikową, ale nigdy nie stosowałam pełnego okresu kwarantanny. W domu i tak zawsze był więcej niż jeden pies. Ale pierwsze wyjścia z domu to raczej tylko za potrzebą i na mniej uczęszczeną przez pieski trawkę.

Co do klatki stosowaliśmy ja jakoś do pierwszego roku życia ale głownie wtedy jak Fuji zostawała sama w domu. Jak bylam w domu pies ani myślał spać w klatce skoro pozwalałam na włażenie mi na głowe i wylegiwanie się na kanapie. Klatkę zwinęłam położyłam posłanie, ale Fuji nadal śpi na kanapie :P Zna komendę "do siebie" ale zwykle najpierw i tak próbuje wskoczyć na kanapę :P

Co do barfa nie pomogę sama się dopiero za to zabieram. A moja Fuji strasznie wrażliwa więc trzeba ostrożnie

Jeśli chodzi o akcesoria to tak : obrożę polecam zaciskową bull ma specyficzną głowę z zaciskowej obroży najtrudniej się wywinąć. Po kilku "osłach" stwierdziłam, że dla bula tylko zacisk. Ale znam też takich co sobie doskonale radzą ze zwykła obrożą. Smyczka jaka dla Was najwygodniejsza. Jeśli szelki to pilnujcie żeby małemu pod łokcie nie wchodziły. Polecam też zakupienie linki treningowej (8 bądź 10 metrów) bardzo pomocne w szkoleniu. Miski na stojaku. A zabawkę to sobie dziecko będzie musiało wybrać ulubioną ;)

Powodzenia!

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Pepe
Pepe
Stały Bywalec
ALDO

Pepe Fire Box

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 22:11

Duśka i Marta - dzięki za pomocne rady i mamy nadzieję do zobaczenia na zlocie lub spacerze. :mrgreen:

Werona również podziękowania za rady. W zasadzie każdy wpis jest pomocny, nasi znajomi akurat nie mają bulli i dobrze jest poczytać opinie ludzi, którzy tak jak my zdecydowali się na clowna w domu. :-D
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu