Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt
Autor Wiadomość
Liger
Zaangażowany

Piwa: 59/34

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 12:20
   Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt

santorini napisał/a:

Od lat propaguję hasło odejścia od tzw. listy raz niebezpiecznych na rzecz obowiązkowego szkolenia dla właścicieli psów (rasowych i mieszańców!) osiągających w dorosłym życiu masę ciała powyżej 20 kg.

ale dlaczego 20kg? Ja wiem, że takie agresory bardziej zagrażają, ale 15kg pies też może sporo zrobić. Ba nawet kilku kilogramowy może zrobić jak nie dorosłym to dzieciom. Myślę, że pogryzień przez małe psy jest bardzo dużo, tylko mniej groźne to się nie słyszy bo nie są medialne. Ale np. w kamienicy mam takiego agresora sznaucera miniaturkę, pies jest od samego początku skrzywiony i od samego początku chętnie by się rzucił na wszystko co się rusza, bez względu czy to ludzie czy zwierzęta. Mnie też już nie raz jakbym się nie odsunęła w porę złapałby za nogawkę. Na szczęście moje psy zlewają go równo. Jak dla mnie wygląda to za agresję lękową, ale specjalistą nie jestem. W każdym razie nie wiem jak się pies w domu zachowuje, ale od jakiegoś roku jest tam też niemowlak, któremu tej wielkości pies mógłby bez problemu zrobić krzywdę.

Edit:
santorini napisał/a:

W Sejmie przed chwilą zakończyła się debata nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Ta nowelizacja troszkę ukróci działalność pseudohodowców, ale nie mam złudzeń, że nie zlikwiduje tego procederu całkowicie.

myślisz, że ta nowelizacja przejdzie?

Ostatnio zmieniony przez dragonh3art Czw Paź 13, 2011 13:41, w całości zmieniany 1 raz  

#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 12:24

Nygus popierdółka waży dużo mniej niż 20kg. Na szczęście piesek już naprawiony i nie powinien już nikomu krzywdy zrobić :mrgreen:

santorini
Stały Bywalec

Piwa: 37/1

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 12:39

Liger napisał/a:
santorini napisał/a:

Od lat propaguję hasło odejścia od tzw. listy raz niebezpiecznych na rzecz obowiązkowego szkolenia dla właścicieli psów (rasowych i mieszańców!) osiągających w dorosłym życiu masę ciała powyżej 20 kg.

ale dlaczego 20kg? Ja wiem, że takie agresory bardziej zagrażają, ale 15kg pies też może sporo zrobić. Ba nawet kilku kilogramowy może zrobić jak nie dorosłym to dzieciom. Myślę, że pogryzień przez małe psy jest bardzo dużo, tylko mniej groźne to się nie słyszy bo nie są medialne. Ale np. w kamienicy mam takiego agresora sznaucera miniaturkę, pies jest od samego początku skrzywiony i od samego początku chętnie by się rzucił na wszystko co się rusza, bez względu czy to ludzie czy zwierzęta. Mnie też już nie raz jakbym się nie odsunęła w porę złapałby za nogawkę. Na szczęście moje psy zlewają go równo. Jak dla mnie wygląda to za agresję lękową, ale specjalistą nie jestem. W każdym razie nie wiem jak się pies w domu zachowuje, ale od jakiegoś roku jest tam też niemowlak, któremu tej wielkości pies mógłby bez problemu zrobić krzywdę.

Edit:
santorini napisał/a:

W Sejmie przed chwilą zakończyła się debata nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Ta nowelizacja troszkę ukróci działalność pseudohodowców, ale nie mam złudzeń, że nie zlikwiduje tego procederu całkowicie.

myślisz, że ta nowelizacja przejdzie?

Dlatego, że - jak sam napisałeś - pies 15 kg może wprawdzie dotkliwie skaleczyć, ale nie stanowi wielkiego zagrożenia dla zdrowia lub życia człowieka. Każdy pies może ugryźć. Dwa razy w życiu zostałam ugryziona przez psa w twarz - za pierwszym razem (jeszcze w dzieciństwie) był to pudelek średniaczek, za drugim (już jako dorosła) był to pinczer miniaturowy, czyli tzw. ratlerek! Podobne ugryzienie przez np. bulteriera mogłoby się zakończyć dla mnie bardzo źle. Ja się nie upieram przy tej lub innej masie granicznej. 20 kg wynika mi z badań nad skutkami pogryzień przez psy.

Myślę, że tak. Upewnił mnie w tym przekonaniu także przebieg dzisiejszej debaty w Sejmie. Nikt o zdrowych zmysłach na dwa miesiące przed wyborami nie odważy się zakwestionować czegoś, co chroni zwierzęta przed okrutnym traktowaniem przez ludzi. Szczególnie w kontekście głośnych spraw o znęcanie się w ostatnich miesiącach. Jeszcze dziś odbędzie się też głosowanie. Jeżeli będzie na tak, a Senat nie zgłosi zastrzeżeń, to ma szansę wejść w życie od 1 stycznia 2012 r.

#KIKIMORA
Bulomaniak

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 12:45

A nie ma szans na wprowadzenie obowiązkowej kastracji i sterylizacji zwierząt niehodowlanych?

Liger
Zaangażowany

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 12:52

Ale jakbyś była niemowlakiem i ratlerek by cię ugryzł w twarz? Ludzie będą nierozsądni zarówno bez dzieci jak i przy dzieciach. Mieszańce amstafów też potrafią ważyć mniej niż 20, a nie chciałabyś się raczej z takim wkurzonym bez nadzoru spotkać (choć nie wątpię, że wiesz co się robi z rzucającym się na Ciebie psem, ale większość ludzi tego nie wie).
Także jak już ustalać takie reguły to moim zdaniem dla wszystkich np. skończony PT i tyle. Jest tylko jeszcze kwestia kto by tego pilnował, jak w Krakowie straż miejska często nawet nie zwraca uwagi na spuszczone psy w parku (o ile nie są za duże) w którym teoretycznie psy powinny być na smyczy i w kagańcu.

Co do ustawy jeszcze. Wiesz może który z naszych cudownych posłów powiedział, że pies na łańcuchu to polska tradycja? :zly:
A i jakbym mogła prosić to masz dostęp (linka) do ustawy ostatniej i ostatniej wersji nowelizacji, bo jest tego kilka i w końcu nie wiem czy to co czytałam jest ostateczne.

santorini
Stały Bywalec

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 12:52

KIKIMORA napisał/a:
A nie ma szans na wprowadzenie obowiązkowej kastracji i sterylizacji zwierząt niehodowlanych?

Niestety, nie. Już na pierwszy rzut oka to byłoby niekonstytucyjne. Chociaż też osobiście żałuję. To by skutecznie załatwiło sprawę pseudohodowli i nadpopulacji psów i kotów w Polsce.

Liger
Zaangażowany

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 12:54

KIKIMORA napisał/a:

W nowelizacji jest (jeżeli to co czytałam jest tą ostatnią wersją), że nie można sprzedawać nierodowodowych chyba, więc jakby zadziałało to w miarę podobny efekt końcowy do sterylizacji i kastracji mieszańców.

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#KIKIMORA
^Bullwitmo
Moderator
Gina, Majka, Will, Chip

Piwa: 505/1371

C.I.B.ChPL/HU/AT,MłC...
SCHASTLIVAYA BULLDOM'...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 12:54

Na TVN24 od rana monitorują tą sprawę - ma być i o sterylizacji.
Podobno projektodawcy zapomnieli jedynie o obowiązku sprzątania odchodów po swoich pupilach.

https://www.facebook.com/BullwitmoFCI
Witek - https://www.facebook.com/bullwitmo
Rona & Trojka [']

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#KIKIMORA
#KIKIMORA
Bulomaniak

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 13:10

Duszę diabłu bym oddała za nakaz sterylizacji i kastracji :evil:
Widzę co się na wsi dzieje :evil:

santorini
Stały Bywalec

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 13:11
   Nowelizacj ustawy o ochronie zwierząt

Poselski projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt:
http://orka.sejm.gov.pl/D.../$file/4504.pdf

Dzisiaj rano odbyło się drugie czytanie i debata na posiedzeniu plenarnym Sejmu. Prawdopodobnie jeszcze dziś projekt zostanie poddany pod głosowanie.

[ Dodano: Czw Sie 18, 2011 14:45 ]
Najnowsze wieści:

http://www.bulterier-foru...5559.htm#162911
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu