Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Niemcy i bullteriery
Autor Wiadomość
Kasia
Stały Bywalec

Piwa: 44/1

Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 17:39
   Niemcy i bullteriery

Czy to prawda, że w Niemczech jest totalny zakaz hodowania i posiadanie bullterierów? Słyszałam o ograniczeniach. Teraz znajomi twierdzili, że jest calkowity zakaz. Może ktoś wie, jaka jest prawda?

*NataliaiDrago
Bulomaniak

Piwa: 542/649

Wysłany: Sro Kwi 23, 2014 18:13

Nie dalej jak wczoraj rozmawiałam z rodowitą Niemką o tym, że co hrabstwo to tam u nich inne przepisy ale nie wydaje mi się żeby były całkowicie zbanowane jak np. pity w Anglii.
W październiku zeszłego roku przejeżdżałam z moim bulem przez Niemcy i problemów nie miałam. Co prawda ichnia policja mnie nie zatrzymała i problemów żadnych nie było.

kiingson
Bywalec

Piwa: 21/2

Wysłany: Sro Maj 28, 2014 22:06

Ja się właśnie dowiedziałam,że np. staffików nie można mieć w określonych landach.Każdy land może ustalać inne prawo. Trzeba się zorientować,który,co akceptuje :)

koleś
Bardzo Uzależniony

Piwa: 207/244

Wysłany: Sro Maj 28, 2014 23:04

To ja się teraz zastanawiam , skoro zakaz to jak możliwe, że są kluby i organizują wystawy.
Może warto bezpośrednio do nich napisać i będziemy mieli jasność jak Niemcy regulują posiadanie, hodowlę terrierów typu bull.

Jeden z klubów
http://www.gb-f.de/

Tequila
Początkujący

Wysłany: Czw Sie 06, 2015 16:46

Jeżeli jedziemy z PL na 1-2 dni do DE, możemy zabrać ze sobą standarda i miniaturę? Osoba w konsulacie nie mówiła nic o obostrzeniach.

m.dziobek
Początkujący

Otrzymał 2 piw(a)

Edo Da-Ba-Go (FCI)
bulterier standardowy pies

Wysłany: Nie Mar 25, 2018 15:30

Mieszkam w Niemczech.. Z Edziem :) w landzie Shelzwik-Holstein są ,,legalne" na zasadzie że ,,każdy pies jest niebezpieczny", na terenie Niedersahsen także są dozwolone ale z zaostrzeniami. Pies ma mieć chip, paszport, książeczkę zdrowia, aktualne szczepienia, ubezpieczenie od szkód tzw. haftplichtversiherung, obowiązkowe szkolenia zakończone certyfikatem. Na teście wprost szczują psa i próbują go sprowokować. Poza tym właściciel musi przejść testy predyspozycyjne osobowości oraz fuhreshein czyli... Prawo jazdy na psa. Hamburg jest wolnym miastem i rządzi się swoimi prawami. Jest utworzona trzystopniowa lista Kampfhunde czyli psów niebezpiecznych. Na trzecim poziomie mieszczą się takie psy jak Rottweiler, dog argentyński, mastiff... Są dozwolone z pewnymi obostrzeniami. Drugie miejsce to mieszanki w zależności od rodzaju pierwszej i drugiej rasy... Również pewne obostrzenia trochę większe niż przy trzecim miejscu. Zaś na pierwszym poziomie są:American Pitt Bull Terier,American Staffordshire Terrier, Bullterier i wszystkie mieszanki tych ras. Są całkowicie ZAKAZANE na terenie miasta Hamburg powyżej 9 msc życia. Są traktowane jak... broń... Jesli idziesz na spacer na terenie Hamburga z psem musisz mieć: komplet dokumentów, kaganiec, pies na smyczy nie dłuższej niż 1m oraz czerwoną chustę lub coś co jest widoczne jako oznakowanie niebezpiecznego psa. Plus jest taki że Niemcy i ludzie tutaj są tak przewrażliwieni na punkcie tych psów (po śmiertelnym ataku w S-bahnie na dziecko), że na ,,spacerze tworzy się pusta przestrzeń o promieniu ok. 5m bo wszyscy chcą być jak najdalej od ,,potencjalnego zabójcy"
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
koleś, Felly
koleś
Bardzo Uzależniony

Piwa: 207/244

Wysłany: Pon Mar 26, 2018 18:16

Straszne...
Zawsze mnie kraj jakim są Niemcy zadziwiają. Tyle raz wychodowali a tacy restykcyjni.
Czy czasem w Niemczech poszczególne landy nie liberalizują przepisów ? Gdzieś czytałam, że w związku z napływem ludności z Afryki zwiększyła się liczba psów w Niemczech i nawet w TTB pomału zmieniają się przepisy.

Jako turyści możemy bez problemu poruszać się po Hamburgu ?

m.dziobek
Początkujący

Otrzymał 2 piw(a)

Edo Da-Ba-Go (FCI)

Wysłany: Pon Mar 26, 2018 19:13

Na teren miasta Hamburg jako tako wejdziesz. Polizei w miarę machnie ręką. Gorzej jak spotkasz Zolli czyli Służbę Celną... Kontrola wszystkich papierów itd... W najlepszym wypadku każą Ci uważać i opuścić tłum czyli np Hamburger Dom (wiem sama po sobie), mogą Ci kazać opuścić teren miasta Hamburg(pod ich eskortą prosto do domu, który oby nie był w Hamburgu....). Jedne z bardziej restrykcyjnych procedur pozwalają im na danie 24h na opuszczenie terytorium kraju(jeśli pies nie jest zameldowany), lub w najgorszym wypadku, gdy pies pokazuje agresję tj. wyrywa się, nie daj boże kogoś ugryzie... Idzie od razu do uśpienia.:( niby UE a przepisy inne.
Człowiek ma normalnie 3 msc na bycie ,,turystą" bez obowiązku meldunkowego.
Kiedyś ich wyśmiałam w urzędzie, że ciapaków masowo przyjmują a z psem mają problem...

^wdowka13
Moderator

Piwa: 25/8

J.ChPl.Ch.Pl
VOLTA Buteo
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pon Mar 26, 2018 19:21

Byłam dwa razy w Niemczech z bulem dokładnie w landzie Baden-Württemberg byłam dwa razy 2 tyg na spacerach mijałam i ludzi i policje nikt się nie trzepał że chodziłam bez kaganca raczej ludzie byli zaciekawieni chcieli podejść pogłaskać. Na szczęście w hotelu gdzie mieszka mój mąż właścicielka kocha psy i nie robiła nam problemu :-> teraz w maju jadę już dwoma zobaczymy jak wrócę opisze czy ktoś się burzył czy nie ale fakt w tym landzie bulterier jest zakazany gościnnie możemy być do 21 dni

m.dziobek
Początkujący

Otrzymał 2 piw(a)

Edo Da-Ba-Go (FCI)

Wysłany: Pon Mar 26, 2018 19:47

Ja napisałam o landach Shelzwik-Holstein, Niedersahsen i wolnym mieście Hamburg. O innych nie wiem. Jako, że jeżdżę z Edziem różnymi środkami komunikacji to znam również reakcję ludzi... Powiedziałabym, że dzielą się na trzy grupy. Pierwsza ok 60% jest przewrażliwiona i negatywnie nastawiona stosując niejednokrotnie wyzwiska, a nawet prowokuje psa. Raz w S-bahnie jeden mężczyzna bserwował go, po czym z nienacka tupnął mu przed nosem i zrobił głośne ,,buu". Druga grupa stanowi jakieś 25% to osoby które wiedzą co to za pies, wiedzą że da się mieć nad nim kontrolę ale znajdują się tu również Ci którzy wiedzą co bullterier może zrobić jak jest do niewłaściwych celów wykorzystywany. Przykład. Podchodzi do mnie dwóch Turków wielce zdziwionych widokiem bula w Hamburgu, wypytują zainteresowani po czym wyjeżdżają mi z propozycją 3000€ i tłumaczą, że to biznes i że będzie brał udział w walkach...... Trzecia grupa okolo 15% nie ma pojęcia co to za zwierzę, jest po prostu nieświadoma. Przykład. Jadę z Edziem do weterynarza, a jedna kobieta przygląda się i przygląda. W końcu mnie pyta... ,,Was ist das?"(Co to jest) ja jej odpowiedziałam, że bulterier. Ona myśli i myśli po czym mnie znów pyta ,,czy to pies?". Na koniec zrobiła sobie zdjęcie ,,niezwykłego stworzenia" i zadowolona wyszła z busa. :)
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu