Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Miłe złego początki...
Autor Wiadomość
Pepe
Stały Bywalec
ALDO

Piwa: 10/60

Pepe Fire Box
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 09:19
   Miłe złego początki...

Tak to w życiu zwykle jest, że pewne kwiatki wychodzą z czasem i wtedy widać kto jest kto. Cztery miesiące temu kupiliśmy od pewnego pana "hodowcy" naszego Aldo. Piesek nie miał być kandydatem na championa czy super rokującym szczenięciem ale nie wykluczaliśmy, że w przyszłości będziemy chcieli go szerzej pokazać na wystawach. W umowie, jak i w metryce, nie było żadnej wzmianki, że szczeniak jest niewystawowy. Pytając o to kiedy moglibyśmy wystawić naszego czworonoga żona hodowcy mówiła, że nawet jak skończy 3 miesiące (klasa baby), a wspomniany właściciel hodowlii, że najlepiej po 6 miesiącu życia.. bo nie ma sie co spieszyć.

Nie otrzymaliśmy żadnych informacji o rokowaniach pieska, ani o jego wadach, które w przyszłości mogą go dyskwalifikować jako psa, którego można wystawić. W protokole przeglądu miotu co prawda jest napisane, że "(...)Psy o końcowych numerach tatuażu 684, 666, 671 i 597 (lub: 594,591 -?? trudno stwierdzić co to za cyfra) mają tyłozgryz.(...)" W umowie przekazania nie ma numeru tatuażu, tak samo jak tego numeru nie wpisano w metrykę (w polu tatuaż), a znalazłem go dopiero w książecce zdrowia pod kodem kreskowym, o którym nikt nam nawet nie wspomniał. :-|

I tak mijały sobie dni i tygodnie, aż 14.07 trafiliśmy na wystawę w Zakroczymiu i tam kilku hodowców obejrzało naszego pupila. Większość spotkanych osób była zdziwiona faktem, że przy tak dużym tyłozgryzie hodowca nie poinformował nas o możliwych problemach bo okazło się, że pies ma dolny kieł wbity w podniebienie i go to po prostu rani. :shock: Oczywiście jak wróciliśmy z wystawy postanowiliśmy skonfrontować te opinie z weterynarzami i innymi posiadaczami buli i ich zdanie było podobne, tzn. powinniśmy być poinformowani o tej przypadłości. Pan "hodowca" bagatelizował sprawę odnośnie tyłozgryzu twierdząc, że mu pewnie dojdzie i mimo że nie powinien dawać gwarancji (bo nikt zebów nie zagwarantuje) to jest pewien na 99%, że mu ten zgryz się wyrówna i będzie ok. A odnośnie kłów to, że usuwa swoim psom (obcinaczem do paznokci, aż ząb zczarnieje i wypadnie) i że też możemy usunąć żeby nie blokowały stałych ale nie wiadomo czy to pomoże choć na pewno nie zaszkodzi. Był też zdziwiony, że wcześniej mu tych zębów nie usuneliśmy (tylko skąd mieliśmy wiedzieć?). :-?

Aldo rósł, a wspomniany pan dalej nam opowiadał, że wszyscy są zazdrośni i tak tylko sobie po złości gadają. W końcu jedna osoba obejrzała psa i powiedziała wprost, że raczej nie ma szans na dojście zębów bo tyłozgryz jest spory, a dodatkowo może mieć stan zapalny i lepiej się skonsultować z lekarzem. :-/

U naszego pupila stwierdzono II klasę wady zgryzu - tyłozgryz. Po lewej stronie kieł wbijający się w podniebienie pod kła szczęki, po prawej ułożony dystalnie za kłem szczęki. Najprawdopodobniej czeka nas teraz usunięcie kła co oczywiście dyskwalifikuje go jako psa wystawowego (o ile ten tyłozgryz jakimś cudem by doszedł w co święcie wierzy bohater mojego wpisu :lol: ).

Dzwonimy do hodowli i otrzymuję odpowiedź, że strasznie zaniedbałem psa i że to moja wina, że pies od początku miał kła w podniebieniu. :roll: Zdaniem tego pana usunięcie kła (kiedy szczeniak był juz na etapie wymiany zębów) zapobiegłoby takiemu ustawieniu zęba (chociaż wcześniej powiedział, że możliwe że nic to nie da :-| ). Dowiedziałem się również, że pies od początku najgorzej rokował z całego miotu i że sprzedawał go na tzw. kanapę czy kolana (jak kto woli) bo u niego za 2100 zł kupujesię szczeniaka do domu, a "championa to on może mi za 6000 sprzedać tylko wystarczyło powiedzieć". :-? Dodatkowo nie widzi problemu żeby w psa ładować parę tysi na aparat na zęby (który da może 20% szans na rządany efekt) bo jak mi w rozmowie powiedział - mam pieniądze. Na nikogo się w rozmowie nie można powołać bo opisywany cham wszystkich neguje (weterynarz chce na nas zarobić, inni hodowcy są zazdrośni, właściciele bulli się nie znają itd.) i straszy nas, że psa nam zabierze bo go zaniedbaliśmy. :shock: (Mówi mi to koleś, który wystawia na alegratce/allegro zdjęcia żółtych od szczyn piesków, co na wystawy przywozi trzesące się bulteriery z podkulonymi ogonami i oszczanymi tyłkami). :lol:

Po serii wulgaryzmów pod moim adresem wielki hodowca postanowił do mnie oddzwonić i powiedzieć, że 350 zł za taki zabieg to jakieś pieniądze z kosmosu i w małopolsce u niego lekarz zrobi to za 80 zł. Wszystko ok jednak zauważyłem, że dojazd z Warszawy do Krakowa i powrót to 300 zł na benzynę wychodzi (praktycznie ta sama kwota), a w przypadku ewentualnych komplikacji nie będę z psem jeździł 300 km w jedną stronę. W odpowiedzi usłyszałem, że nam psa nie będzie leczył i w zasadzieto czego ja od niego oczekuję. Odpowiedziałem, że nie chodzi o pieniądze tylko o sam fakt, że od początku wiedział o stanie uzębienia i potencjalnych problemach, a mimo to do końca struga wiariata i nie potrafi wyjść z twarzą z zaistniałej sytuacji. Sprawia wrażenie kogoś, komu za grosz nie zależy na przydomku swojej hodowlii czego dowodem była dzisiejsza rozmowa z tym delikwentem. Groźby, że "jego ludzie" mnie załatwią, że jest dwa razy w miesiącu w stolicy i możemy sobie coś wyjaśniać w cztery oczy" :lol: i traktowanie mnie jako klienta drugiej kategorii bo mi psa jak sam mówi sprzedał półdarmo, a nie jak pozostałym po 1500 Euro w całości oddaje żałosny obraz jego osoby.

*Anita
Bulomaniak

Piwa: 510/247

Champion Polski, Zwy...
NIKT NIE JEST DOSKONA...

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 09:45

Nie wiem, nie znam, nie widziałam.
Mogę Ci jedynie podpowiedzieć, że zgodnie z Kodeksem Cywilnym pies jest rzeczą i możesz dochodzić swoich praw tak samo, jak w przypadku kupna wadliwego auta, czy telewizora ( KC Dział II. Rękojmia za wady, od Art.556).
 Autor postu otrzymał 2 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Pepe, Sahara1991
*hasimek
Bulomaniak

Piwa: 305/19

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 10:26

widziałam tych "hodowców" i ich biedne psy w Zakroczymiu, jednym słowem porażka :-/
to macie podobną sytuację jak my z naszym pierwszym "hodowcą" tylko u nas o profil chodziło, przykre to jest :-/

#koka
Bardzo Uzależniony

Piwa: 304/34

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 13:26

Ja tych ludzi wogóle nie znam,na wystawie widziałam tylko matkę waszego psa czystą i normalną.
Ciekawi mnie tylko że oszczane i trzęsące się psy zobaczyliście dopiero przez pryzmat kła,przy wyborze hodowli Wam to nie przeszkadzało,a może wtedy foty na alegratce były bardziej estetyczne
Psa kupiliście faktycznie tanio,a tyłozgryz w szczenięctwie w rasie u której żuchwa rośnie latami to nic złego,gorzej z kłem.Nawet za 2 tysiące euro nikt Wam championa nie zagwarantuje,przynajmniej nikt normalny.I nikt normalny nie obieca że będzie super profil albo dobry zgryz jak pies dorośnie bo glowa bardzo się z wiekiem zmienia.
Macie zdrowego psa do kochania to go kochajcie i cieszcie się wspólnym życiem,usuńcie mu kła i dogadajcie się jakoś z hodowcą co do zwrotu kosztów zabiegu.
Ostatnio wszyscy chcą kupic za grosze a potem płacz wielki że pies interem nie będzie,cieszcie się że jest zdrowy i normalny bo za przyszłego championa to i więcej trzeba zapłacić i długo go pomiedzy dostępnymi szczeniakami szukać a i tak nikt nie przewidzi czy eksterierowo championem będzie a jeśli nawet to czy zdrowie i charakter będą go do kariery kwalifikowały.
 Autor postu otrzymał 5 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
*nowa, MrsBull, #CASIA, #Edyta198623, #Tosca
*Troj
Bulomaniak

Piwa: 343/57

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl, Zw....
REALLY RUDE BOY Hexes...

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 17:50

Ja miałem tą przyjemność widzieć Aldo i zwróciłem uwagę Pawłowi na kła ale że nie jestem specjalistą to poradziłem żeby udał się do psiego dentysty.

... a z postu autora wnioskuję że nie chodzi tu a kasę a o normalne relacje między hodowcą a klientem, każdy problem można rozwiązać po ludzku a jeżeli faktycznie hodowca w rozmowie z klientem używa wulgaryzmów to sam sobie wystawia świadectwo.

Dodam od siebie że psa widziałem i na pewno nie jest zaniedbany i z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć że psu niczego nie brakuje.
Nowe koszulki ze wsparciem Fundacji S.O.S. Bullterrier -> http://www.bulterier-foru...9505.htm#286787

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Pepe
^Basta
Moderator

Piwa: 156/135

SPARTAKUS Telpol

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 17:57

Pamiętam jak kilka lat temu jeden z hodowców nie poinformował nabywców że niebieskie oko u bullterriera to wada dyskwalifikująca. Jak im powiedziałam to się na mnie obrazili :-D

Pepe
Stały Bywalec
ALDO

Pepe Fire Box

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 23:05

koka napisał/a:
Ja tych ludzi wogóle nie znam,na wystawie widziałam tylko matkę waszego psa czystą i normalną.
Ciekawi mnie tylko że oszczane i trzęsące się psy zobaczyliście dopiero przez pryzmat kła,przy wyborze hodowli Wam to nie przeszkadzało,a może wtedy foty na alegratce były bardziej estetyczne
Psa kupiliście faktycznie tanio,a tyłozgryz w szczenięctwie w rasie u której żuchwa rośnie latami to nic złego,gorzej z kłem.Nawet za 2 tysiące euro nikt Wam championa nie zagwarantuje,przynajmniej nikt normalny.I nikt normalny nie obieca że będzie super profil albo dobry zgryz jak pies dorośnie bo glowa bardzo się z wiekiem zmienia.
Macie zdrowego psa do kochania to go kochajcie i cieszcie się wspólnym życiem,usuńcie mu kła i dogadajcie się jakoś z hodowcą co do zwrotu kosztów zabiegu.
Ostatnio wszyscy chcą kupic za grosze a potem płacz wielki że pies interem nie będzie,cieszcie się że jest zdrowy i normalny bo za przyszłego championa to i więcej trzeba zapłacić i długo go pomiedzy dostępnymi szczeniakami szukać a i tak nikt nie przewidzi czy eksterierowo championem będzie a jeśli nawet to czy zdrowie i charakter będą go do kariery kwalifikowały.

Przecież nie piszę o matce bo jej w Zakroczymiu akurat nie było. A odnośnie jego psów napisałem wyłącznie w kontekście jego zarzutów, że niby mój pies jest zaniedbany. To tak jakby garbaty mi mówił żebym się prostował. Dodam, że średnio mnie interesują pieski tego pana ale jak ktoś przyjeżdza na wystawę z bulterierami w takim stanie to sam się wystawia na pośmiewisko. :roll:

Z faktu, że tyłozgryz jest w tej rasie popularny to dla mnie żadna nowość. Chodzi tylko, że wielki pan hodowca powinien mi o tym powiedzieć, a tego nie zrobił. Mało tego, sprzedał mi szczeniaka z kłem w podniebieniu i teraz głupa wali, że on było od początku niewystawowy i kiepsko rokował. Tylko czemu ja takiej informacji nie dostałem na umowie, w metryce bądź zwykłej rozmowie?

Żadnej gwarancji nikt od nikogo nie oczekiwał. Chodzi mi o zwykłą uczciwość i podjście do drugiego człowieka. Jeśli mi nawet nie tego nie powiedział przy kupnie pieska to powinien się zachować jak człowiek z honorem i wyjść z twarzą.

Pies jest kochany, nic się w naszych relacjach nie zmienia. Natomiast z hodowcą nie da się normalnie porozmawiać o problemie nie mówiąc już o zwrocie kosztów bo się zwyczajnie nie poczuwa. To, że chcemy mu zrobić to przy dobrym weterynarzu ze 350 zł wyśmiał i oświadczył, że on mi to stawia gratis w Krakowie. Jednak w sytuacji, kiedy trafnie stwierdziłem, że podróż w dwie strony do Krakowa plus 80 zł zabieg to praktycznie to samo, a w razie jakichkolwiek komplikacji nie będę przecież jechał znowu do małopolski na kontrolę to mnie od "frajerów warszawskich" wyzwał co pokazuje z jakim półmózgiem mam do czynienia, że koleś ma jakiś większy kompleks.

I nie rozumiem czemu myślisz, że chciałem mieć niewiadomo jak rokującego psa za grosze? Powtórzę raz jeszcze, chodzi wyłącznie o uczciwość i podejście kiedy prawda wyszła na jaw. :-?

*motylamama
Bulomaniak

Piwa: 248/272

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 00:11

Pepe.a może zróbcie sobie weekendowy wypad do Krakowa i przy okazji zachaczcie weta, skoro sprzedawca się poczuwa... Na pewno bedzie miło (w sencie, że w Krakowie ) tym bardziej po sezonie :) . Co do hodowcy to z tego co piszesz faktycznie nieładnie, ok.2 tys, to (jak się z czasem zorientowałam) normalna cena za niewystawowego psa, ale nie każdy o tym wie, więc obligatoryjnie trzeba informować.

Pepe
Stały Bywalec
ALDO

Pepe Fire Box

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 10:48

motylamama napisał/a:
Pepe.a może zróbcie sobie weekendowy wypad do Krakowa i przy okazji zachaczcie weta, skoro sprzedawca się poczuwa... Na pewno bedzie miło (w sencie, że w Krakowie ) tym bardziej po sezonie :) . Co do hodowcy to z tego co piszesz faktycznie nieładnie, ok.2 tys, to (jak się z czasem zorientowałam) normalna cena za niewystawowego psa, ale nie każdy o tym wie, więc obligatoryjnie trzeba informować.

Dzwoniłem do 12 krakowskich weterynarzy (klinik, przychodni, lecznic, centr, gabinetów).
Żaden z nich nie zrobi takiego zabiegu w cenie, którą przedstawił nam pan hodowca. Przedział cenowy jest od 150 do 1000 zł (klinika ARKA dr Gawor) przy czym przy skrajnie najniższej cenie bardzo sympatyczny wet powiedział, że usunąć to może ale on za bardzo się na tym nie zna.

Także ten koszt, o którym mówi nam hodowca to jakaś banialuka. Równie dobrze mógłby wynaleźć jakiegoś znachora, który mu tego zęba kamieniem usunie. A co w sytuacji kiedy po zabiegu pojawią się komplikacje, stan zdrowia pieska się pogorszy lub coś w podobie?.. przecież sobie kolejnego wypadu do Krakowa nie zorganizuje w środku tygodnia.

Za ok. 2 tysiące są też sprzedawane pieski (nie przyszłe championy czy interchampiony), które normalnie biorą udział w wystawach i podlegają ocenie.

dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 11:03

Pepe, a może wystarczy aby tego kła psi dentysta spiłował a nie usuwał cały, ja nie miałam takiego problemu z psem, ale wydaje mi się z lepiej spiłowac tą czesc która się wbija niż usuwac cały kieł psu

Autor postu otrzymał 2 piw(a)
10 

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Pepe, Sahara1991
Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu