Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Mata do przewozu psa w samochodzie
Autor Wiadomość
dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 00:12
   Mata do przewozu psa w samochodzie

Znalazłam na Allegro takie specjalne maty na tylne siedzenie, ze wiesza sie to jakoś na zagłówkach i cała tylna kanapa jest zabezpieczona... czy ktos z Was ma coś takiego i jakie sa Wasze opinie... a moze jakieś fotki macie jak to w rzeczywistości wygląda w samochodzie rozłozone :?:

no i zobaczcie, te maty sa rózne:
http://www.allegro.pl/sea...do+przewozu+psa
http://www.allegro.pl/sea...cat=1&country=1

jedne są takie, ze wiesza sie na tylnych zagłówkach i na przednich - ale to chyba bez sensu, bo juz wtedy nikt z tyłu nie usiadzie jak bedą jechac psy, inne sa znowu z kawałkiem rozpinanym tez na wszystkie zagłówki tak zeby ktos mógł usiaśc, a jeszcze inne na same tylne zagłówki wieszane... nie wiem które kupic a bym chciała funkcjonalne i zeby szybko się zakładało to i ściagało, doradzcie coś, bo chce kupic od razu dwie dla mnie i dla TZ do naszych autek

Jasinek
Zaangażowany

Piwa: 36/30

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 00:26
   Re: Mata do przewozu psa w samochodzie

Kupiłem kiedyś podobną - cały tył służbowego auta, mimo tejże maty, miałem w sierści (w jaki sposób się tam dostawała nie wiem, ale Blanka uwielbiała się na niej tarzac). Panowie, którzy sprzątali samochód ustrojstwem typu Karcher najpierw buchnęli mi śmiechem w twarz, potem pracowali przez godzinę a na koniec skasowali mnie razy dwa. Według mnie jeśli miałaby spełniac swoje zadanie to musiałaby przylegac ściśle do siedzenia a z tyłu przednich siedzeń też by musiałoby coś byc. Teraz mam duże kombi i borsuk podróżuje z tyłu. Jak wysiada to zasuwam plandeczkę i nie widac co po niej zostaje :mrgreen:

*gruza
Bulomaniak
bulkowe białe szaleństwo

Piwa: 659/161

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 00:36

Ja Tofika też woziłam na tylnym siedzeniu. Faktycznie wszystko uwalone od łap i sierści. A z białego psa widać okropnie białe igiełki. Kupiłam pokrowiec na tylne siedzenie. I nie sprawdził się. Tofik zagarniał pod siebie pokrowiec i w aucie wyglądało jak w murzyńskiej chacie. Pognieciony, brudny pokrowiec i jeszcze więcej syfu pod nim, czyli bezpośrednio na siedzeniach.

Odkryłam wygodę wożenia psa w bagażniku i kupiłam pokrowiec. Niestety ten egzemplarz też się nie sprawdził. była to płachta do zawieszania na zagłówkach bez bocznych burt - taki standard w oferowanych pokrowcach bagażnikowych. I skończyło się jak z tym na tylne siedzenie - pozwijany, i pozaginany i niechroniący. Do tego boki bagażnika całe od sierści.

Dobrym rozwiązaniem okazała się dolna część mojego skipera. Tofik nie dotyka ścian auta, nie brudzi. Jednak nie da się tego złożyć, co w podróży bywa męczące.

Teraz przymierzam się do kupna pokrowca na bagażnik, ale koniecznie z bocznymi burtami i zamykaną dodatkowo tylną burtą - coś jak przedłużenie podłogi i zagięte. Po zapięciu wygląda jak boks. Bardzo fajna rzecz. Łatwa w montażu i sprawdzająca się w aucie. Miałam kupić we Wrocławiu na wystawie, ale zapomniałam :-P . Kosztował 110 zł. Na następnej wystawie na pewno kupię, bo te na Alegro są drogie i bez zamykającej burty.

Ostatnio zmieniony przez gruza Pią Lis 07, 2008 01:05, w całości zmieniany 1 raz  

^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 00:59

Zawieszana na zagłówkach mata na tylne siedzenie jest do niczego. Moje potrafią wejść pod nią i później czasami trzeba w panice szybko się zatrzymywać i uwalniać któregoś potwora. A samochód jak był brudny, tak jest. Już lepsze rezultaty dawał zwykły kocyk wciśnięty na tylne siedzenie pod oparcie.

^Bullwitmo
Moderator
Gina, Majka, Will, Chip

Piwa: 505/1371

C.I.B.ChPL/HU/AT,MłC...
SCHASTLIVAYA BULLDOM'...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 01:20

Używam od dwóch lat na tylnym siedzeniu w mojej Zafirze i jestem baaaardzo zadowolony.
Mam ten typ zapinany na przednich i tylnych zagłówkach, z suwakiem po środku, w razie gdyby człowiek musiał usiąść obok. Ponieważ mam na stałe rozpiętą siatkę za przednimi fotelami, całość zabezpieczenia spisuje sie doskonale, a psy mają komfortowe legowisko do podróżowania i nigdzie mi nie przełażą (na stałe jeżdżą na macie dwa polarowe koce, które można uformować w wygodne legowisko).
Było kilka sytuacji psiego transportu, w których musieliśmy matę przełożyć do Skody Fabii - też spisała sie bez zarzutu.
W związku z powyższym należę do grona gorących zwolenników mat samochodowych dla psów :mrgreen: .

https://www.facebook.com/BullwitmoFCI
Witek - https://www.facebook.com/bullwitmo
Rona & Trojka [']

#jagna
Bulomaniak
Kamikaze Bull Terrier (KMK)

Piwa: 549/818

CHPL.
DUTCH DYNAMITE AT ERA...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 09:53

ja osobiście maty nie stosowałam, ale stoswał mój tata wożąc swojego ukochanego beagla- przeklał ja okrutnie- nie zdała egzaminu- cały tył zasierściony (tapicerka)- także rozwiązaniem okazał się skiper, w którym Cekin jeżdzi na tylnym siedzeniu.

www.allscrewup.com

agusia
Stały Bywalec

Piwa: 23/7

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 10:05

tufi napisał/a:
Zawieszana na zagłówkach mata na tylne siedzenie jest do niczego. Moje potrafią wejść pod nią i później czasami trzeba w panice szybko się zatrzymywać i uwalniać któregoś potwora. A samochód jak był brudny, tak jest. Już lepsze rezultaty dawał zwykły kocyk wciśnięty na tylne siedzenie pod oparcie.

Dokłądnie tak jak u mnie było...

#bull-gang
Bulomaniak
Gabi, Zuzia i iwa grozna

Piwa: 212/210

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 10:54

ja uzywam maty samochodowej zarowno na siedzenie ja i bagaznik.
jedyna mata jaa sie u nas sprawdzila to ta:
http://www.zooplus.pl/sho...mochodowe/31651

ma usztywniane podloze i mozna ja zlozyc na pol siedzenia poniewaz ma na srodu suwa. jest droga ale uwazam ze warta swojej ceny. zanim kupilam ta wydalawalam asy na ta zwane maty ktore nic nie daly.

a teraz jest ok. nic sie nie suwa , pies nie schodzi pod siedzenie na podloge. z boku maty sa taie wsuwki ktorymi zabezpiecza sie boki siedzen.
moim zdaniem tylko ta i zadna inna.

poluje jeszcze na taka mate http://www.zooplus.pl/sho...mochodowe/31650

ale z twardym dnem .

^Bullwitmo
Moderator
Gina, Majka, Will, Chip

Piwa: 505/1371

C.I.B.ChPL/HU/AT,MłC...
SCHASTLIVAYA BULLDOM'...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 11:01

Moja mata jest firmy Kardiff: http://www.kardiff.pl/

https://www.facebook.com/BullwitmoFCI
Witek - https://www.facebook.com/bullwitmo
Rona & Trojka [']

Zoe
Uzależniony

Piwa: 33/40

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 15:17

Nigdy w zyciu maty. Jakis czas temu wywaliłam ją do śmieci i splunęłam za nią na pożegnanie. Miałam tą z zapieciami na nagłówki przednie i tylne. zaczepy sie urwały, bo suka prze do przodu, bo tam jazda jest ciekawsza... ta część, która ma niby osłaniać tył przednich siedzeń zawsze się zawijała i siedzenia tak czy inaczej były w siersci. nie mówię juz o wszystkich zagłówkach, głównie tylnych. I tapicerce na drzwiach.... Po podrózy kilkugodzinnej czyszcze auto ponad 2 godziny. Nigdy nie doczyszcze wszystkiego. Auto służbowe, strach pomysleć, co bedzie jak trzeba je bedzie kiedys oddac, zwłaszcza, ze nie zostanie w firmie :roll:
teraz kupie transporter plastikowy. musze tylko wymierzyc, jaki sie zmiesci do auta i niech chomik siedzi na du***.

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu