Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
klatka - kupować?
Autor Wiadomość
oleleeeee
Początkujący

Wysłany: Sob Maj 09, 2015 08:14
   klatka - kupować?

Witam!
Za 2 tygodnie odbieram upragnionego szczeniaka,ale mam dylemat związany z klatką.
Wiem,że niektórym klatka przydaje się w sytuacjach,gdy muszą na krótki czas zostawić psa samego w domu (np jadąc na zakupy)i chcą uchronić swój dom przed zniszczeniem,gdy nikt nie ma psa na oku.
Ja pracuję w godzinach 6-14, może wtedy przydałby mi się kojec,którym odgrodziłabym małą?
Przecież nie zostawię jej na 8 godzin zamkniętej w klatce :roll:
Czy jest sens kupować klatkę,która służyłaby psu jedynie jako azyl,miejsce odpoczynku?( Bo wychodząc gdzieś,mała byłaby ogrodzona kojcem od 'cenniejszej' części domu)
Jeśli doradzicie mi jednak wybrać klatkę,to czy ktoś może mi napisać jak wyglądało u Was przyzwyczajanie psa do niej?Kiedy zacząć zamykać,na ile czasu itd. Z góry dziękuję ;)

#Tosca
Stały Bywalec

Piwa: 64/31

Wysłany: Sob Maj 09, 2015 10:32

Mark Twain

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
dragonh3art
pinkdog
Stały Bywalec

Piwa: 37/24

ONYX BUTEO
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sob Maj 09, 2015 13:32

Tu nie chodzi tylko o zniszczenia. Yoshi i zresztą z tego co słyszę od innych posiadaczy bulli, nie tylko on, ma tendencję do połykania różnych niejadalnych rzeczy. Zostawienie go samego poza klatką mogłoby się skończyć tragedią. Wszystko zależy od konkretnego psa. W domu zostawiam kamerę i z pracy przez aplikację na telefon sprawdzam co robi i przez prawie cały czas śpi, więc raczej różnicy mu to nie robi.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Jarek_Soja
Sham
Bywalec

Piwa: 35/7

Wysłany: Sob Maj 09, 2015 14:50

nasza sunia ma 3 miesiące
czas, który spędza w domu sama spędza właśnie w klatce, śpi tam również nocą
mieliśmy ułatwione zadanie bo kennelek poznała w hodowli i bardzo polubiła więc do swojej weszła zadowolona i wyluzowana
póki co widzę masę plusów
po pierwsze jest bezpieczna jak nas nie ma i w nocy
po drugie od początku wytrzymuje całą noc bez siusiania w klatce, w ciągu dnia również
wchodzi tam jak chce odpocząć, również w ciągu dnia, noce przesypia całe, ani raz nie jęczała, że jej tam źle (klatka jest osłonięta od góry i boków)
jak jest senna i marudna to wystarczy ją zapakować do klatusi i po kilku minutach pies śpi, gdzie chwilę wcześniej zmęczona tym, że nie ma siły się bawić była nieznośna i podgryzająca (wieczorami tak okazuje, że duch ochoczy ale ciało słabe)
dzięki temu nie denerwujemy się na szczeniaka, który zaczyna szarpać za to co ma pod ręką, wycisza się momentalnie
dużo łatwiej też odkurza się i myje podłogi bez małej rudej "pomagającej" kuli u nogi :)

oleleeeee
Początkujący

Wysłany: Sob Maj 09, 2015 14:56

Dziękuję za odpowiedzi :) Jednak zdecydowałam się na kupno klatki. Wezmę klatkę o wymiarach 106cm x 71cm x 77cm. Ale czy mogę zostawiać szczeniaka w ZAMKNIĘTEJ klatce na 8 godzin (w ciągu dnia,gdy będę w pracy)? Czy po prostu zostawić otwartą klatkę w pokoju,który byłby całkowicie pusty (bez żadnych mebli,przedmiotów) i zamknąć drzwi?

Sham
Bywalec

Piwa: 35/7

Wysłany: Sob Maj 09, 2015 15:09

nasza zostaje po kilka godz. zamknięta, w nocy też
klatka musi być zamknięta żeby zabezpieczać psa, nie krygujmy się
co innego jeśli ktoś pracuje w domu a co innego jak wychodzi na kilka godz.
nasza początkowo zostawała 4-5 ale było i nieplanowane prawie 8 i dała radę
kwestia dobrego wprowadzenia klatki w życie malucha
my w hodowli zostawiliśmy polarowy kocyk, który z sunią przyjechał do domu i od razu położyłam go w klatce
miała więc tam zapach, który znała i myślę, że to też pomaga maluszkowi czuć się bezpiecznie
nasza klatka (podobny rozmiar) stoi osłonięta od góry i boków kocykiem w spokojnym pokoju, w salonie ma legowisko gdzie układa się na drzemki w ciągu dnia, gdzie zajada śmierdzące żwacze :) i bawi się
ale klatkę ma w najcichszym miejscu co sprzyja uspakajaniu i relaksowi :)

dowiedz się, bo może hodowca ma klatkę lub kennel i udostępni ją maluchowi do zabawy a to też ułatwi Wam zadanie

karolinaxkow
Stały Bywalec

Piwa: 32/25

Wysłany: Sob Maj 09, 2015 22:38

pinkdog napisał/a:
Tu nie chodzi tylko o zniszczenia. Yoshi i zresztą z tego co słyszę od innych posiadaczy bulli, nie tylko on, ma tendencję do połykania różnych niejadalnych rzeczy. Zostawienie go samego poza klatką mogłoby się skończyć tragedią. Wszystko zależy od konkretnego psa. W domu zostawiam kamerę i z pracy przez aplikację na telefon sprawdzam co robi i przez prawie cały czas śpi, więc raczej różnicy mu to nie robi.

Napisz cos wiecej o aplikacji i kamerce... Tez chce kontrolowac me bull dziecie!!!

bierna
Stały Bywalec
zabulona

Piwa: 44/29

Wysłany: Pon Maj 11, 2015 09:33

Podłączam się do pytania odnośnie kamerki :) .
Dragulca kupiliśmy starszego, był nauczony klatki. Początkowo mąz mało pracował więc zostawał w niej po 4-5 godzin. Teraz często zdarza się, że zostaje w niej po 9-9,5 h. Z sikaniem wytrzymuje bez problemu, wydaje mi się, że cały ten czas spędza na spaniu. Oczywiście jak tylko wracamy to ma zabawę na ogrodzie plus długi spacer. Weekend to same spacery i zabawy. Jak skończył rok przestaliśmy go na noc zamykać w klatce i obecnie spędza je na kanapie (śpi ładnie całą noc, nie w głowie mu psoty).
Klatkę bardzo polecam, jestem spokojna podczas nieobecności zarówno o psa jak i o mieszkanie (i o koty). Pies się w niej wycisza, w ciągu kilku minut potrafi w niej zasnąc (choć chwilę wcześniej np. szalał z piłką na ogrodzie).

groszek
Bywalec

Piwa: 11/15

Calabria Diabelskie A...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Sro Maj 13, 2015 16:01

ja tez używam kamerki :) korzystając ze skype'a - mam go zainstalowanego na telefonie i w razie potrzeby/tęsknoty łączę się z laptopem (leżącym na podłodze) w domu i podgladam śpiocha :)

tak pilnowaliśmy Niki na początku i tak Nam zostało do teraz :)

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu