Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań na temat bulterierów
Autor Wiadomość
Vermin
Nowicjusz

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 20:16
   Kilka pytań na temat bulterierów

Witam. Mam na imię Marcin, lat 18 jeszcze się uczę ;] Chciałbym zadać wam parę pytań w związku z tym że w niedługim czasie chciałbym kupić bulla ;] Trochę tego będzie (i przepraszam ale czytałem na różnych forach i na różnych inne informacje podawali):

1. Gdzie kupić takiego psiaka na Dolnym Śląsku?
2. Ile wyniósł by koszt miesięczny za niego? (karma, zabawki itp;p)
3. Co kupić na początku dla niego? Jakie zabawki itp.?
4. Czy nie będzie problemów jeśli mam kota?
5. Jaki jest koszt miesięczny utrzymania takiego psiaka? Szczeniak/dorosły pies.
6. Czy należy go brać do szkółek treserskich? Jeśli tak to gdzie się takowe znajdują Niedaleko Legnicy/Lubina?
7. Czy to prawda że białe bulle mają wrodzone choroby - np. głuchotę - i jak temu zapobiegać/jak leczyć? (osobiście bardziej mi się podobają białe ;p )
8. Czy to prawda że trzeba mieć zezwolenie od psychologa na posiadanie tego psa? Jeśli tak jaki jest koszt?
9. Czy jeśli mieszkam w bloku spółdzielczym(mieszkanie jest wykupione) mogą mi zabronić trzymać takiego psa? (chodzi mi tutaj o postrzeganie ich przez innych ludzi przez tą medialną nagonkę)
10. Ile maksymalnie mógłby być sam w domu?
11. Ile ruchu by potrzebował dziennie?
12. Lepszy miniaturowy czy duży?
13. Jakie macie inne zastrzeżenia/propozycje/porady dotyczące tych psów?

Dodam że w niedługim czasie będę miał domek na wsi (chwilowo sama działka budowlana). Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję! (W razie innych informacji pisać ;])

#swietliste.cienie
Bulomaniak
ŚWIETLISTE CIENIE

Piwa: 855/892

Ch, Mł Ch
BREATHE WITH ME Świet...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 20:42
   Re: Kilka pytań na temat bulterierów

Vermin napisał/a:
Witam. Mam na imię Marcin, lat 18 jeszcze się uczę ;] Chciałbym zadać wam parę pytań w związku z tym że w niedługim czasie chciałbym kupić bulla ;] Trochę tego będzie (i przepraszam ale czytałem na różnych forach i na różnych inne informacje podawali):

1. Gdzie kupić takiego psiaka na Dolnym Śląsku?
Szukaj w spisie hodowli - tu na forum jest taki
2. Ile wyniósł by koszt miesięczny za niego? (karma, zabawki itp;p)
zależy czym karmisz :) Pedigree to 100zł/miesiąc, Hills 200 ;)
3. Co kupić na początku dla niego? Jakie zabawki itp.?
Hodowca od którego będziesz kupował na pewno doradzi - wybór jest ogromny
4. Czy nie będzie problemów jeśli mam kota?
Jeżeli będą razem od małego ;) to raczej nie - niejedna osoba z forum ma taki team
5. Jaki jest koszt miesięczny utrzymania takiego psiaka? Szczeniak/dorosły pies.
Zależy i od karmy i od zdrowia ale około 150-200zł spokojnie
6. Czy należy go brać do szkółek treserskich? Jeśli tak to gdzie się takowe znajdują Niedaleko Legnicy/Lubina?
Na forum jest Malena z Lubina - na pewno coś doradzi ;)
7. Czy to prawda że białe bulle mają wrodzone choroby - np. głuchotę - i jak temu zapobiegać/jak leczyć? (osobiście bardziej mi się podobają białe ;p )
Szukaj po przebadanych rodzicach, najlepiej jakby maluchy były przebadane - masz pewność, że słyszą. Aha i głuchoty sie nie leczy :/
8. Czy to prawda że trzeba mieć zezwolenie od psychologa na posiadanie tego psa? Jeśli tak jaki jest koszt?
NIE
9. Czy jeśli mieszkam w bloku spółdzielczym(mieszkanie jest wykupione) mogą mi zabronić trzymać takiego psa? (chodzi mi tutaj o postrzeganie ich przez innych ludzi przez tą medialną nagonkę)
Jeżeli nie będziesz prowokował dziwnych sytuacji, pilnował psa, dbał o socjal, sprzątał po nim etc to nie
10. Ile maksymalnie mógłby być sam w domu?
Yoko bywa do 8 godzin i w tym czasie śpi i chrapie :mrgreen:
11. Ile ruchu by potrzebował dziennie?
Zalezy od modelu ;) Mojej wystarcza godzina intensywnego biegania i dwa/trzy krótsze spacery, ale ona z tych leniwych ;)
12. Lepszy miniaturowy czy duży?
Kwestia gustu
13. Jakie macie inne zastrzeżenia/propozycje/porady dotyczące tych psów?
Są niesamowite :heart:

Dodam że w niedługim czasie będę miał domek na wsi (chwilowo sama działka budowlana). Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję! (W razie innych informacji pisać ;])
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#Malena
#Malena
Bulomaniak

Piwa: 890/1482

Int.Champion, Champi...
CATCHY SOFTAIL DEUCE ...

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 20:47

Ania, błyskawico :mrgreen: a miałam już pisać ;)

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#swietliste.cienie
#swietliste.cienie
Bulomaniak
ŚWIETLISTE CIENIE

Ch, Mł Ch
BREATHE WITH ME Świet...

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 20:49

Malena napisał/a:
Ania, błyskawico :mrgreen: a miałam już pisać ;)

Po całym dniu grania na playstation z chorym dzieckiem potrzebowałam małego offu ;)

żenia
Uzależniony
wszystkowiedząca

Piwa: 148/151

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 20:50

Kolejny młody człowiek zainteresowany zakupem bulla... I dobrze. Dobrze, że przychodzisz tutaj, i pytasz, a nie kupujesz z kartonu na bazarze..

1. Na pewno u dobrego hodowcy. Są tacy i na Dolnym Śląsku, i wszędzie indziej. I wydaje mi się, że jeśli znalazłbyś nawet w Suwałkach, to jeśli ma być to TEN, to warto i dwa dni PKP po niego jechać ;)

2. Ciężko stwierdzić, bo każdy szczylek jest inny, jeden niszczy więcej, inny prawe wcale. Z jedzeniem to musisz się rozejrzeć jaką karmą chciałby go karmić. Czy suchym, czy gotowanym, cy może BARFem... Najwygodniej chyba dobrze zbilansowaną karmą, a taka jest drogawa. worek 15kg około 200zł Na ile starczy? To już zależy od pojemności bulla..

3. na początku na pewno pomocna będzie klatka (około 180zł), smycz i obroża (30zł), legowisko (50zł), miski(40zł), KONG (40zł), piłeczki, gryzaki etc. (100zł - taki zapas na 3 miesiące), komplet szczepień (100zł), odrobaczenie co 3 miesiące( 20zł), pchły kleszcze itp. (25zł co miesiąc), szampon (25 zł), weterynarz, jak Ci dziecko połknie telefon (koszt wizyty już zależy od tego czy zdołasz go psu odebrać), etc.. Pewnie o wielu rzeczach zapomniałam bo sto lat szczeniaka nie miałam w domu..

4, Kot nie powinien być problemem, chyba że organicznie nie znosi psów, ale to już musisz go spytać o to...

5. Ja na moją suńkę 18kg o małym apetycie wydaję około 150zł na samą karmę plus przysmaczki i inne śmierdzące gryzaki. Nie liczę zabawek, dodatkowych kolorowych obróżek, wizyt u weta, i praw pielęgnacyjno-zdrowotnych.

6. Nie jest to jakim przymusem, jeśli potrafisz sam wychować porządnego i grzecznego psa bojowego. Natomiast musisz się liczyć z tym, że może zaistnieć potrzeba skorzystania z pomocy behawiorysty, który pokaże Ci jak rozwiązywać problemy wychowawcze.

7. Głuchota nie jest uleczalna, jest to wada z jaką się pies rodzi. Zapobiegać można tylko, krzyżując ze sobą psy obustronnie słyszące i to nie jest sposobem pewnym na 100%. Poczytaj o tym na forum, jest dużo ciekawych wątków.

8. Nie potrzeba żadnego zaświadczenia.

9. Raczej nie ma takiej możliwości by kto Ci zabronił trzymania bullka w mieszkaniu. Ale musisz być przygotowany na to, że nie będziesz mile traktowany przez niektórych sąsiadów, i spotka Cię wiele przykrości.

10. Im krócej tym lepiej, wiadomo, że na początku będziesz musiał poświęcać mu wiele czasu, ale w miarę dorastania piesek się nauczy zostawać sam w domu, i myślę że kilka godzin wykorzysta na sen :) Ale możesz trafić też na wariata, który pod Twoją nieobecność zmieni Twoje 4 kąty nie do poznania...

11. Im więcej tym lepiej.. Przynajmniej 3 spacery dziennie, w tym jeden min. 2 godzinny...

12. To już sam sobie musisz odpowiedzieć, który byłby z Tobą bardziej kompatybilny..

13. Aby się 10 razy dobrze zastanowić bo to pies na kilkanaście lat, a jego wychowanie to wyzwanie dla osób konsekwentnych i stabilnych. Ale nie ma też co demonizować :) To nie są diabły wcielone.. Diabły tasmańskie prędzej.. I aby poczekać na swojego wymarzonego, i wynalezionego, a nie łapać okazję... Rozmawiać z hodowcami, pytać, pytać, pytać....

*Haha Ania torpeda.... :lol:

Ostatnio zmieniony przez żenia Pią Cze 01, 2012 20:51, w całości zmieniany 1 raz  

*Troj
Bulomaniak

Piwa: 343/57

Mł.Ch.Pl, Ch.Pl, Zw....
REALLY RUDE BOY Hexes...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 20:51

Vermin, wiele odpowiedzi na swoje pytania uzyskałbyś jadąc na którąś z wystaw. Zobacz w temacie wystaw w kalendarzu jakie wystawy są niedaleko Ciebie - warto podjechać i porozmawiać z hodowcami/posiadaczami bulków.

swietliste.cienie napisała Ci przybliżone odpowiedzi ale pamiętaj że w kwestii kosztów może być różnie.
Pomimo stałych dochodów tak jak to w życiu bywa czasami ma się kasy na styk a może wypaść nieplanowana wizyta u weterynarza u którego trzeba zapłacić 100..200... a czasami 1000 zł.

W temacie kosztów nikt Ci nie da odpowiedzi że 200 zł/miesiąc starczy.

PZDR
Nowe koszulki ze wsparciem Fundacji S.O.S. Bullterrier -> http://www.bulterier-foru...9505.htm#286787

Vermin
Nowicjusz

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 21:12

a czy trzeba robić jakieś testy u psychologa? słyszałem że trzeba....

#swietliste.cienie
Bulomaniak
ŚWIETLISTE CIENIE

Ch, Mł Ch
BREATHE WITH ME Świet...

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 21:17

Odpisałam ci że NIE.
Bulterierów nie ma na liscie groźnych/niebezpiecznych ras

#Kate
Bulomaniak

Piwa: 386/625

Mł Ch Pl, Zwycięzca ...
QuentinHill Dirty Dan...

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 21:21

Juz 2 osoby napisaly- NIE :)

viva
Bardzo Uzależniony
viva

Piwa: 181/24

Mł. Ch.PL, Ch.PL
Dutch Dagger Bull Pos...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 21:24

A kto ci powiedział, że trzeba testy robić? Bullterier nie jest na liście psów agresywnych i żadnych testów nie musisz robić. Przecież ci dziewczyny wyżej napisały -patrz p-kt 8.

10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu