Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Kalendarz 2016 ścienny - NA POMOC BULTERIEROM!
Autor Wiadomość
*gruza
Bulomaniak
bulkowe białe szaleństwo

Piwa: 659/161

Wysłany: Wto Sie 25, 2015 14:23
   Kalendarz 2016 ścienny - NA POMOC BULTERIEROM!

Zaczynamy zbiórkę zdjęć do KALENDRZA 2016!

Cały zysk z kalendarza będzie przeznaczony na bulteriery w potrzebie znajdujące się pod opieką TTB Poznań!

ZANIM WYŚLESZ ZDJĘCIA - PRZECZYTAJ!!!!!!!!!
Proszę czytać cały regulamin wysyłania zdjęć, szczególnie pkt. 8. Bez tych danych zdjęcia nie ukażą się w kalendarzu!

To kolejna edycja kalendarza:). Ponownie zajmuję się zbiórką zdjęć, projektem graficznym i drukiem. Wszelkie pytania dotyczące kalendarza ściennego proszę kierować do mnie na adres: kalendarz_ttb@op.pl

Wszystkie zdjęcia do kalendarza ściennego proszę wysłać na adres mailowy:
kalendarz_ttb@op.pl

Terminy:
- zbiórka zdjęć i dyskusja nad formą kalendarza do 20 września 2015 r. (termin nieprzekraczalny!)
- projekt i skład do 30 września r.
- kalendarz powinien ukazać się w połowie października 2015 r.

Kalendarz technicznie:

- format A3 pionowy
- 13 grubych kartek - okładka + 12 miesięcy
- pełny kolor stron
- spirala i "oczko" do zawieszenia na ścianie
- najwyższej jakości druk offsetowy

Wytyczne i regulamin dotyczące zdjęć:

1. Rozmiar minimalny zdjęcia to 1200x1700 pikseli - im większe tym lepiej.

2. Zdjęcia NIEPOPRAWIANE W PROGRAMIE GRAFICZNYM:
- bez obróbki, poprawki graficznej
- bez podpisów na zdjęciach
- bez sztucznego powiększania

3. Maksymalnie wysyłajcie 3 ZDJĘCIA jednego psa/hodowli.
Słownie TRZY!

Czyli pierwsze, drugie i trzecie. KONIEC. Proszę nie wysyłać mi więcej zdjęć, i tak nie ukażą się w kalendarzu, a mi przysporzy to tylko niepotrzebnej pracy.

4. Dobre zdjęcie to:
- duże w pikselach (minimum takie jak w pkt. 1)
- ostre, bez rozmytych plam bo nie da się ich naprawić,
- dobrze opisane: co za pies jest na zdjęciu, imię rodowodowe, domowe i właściciel.

5. Bądźcie krytyczni i racjonalnie oceniajcie swoje zdjęcia. Wybór zdjęć będzie uzależniony w dużej mierze od jakości technicznej, czyli:
- wielkość (w pikselach)
- jakość (czy technicznie jest ok)
- dopiero w następnej kolejności "wrażenia artystyczne".

6. Termin zbierania zdjęć upływa 20 września 2015 r.!!!!!!!!
Termin jest nieprzekraczalny! Bardzo proszę o pełną mobilizację w wysyłaniu zdjęć. Informujcie znajomych i nieznajomych :) .

7. Proszę wysyłać zdjęcia PSÓW RODOWODOWYCH.

8. Zdjęcia z opisem proszę wysyłać na adres kalendarz_ttb@op.pl
Do zdjęcia dodać opis:
- Imię domowe
- Imię rodowodowe (imię psa + przydomek hodowlany)
- Zgoda właściciela zdjęcia i zgoda właściciela psa na bezpłatną publikację w kalendarzu 2016.

A teraz coś równie dla nas wszystkich ważnego. Jak sobie poradził kalendarz 2015? Dzięki Wam - ŚWIETNIE!!!!!! Zobaczcie, ilu psom udało się pomóc w tym roku :) .

Rozliczenie:
Zysk z kalendarza - 3127,90 zł
Wydatki na bulle do końca lipca 2015 r. - 3982,87 zł
Z pomocy skorzystały: Pszemek, Tito, Bolo, Dzik, Nuka, Czacza oraz Na pomoc ast (puszki z karmą dla bullika pod ich opieką) i suka w typie bullterriera zabrana interwencyjnie pod opieką prywatnej osoby (puszki)

Mamy nadzieję, że ten rok będzie jeszcze lepszy :)

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Carmen
*gruza
Bulomaniak
bulkowe białe szaleństwo

Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 14:53

Przypominam, że powoli kończy się termin na zbiórkę zdjęć do kalendarzy na 2016 rok!
Wszelkie informacje tutaj lub na stronie http://gackowo.pl/kalendarze-2016.html

Termin 20 września na zbiórkę zdjęć jest nieprzekraczalny!

^tufi
Moderator

Piwa: 1661/444

Danelaw Hells Redeeme...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 17:24

Czy Donna musi pisać osobnego maila (ew. info na FB), że zezwala na publikację zdjęć? Ja jestem ich autorem i mam jej zgodę w rozmowie na FB.

*gruza
Bulomaniak
bulkowe białe szaleństwo

Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 21:35

Nie, nie musi. Wystarczy informacja, że Ty ją masz. Najważniejsze w tym to świadomość, że zdjęcia są objęta prawami autorskimi i są czyjąś własnością. Jeśli autor zdjęć nie ma nic przeciwko ich publikacji, to ja tym bardziej ;) .

dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...

Wysłany: Sob Wrz 19, 2015 13:38

UWAGA!!! Jutro mija termin nadsylania zdjec Waszych psow do kalendarza na rok 2016!!!

^tufi
Moderator

Danelaw Hells Redeeme...

Wysłany: Sro Wrz 30, 2015 20:58

Cichutko zapytuję, kiedy będzie można obejrzeć jakiś projekt? 8-)

*gruza
Bulomaniak
bulkowe białe szaleństwo

Wysłany: Czw Paź 08, 2015 17:14

Postaram się do połowy przyszłego tygodnia przygotować projekty :)

^tufi
Moderator

Danelaw Hells Redeeme...

Wysłany: Czw Paź 08, 2015 21:43

Super :mrgreen:

*gruza
Bulomaniak
bulkowe białe szaleństwo

Wysłany: Sro Paź 14, 2015 04:17

Projekt już gotowy. Czekamy jeszcze na sponsorów i będzie można przedstawić kalendarz. Przypuszczam, że w najbliższy weekend. Jednak nim to się stanie, to ja mam parę uwag. Na teraz i na przyszłość. Piszę tu, na forum, bo stąd pochodzi zdecydowana większość zdjęć.

Przyszło mnóstwo maili ze zdjęciami. I można rzec, że super, że tylko się cieszyć. Otóż nie. Czy naprawdę to jest taki wielki problem, przeczytać te kilka punktów mojego pierwszego posta szumnie zwanego Regulaminem wysyłania zdjęć? I się do niego dostosować? Zwłaszcza, że do kalendarza biurkowego przyszły same świetne zdjęcia. I często dużo większe niż potrzebowałabym do ściennego.

Nie wymyśliłam sobie tego regulaminu żeby komuś utrudnić życie, tylko żeby sprawnie przeprowadzić zbiórkę zdjęć i nie ślęczeć później po nocach nad ich przebraniem. Naprawdę widać, kto wziął sobie do serca moje prośby. Większość osób spełniła warunki: maksymalnie 3 świetne, duże zdjęcia, dokładne opisy. Jednak odsetek tych "bez serca" w tym roku jest ogromny. Rekordzista wysłał... 12 maili z mnóstwem zdjęć w dodatku małych, rozmytych i nie nadających się do niczego. Ogółem przyszło prawie 220 maili i ponad 1000 zdjęć. Wysłało je ok. 100 osób. Do kosza z automatu trafiły zdjęcia, które nie spełniły warunku rozmiaru i jakości. 1200x1700 pikseli to minimum. Druk offsetowy ma swoje wymagania. Niektóre zdjęcia dało się naciągnąć, ale to jednostki. Jeśli ktoś wysłał mniejsze fotki po prostu nie będzie go w kalendarzu. Jeśli zdjęcia były bardzo nieostre lub słabej jakości, również trafiły do kosza. Brak odpowiedniego opisu? Mail do zainteresowanego, a jak brak odpowiedzi - kosz.

Na przyszłość mam kilka przemyśleń. Jeśli ja będę tworzyć kolejną edycję kalendarza dużo bardziej restrykcyjnie podejdę do zbiórki zdjęć. To żadna przyjemność przedzierać się przez setki bezużytecznych zdjęć, tylko dlatego, że ich właścicielom nie chciało się czytać regulaminu lub "a bo się poprawi w photoshopie". Nie wszystko się poprawi. Jeśli chcemy aby nasz kalendarz był najładniejszy na psiowym rynku, wszyscy musimy o to zadbać. Nie wystarczy na hasło "zbieramy zdjęcia" wpakować do maila co tam akurat w smartfonie mamy i wysłać. Lub wysłać dużo zdjęć "bo se wybierze". Nie wybierze. Wyciągam z maila tylko 3 pierwsze zdjęcia. Jeśli któreś będzie ok, trafia do kalendarza. Jeśli nie - wszystko trafia do kosza. Trzy to TRZY. Niezależnie ile masz psów. Chcesz je mieć wszystkie w kalendarzu? Zrób im jedno wspólne zdjęcie. To wy decydujecie jakie zdjęcia chcecie w kalendarzu. Lepiej wysłać tylko jedno zdjęcie, ale takie przemyślane i spełniające kryteria. Sporo osób właśnie tak zrobiło. I wszystkie te foty są w kalendarzu. A liczba maili dla mnie ogranicza się do jednego - pierwszego. Reszta wiadomo, gdzie ląduje. Chyba, że ktoś wysyła zdjęcia zbiorowe lub w imieniu np. jakiegoś zagranicznego chętnego.

W kalendarzu są zdjęcia, które przeszły tegoroczną ostrą selekcję. Takiej jeszcze nie było. Podnosimy poprzeczkę jakości. I to widać w tegorocznej edycji. Dziękuję wszystkim za wysłanie zdjęć. Wiele jest naprawdę przepięknych - wszystkie je zobaczycie w kalendarzu :) .

I bardzo zachęcam już teraz o myśleniu nad zdjęciami do edycji 2017. To niby rok, ale szybko zleci. A zimowych zdjęć zawsze mało ;) .

Na zakończenie, żeby i pod tym względem nie było żadnych niedomówień. Nie interesują mnie żadne "preferencje hodowlane". Czy ktoś ma psa lub jest związany z hodowlą A, B czy C nie ma dla najmniejszego znaczenia. Pod warunkiem, że hodowla jest ZKwP. Mnie interesują tylko i wyłącznie same zdjęcia. Jeśli ktoś myśli, że nie dałam jego zdjęć do kalendarza, bo pies pochodzi z hodowli A lub B, to... nawet nie chce mi się tego komentować.

Autor postu otrzymał 9 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 9 piw(a):
^Bullwitmo, Basiorek_Z, Carmen, #swietliste.cienie, Paula_wawa, koleś, #Werona, #Kasia64, #Edyta198623
#Werona
Bulomaniak
Bullwerona

Piwa: 711/765

CH.PL, Mł.Ch.PL
BRING ME JOY Bullwero...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Sro Paź 21, 2015 21:42

czekam z niecierpliwością na kalendarz mam nadzieję, że się załapałyśmy tzn.moje dziewczyny ;)
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu