Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to się stało, ze wybraliście akurat bullteriera
Autor Wiadomość
dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Sro Paź 17, 2007 15:31
   Jak to się stało, ze wybraliście akurat bullteriera

Pierwszego bullteriera "na zywo" zobaczyłam jakos koło roku 1990 ;P Był to biały samiec. Z wrazenia odpadła mi szczęka i nie mogłam sie na niego napatrzec i tak gapiłam się... gapiłam... gapiłam
:n02n5
Mozna powiedziec, ze to była miłośc od pierwszego wejrzenia :s030
Zaczełam sie wtedy interesowac jaka to rasa, ale nie było takiego dostępu do informacji jak teraz, pamietam, ze dowiedziałam sie tylko, ze trudny, uparty, cięzki do prowadzenia. Mnie to nie zraziło, wrecz przeciwnie ;P W moim domu rodzinnym zawsze były psy, wychowywałam sie wsród jamników a raczej jamniczek, bo to były panny ;) (były to rodowodowe suczki, lecz szczeniat nigdy żadna z nich nie miała, za to były non stop urojone ciąze :( i to miedzy innymi skłoniło mnie do wybrania samca)

Niedługo pózniej zadzwoniłam do łodzkiego ZK (jeszcze wtedy ZK w Łodzi był na ul. Łagiewnickiej) w sprawie szczeniaka, lecz nie było łatwo - maluchów nie było.
Nekałam więc ich tak z czestotliwościa raz na tydzien... pytając "czy już są?" :P W koncu dostałam kontakt do hodowcy, który miał szczenięta.

I tak zamieszkał ze mną mój pierwszy bull - wymarzony, wyczekany - rudy solid Bully, (zakup sfinansowany przez mojego chłopaka :P , bo rodzice nie bardzo chcieli bulla, i na dodatek samca :P przekonali sie dopiero "w praniu" jakie to cudne zwierze), to był 1992 r :P

Pózniej był płaszczowy pręgusek, mój kochany Maxiulek - z którym przezylismy razem ponad 11 lat

Mój obecny bull Cerberek, jest moim trzecim bullem, i połaczeniem obu poprzednich - bo jest solidem jak Bully i pręgusem jak Maxio i tez jest bardzo kochany ;)

Nie wyobrazam juz sobie zycia bez jajogłowego NIGDYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY.

ps.
tego białasa, zobaczyłam w Jastarni - prosze sie przyznac kto tu z długoletnich Hodowców bulli jezdził na poczatku lat 90 do Jastarni z białym bullem i mnie zaraził
;P

aga
Bywalec

Piwa: 15/24

Wysłany: Pią Paź 19, 2007 10:29

Ja gdy pierwszy raz zobaczyłam bulla jakieś 15 lat temu to mało co nie zwymiotowałam :lol: :lol: :lol:
...a teraz, hmmm no cóż. jakieś 4 lata temu zobaczyłam bulla znów i to u tego samego hodowcy, zakochałam się po uszy, decyzja była szybka. Wcześniej miałam juz psy, były to kundelki przygarniete ze schroniska (wspaniałe psiaki) ale ten "dziwoląg" tak mnie urzekł że... w końcu trafił do naszego domu. Mieszkalismy juz na "swoim" i na szczęście nie musiałam się nikogo pytać o zgodę, mąż był przygotowany do tego że u nas w domu zawsze będzie pies i inne stwory a ja zgodziłam się na jego treningi :lol:
... żebyście widzieli jego zdziwienie jak wszedł do domu a tu mały prosiaczek go obszczekuje :mrgreen:
Teraz to nasza ukochana córcia i szczerze mówiąc to mąż częściej przytula ją niż mnie hehehehe

Gala
Bardzo Uzależniony

Piwa: 32/12

Wysłany: Pią Paź 19, 2007 21:36

U nas zauroczenie bullami było od dawna, właściwie zapoczątkował to tata. Z uwagi na to że mieliśmy już psa Sznaucerke pieprz-sól(dozyła sędziwego wieku 18 lat) nie mogliśmy mieć bula. Decyzja o bulu dojrzała w nas dopiero gdy minął rok po odejściu Saby było jakoś tak pusto w domu. Z siostra zaczęłyśmy przeglądać różne oferty i tak natrafiłyśmy na Saurona :) a raczej Mauma Kea a że rodzicie byli w pobliżu to zajechali zobaczyć szczeniaczki i przepadli. Zrobili nam ogromną niespodziankę przywożąc takiego małego białego szczurka ;) Jest teraz nie zastąpionym psem na świecie ;)

aga
Bywalec

Piwa: 15/24

Wysłany: Pon Paź 22, 2007 08:18

Gala napisał/a:
Zrobili nam ogromną niespodziankę przywożąc takiego małego białego szczurka ;) Jest teraz nie zastąpionym psem na świecie ;)

Gala wiem jakie to uczucie, ja o tym że ta moja wariatka jest na sprzedaż dowiedziałam się pół godziny wcześniej, kurczę nie mogłam wysiedzieć w somochodzie jak po nią jechałam :lol:

*kas82
Bulomaniak
kasia & jamal

Piwa: 52/99

Wysłany: Nie Cze 01, 2008 16:39

a ja to troche z innego kosmosu jestem... bo zawsze mialam psy w domu, im wiecej tym lepiej, w tej chwili w polsce mam juz tylko jednego nerona (mieszanka- moze pozniej wstawie jakies jego zdjecie), nie czytalam wczesniej nic tak na serio o kosmitach wiec jestem naprawde nie doswiadczona :) , bule widywalam wczesniej i serce lekko drzalo, ale zawylo do kosmity dopiero 4 miesiace temu, kiedy zobaczylam zakochalam sie i przepadlam, znalazlam, pojechalam i kupilam.....

jestem szczesliwa bo kosmita nie samowity tak jak ja ..... kocham mojego kosmite...

#Gatita
Bulomaniak

Piwa: 118/46

Wysłany: Nie Cze 01, 2008 18:29

ja juz jako bardzo mala uwielbialam pieski, zanimmilam pierwszego w domubylo kilka chomikow, kiedys byly male, ktore sprzedalam do malego zoo i za te pieniadze kupilam pierwszego kundelka ze schroniska(kosztowal 2 zl, pamietam jakbytobylo wczoraj), byl okropny :evil: , pogryzl goscia, ktory wyjmowal go z klatki, cale osiedle go znalo.potem dostalam z jakiejs okazji ksiazke o rasach psow i pozaznaczalam sobie w niej jakie pieski chce kiedys miec i miedzy innymi zaznaczylam bulka. Ale wtedy nie bylo ich zbyt wiele i tak nakrecilam rodzicow na onka, cudowna suczke..chociaz caly czas chialam bulka. znalazlam kiedys ogloszenie w gazecie ale jak zadzwonilam to bulkow juz nie bylo za to byly amstafy i tak pojechalam i wrocilam z moim Blajdzikiem. dopiero 3 lata temu nakrecilam meza, i na urodziny kupil mi moja biala dziewczynke-Kissy. Ksiazke o rasachpswo mam do dzisiaj i z listy zostal mi jeszcze buldog francuzki i fies faraona....moze kiedys :-D ....

dragonh3art
Admin
Negra & Landryna & Crimson

Piwa: 1406/2483

CRIMSON HEART Bule z ...
bulterier standardowy pies

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 17:08

czwarty w moim zyciu mój bull, a raczej bulica to Landryna, która dołączyła do mojego stadka, po adopcji z łodzkiego schroniska w 2010 roku... zupełnie nieplanowany nabytek, tak po prostu zycie sie potoczyło, że przez swoją miłość do buli nie mogłam inaczej ;)
czyli bulki na stanie teraz sztuk dwa i jest jeszcze pitbulka adoptowana w 2007 ;) czyli 3 TTB

*NataliaiDrago
Bulomaniak

Piwa: 542/649

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 18:20

O jaki fajny temat :) pierwszego bulla zobaczyłam jak byłam jeszcze w podstawówce. To była sunia mojej koleżanki. Cała biała i wielka jak stodoła;) przynajmniej tak to pamiętam z perspektywy dzieciaka. To był chyba rok 95. Na moim rodzinnym Mokotowie była jedna, jedyna i piękna.
I od wtedy już chciałam mieć bulla, koniecznie białego. Całe zycie przez mój dom przewijały się kundelki zbierane z ulicy, adoptowane z Palucha bądź brane od ludzi za symboliczną złotówkę bo im się suka oszczeniła ;( i dlatego nie mogłam mieć buliona a zresztą i tak nie było mnie na niego stać.
A teraz jest Draguś, mój wymarzony. Może nie jest championem ale dla mnie jest lepszy niż wszystkie szampiony razem wzięte ;) to po prostu jest miłość ;) albo szmergiel jak mówi moja mama.

martetta
Stały Bywalec
zwariowana ekipa ze spalonego jeepa!!

Piwa: 13/7

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 18:33

ha no u mnie to bylo tak ze zawsze od dziecka chcialam miec psa ale rodzice to nie bo blok kto bedzie z nim wychodzil ale wszyscy na osiedlu co posiadali psy byli szczesliwi bo latalam z ich psami he i ojciec zeby zaspokoic mojego pypcia zabieral mnie na wystawy i tam pierwszy raz jak mialam 12 lat zobaczylam bialy duzy pies na poczatku nie za bardzo wydal mi sie taki inny taki malo dostepny po dobiciu do odpowiedniego wieku postanowilam ze kupie sobie sama psa mial to byc wlasnie bull ale niestety z przyczyn finansowych ulego marzenie utlenieniu i.... w moim domu pojawila sie amstafka jest do dzis ... i przysla kolej na wyprowadzen sie od maminy i tatiny wiec marzenia mozna bylo spelniac hehe i powoli psiakow przybywalo jak pojawil sie dom to byla chwila ja musialam miec bulla musialam spelnic moje marzenie takiej malej diewczynki ciach znaleziona i ciach kurde przed przegladem miot musialam czekac az loli przejdzie przeglad oj hodowca nie mial latwo po przegladzie rano wyjazdi za 1.5 h po nia juz bylam a reszta z milosci juz przyszla do milosci do bulli a to wszzystko za sprawa mojej loliny .... koniec eseju hehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#swietliste.cienie
Bulomaniak
ŚWIETLISTE CIENIE

Piwa: 855/892

Ch, Mł Ch
BREATHE WITH ME Świet...
bulterier standardowy suka

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 18:46

Psy były w domu "od zawsze" ;-) zarówno u mnie jak i u mojego męża. U mnie kundel - kundlo/jamnik - kundlo/spaniel - owczarzyca niemiecka. U męża kundlo/jamnior. :mrgreen:

Pierwszy bulek widziany przeze mnie "live" to Ara - pręguska z białym (koniec lat 80tych jakoś) - koleżanka z nowofunlandem, ja z kundlo/spanielem i dziewczyna z Arą chodziliśmy razem na spacer na łąki - psy biegały, bawiły się - jakoś Ara nie była dla mnie ani grożna, ani brzydka ani co ciekawe inna :lol:

Mój mąż odkąd pamiętam zakochany w bulkach - w czasach kiedy pracowałam w sklepie zoologicznym (daaawno temu) dostarczałam mu literaturę o rasie :)

Wiedzieliśmy, że w domu MUSI być pies i tyle :) (oczywiście świnkowaty kosmita :mrgreen: )

2009-01-01 przeprowadziliśmy się do naszego własnego "M" a trzy tygodnie później mieszkał już z nami łaciaty pierdzioch potforek :evil:
10 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu