Polish English Belarusian Bulgarian Czech French German Russian Romanian Slovak Ukrainian Hungarian
Bulterier - forum o rasie   Bulterier - forum o rasie

bulterier, bullterrier, bull terrier
Poprzedni temat «» Następny temat
Jak pomóc zwierzakowi leżacemu na poboczu
Autor Wiadomość
#KIKIMORA
Bulomaniak

Piwa: 2185/2613

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 13:17

Muszę Wam opisać naszą niemiłą przygodę z zeszłego tygodnia.
Miało być miło, a nie było.Plan był dobry. Majka Cobradowa przyjechała po mnie na wiochę, bo miałyśmy Nataszy pokazać Poznań, taka wycieczka miała być. No i była wycieczka do Poznania, ale nie zabytki zwiedzać tylko lecznicę.
No więc było tak. Przygotowełam się solidnie, pozamykałam, pozabezpieczałam wszystko, spacyfikowałam konia i porosiłam sąsiada, żeby mi dopilnował towarzystwa, bo nasze stwory raczej same nie zostają.Ledwo wyjechałyśmy na asfaltówę, patrzymy a po szosie pomiędzy samochodami harcują dwa pieski, rudy kundelek i czarny spanielek. Majka zatrzymała auto, bo jej się pod koła spanielek ładował. A spanielek wybiegł zza Majki samochodu prosto pod auto jadące z naprzeciwka. Oczywiście facet się nawet nie zatrzymał. Uderzenie, skowyt psa i piesek ciągnący tyłem, bo dostał solidnie. No to my po sobie i pieska do bagażnika i do miasta , tyle że do lecznicy. Mateusz i jego szef zajęli się pieskiem i udzielili mu pierwszej pomocy,Synek łypał na mnie złym okiem i zapewemiał wizję, że matka kolejnego pieska do chaty przytarga. Ala ja nie Villas Violletta i instynkt samozachowawczy mam.Dostałyśmy karteczkę z wypisanymi lekami jakie dostał piesek i tym jakie należy badania dalsze mu zrobić (rtg i ewentualnie usg). Wróciłyśmy na wiochę i wypytałyśmy panią sklepową komu piesek zwiał. Wiedziała, bo wiejski sklep to skarbnica informacji wszelakich. Pan od pieska BYŁ W DOMU.Pewnie czekał , aż piesek sam wróci. Ja bym na jego miejscu juz dawno okolice przeczesywała i poszukiwała, widać pan mial spokójk w sobie.No to pieska oddałyśmy, wytłumaczyłyśmy co i jak. No i pan nam powiedział, że taki rudy piesek pod jego ogrodzeniem już drugi dzień warował i mu pieska wyprowadził.No to zaczęliśmy debatować jak by tu rudego kundelka do schroniska zawieźć , bo zimą nie da rady i jeszcze go jaki samochód w końcu tez trafi. A tu nagle idzie elegancka pani z dzieckiem, a za nimi ten rudasek. To ja się jej grzecznie zapytałam, czy jej nie przeszkadza, że pieski po wsi ganiaja , a ona, że nie, bo ONA SIĘ NIM OPIEKUJE. No to ja na czym ta opieka polega, bo piesek wolno se biega. A ona, że zaszczepiła i karmi ,ale do domu nie weźmie a do budy nie postawi psa nie uwiąże na łańcuchu przecież.no to ja zasugerowałam, że może kojec i buda, a babiszon durny mi na to, że więzić nie będzie, bo nie może patrzeć na zniewolone psy.No to zapytałam,czy na przejechane przez samochód może patrzeć. A miła pani mi na to, że nie widziała tego to się nie martwi. Więc ja grzecznie próbowałam pani miłej wyjaśnić, że jak się coś przygarnia to się bierze za zwierzę odpowiedzialność. sugerowałam, że przez psy biegającepo szosie ludzie samochodami moga parkować na drzewach. Nic, beton na twarzyczce niewiasty tej.Miałam ochotę walnąć babę w durny łeb, żeby jej się przejaśniło, ale nie mogłam bo z dzieckiem była, no i przed Nataszą i Majką było mi głupio babe lać (aczkoliek zasłużyła).No i wyszło na to, że to ja zła kobieta jestem, bo moje psy zniewole i biedne, bo po wiosce nie biegają swobodnie, No pechowe są.
W niedzielę przyszedł pan od spanielka i powiedział dziękuję. Z pieskiem wszystko dobrze, biodro miał wystawione, ale wetka wstawiła. No i kolano mocno stłuczone. Urazów wewnętrznych nie było. Będzie żył.Mam nadzxieję, że uszy mu wyleczą, bo strasznie śmierduszyło mu. Majka miała wielkie zdziwienie na twarzy, że można tak uszy u psa zaniedbać. Ano widać można.
A Nataszy przetłumaczyłam dialog z dobra panią od rudego pieska. Skwitowała dosadnie. Przytaczam w orginalnym języku "Wot duraczka, no siedce zołotoje."
Oj działo się u nas ostatnio. Powiedzcie mi czy tylko my mamy takie akcje?Jak zresocjalizować tych dobroczyńców, żeby dbali o swoje pieski , nawet te przygarnięte, tak jak powinni?

11 

*cobrad
Bulomaniak
Nati & Kiki moje słoneczka:)

Piwa: 257/327

Kikimora od Rudej Wie...
bulterier miniaturowy suka

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 13:29

Dodam tylko, że ta dobra dusza pani przygarniająca rudaska nie za bardzo wie, co to obroża, że o smyczy nie wspomnę, pytała jak ma go pilnować na spacerze - powiedziałyśmy jej o smyczy , ale jakoś nie za bardzo się przejęła. Piesek biega po wsi bo pani ogrodzenia nie ma, ale już przygarnia.
Wiecie, w tym momencie mi ręce ze spodenkami opadły.
A uszy spanielka fakt, w okropnym stanie, to nawet łaciata jak miała chore takich nie miewała. Tego jego skowytu długo nie zapomnę, tak samo jak widoku faceta uderzającego w niego - nawet nie zwolnił, nie zatrzymał się, przecież to tylko pies......

Kikimora od Rudej Wiedźmy, Maxi [*]

12 

#KIKIMORA
Bulomaniak

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 14:32

No mam ochotę zobić zeskrobiny tego grzyba w uszach i wysłać pana do laboratorium z tym, ale mi tak głupio interweniować.Nie chcę się narzucać.

13 

sziiisza
Bardzo Uzależniony

Piwa: 106/142

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 14:36

Głupio, czy nie głupio porozmawiajcie z panem. Może nie zdaje sobie sprawy z tego, że to jakiś pasożyt? Zawsze warto spróbować. Porozmawiać, powiedzieć mu, że podczas tej akcji zobaczyłyście, co się w ucholach dzieje itp. Może weźmie to do serca i cośz tym zrobi ;-)
A temat naprawdę trafiony, bo mało osób wie, jak pomóc i pewnie nawet boi się udzielić tej pomocy, żeby jeszcze bardziej nie zaszkodzić..
14 

#KIKIMORA
Bulomaniak

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 14:52

No nam łatwiej było , bo Natasza jest weterynarzem w Petersburgu. Bardzo fachowo pieska wsadziła do bagażnika i omacała.No i potem w lecznicy fachowo gadała, co i jak.Taki szczęsliwy przypadek, chociaż miasta nie zobaczyła, tyle co z okien samochodu. Dobre i to. Fajny album mi przywiozła o Sant Petersburgu. Muszę kupić album o Poznaniu i wysłać jej, hahaha.To będzie wiedziała, czego nie widziała.

15 

sziiisza
Bardzo Uzależniony

Piwa: 106/142

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 15:47

No to faktycznie szczęście! Ale no niestety rzadko się tak akurat trafi.. To teraz musisz znaleźć jakiś porządne albumisko w ramach rekompensaty :lol:
16 

#KIKIMORA
Bulomaniak

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 16:14

No muszę i najlepiej z rosyjskim tekstem, a to będzie trudne.Chyba przyjdzie antykwariaty oblecieć.

17 

*cobrad
Bulomaniak

Kikimora od Rudej Wie...

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 16:37

I czerwony pisak: będziemy zaznaczać na zdjęciach co chciałyśmy jej pokazać.

18 

#KIKIMORA
Bulomaniak

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 16:39

Dobre. Ale tak swoją drogą to badzo bym nie chciała takich akcji ratowniczych przeżywać, bo to niefajne było ten odgłos i ten widok.

19 

*cobrad
Bulomaniak

Kikimora od Rudej Wie...

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 16:44

Danka ja też nie, z drugiej strony lepiej kiedy na nas trafia niż na taką panią przygarniającą czy pana z auta.

20 

Wyświetl posty z:  
Odpowiedz do tematu